Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pazi, prevara!!! ~ Piramide, vidovnjaci, nagradne igre, ...  (Pročitano 37321 puta)
31. Dec 2008, 09:37:02
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Pazi, prevara!!!
Saša Pribićević (45), osnivač Društva za borbu protiv prevare, daje savete kako da se sačuvamo od najčešćih i najopasnijih manipulacija na našim prostorima
 

BEOGRAD - Saša Pribićević (45), marketing menadžer iz Novog Sada, posle višegodišnjeg boravka u inostranstvu i profesionalnog rada ovih dana čeka zvaničnu registraciju Društva za borbu protiv prevare. Očekuje da mu pomogne i država jer već sada u osnivanju, preko kontakta na sajtu “prevara. info”, dobija brojne apele ojađenih građana koji traže savet, ili bar utehu.

- Cilj Društva je prevencija prevare. Izmanipulisanom građaninu ostaju samo advokati i sudovi, posle tri do pet godina, eventualno, može očekivati neku svoju pravdu. Sedam godina sam živeo u Kanadi i tamo video svetske prevare, pa sam počeo da ih izučavam... Vremenom mi je to postao hobi, a sada i posao u njihovom razotkrivanju. Značilo bi da nam Telekom Srbije izađe u susret i da dobijemo specijalni telefon da bi se prevareni građani još više javljali da im pomognemo - objašnjava Pribićević.

Lažni poslovi
Kod lažnih poslova od vas se traži da platite: aplikacije, lekarske preglede, testiranje, avionsku ili brodsku kartu do mesta na kom se “održava” intervju, kao i vize ili troškove pravnika. Zapamtite: prevaranti uvek traže da se bar nešto uplati unapred!

Nove piramide
U centralnoj Srbiji pojavila se kompanija koja se koristi piramidalnom šemom i nastavlja da se širi dalje prema unutrašnjosti. Učlanjenje se plaća 2.000 evra. Ako se ovo dešava u vašem gradu, obavestite policiju. Obratite pažnju: ovakve poslove uvek će vam ponuditi neko iz vaše okoline. Osoba koja vam nudi posao nikad neće znati da vam objasni o kakvom poslu se radi. Da biste to saznali, morate doći na sastanak na kom će profesionalni promoteri objasniti o čemu je reč. Na sastancima onaj ko vas je doveo mora da plati određeni iznos za vas. Promoteri uvek objašnjavaju kako ćete se obogatiti a da na kraju sastanka nemate pojma o čemu se zaista radi. Kad se piramida raspadne, a hoće, i to vrlo brzo, ostaćete bez novca i bez prijatelja koje ste uvukli u prevaru.

Dobili ste “mercedes”!
“Mercedes” je automobil visokog kvaliteta i baš zato ga prevaranti koriste za svoje mahinacije. Osoba koja nudi nagradu predstavlja se kao ovlašćeni diler neke auto-kuće i kaže vam da ste osvojili “mercedes”. Mogu biti i druga skupocena vozila. U prvom razgovoru će vam tražiti da platite neki manji iznos, recimo 500 evra za ležarinu ili troškove prevoza. Ako pristanete na to, zvaće vas ponovo i velike su šanse da će vas ponovo nagovarati da platite nešto novo, recimo porez... Ali, čak i kad prestanete da plaćate, zvaće vas ponovo. Prevarantska filozofija: ako su jednom uspeli da vas prevare, velika je mogućnost da će uspeti ponovo!

Crno žumance
Prevara nastaje tako što vam “prorok” kaže vašu sudbinu koja je, naravno, tako crna da je pitanje života i smrti za vas i vaše najdraže. Da bi vam dokazali da sa vama stvarno nešto nije u redu, neki vidovnjaci traže da donesete jedno obično kokošje jaje. Kad žrtva preda jaje vidovnjaku, on ga razbije, a žumance i belance dobiju tamniju ili čak crnu boju. Ovo se postiže tako što prevarant neprimetno stavlja malo boje, koja se nalazi na dlanu ruke koja je okrenuta nadole. Vi ovu boju ne možete da vidite jer se prave u boji kože i neprimetna je za vaše oko. Tvrde: za vašu lošu sreću je kriv novac ili bačena kletva. Vremenom ćete shvatiti da je iz vašeg života jedino uklonjen novac.

Lažni koledži
Prevaranti obično daju oglase u novinama ili internetu nudeći školovanje dece u elitnim koledžima ili univerzitetima širom sveta i nude školarinu i plaćene sve troškove odabranima. Kad nazovete broj iz oglasa, oni su puni entuzijazma, voljni da pomognu mladim ljudima koji žele da se školuju, ali, naravno, treba nešto “malo” i da se plati. Posle nekoliko dana vas nazovu i oduševljeno vam kažu da vaše dete ima odlične šanse da dobije stipendiju i školovanje. Nekoliko dana nakon testiranja stižu rezultati ili vas pozovu telefonom i jave vam da je vaše dete dobro ili odlično uradilo test. Napominju vam da je školovanje besplatno, smeštaj, hrana, ali da vi treba da platite kartu u jednom pravcu ili neke druge troškove, i da će i tu oni da vam pomognu, jer “oni” preko studentske organizacije imaju popuste na avionske karte, tako da, ako karta košta, recimo, 1.000 evra, vi samo treba da uplatite 700. Nažalost, većina roditelja pristane...

Škole tenisa
Obično sve počinje sa oglasima u kojima se nudi “profesionalna škola tenisa” ili “boravak u letnjim kampovima” u inostranstvu. Kad se roditelji zainteresuju, scenario je sledeći: roditelji popune formulare, onda se od njih traži da pošalju snimke nekih mečeva njihove dece, ili na teren dolaze izaslanici firme. Kontaktiraju s roditeljina i kažu im da su “oduševljeni” talentom njihovog deteta ili da mali ima veliki potencijal, ali da bi trebalo raditi na “bekendu ili forhendu”. Onda vam traže novac za avionsku kartu, a školarinu “navodno” oni plaćaju jer je vaše dete “veliki talenat”...

Nagradne igre
Nagradnim igrama kao prevarom ne koriste se samo prevaranti nego i legalne firme. Da biste učestvovali u nagradnoj igri, morate da se pretplatite na njihov časopis ili da kupite knjige od njih. Broj pretplatnika raste, a izvlačenje nagrade ostaje u tajnosti. Dolazi novo kolo i opet niko ne zna ni da li je neko dobio nagradu ni ko su srećni dobitnici. Ljudi su već postali skeptični i odjednom se u njihovim časopisima pojavljuju osvajači nagrada. Pojavljuju se i slike dobitnika sa njihovim imenima i naziv države iz koje su. Pa, recimo, vidite Roberta iz Kalifornije, a u Kaliforniji imate bar dva miliona Roberta!

TV kviz
Noćima gledamo kvizove u kojima se nude hiljade evra onome ko odgovori na lagana (čitaj: glupava) pitanja. Potrebno je da samo nazovete broj sa ekrana i dobićete 1.000-2.000 evra. Samo treba da pozovete. Pre nekoliko meseci žalila mi se jedna gospođa: “Zamislite”, kaže ona, “deset minuta sam čekala na telefonu a oni me nisu uključili u emisiju. Još sam prepoznala Željka Joksimovića!” Pitanja su napravljena tako da svako može da odgovori na pitanje. Matematika je sledeća: vi pozovete i odmah ste ostavljeni da čekate. Uključenje u emisiju košta između 30 i 50 dinara. Svaki započeti minut isto toliko, tako da vaš račun za telefon može da bude i po hiljadu dinara veći. Da li ćete imati priliku da odgovorite na pitanje? Čisto sumnjam.

POGINUO VAM JE MUŽ!
Ovo je jedna od najpopularnijih prevara, od koje će vam se dići kosa na glavi. Prevara počinje tako što vam se pošalje SMS u kom se kaže: vaš muž je nastradao u saobraćajnoj nesreći i treba da pozovete broj telefona sa ekrana da biste dobili više informacija. Bez razmišljanja pozivate broj i osoba sa druge strane najljubaznije razgovara sa vama. Vi pokušavate da saznate šta se desilo vašem mužu i razgovor traje. Ljubazna operaterka pokušava da sazna zašto ste zvali, prebira po papirima kako bi pronašla osobu koju tražite, zatim poziva nekog saradnika, i nakon petnaestak minuta saznajete da se ne radi o vašem mužu, nego o osobi koja ima slično ime i prezime. Vi odahnete i spustite slušalicu. Kad pogledate preostali kredit ili dobijete račun na kraju meseca, videćete da je nenormalno visok. Proverite broj koji ste zvali i videćete da se radi o komercijalnom broju telefona registrovanom u nekoj susednoj zemlji.

PREVARE MOBILNIM
Da li ste ovih dana na vašem mobilnom pronašli propušten poziv sa brojem iz inostranstva? Ako jeste i niste se javili, onda je u redu. Ako jeste, prevareni ste! Kako se radi: prevaranti zakupe komercijalne brojeve telefona u raznim zemljama koji nisu skupi. Zatim se kompjuter programira da poziva na stotine hiljada telefonskih brojeva, a prevaranti samo čekaju da pozovete i da vam naplate između 10 i 50 evra za jedan telefonski poziv.



Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
Sta ljudima pada napamet... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
А ако уплатите Саши Прибићевићу 500е, добићете детаљна упутства како да се спасете од превараната.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone


Alo: Tražila muža, pa izgubila 15.000 evra
Ponedeljak, 29. jun 2009. 10:31    


Sredovečna Beograđanka očajnički je želela da se uda, pa je potražila i pomoć vidovnjaka. On joj je rekao da su na nju bačene čini i da će ih on skinuti. Ipak, jedino što je joj je “skinuo“ je bilo milion i po dinara njene ušteđevine, dok od muža i dalje nije bilo ni traga... Ovaj primer samo je kap u moru maštovitih ideja pomoću kojih spretni i drski prevaranti varaju ljude.

Prevaranti se predstavljaju kao direktori firmi, stanodavci, preduzimači, „humanitarci“ koji traže dobrotvorni prilog, policajci koji naplaćuju kazne, vidovnjaci koji skidaju zle čini... Prevare su česte i prilikom prodaje automobila, a tu prevarant može biti i kupac i prodavac.

“Prevaranti spadaju u inteligentnije kriminalce. Stalno smišljaju nove prevare i dobro su upućeni u zakon. Najčešće se predstavljaju kao ljudi od autoriteta - inženjeri, lekari, policajci, advokati, ali i rođaci i prijatelji raznih direktora“, kaže za „Alo!“ Zoran Kovačević, zamenik načelnika odeljenja za imovinske delikte za grad Beograd.

On navodi da policija lakše ulazi u trag prevarantima kada žrtve žele da pričaju o prevari koja im se dogodila. Međutim, ima i onih koje je sramota, pa ne žele da podnose krivične prijave.

"Ljudi nam se obično obraćaju kada više nemaju novca da plaćaju i kada shvate da su prevareni. Na teritoriji Beograda godišnje se prijavi desetak slučajeva prevare. Mislim da je tamna brojka mnogo veća, ali bez saradnje građana nama su ruke vezane“, dodaje Kovačević.

Žrtva može biti svako, pa i visokoobrazovani građani poput pomenute Beograđanke, koja je lekar po profesiji. Duplo gore je prošla jedna ekonomistkinja koja se takođe obratila vidovnjaku zbog nesrećne ljubavi. I nju je „lečio“ dok god je imala da plaća i uzeo joj čak 32.000 evra.

Međutim, nisu samo vidovnjaci ti koji žive na račun usamljenih žena. Jedna Beograđanka je preko oglasa upoznala čoveka koji ju je čak ubrzo i zaprosio. Lažno se predstavio kao lekar sa VMA i profesor Medicinskog fakulteta, pa joj je čak i zakazivao sastanke ispred zgrade VMA na Banjici i čekao je obučen u beli mantil, pantalone i klompe. Čak je i njena majka budućem zetu donosila gibanicu da podeli sa ostalim hirurzima. A onda je pred svadbu rekao da mu je blokiran račun. Ne želeći da propusti “priliku“, žena je odlučila da plati venčanje i dala mu 3.500 evra. Čim je uzeo novac, mladoženja je nestao.

Prevaranti koji se bave “skidanjem“ čini u “misiju“ najčešće idu sa ikonom i ogledalom. Međutim, odskora je i muštikla dobila svoje mesto. Tako je posle smrti svoje svekrve jedna Beograđanka otišla do vrača koji joj je rekao da je duh majke njenog supruga u njoj. U svojim obredima prevarant je koristio muštiklu kroz koju je trebalo da izađe duh. Tek kada je ostala bez prebijene pare, žena je shvatila da je muštikla izvukla samo novac iz njenih džepova.

Po krivičnom zakoniku, za prevaru je zaprećena novčana ili kazna zatvora do tri godine. Razlikuju se sitna i klasična prevara. Sitna je kada šteta nastala prevarom ne prelazi iznos od 15.000 dinara.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung S8 Plus
Pogledajte sliku i sve ce vam biti jasno...Namerno sam pogresno upisivao ali mi na kraju pise da sam ispravno popunio test...I da posaljem sms da bih video rezultat.A na samom dnu stranice(gde vecina nas ne gleda)pise cena...384 din A pogledajte i broj "testiranih" u Srbiji...Da ne pominjemo adresu"firme"...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Capture1.JPG
(48.87 KB, 592x490)
Capture.JPG
(33.95 KB, 772x81)
Capturess.JPG
(27.27 KB, 554x165)
Capturfe.JPG
(17.54 KB, 603x149)
Capturre.JPG
(27.71 KB, 417x342)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Nisu to ljudi,to su prevaranti, kojih ima na svakom coshku, i samo chekaju zhrtvu!

Debilizam!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Samsung i9300
Citat
Zatim se kompjuter programira da poziva na stotine hiljada telefonskih brojeva, a prevaranti samo čekaju da pozovete i da vam naplate između 10 i 50 evra za jedan telefonski poziv.
ovo je glupost ako sam dobro skontao. ako neko mene zove iz inostranstva i ja se javim nista ne placam  Smile
mozda oni nesto drugo misle ali su pogresno napisali ..
« Poslednja izmena: 21. Okt 2009, 11:35:13 od nilobac »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Добро су они написали само ти ниси добро прочитао или скапирао како год ти је лакше. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Alcatel One Touch Idol X
Citat
Zatim se kompjuter programira da poziva na stotine hiljada telefonskih brojeva, a prevaranti samo čekaju da pozovete i da vam naplate između 10 i 50 evra za jedan telefonski poziv.
ovo je glupost ako sam dobro skontao. ako neko mene zove iz inostranstva i ja se javim nista ne placam  Smile
mozda oni nesto drugo misle ali su pogresno napisali ..

То јесте ако се јавиш одмах, али ако видиш пропуштен позив, па позовеш тај број да видиш ко те звао, платићеш огроман рачун  Smile
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
NAGRADNA IGRA FRIKOM GOOOL.  Ja sam ovih dana na svojoj koži osetio da su to obične lažovčine.  Naime toliko reklamirana nagradna igra Frikoma pod nazivom GOOOL koja se igra na njihovom sajtu www. frikom. rs je običan porez na budale.  Ovo Vam pišem iskreno da se nebi neko upecao na njihov mamac.  Radi se o sledećem: kupiš njihov sladoled GOOOL na štapiću i tamo imaš kod koji ukucavaš da bi otvorio jedan od 4 stadiona.  Posle toga ubacuješ - kupuješ ko budala sladolede, koji nemaju nikakav kvalitet i ostvaruješ bonus koji može biti najviše 200% (npr.  imaš 200 poena a sa 200% dobiješ 600).  Imaju 3 vrste igre: dnevnu "dobija" se dres, nedeljnu - mobilni i mesečnu - Sony Playstation 3.  Dnevnu nagradu možeš još dobiti (ja sam je osvoio ali čisto sumnjam da ću je dobiti.  Tu nagradu sam osvoio u ponedeljak - prvog dana i ubedljivo sam vodio dok se u sredu nije pojavio njihov lik ili njihov kompjuter pod korisničkim imenom "marezemun".  Taj (neznam šta je) je rasturao kao da igraju 3 Ajnštajna.  Osvajao je za sat vremena preko 30000 bodova i ako teoretski i matematički sa svim bonusima nikako nije moguće makar igrao bez greške (što nije ostvarljivo).  U svim kombinacijama maksimalno se može dobiti oko 24000 do 25000 bodova s tim da igraš bez greške.  Kod ovog maksimuma nisam dodao da se kod ovih bodova umanjuje još vreme prilikom svakog završetka igrice koje iznosi 10-15 sekundi kao i kada ti na kraju umesto sabiranju bodova kompjuter izbaci grešku - znači ostaješ bez osvojenih bodova.  Molio bih sve koji su zainteresovani za ovu nagradnu igru da istu ne igraju (daleko im lepa kuća).  Nemojte da vas prave budalom za Vaše pare pošto nedeljnu i mesečnu nagradu nema šanse da dobijete pošto igraju njihovi ljudi po mom mišljenju isti oni koji su pravili ovaj program za igru.  Uz to samo da napomenem da imate mnogo boljih, ukusnijih sladoleda od Frikoma koji uzgred rečeno u Evropi psu ne bi dali.  Izvinite na mojem podužem pisanju, želim Vam svako dobro i pažljivo sa lažovima iz Frikoma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.132 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.