Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 14. Maj 2024, 22:02:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Patetika ili...?  (Pročitano 23383 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
mob
HTC One
Mi sada govorimo o krajnostima. Uvek ima onih ciji problem nama delujue jednostavno a on od toga napravi veci problem od posledica zemljotresa u Haitiju ili dolazi da pita iako nece promeniti svoje misljenje vec negira sve napisano.

Mislim da pricamo o ljudima koji su spremni da prihvate dobar savet bez obzira da li mi smatramo problem ozbiljnim ili ne a zavrsi ispolivan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N97
To nije tvoja stvar. Ako napishesh "get a life" bolje da nisi nishta napisao/la, ili makar elaboriraj shta si hteo/la time da kazhesh.

Licno, nisam nikom nikad rekla 'get a life' bez da nisam elaborirala. Mislim da cak nisam nikad rekla tako na engleskom, imam averziju ka anglikanizaciji jezika  Smile No nebitno
I ne znam sta tacno nije moja stvar, to sto neko pravi od problema slona i sto ga drugi podrzavaju? Naravno da nije moja stvar u smislu da mi zivot ovisi o tome, ali naravno da cu da kazem da se ne slazem zbog toga i toga. I to me cini anti-empaticnom? Mda ..

Inace, nije svaki savjet dobar savjet, toliko.

Naravno da nije, ali makar neka se prepozna dobra namera. Ne morash ni blagonaklona da budesh. Empatija nije isto shto i saosecanje uostalom
Dodao bih, da se ne obracam tebi lichno, vec pishem uopshteno.

A istine radi, znala si ti da napichish ljude samo tako. Eto, ako mi se neshto ne dopada kod tebe to je to. A kao shto reche, ne ovisi ti zhivot o tome, tako da i nije bitno.
Za kraj da budem nachisto, moje lepo mishljenje o tebi se nije promenilo, niti mozhe tako lako da se promeni.

@ Bambina

Ne mozhe niko da se folira u X hiljada postova. Kad tad sve ispliva.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Patetika je iskljucivo subjektivni dozivljaj...Eto, Bambini je pateticno da neko drzi sliku voljene osobe na nekom vidnom mestu ili kako qcko napisa u ruci, ili to dranje nasred ulice(mada je to vise mentolski nego pateticno  Smile), a meni to nije...Mi smo navikli da sve ravnamo prema sopstvenom senzibilitetu prosto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
@ Bambina

Ne mozhe niko da se folira u X hiljada postova. Kad tad sve ispliva.
U tome i jeste poenta. Međutim, ta osoba toga najčešće nije svesna, pa nastavlja po starom, a neko ju je već odavno ''provalio'', pa zna sa kim ima posla i da mu ništa drugo ne preostaje nego da se slatko nasmeši tim divnim lažima kojima je zapljusnut.

Patetika je iskljucivo subjektivni dozivljaj...Eto, Bambini je pateticno da neko drzi sliku voljene osobe na nekom vidnom mestu ili kako qcko napisa u ruci, ili to dranje nasred ulice(mada je to vise mentolski nego pateticno  Smile), a meni to nije...Mi smo navikli da sve ravnamo prema sopstvenom senzibilitetu prosto.
Ne, nije meni to za slike patetično, stavila sam to kao primer. Ne vidim tu patetiku, zaista.
Što reče, stvar je senzibiliteta, ali i nekompatibilnosti senzibiliteta sa mišljenjem većine.

A ko se trudi da ugodi većini, taj je prosto i jednostavno budala.
« Poslednja izmena: 17. Jan 2010, 20:19:12 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
Naravno da nije, ali makar neka se prepozna dobra namera. Ne morash ni blagonaklona da budesh. Empatija nije isto shto i saosecanje uostalom

Kad sam ja tek dosla na burek situacija je bila mnogo gora, to odgovorno tvrdim. Danas imamo i par strucnih ljudi na ovom dijelu podforuma, pa se ne moze desiti da neko ne dobije bar jedan kvalitetan savjet. I tacno je da ima par ljudi koji nemaju takta za pateticne probleme, ali stvarno mislim da su u manjini i da se to nikad nece iskorijeniti.

Sto se tice mene, nista mi nisi rekao sto ja ne znam, takva sam i u privatnom zivotu, naopaka i prgava.  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N97
I josh mnogo toga, prepostavljam ...  Smile

Nazhalost, mislim da su ipak takvi ljudi vecina. Mozhda imam pogreshnu percepciju. Nije iskljucheno.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Danas imamo i par strucnih ljudi na ovom dijelu podforuma, pa se ne moze desiti da neko ne dobije bar jedan kvalitetan savjet.

Koja stručna lica imamo, Ces, molim te?  Smile

Ako misliš i na mene, zbog moje profesije, to okači mačku o rep, jer:
1. ja sam sujetna i zla, mala utripovana moderatorka, nevaspitana i gorda
2. balavica koja nema pojma o životu
3. glupača koja ne zna ništa osim onoga što je učila na faksu

Eto, to je ekstrahovano iz negativnih mišljenja ljudi o meni ovde, nešto je eksplicitno, nešto implicitno rečeno.
I zato je uvek ono što napišem nekome kao savet degradirano.
I zato se vremenom pokušaj davanja saveta redovno pretvori u nadmudrivanje, ako ne i svađu oko toga ko ima veću pišu kvalifikacije. I sama sam kriva za to celom svojom dužinom i težinom.

No, nije to problem. Problem je ako se neko uzrujava zbog toga šta SVI misle o njemu. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
@far
Znas sta kazu za pretpostavke ..  Smile

I ne znam cija je percepcija pogresna, al necija ocito jest. Mada opet, ja sam poprilicno ostra tako da mozda i nisam bas objektivna . .

@bambi

jes, mislila sam na tebe, vjerovala il ne  Smile
ne znam sto se opterecujes tim stvarima, uvijek ce biti ljudi koji cijene iskustvo prije znanja, mene to licno ne tangira zaista, a ne bi trebalo ni tebe.
na kraju krajeva, bitno je valjda pomoci tim ljudima (cudno zar ne  Smile ) il makar im dati drugu perspektivu, a sad, sta ce ko usvojiti od tih savjeta/misljenja (licno mislim da nece nista ili vrlo malo) to nije na tebi il na meni.

btw, jel ti ta prva stavka iz moje analize, nesto mi poznato?  Smile
« Poslednja izmena: 17. Jan 2010, 20:34:57 od cesarica18 »
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N97
@far
Znas sta kazu za pretpostavke ..  Smile


samo nemoj te forumske mantre ... molim te  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
na kraju krajeva, bitno je valjda pomoci tim ljudima (cudno zar ne  Smile ) il makar im dati drugu perspektivu, a sad, sta ce ko usvojiti od tih savjeta/misljenja (licno mislim da nece nista ili vrlo malo) to nije na tebi il na meni.
Tako je, slažemo se, aleeeee!  Smile

Nego, ne mogu reći da se tangiram time šta će neko da misli (posebno neko ko u mojim očima nema kredibilitet da mi uputi kritiku), nego zna da me tangira upravo ta opisana situacija, a čiji su derivati: nadmudrivanje, svađa, miniranje nekoga, nametanje svog stava, ''ja sam najpametniji'' stav i tome slično.

To me tangira iz prostog razloga što je to upravo onaj upliv sujete o kome ja govorim, a koji je merenje pišica, čime ne samo da ne nikome ne može pomoći, već se samo može demonstrirati pomenuta sujeta. Ali, ne samo sujeta, nego i neznanje, nezrelost, pa i glupost.

E to, to poslednje nabrojano, ume da iritira, ali više onako na globalnom nivou, na nivou iz kog se rađa mizantropija i cinizam.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 14. Maj 2024, 22:02:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.