Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Palanacki mentalitet i medijska pompa  (Pročitano 38126 puta)
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG Google Nexus 5
ma ovde se radi cisto o nacinu i stilu izrazavanja ...

ja zaista ne mogu reci za ovog decka na slici da je seljak ... jer je za mene seljak ono sto sam i rekla ...

a ovaj decko na slici je i po izgledu i ponasanju ... nesto drugo ...

kad skrenes paznju na to, onda pocinju sa provokacijama, svadjalacki nastrojeni i sl.


sve ostalo ko je kakvog mentaliteta i sta se desava u manjim ili vecim sredinama ...

za sve to postoji statistika ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Nokia 
Tacne su itekako.
Tačne su, i te kako. Živela i ja i u manjoj i u većoj sredini, pa je razlika nemerljiva.

Nikad neću zaboraviti kad je moj momak s kojim se zabavljam od mezozoika došao po mene novim kolima svog ćaleta, pa je o tome istog popodneva brujalo celo selo. ''Eno je izlazi iz crnog auta sa beogradskim tablicama, znali smo da će i ona poći u te vode, cccc''. A istna je da je auto uzet na lizing pa zato ima BG table, a u pitanju je najobičnija crna Škoda Octavia. I odmah su krenule priče da imam sponzora.  Smile Sedeli smo u kući i valjali se od smeha kako su tako tupavi, jebo te.

Ovde u gradu mogu da nosim vreću govana na glavi, skoro niko se neće ni osvrnuti. Jeste da to mnogima smeta i nazivaju to nekakvim otuđenjem, ali meni savršeno odgovara. Nigde nisam srela toliko želje da se zabada nos u tuđ život, da se komentariše, gura, trača, izmišlja. Šta se sve pričalo o ljudima koje znam, bolje da vam ne pričam. Najviše ih zaboli tuđ uspeh ili nešto što oni ne odobravaju, tad su najoštriji u svojim izmišljotinama. Čista ilustracija palanačkog mentaliteta, samo je to dosta blag izraz. I ne, ne znači da su svi ljudi u ''palankama'' takvi, niti da toga nema u gradu... zato se i kaže ''mentalitet'', na kraju krajeva.

Naravno. I ti i ja smo svedoci da postoji razlika, velika. Ali opet sve sto sam rekla, a verujem i ti, nije receno da bi se neko uvredio. Poslednje sto zelim je da nekoga uvredim ili da vredjam selo. Ja tamo ipak idem, imam svoju kucu, tamo mi je rodbina i porodica. I kada za nekoga kazem da je "seljacina" ne mislim na ratara vrednog kao mrav, nego na taj zaostali primitivni palanacki mentalitet koji se bavi tudjim zivotima i ispraznim pricama oko necije tragedije.
Bila sam svedok da su se u dvojnoj kuci porodice posvadjale, 2 dezurne idiotkinje (nemam blazu rec) su dosle do kapije i izvirivale preko ne bi li upile sto vise od porodicne svadje.
Dok ovde, preko puta, imamo zenu koja se napije i jako vice, lupa i histerise na muza. Sve stocujem je kako komsije zajedno sa mnom zatvaraju prozore. Nikoga dok zatvaram, ne vidim da se naslonio i bulji.
Tako da....ja se izvinjavam ali na selu nikada vise necu ziveti jer sam ja spontana osoba, i ne zelim da se cuje niti prica o meni i mojoj porodici.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
zasto ste vi \mi sa sela i iz palanki uvredjeni konstatacijama ,istinitim , ovde? Smile

Niko ne bezi od onoga sta manja sredina nosi sa sobom...
Na selu se javljas sa "komsija" i coveku koji je cetiri ulice dalje od tebe, a u gradu se ne javljas ni onome koji je cetiri stana do tebe...
U selu se zna ko je koga opleo, ko je koga gledao, ko se sa kim vidja, pocne prica samo zato sto si nekoga pogledao...
Sve su to istine i sve su to sasvim normalne stvari.
Mala sredina, malo ljudi, svi su okrenuti jedni drugima, iako se pljuju u ne vole, ali ipak piju kafice ujutro kako bi culi nove price...

Taj deo je jasan..

Meni paraju usi konstatacije tipa...muz tukao zenu, sa sela su, to je tamo ok, ovde toga nema...
To nigde nije ok, ni na selu ni u gradu... A da ima svuda...ima.
Nema to veze sa sredinom, vec sa stanjem u ovoj drzavi, sa situacijom u kojoj zivimo...
Da li je to time prihvatljivije?
Naravno da nije...

U nekom razmisljanju...mogu da predpostavim da je broj samoubistava u seoskim i manje urbanim sredinama veci nego u gradovima i urbanijim naseljima, to mi je, recimo, realno.

Da li je broj ubistava veci? Nisam siguran..
Silovanja, kradje, zlostavljanja...

Verujem da postoje studije o tome, ali negde duboko u sebi odbijam da poverujem da toga ima manje po urbanim sredinama, cak sta vise...

Izlisno je uopste ulaziti u raspravu da li je ista time vise ili manje opravdano zbog sredine ili mentaliteta u kome se neki zlocin dogdio...

Samo ponavljam da ne volim tu iskljucivost.
Grad jeste grad, ali se zna sta nosi grad i koje su mu prednosti, koje su mu mane...
Isto to se zna i za sela i palanke...

Da li gradska sredina pruza mnogo vise mogucnosti?

Pruza.

Da li to ima svoju cenu?

Ima...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Nokia 
celavi......
na selu je cini mi se cak i ok da se zena tuce. To sam cula milion puta. Nekako ...normalno.
U gradu je su i svadje civilizovanije. Da li ima manje nasilja u braku? Ne znam. Ali onda se zena ne dere kad je muz tuce, ili se tuku jastucima , ili je on davi jastukom Smile
Uglavnom, u ovoj sam zgradi vec treca godina, ne cujem da seneko tuce.

Ne javljamo se da. Jer ....nismo zainteresovani za komsije. A to sto u selu svako svakome vice komsija pa ga onda popljuje kad se okrene...pusti to.
Citat
Da li je broj ubistava veci? Nisam siguran..
Silovanja, kradje, zlostavljanja...

Vise stanovnika - vise zlocina.

Slazem se, sve ima svoje prednosti i mane. Ono stopojedincu odgovara tako se ponasa. Zeli da ziuvi u gradu-izvoli.
Zelis na selo- izvoli.
Svako ima prava da zivi gde zeli i kako voli. Sve dok to nekoga ne ugrozava. Smile


IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Samsung 111111
Koliko vi volite da pljujete pa to je neverovatno......................................
Jel vama jasno da Srbija nije SAD .. Da Beograd od pickovca deli 3 sata putovanja?


Citat
sto se tice diskusije o malim i velikim sredinama...ogromna je razlika.
imam iskustvo zivota i u malim mjestima ( u jednom takvom sam rodjena i odrasla) i iskustvo zivota u velikim sredinama.

Pa koje su to razlike ???????????
Svi samo navodite da ima razlike neke enormne..a niko nije naveo nijedan jebeni primer.

Citat
Naravno. I ti i ja smo svedoci da postoji razlika, velika.
Citat
sto se tice diskusije o malim i velikim sredinama...ogromna je razlika.
Citat
Živela i ja i u manjoj i u većoj sredini, pa je razlika nemerljiva.

Ej oce neko da smogne snage da kaze razliku  Smile
Ako vam je tracarenje poznato samo na mestima gde setaju krave i ovce..vi ste onda u gadnoj zabludi.

Uzmite u obzir neko omanje mesto do 50 000 ljudi,a ne mesto od 100 coveka.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Ne mozes ti to da vidis, pa sve i da hoces...

I sto si se toliko nasao uvredjen?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC One
Prvo - ne razumem ogranicenost pojedinaca ovde. "Palanacki mentalitet" je odrednica/naziv jednog specificnog mentaliteta, koji ne pravi razliku izmedju sela i grada, ima ga i na selu i u centru grada.

Jbt, nervirate me vec sada. Atletsko stopalo nemaju samo atleticari, turska kafa nije samo turska, kurije oko nije zapravo oko koje ce vam namignuti... da li je toliko tesko shvatiti sustinu?
« Poslednja izmena: 06. Maj 2011, 13:59:28 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80

значи...све је јасно...у селу ће две девојке засигурно извршити самоубиство јер је то ипак сељачки менталитет док се то у граду никако не може десити

Izgleda da je po nekim ljudima tako i izgleda da se ogovara uz kaficu samo u malim sredinama a da po vecim svako zivi svoj zivot van ociju ljudi oko njega i kao senka ne dotice bilo koga Smile

Prvo - ne razumem ogranicenost pojedinaca ovde. "Palanacki mentalitet" je odrednica/naziv jednog specificnog mentaliteta, koji ne pravi razliku izmedju sela i grada, ima ga i na selu i u centru grada.
Upravo to
« Poslednja izmena: 06. Maj 2011, 14:10:39 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedno glupo pitanje...

Ako je tako divno u malim sredinama, zasto ljudi cesto zale za anonimnoscu velikih? Smiley

Mislim... da se ne lazemo... ni zivot u malom mestu, ni zivot u velikom.. nije za svakoga...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
Citat
na selu je cini mi se cak i ok da se zena tuce. To sam cula milion puta. Nekako ...normalno.

cini ti se...

Citat
U gradu je su i svadje civilizovanije.

i opet ti se cini...

Citat
Ali onda se zena ne dere kad je muz tuce, ili se tuku jastucima , ili je on davi jastukom

Aha, znaci civilizovane zene se ne deru kada ih muz tuce... Seljanke se deru...
Eto ti sta je civilizacija...

Citat
Ne javljamo se da. Jer ....nismo zainteresovani za komsije

Ovo nikako ne spada u pozitivne strane grada, niti u argument o civilizovanosti niti ljudskosti...

Citat
A to sto u selu svako svakome vice komsija pa ga onda popljuje kad se okrene...pusti to.

Mislis da tebe ne pljuju tvoje poznanice, prijateljice, nebitno da li su iz zgrade, prodavnice, sa poste, iz vrtica, sa posla...
Varas se ako mislis da im nisi na repertoaru svakih malo-malo...

Citat
Vise stanovnika - vise zlocina.

I time je to opravdano?

Citat
Svako ima prava da zivi gde zeli i kako voli. Sve dok to nekoga ne ugrozava.

Slazemo se  Smile


U varosici u kojoj ja zivim ubistva nije bilo...ne znam koliko dugo, ali koliko sam ja ziv...nije.
Samoubistva...jedno ili dva, i u oba slucaja...tinejdzeri. Mislim da se i neka baba pre koju godinu obesila medju sunke...ne garantujem.

Provala i pljacke...par. Jedna pljacka sa nanosenjem telesnih povreda...
Silovanja...ni jedno.
Nasilja u kuci? Verovatno ima, ali se krije...
Tracarenja i pljuvanja po komsijama...koliko hoces...

Da moram da biram u kojoj cu sredini ziveti, tamo gde cu biti siguran ali ce svi da me ogovaraju, ili tamo gde me treci komsija u istoj zgradi ne poznaje, ali zato ne smem decu nocu na ulicu da pustim...

Biram selo i one sto tracaju...

IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.