Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pet naših najvećih monstruma  (Pročitano 5549 puta)
13. Mar 2008, 10:10:02
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Zločinci se leče u zatvorskoj psihijatrijskoj bolnici
Pet naših najvećih monstruma

Autor: A. Ž. A. i ekipa „ Blica“ | 12.03.2008 - 08:00



Danijelu Jakupeku (27), monstrumu iz Novih Banovaca koji je 27. avgusta prošle godine izmasakrirao petogodišnjeg Luku Opačića i njegovog ujaka Vasilija Trbovića (26), sud u Sremskoj Mitrovici juče je izrekao meru obaveznog lečenja u psihijatrijskoj ustanovi zatvorenog tipa.

Obrazloženje takve odluke bilo je da je tim veštaka neuropsihijatara utvrdio da je Jakupek u trenutku zverskog ubistva bio neuračunljiv. Jakupek je u ponedeljak na pretresu izjavio da ne želi da prisustvuje izricanju kazne, tako da je juče ostao u ćeliji Specijalne zatvorske bolnice u Beogradu.
- Presuda je ironična i sramna, jer je nalazom psihijatara ubica pomilovan. Jakupek je od siromašne zemlje dobio krevet, terapiju, a moja deca su zakopana i više ih nema. Nije nam dozvoljeno ni da se žalimo na presudu - rekla je za „Blic“ Vesna Trbović, Vasilijeva majka i Lukina baba, ogorčenim glasom.
Vesna i suprug Dragan prisustvovali su izricanju presude, ali u sudnici nije bila Jakupekova majka Marica.
- Ne mogu da poverujem da se ovako završi suđenje za dvostruko monstruozno ubistvo nezabeleženo na ovim prostorima. Dva ljudska života su zbrisana i sklonjena kao dve žvake iz samoposluge. Za nekoliko godina, ako veštaci procene da je ozdravio, pustiće ga na slobodu i možda će ponovo, kao onaj mladić iz Pančeva, nekoga da ubije - konstatovala je Vesna.
Zločin u Novim Banovcima nije jedini koji je prošle godine šokirao Srbiju. Nikola Radosavljević, posle svađe sa ženom, ubio je devetoro komšija u selu Jabukovac kod Negotina. Saša Milosavljević(25) iz Zaječara priznao je da je ubio svoju babu Zagorku i da je uživao dok je starica zapomagala da prestane da je tuče. Dina Delalić(37), koja se i ranije lečile u psihijatrijskoj bolnici, mačetom je prerezala vrat majci Ratiborki Stefanović-Delalić(67). Đura Momirov iz banatskog Aranđelova je u Psihijatrijskoj bolnici CZ nakon što je ubio dvoje svojih komšija.
Pojedini vinovnici tih najmonstruoznijih zločina, kao Dragan Janković iz Novog Sada koji je izmasakrirao oca i majku i delove tela razbacao po gradu, na prvi pogled obični ljudi, kojima je došla „žuta minuta“. Za njih se tek posle zločina utvrdi da su imali psihičkih problema, ali da nisu lečeni.
Neuropsihijatar i sudski veštak Branko Mandić kaže za „Blic“ da se ne baš često dešava da osoba kojoj je izrečeno obavezno psihijatrijsko lečenje ponovi zločin kada, po preporuci lekara, napusti bolnicu.
- Tek posle tri do pet godina lečenja tim veštaka može da pacijenta pusti na vikende, ukoliko se naravno ustanovi da je njegovo stanje poboljšano i da nije opasan po okolinu i sebe - kaže Mandić.
Posle nekoliko godina veštaci mogu i da sudu predlože da pacijent napusti bolnicu, ali da redovno uzima terapiju i ide na kontrole. Sve to moraju da kontrolišu njegovi najbliži.
- Oni moraju da sa pacijentom odlaze i kod neuropsihijatra, da sarađuju sa njim, detaljno ga informišu o svakom gestu bolesnika. Neuropsihijatar o tome mora redovno da obaveštava sud, koji pacijenta može da vrati u bolnicu ukoliko je to potrebno - kaže Mandić.
Ovaj sudski veštak kaže da se dešava da sudija ne uvaži mišljenje tima veštaka i ne dozvoli izlazak iz bolnice. Takođe, ima pacijenata koji doživotno ostaju u bolnici, jer im se stanje ne popravlja ili o njima nema ko da brine, jer ih se porodica odrekla.

DANIJEL JAKUPEK
Danijel Jakupek (27) iz Novih Banovaca 27. avgusta prošle godine u svojoj kući bonsekom je iskasapio petogodišnjeg Luku Opačića i njegovog ujaka Vasilija Trbovića (26). Njihova tela isekao je u svom kupatilu, a zatim bacio u Dunav.

NIKOLA RADOSAVLJEVIĆ
Nikola Radosavljević, gastarbajter koji godinama živi u Austriji, 27. jula, u rodnom selu Jabukovac kod Negotina, posle svađe sa suprugom uzeo je lovačku pušku, izašao na ulici, pucao nasumice i ubio devetoro komšija, a dvoje ranio.

ĐURA MOMIROV
Đura Momirov (45) iz Banatskog Aranđelova ubio je Katarinu Uverić (72) i Imrea Kovača (67), a onda ih zakopao u đubrište dvorišta kuće svoje nevenčane supruge. Momirov je pre 14 godina u Mokrinu ubio Pericu Banskog (63).

DRAGAN JANKOVIĆ
Dragan Janković (28) iz Novog Sada, koji je ubio svoje roditelje, a njihova tela raskomadao i delove razbacao po kontejnerima u Novom Sadu, osuđen je krajem prošle godine na 30 godina zatvora, uz obavezno psihijatrijsko lečenje u bolnici.

DINA DELALIĆ
Dina Delalić (37) mačetom je prerezala vrata majci Ratiborku Stefanović-Delalić (67) u njihovom stanu u centru Beograda. Pre nego što je nasrnula na majku Dina se posvađala sa sestrom Dinkom i mačetom je lakše povredila.

U bolnici i sudu bez komentara

Branislav P. (34), nakon što je prošlog petka skalpelom izmasakrirao majku Snežanu(56), vraćen je u Psihijatrijsku bolnicu CZ-a, iz koje je pušten jula prošle godine. Skoro pet godina bio je na psihijatrijskom lečenju, nakon što je oca Dragana izbo nožem. U pančevačkoj bolnici juče nismo mogli da saznamo da li je Branislav dolazio na kontrole. Ni u Okružnom sudu nisu želeli da pričaju jer je „istraga u toku“. Snežana P. sahranjena je juče na groblju u Pančev

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia ispo iz modu
Они никог не излече али углавном свакога након пар година пусте на слободу. Уопште ми није јасно зашто такве монструме жале под изговором болести. То све треба побити у супротном страдају невини људи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Alcatel 258
eutanazija ili ti ubistvo ubrizgaju mu arsenik i pozdravi je pozdravi...
to sto je najgore sto vecina nas poznaje nekog bolesnika u komsiluku i samo je pitanje vremena kada ce ludak eksplodirati, zato su najopasniji kreteni koji imaju 'potvrdu da su ludi" krivicno ne odgovaraju a slobodni su i naravno cine svakakva zlodela...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
ovog jakupeka poznaje moj drug (koji je isto iz n.banovaca)

kaze da je decko teski narkoman ... i lud verovatno uz to ..


najgore je sto ovakvim ljudima ne mozes nista ... jer su od strane drzave zasticeni ....

pa me raduje sto bar postoji precutna saglasnost drzave (mislim na policiju i sud) kad ovakvi ljudi dobiju (smrt) ono sto su zasluzili

kao sto je slucaj sa onom zenom sto je ubila muza i predala se policiji ... jer mu policija i sud nisu mogli nista, nisu ga mogli uhapsiti, a da su to i uradili, pustili bi ga, on bi u tom slucaju nju ubio ...

zena nije uhapsena nije u zatvoru ... jer je svesno sve uradila i ima dokaze kakav je on bio ... jes da sad mora da zivi s cinjenicom da je ubila coveka, ali .. sta znam bolje i to nego da do kraja zivota zivi u batinama ... 
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
ima gi razni Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
ima gi razni Smile
Da, još je Staljin rekao da jedna, dve... žrtve monstruma ne uvode u istoriju, ali sve preko 20... mmmm....
Dakle, dajem svoj glas za:
1. tita (Goli otok)
2. slobu miloševića (Kosovo, rat, stambolić...)
3. voja koštunica (Kosovo, điki...)
... a kako prva dva važe ba za po dvojicu, to je 5.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
ima gi razni Smile
Da, još je Staljin rekao da jedna, dve... žrtve monstruma ne uvode u istoriju, ali sve preko 20... mmmm....
Dakle, dajem svoj glas za:
1. tita (Goli otok)
2. slobu miloševića (Kosovo, rat, stambolić...)
3. voja koštunica (Kosovo, điki...)
... a kako prva dva važe ba za po dvojicu, to je 5.

mislim da si malo pogresila temu  ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
ima gi razni Smile
Da, još je Staljin rekao da jedna, dve... žrtve monstruma ne uvode u istoriju, ali sve preko 20... mmmm....
Dakle, dajem svoj glas za:
1. tita (Goli otok)
2. slobu miloševića (Kosovo, rat, stambolić...)
3. voja koštunica (Kosovo, điki...)
... a kako prva dva važe ba za po dvojicu, to je 5.

mislim da si malo pogresila temu  ...
Mislim da nisam.
Monstrum je monstrum. Samo što ovi nisu klali, silovali, ubijali... ppojedinačno i po ćoškovim,a nego masovno i mnaje-više pod državnom zastavom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
govorimo o obicnim ljudima, ne o politicarima...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
ima gi razni Smile
Da, još je Staljin rekao da jedna, dve... žrtve monstruma ne uvode u istoriju, ali sve preko 20... mmmm....
Dakle, dajem svoj glas za:
1. tita (Goli otok)
2. slobu miloševića (Kosovo, rat, stambolić...)
3. voja koštunica (Kosovo, điki...)
... a kako prva dva važe ba za po dvojicu, to je 5.

mislim da si malo pogresila temu ...
Mislim da nisam.
Monstrum je monstrum. Samo što ovi nisu klali, silovali, ubijali... ppojedinačno i po ćoškovim,a nego masovno i mnaje-više pod državnom zastavom.

mislim ipak da jesi ...

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.