Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Penzioner za Ginisa: Skoro pa rođen u penziji!  (Pročitano 3442 puta)
18. Jun 2012, 13:47:40
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Penzioner za Ginisa: Skoro pa rođen u penziji!
DRUŠTVO, 08:00, 18.06.2012.Autor: Ekipa Kurira

Čačanin Dobrivoje Veljović (84) zbog tuberkuloze u penziju otišao pre 63 godine, a kaže da poštara namerava da dočekuje bar još 20. Doktori ga tada otpisali, a on umesto lekova pio rakiju



ČAČAK - Za rubriku „Verovali ili ne”!
Čačanin Dobrivoje Veljović (84) najverovatnije je penzioner s najdužim stažom u Srbiji.

Poštar mu penziju donosi pune 63 godine, a ovaj starina kaže kako namerava da ga dočekuje bar još dve decenije.

- U penziju sam otišao u 21. godini, bilo je to 1949. godine. Razboleo sam se od tuberkuloze, a kao šnajder u preduzeću „Boba Miletić” radio sam samo tri godine - priča Dobrivoje Veljović Veljaš.

Tada mladom šnajderu lekari su prilikom pregleda za odsluženje vojnog roka konstatovali tuberkulozu. Bolestan, vratio se u rodno selo Goračiće u Dragačevu, a istovremeno je otišao u invalidsku penziju.

-Doktori su me tada otpisali, a ja sam čekao sudnji dan. U selu sam iskašljavao krv, ali nisam pio nikakve lekove, bilo je teško vreme, nije se imalo. Malo-pomalo, počeo sam da pijem pokoju rakiju, ko velim, ako ću već da umrem, bar da umrem a da ni za čim ne žalim - kaže starina.

Posle nekog vremena Dobrivoje se potpuno oporavio od opake bolesti, oženio se i sa ženom Gvozdenijom dobio ćerku Milicu i sina Milivoja. Nažalost, svi oni su pomrli, a o njemu sada brine snaja Katarina.

- Iako sam čitavog života bio penzioner, nikada mi nije bilo dosadno. Ko kaže da je bolje raditi nego ne raditi, taj laže. Siguran sam da bi se mnogi menjali sa mnom. Međutim, ja se nisam pretvarao da sam bolestan da bih se dokopao penzije, u komisiji su tada procenili da neću dugo poživeti, ali prevarili su se - objašnjava starac i dodaje da iznos na čeku iznosi 21.000 hiljadu. Kaže, nije mnogo, ali sasvim dovoljno za rakijicu u kafanici.


Lekari i poštari poumirali

- Lekari koji su konstatovali u ono vreme neizlečivu bolest odavno nisu među živima. Za 63 godine, koliko mi donose penziju, ispratio sam ukupno četiri poštara, tri na onaj svet, a jednog u zasluženu penziju. S novim poštarom nameravam da se družim bar još jednu ili dve decenije - kaže kroz osmeh ovaj Čačanin.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Znao sam skoro isti slucaj, samo sto je covek umro pre par godina, al ista stvar, otpisali ga sa nekih 22 godine posle rata, vele, nece on dugo, mozda ni godinu dana, covek pozivio do pre par godina, i svali dan pusio po paklo cigara  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
za tri godine staza pre 60 godina, kao snajder, on prima 21 000 dinara mesecno?  Smile Smile

wtf jebote  Smile

pri tom je zdrav vec hiljadu godina i nista mu ne fali, nema mesecne troskove na bolest zbog koje je otisao u invalidsku  Smile
« Poslednja izmena: 18. Jun 2012, 17:23:14 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
rekoh ja, penzioneri su buducnost ove zemlje.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
za tri godine staza pre 60 godina, kao snajder, on prima 21 000 dinara mesecno?  Smile Smile

wtf jebote  Smile

pri tom je zdrav vec hiljadu godina i nista mu ne fali, nema mesecne troskove na bolest zbog koje je otisao u invalidsku  Smile

Tad je TBC bila skoro neizleciva bolest, posle rata, jednostavno tad nije bilo uslova za lecenje pa su ih tako otpisivali, davali im penziju jer je ionako 99% umiralo nakon najvise godinu dana. Tad je TBC bio ko danas sida, buducnost vise nego crna.
Inace, znam  i jednog Svabu kome je brat imao dva raka i sa 35 godina otisao u invalidsku, nesposoban za rad. Eno ga, zivi dan danas u Tajlandu sa nemackom penzijom a posto je dobro zaradjivao, nije mu ni penzija mala
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 3220
 Smile Smile Smile

Moj otac za 40 godina radnog staza ima penziju od 23000, a keva za 35 godina staza oko 15000.
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
mob
Qtek 小米
Ма то су Чачани барабе, да је неки Београђанин у питању сада би стигли до 55. стране.
Smile

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 19.0.1084.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni samo nije jasno kako ga neko nije umlatio do sada...

Inace, verovatno ima tu i borackog staza...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
za tri godine staza pre 60 godina, kao snajder, on prima 21 000 dinara mesecno?  Smile Smile

wtf jebote  Smile

pri tom je zdrav vec hiljadu godina i nista mu ne fali, nema mesecne troskove na bolest zbog koje je otisao u invalidsku  Smile

Tad je TBC bila skoro neizleciva bolest, posle rata, jednostavno tad nije bilo uslova za lecenje pa su ih tako otpisivali, davali im penziju jer je ionako 99% umiralo nakon najvise godinu dana. Tad je TBC bio ko danas sida, buducnost vise nego crna.
Inace, znam  i jednog Svabu kome je brat imao dva raka i sa 35 godina otisao u invalidsku, nesposoban za rad. Eno ga, zivi dan danas u Tajlandu sa nemackom penzijom a posto je dobro zaradjivao, nije mu ni penzija mala

ja ne znam po kom osnovu mozes da ispunis uslov na invalidsku penziju usled kancerogenih oboljenja, osim ako nisi tipa pilot, a tumor ti pojede obe ruke ili tako neka morbidnost .. da to tako moze, pola Srbije bi bilo u invalidskoj penziji  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


"Uvek ima neko jači".

Zodijak
Pol Žena
Poruke 46661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Pa dobro, nek je on ziv i zdrav.
Prica sa srecnim krajem, to je bitno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.