Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:33:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 16 17 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: PayPal stigao u Srbiju!  (Pročitano 81698 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
Nokia 
Tako je, za svaki transakciju tj povlacenje novca treba proci barem 5 radnih dana. Jedino ako neko ima US bankovni racun ili PaPal karticu onda to ide mnogo brze.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Misliš tzv. Internet karticu? Da li smo u tolikom leru da Pejpalu treba više od sto sati za svaku od pojedinačnih transakcija našeg elektronskog bankarstva?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85
Mešaš neke stvari očigledno.... Ali dobro .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
Nokia 
Ne, mislim na ovu. Internet Visa kartica ti je samo povezana za tvoj devizni racun. Ti kada povlacis pare, povlacis ih na svoj devizni racun a ne na Internet Visa karticu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

paypal-access-card.png
(28.56 KB, 355x237)
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Da. To je to.

Banka može da ti izda karticu s kojom raspolažeš sredstvima na svom, nekom deviznom računu. Pojedinci kojima PP koristi već duže vreme koriste tu spregu da "vraćaju" uplatu sa PP računa u dinare, a zastoj postoji jer, ili su tim rečima obmanuli narod, srpski PP nije deo evropskog PP platnog sistema već se procesuira u američkom HQ.

Ponadao sam se da potpuno drugi tip VISA kartice, namenjen plaćanju putem interneta, koji funkcioniše po sistemu platne kartice na koju se uplaćuje kredit ima i benefit uplate sa PayPal računa istog korisnika. Kako je ta kartica vezana samo da eBanking protokol filijale u zemlji gde je izdata činilo mi se normalnim da PP brže obrne uplatu usled namene VISA kartice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 12
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Pozdrav!

Prelistao sam celu temu, ali imam malu nedoumicu oko prodaje na Ebay-u i podizanja novca!

Naime, u Intesi sam otvorio Internet karticu i sa njom dobio onu "mekanu" karticu na kojoj je broj deviznog racuna! Paypal sam spojio sa tom Internet karticom, tj uneo sto je sve bilo potrebno, verifikovano je sve, ono sto me zanima jeste da li ce novac stizati na taj racun i da li cu sa njega moci da podizem novac?

Kako sam pitao zaposlenog u ekspozituri, rekao mi je da novac bez problema podizem sa tog racuna, mada mi nije delovao nesto uvervljivo!

Hvala unapred!
« Poslednja izmena: 25. Okt 2015, 02:53:57 od pedjag16 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.71
Sta mi je sve potrebno i kako da otvorim PayPal i koliko kosta i da li mi je potrebna visa kartica :shock: ? Hvala unapred  :mrgreen:
« Poslednja izmena: 26. Okt 2015, 13:38:43 od BogiHD »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Potrebna ti je bilo koja kartica kojom je moguce placanje na internetu... master ili visa.
Vecina ljudi se odluci da otvaranje namenskog racuna i dobijanje DEBITNE kartice za internet trgovinu, najcesce kod Intesa ili Rajfajzen banke ili gift card.

Debitna kartica znaci da ne mozes ici u minus, odnosno, trosi se samo onoliko para koliko je na kartici.

Sto ce tice cene otvaranja, otvaranje je nacelno besplatno, ali je potrebno da imas mali iznos na kartici posto je za verifikaciju iste potrebno 1.5e koji ti skinu, a zatim u roku od 48h vrate na racun.


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11.6
Browser
Safari 601.7.8
mob
Apple iPhone SE 2020
"Pej pal" bez licence za dinare

 
NARODNA banka Srbije tvrdi da "Pej pal" do danas nije podneo zahtev za licencu institucije elektronskog novca. Zbog toga, kako navodi naša centralna banka, "Pej pal" može da služi domaćim firmama i građanima za obavljanje platnog prometa sa inostranstvom, ali ne i za njihova međusobna plaćanja u domaćem platnom prometu, odnosno u dinarima. Licenciranje kod NBS je uslov da bi rezidentima bilo dozvoljeno da međusobno obavljaju platni promet preko "Pej pala" ili "Skrila".

Ovo su, inače, kako navodi NBS, univerzalna pravila koja važe bez izuzetka i u Evropskoj uniji, pa tako "Pej pal" pruža usluge građanima i kompanijama u EU kao licencirana kreditna institucija sa sedištem u Luksemburgu.

- Pružanje platnih usluga je licencirana delatnost svuda u svetu, kao što su to na primer i delatnost prikupljanja depozita, poslovi na tržištu hartija od vrednosti ili druge određene finansijske aktivnosti. Omogućavanje da se ove usluge pružaju u Srbiji između građana Srbije, bez dozvole NBS, dovelo bi do paradoksalne situacije u kojoj bi strane institucije elektronskog novca osnovane u državi u kojoj nema regulatornih zahteva, nema nadzora, posebnog kapitala kao u EU od 350.000 evra i zaštite korisnika bile u daleko povoljnijem položaju u odnosu na domaće institucije elektronskog novca na koje se primenjuje stroži režim ekvivalentan onom u Evropskoj uniji - navodi NBS.

NBS ističe da prema važećim propisima koji uređuju devizno poslovanje nema smetnji da domaće kompanije i građani Srbije obavljaju ne samo plaćanje, već i naplatu (prijem elektronskog novca) preko strane institucije elektronskog novca po osnovu elektronske kupoprodaje robe i usluga u inostranstvu i mogu slobodno da vrše otkup tako ostvarenog elektronskog novca i da prenose sredstva na svoj devizni račun kod banke u zemlji.

OLAKŠANjE ZA IT SEKTOR

-"PEJ pal" je pored opcije slanja novca u inostranstvo, u aprilu 2015. godine omogućio i opciju prijema novca u Srbiji, što je bio i osnovni cilj zakonskih izmena iz 2012. godine. Tako, naša IT industrija, startap kompanije i ostala pravna lica i preduzetnici imaju olakšan pristup globalnom tržištu - navodi NBS.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1823
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
mob
Nokia E71
Imam nekoliko pitanja: Jel se plaća ova internet debitna kartica ? Koja je najbolja za paypal? Koliko se plaća mesečno održavanje za devizni račun ? Treba mi da povremeno primam uplate sa paypala ništa ozbiljno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 16 17 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:33:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.