Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:53:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Patriotizam i patriJotizam  (Pročitano 34527 puta)
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Crowz,mislim da patriotizam i ljubav prema zemlji nije samo osnovna kultura i vaspitanje već i neki osećaj prema mestu u kome živiš.Ljudi koji bacaju sve i svašta sa prozora zgrada i na ulici pljuju su ljudi koji u skoro sto posto slučajeva ne vole svoj grad niti ljude koji u njemu žive a u isto vreme pričaju o "izdajnicima" i sl..Većinu sam video kako se busaju u svoje patriotske grudi sikćući poput zmija protiv zvih mogućih zemalja..Kad sam bio u vojsci(mornarica),bilo je momaka koji su pljuvali po zemljama takodje a koji su u svojoj sa brodova frljačili kante sa djubretom u more!Kante smo imali one prave,djubretarske.
    Nije mi namera da ujednačim primitivizam sa isticanjem patriotizma medjutim,dešava se da najčešće nevaspitani ljudi dele lekcije o rodoljublju.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 838
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung ZV - 10
За мене је патриотизам љубав према отаџбини.Кад ти не сметају великани кад дигну три прста,кад се бориш да ти се не распадне држава која је историјски врло богата,кад пишеш својим писмом и поносиш се тиме(ћирилица),кад знаш све великане из историје.....

А не кад се пљују тенисери због тога што су викали ''Србија!''
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Prvo treba da znamo šta je otadžbina da bi mogli da znamo šta je patriotizam. Živimo u zemlji u kojoj pored Srba ima pripadnika raznih nacionalnih manjina, zemlji u kojoj ima pored pravoslavnih hrišćana i veliki broj muslimana, katolika, ateista, drugih verskih zajednica. Živimo u provizorijumu u kome ne znamo da li je Kosovo Srbija i da li je Srpska BiH. Živimo u zemlji čija privreda se guši uvozom gotovih proizvoda iz EU i Kine u uslovima velike nezaposlenosti. Imamo strahovito mali natalitet, a odliv mladih, školovanih ljudi je veliki. Kako onda definisati šta je patriotizam u toj opštoj konfuziji? Zaista bilo bi neophodno da vlada donese jedan jasan nacrt državnih interesa i mera za njihovo stvarno sprovođenje. Ali u nedostatki vladinog nacrta pokušaću ja da napravim neki svoj.

1. Država Srbija je otadžbina svih svojih građana. Ona je obavezna da se o svojim građanima brine kroz donošenje i sprovođenje zakona po principu jednakosti svih građana, efikasno i energično na celoj svojoj teritoriji. Dužna je i da štiti interese svojih građana i privrede u inostranstvu stvarno a ne samo deklarativno.

2. Svaki građanin države Srbije od detinjstva, od najranije mladosti mora biti učen da je Srbija njegova otadžbina, da na nju bude ponosan i da je spreman da uloži napor za ostvarenje dobrobiti svoje otadžbine. To važi kako za Srbe tako i za Šiprate, Mađare, Rome, Hrvate, Crnogorce, Bošnjake i sve ostale bez obzira na naciju i veru. Svako iskazivanje nelojalnosti državi propagiranjem njenog cepanja, terorizma, ili uništavanja je veleizdaja koja mora biti strogo sankcionisana.

3. Ekonomska snaga je izvor svih ostalih snaga jedne države. Zato je uspostavljanje proizvodnje u privredi i poljoprivredi i plasman domaćih proizvoda jedan od prioriteta. Unapređenje i iskorišćenje transportnih kapaciteta je veliki privredni potencijal koji se mora razvijati intenzivno. Takođe je neophodno unaprediti energetiku na principima obnovljivih izvora električne energije (pre svega malih elektrana na vodu i vetar). Ubiranje poreza od svih građana uključujući i one koji žive od poljoprivrede, prodaje sekundarnih sirovina, ukidanje šverca i rada na crno.

4. Ostvarivanje realne osnove mladim ljudima da zasnuju porodicu i podižu decu kao produktivne članove društva. Porodica mora da bude afirmisana a roditelji podržani da se o svojoj deci brinu i onemogućeni da razvodom pobegnu od obaveza. Podstaknuti da sačuvaju svoj brak i dobre odnose u njemu. Deca moraju da budu podržana od društva u školovanju i napredovanju i da imaju perspektivu života u svojoj otadžbini posle završetka školovanja. Zloupotrebe dece u prosjačenju, maltretiranje dece, uskraćivanje obrazovanja koji su posebno izraženi kod Šiptara i Roma moraju biti smelim i energičnim merama sprečeni. Ako znaju da neće moći da zloupotrebljavaju svoju decu prestaće i rađanje dece za prosjake ili teroriste.

5. Poštovanje privatne i državne imovine, tuđih prava i opštih interesa je takođe imperativ. Mora se sprečiti pljačka državne i uzurpacija privatne imovine jer bez toga nema razvoja privrede osim delatnosti u kojima je jednostavno pokupiti kapital i pobeći kad zagusti (trgovina i bankarstvo). Moraju se osposobiti sudovi da po imovinskim pitanjima deluju efikasno i brzo. Mora se zaustaviti vandaliziranje bilo čije imovine od strane privatnih osoba, ali i nebriga o državnoj imovini. Ne može recimo opština da prihoduje od lokala, a da te pare ne investira u održavanje fasada.

6. Mladima se moraju ponuditi pravi načini za iskazivanje svoje energije i kreativnosti kroz sport, nauku, umetnost, a pod kontrolu se moraju staviti nasilne grupe navijača i slični organizatori destrukcije.

7. Država mora da ima ozbiljno telo koje će se baviti ljudskim pravima i pravdom, zaštitom potrošača, pokretanjem društvenih inicijativa javno, a ne prepuštati to područje zloupotrebi od strane lažnih NVO sa destruktivnim delovanjem.

8. Mora se promovisati i nagrađivati vrednoća, urednost, ambicioznost i inicijativa.

9. Unapređenje ekološke svesti, zaštita od zagađivanja kako zemljišta tako voda i vazduha je uslov zdravlja stanovništva i uspeha poljoprivrede.
« Poslednja izmena: 17. Nov 2007, 09:06:54 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
LG Nexus 5
Crowz,mislim da patriotizam i ljubav prema zemlji nije samo osnovna kultura i vaspitanje već i neki osećaj prema mestu u kome živiš.Ljudi koji bacaju sve i svašta sa prozora zgrada i na ulici pljuju su ljudi koji u skoro sto posto slučajeva ne vole svoj grad niti ljude koji u njemu žive a u isto vreme pričaju o "izdajnicima" i sl..Većinu sam video kako se busaju u svoje patriotske grudi sikćući poput zmija protiv zvih mogućih zemalja..Kad sam bio u vojsci(mornarica),bilo je momaka koji su pljuvali po zemljama takodje a koji su u svojoj sa brodova frljačili kante sa djubretom u more!Kante smo imali one prave,djubretarske.
    Nije mi namera da ujednačim primitivizam sa isticanjem patriotizma medjutim,dešava se da najčešće nevaspitani ljudi dele lekcije o rodoljublju.



Slazem se ali ti pricas ipak o kulturi individue. Ok, ti si bacao smece u kantu, a tvoj drug u more ali opet, recimo, ako se, ne daj Boze, zarati (recimo siptari napadnu Kraljevo), ti ces mozda pobeci u Suboticu, a on ce doci iz Novog Sada da brani Kraljevo. Ne vidim bilo kakvu korelaciju kulture i patriotizma, ovaj post si malo ispravio u odnosu na prethodni gde navodis i parkiranje. Ali opet, sve zavisi kako na to ljudi gledaju. Recimo nas genije, malecki, kaze da je primer patriotizma reci: "Izvini, hvala, dobar dan, zadovoljstvo mi je....itd"..?! Meni je to samo opsta kultura coveka kao jedinke.


@Simijon, lepo si rekla mada, ipak ima delova gde se ne slazem s'tobom.

Kazes: "1. Država Srbija je otadžbina svih svojih građana."

E vidis, tu je nasa najveca nesreca i zabluda. Zemlje iz okruzenja su to na jedan finiji i kulturniji nacin definisale. Recenica koju si napisala pomalo deluje na ono: ovo je zemlja svih naroda i narodnosti...bratstvo i jedinstvo...ili kako se vec zove? Smiley

Zasto se smatra umobolnim reci: "Srbija je drzava srba i svih ostalih naroda koji u njoj zive?"

U Srbiji ovo izjaviti, garant ces dobiti 30 minuta u udarnom terminu na recimo b92 itd. Zasto se ova recenica smatra radikalskom kada se recimo u Hrvatskoj primenjuje na demokratski nacin?

Rec patriotiza je dosta ofucana rec danas. Zasto? Zato sto se (ne)namerno nastoji da je taj koji kaze da je patriota ili pas rata ili Slobin ubica ili seseljev cetnik ili legijin narkic ili JSO koljac i da ne nabrajam. Zadnjih 10 godina svi u okruzenju pokusavaju da srbima nametnu kolektivnu krivicu za rat u Bosni i Hrvatskoj. Nazalost, kod dosta srba je iskrivljena svest o tome sta se desavalo u ratnim podrucjima od 1991 pa do 1995.

Konkretan primer:

Komsija moj, inace rodjen u hercegovini, zavrsio i fakultet tamo, ozenio se tamo pa se zaposlio i preselio 85-te u Beograd (dobra firma). Tamo, u tom nekom selu i u obliznjih par sela, nebitno, mu je skoro sva rodbina (i njena i njegova). Desi se sta se desi, pocne rat, medjutim niko nije hteo iz tih sela da bezi bilo gde. Kasnije mi je otac ispricao da su ta sela i za vreme WW2 bila veliki problem ustasama ili italijanima, ne secam se. On odluci da ode dole, odluci i ona i ostali su dole sve do kraja rata 1995-te. Imao je 3 brata, dvojjica su poginula, a on je ranjen u nogu ali nesto povrsinski, nista ozbiljno. E sad, da preduhitrim taxtexa, jako su kulturni i on i ona, slusaju normalnu muziku, ne seljace se, ne bacaju djubre sa terase niti tresu nos na ulici. Uglavnom, nisu krali dijamante i devize iz dzamija, voze prosecan auto i imaju mali stancic. Neko je u rat isao zbog ideala slobe, seselja, tita i sta ti ja znam, neko je isao da ukrade nesto ali dosta je bilo onih sto su isli zbog drugih stvari. Danas se samo pominju prve dve grupe nabrojanih. Taj rat se smatra bednim i sramnim samo po Srbiju, tako bar prenose mediji, ja brate gledam sta kazu na televiziju, sta zna dete sta je rat?Smiley

Elem,
Kako biste definisali njegov postupak sto je otisao u rat?

Da li je on slobin pas rata?
Da li je ratni zlocinac sto je otisao da brani nesto sto je njegovo?
Da li je on patriota na bilo kakav nacin?

Danas ne moze da se razazna sta je tacno patriota u Srbiji jer su samo kod nas reci patriota, budala i kriminalac tesno povezane.


Oni rezervisti sto sede tamo ispred vlade i sto ih zajebavaju za dnevnice ne dobijaju te dnevnice vec 9 godina, a da li neko zna sto? Zato sto je to bila "slobina" vojska. Nova vlast im nista ne duguje.
« Poslednja izmena: 17. Nov 2007, 11:54:55 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 5610
kada voliš, čuvaš, neguješ, razvijaš, obogaćuješ, poštuješ i ceniš  svoj narod, zemlju, naciju, tradiciju i kulturu.
Кратко и јасно!  Smile Smile Smile

Патриотизам није бацање смећа у канту, и непљување по улици. То је лична култура и она нема везе са тим јел је неко патриота или не.
« Poslednja izmena: 17. Nov 2007, 11:56:29 od kombiondzija »
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2595
OS
Linux
Browser
Konqueror 3.4
Kakve rezone i ocekivati od moderatora koji se zove Crowz?  Smile On sve gleda kroz prizmu rata i ostalih fora ... vrlo radikalan momak. Srbima rat nikad nije bio nametnut, dakle imali su mogucnost da biraju ... i to je jedan vid kulture i patriotizma, kada svesno dopustis da ti se populacija za 4 god prepolovi. Mislim da to sto ti ne vidis korelaciju kuture i patriotizma je strasna stvar i da je vrlo negativna. Pitaj me zasto, pa cu da ti objasnim.

Zapala mi za oko ova izjava:

"onaj koji brani zemlju politickim, vojnim, ekonomskim i drugim metodama, a u cilju poboljsanja opsteg zivota i kulture gradjana"
Slazem se, medjutim Srbija nema ni vojni, ni ekonomski, ni politicki "metod", samim tim ne moze da "poboljsa" zivot i kulturu svojih gradjana. Ostaju nam ovi "drugi metodi". Srbija moze da udje u picwayz sa NATO ili sa Hitlerovom Neckom, ali treba misliti dublje i shvatiti kakve su posledice takve odluke, sto je opet usko povezano sa patritizmom.

Crowz, opsta kultura je "podnivo" patriotizma. Gradjani jedne zemlje predstavljaju tu istu zemlju, mislim da je to sasvim ocigledno. I da naravno da je papiric u kanti deo patriotizma.

Za mene nije patriota neko ko radi jedno, prica drugo, a trece misli. To je ovde vrlo cesta pojava.

Ne moze se voleti zemlja, ako ti pustis dzukca da kenja na sred ulice i pravis se blesav, znajuci da ce u "minuli rad" da ugazi neko dete, ne moze biti patriota onaj ko u saobracaju psuje sve zivo i mrtvo onom ko je zakasnio da se pomeri na semaforu  itd itd

p.s.   Veruj mi da se necu iznenaditi, ako mi poruku obrises ... to radis vrlo dobro.  Smile
« Poslednja izmena: 17. Nov 2007, 12:05:31 od maleckaa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
LG Nexus 5
Necu ti brisati postove (sem off topica), radim na temi burek the best of 100 outstanding comments. Wink

Kao sto sam rekao u prvom postu na temi, a prateci tvoju logiku:

Znaci ako neko baca papir u kantu, a ne na ulici i ako se parkiras na mesto gde nikome neces smetati, samim tim ti si vrsni patriota?

Recimo, pogledajmo ove tvoje sa Kosova i Albanije. Kod njih jos kultura nije izmisljena, a podigose pozoriste Ademu Jasariju, ono kao, on je heroj, patriota, itd. Nesto tu ne stima. Brojni pripadnici elitne OVK (UCK) i ANA-e su nesebicno polozili svoje zivote braneci svoje vekovno ognjiste od agresorskih Srba. Prave patriote, nema sta...ili ih narod tako dozivljava?  Smile

Btw, ne moze se reci da je patriota neko ko koristi povremeno usluge interneta univerziteta Srbije, a pljuje po svemu sto je srpsko. Dakle ti nisi patriota, a po tvojoj logici nisi ni kulturan/na.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2595
OS
Linux
Browser
Konqueror 3.4
Ok Crowz, vrlo dobro znam takve, kao moderatori ovo-ono, pridrzxavaju se pravila igre, a gde god mogu ocrnjuju svoje neistomisljenike i javno "daju" privatne informacije u vezi clanova ovog foruma ... ali kao sto rekoh deja Vu   Smile   Ne ljutim se ja, samo napred  Smile   Kave to ima veze sa Bg Univerzitetom? Da li ces mozda reci i koji je Fax u pitanju? Smile

Takodje je vrlo cesta pojava da "patriJote" sve svoje nesitomisljenike prikazuju kao: "strane placenike", "narkomane", "podocnjaci", "matora kurva", "shpijun", "Marsovac", "djavoli", "demoni" i ostale postapalice Smile .... Ja pljujem po svemu sto je Srpsko? Nikako. Samo sam realna.

Samim tim me ne cudi ni ova izjava " pogledajmo ove tvoje sa Kosova i Albanije " Kosovo je teza tema i ne moze bas na tako banalnom primeru da se pojasni. Verujem da cenis na Albance (Shiptare), oni nikako nisu moji, ali su vrsne patriote. To nema veze ni sa kulturom, ni sa tradicijom, to samo ima veze sa prilagodjavanjem i mudrim potezima. Oni ce dobiti ono sto hoce, mi necemo i to je to. Dzaba sav ponos, sav taj "patriJotizam" kad nas upravo zbog toga i ima sve manje, kako teritorijalno, tako i demografski. Neko rece "patriotizam=hrana za budale" ima istine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 838
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung ZV - 10
Патриотизам ја када свугде у свету експонираз своје обичаје,културу и традицију без зрна срама.
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
LG Nexus 5
@maleno

Opet manjkavas sa kulturom, optuzujes da neko iznosi privatne informacije. Internet univerziteta Srbije nije privatna informacija. Za fax se ne sekiraj...Wink

Vidim pominjes Bg univerzitet, opet ne pratis fabulu radnje...ccc. Ne spominje se Bg univerzitet nigde. Ni u jednom mom postu neces naci te tvoje obogacene epitete koje sebi pripisujes. Sto se tice izjave, vrlo dobro znas o cemu pricam, ako se osvrnes na tvoj prethodni acc ovde, na bureku. Mozda iritiras clanove na ovom delu foruma, al meni si zanimljiv lik...Wink

Uvodis nove termine poput prilagodljivog patriotizma, ovo je veoma interesantno i zanimljivo.

I na posletku, jesi li ti patriota ili nisi (bez onog J)? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:53:03
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.