Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:24:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pad aviona Air France let 447  (Pročitano 30520 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Nema dezinformacija, prvo su pronasli ostatke koji plutaju u zoni u kojoj je nestao avion, i odmah su pretpostavili da su to delovi aviona, kada su pokupili delove tih ostataka, zakljucili su da su pogresili i da je to najverovarnije djubre izbaceno sa nekog broda, ali ce svakako proveriti pre nego donesu konacan zakljucak.
« Poslednja izmena: 05. Jun 2009, 20:49:21 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung i9300
a zasto ne mogu da lociraju crne kutije? laik sam za takve stvari ali koliko znam, one bi trebalo da salju neki signal do 30 dana valjda  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Valjda bi ih našli da je toliko jednostavno  Smile

Evo nekih specifikacija


Citat
Flight Data Recorder
Time recorded = 25 hour continuous
Number of parameters = 18 - 1000+
Impact tolerance = 3400Gs / 6.5 ms
Fire resistance = 1100 degC / 30 min
Water pressure resistance submerged = 20,000 ft
Underwater locator beacon = 37.5 KHz; battery has shelf life of 6 years or more, with 30-day operation capability upon activation

Cockpit Voice Recorder
Time recorded = 30 min continuous, 2 hours for solid state digital units
Number of channels = 4
Impact tolerance = 3400Gs / 6.5 ms
Fire resistance = 1100 degC / 30 min
Water pressure resistance submerged = 20,000 ft
Underwater locator beacon = 37.5 KHz; battery has shelf life of 6 years or more, with 30-day operation capability upon activation

The ULB, also known as the "pinger" usually have the following specifications
Underwater Locator Beacon (ULB)
Operating Frequency:37.5 kHz ± 1 kHz
Operating Depth:Surface to 20,000 feet
Pulse Length:Not less than 9 milliseconds
Pulse Repetition Rate:Not less than 0.9 pulse per second
Useful Life:Six years
Operating Life:30 days (minimum)
Acoustic Output, Initial:1060 dynes/cm2 rms pressure at 1 meter (160.5 dB)Acoustic Output, After 30 days:700 dynes/cm2 rms pressure at 1 meter (157.0 dB)
Operating Temperature:28ş F to 100ş F
Actuation:Fresh or salt water, surface to 20,000 feet
Radiation Pattern:Rated output over 80 percent of sphere
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19846
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Sony 
Koliko ja znam , zasada se ništa konkretno nezna o uzroku pada ili grešim ???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pronadjena tela dva putnika nestalog aviona, takodje su pronadjeni i ostaci aviona na okeanu, potraga se nastavlja:

Citat
Two bodies found at site of Air France crash in Atlantic
07/06/200914:53

MOSCOW, June 7 (RIA Novosti) - Brazilian search teams have found two male bodies from the Air France plane that crashed in the Atlantic last week, and are continuing to search a large area of the ocean.

A briefcase containing a ticket for flight 447 and debris from the plane, which crashed with 228 on board on June 1, were also found, the Brazilian Air Force said.

"As well as the bodies there are various remains of the aircraft... Plane seats, part of the wing and various other items were localized," Brazilian Air Force spokesman Lt. Colonel Henry Munhoz told reporters.

The flight recorders from the Airbus 330 have yet to be found. However, French investigators have said a possible cause of the crash was faulty airspeed instruments. The sensors may have malfunctioned when the plane flew into a storm.

Airbus, the plane's manufacturer, had earlier recommended that the plane's speed and altitude measurers be changed.

The passengers on board the airliner included 61 French nationals, 58 Brazilians, 26 Germans, and citizens from 33 other countries. Eight children were on the plane.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Koliko ja znam , zasada se ništa konkretno nezna o uzroku pada ili grešim ???


Za sad nista.Sad ce biti najvaznije da pronadju crne kutije dok jos emituju signal.Ako se zakasni,nikad se nece saznati sta se zaista desilo.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pronađen deo repa palog aviona
9. jun 2009. | 00:59 -> 10:58 | Izvor: B92, FoNet
London, Beograd -- Ronioci brazilske ratne mornarice pronašli su deo repa “Er Fransovog” aviona i još osam tela nastradalih u avionskoj nesreći koja se dogodila pre nedelju dana.

Ukupan broj pronađenih putnika je tako 24. Pronalazak repa može da pomogne u otkrivanju "Crnih kutija", što bi otkrilo kako je došlo do tragedije. Od 228 putnika i članova posade sa leta iz Rio de Ženeira za Pariz, brazilski i francuski vojnici pronalaze jedno po jedno telo, poneka i desetinama kilometara od pretpostavljenog mesta nesreće.

Takođe, u Atlantiku je u ponedeljak je pronađen i veliki deo repa “Er Fransovog” aviona. To je najveći i najvažniji deo olupine koji je do sada pronađen jer bi mogao da pomogne u otkrivanju "crnih kutija", odnosno uređaja koji beleže tehničke detalje leta kao i komunikaciju u pilotskoj kabini.

"Sva tela su sada na brodovima brazilske mornarice, koja je angažovana u potrazi. Oni su zajedno sa francuskim marincima pronašli još tela, i uskoro će ih transportovati do najbliže luke. A rep je pronađen 70-ak kilometara od mesta gde je poslednji put zabeležena pozicija letelice", rekao je portparol brazilske vojske Henri Munjoz.

U "crnim kutijama" postoji uređaj koji 30 dana šalje signal kako bi se olakšalo njihovo pronalaženje.

Smatra se da se taj uređaj nalazi na oko tri hiljade metara ispod površine mora.

Francuske i Američke vlasti najavljuju da će se tokom nedelje u potrazi nastradalih i delova aviona pridružiti i podmornice, opremljene visokom tehnologijom, koje su već krenule ka mestu nesreće.

U međuvremenu, stotine članova porodica i prijatelja nastradalih oplakuju svoje najbliže.

Održana je komemoraciju u Metropolitan katedrali u centru Rio de Ženeira.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Air France flight recorders located in Atlantic
23/06/200912:26

MOSCOW, June 23 (RIA Novosti) - Signals from the flight data recorders of the Air France airliner that crashed into the Atlantic killing all 228 people on board have been located, Le Monde reported on Tuesday.

The newspaper said French naval vessels had picked up a weak signal from the flight recorders at the site of the June 1 crash. The paper did not give a source.

The paper said a mini-submarine had been dispatched on Monday to try to find the black boxes on the ocean floor. The devices may contain information on what caused the crash of the Airbus A330 en route from Rio de Janeiro to Paris.

"The search effort has been complicated by the uneven surface of the ocean floor. The depth at the site is almost 5,000 meters (16,400 feet)," the paper said.

Air France said it could not confirm the report.

Beacons on the recorders send an electronic impulse every second for at least 30 days. The signal can be picked up from 2 km (about 1.3 miles) away.

French vessels involved in the search operation include a nuclear submarine with advanced sonar equipment and a research ship equipped with mini submarines.

Ten of the 50 bodies recovered from the plane have been identified as Brazilians.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1536
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung S22 Ultra 12/512
...ufo ga je oborio, to je verovatniji scenario od ovog sto smo culi do sada
IP sačuvana
social share
Generalni Sekretar Sekcije za Vrbovanje A.LJ.K.-a
ALjK
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
...ufo ga je oborio, to je verovatniji scenario od ovog sto smo culi do sada


Sto bi reko Molder "istina je negde tamo"
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:24:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.