Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ono sto nismo znali o Italiji...  (Pročitano 18812 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Sony 
U svakoj zemlji nešto ne valja pa tako i u Italiji , nigde ne može sve biti savršeno , kao da kod nas jeste ? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75


Citat
Jesmo svakakvi i nikakvi mi Balkanci,ali za ove smo savrseni.

Ne mogu, a da ne pitam sefe, zasto se ne vratis nazad? Ogromna pogonost nas, balkanaca je sto se uvek mozemo vratiti nazad.



Cemu se vratiti? Govor mrznje je prisutan na svakom koraku,ekonomsku razvijenost gusi vjerska opredjeljenost.Nikada nisam znao cije je cije ime,nisu me tako ucili i dan danas me to ne zanima...ako je covjek covjek po tome ga cijenim a nikada po imenu.Da,imam se gdje vratiti ,stan i dalje stoji kao moj,navratim par puta u godini, ali stare raje vise nema.Jedni su poginuli, dok drugi su otisli.
Govor mrznje ce biti prisutan jos godina i godina ili mozda zauvijek,ako nisam takav cemu se vratiti?

Za Italiju sam pisao ono sto vidim i sto smatram suvisnim da ne kazem glupim.Licno govoreci od ove drzave dobih ono sto sam trazio i sto se kaze arivederla mia bella...
Ogromna razlika je izmedju bogatog sjevera i siromasnog juga Italije.Neko bi rekao Italija je preljepa zemlja i slozio bih se,uistinu to i jeste.Samo ovakav vid administracije koci daljni napredak,vukuci za sobom uspavani i siromasni jug.
Recimo na podrucju grada Venecije samo u periodu od decembra 2010 do istog mjeseca 2011,zatvoreno je 437 lokala,ne zbog kojekavih inspekcija,nego zbog sve vecih obaveza koje se placaju drzavi.Znaci za godinu dana drzava je izgubila minimalno 874 radna mjesta isto toliko plata koje je neko davao i dobila isto toliko ljudi na birou o kojima treba brinuti.
Jos nesto da li ste znali da u Veneciji iznajmljivanje prostora za bilo koji vid prodaje kosta od 5.000 do 25.000 eura na mjesec.Imam prijatelja koji drzi knjizaru na trgu,udarno mjesto i ogroman prostor pa rece "ovo vise nema smisla,doslo mi da zatvorim.Porez za 6 mjeseci sa 20% se popeo na 23%".On koji ima 8 zaposlenih i pri tome placa mjesecnu kiriju od 22.000eura.

Za kraj nesto pozitivno kako bi napravio poredjenje izmedju Italije i njenih pametnih glava sa drugima.Njemacka u doba strasne krize samo u 2011 smanjila broja nezaposlenih sa 5,9 miliona na 2,7 miliona.
Sto rece Mujo Hasi..."znas bolan Haso da ce sada 3 svjetski rat?" a na to ce Haso "sta me boli klinac,ja cu opet u Njemacku".
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
Moj Stric (jeste, velikim slovom Smiley ) je u Italiji.

I covjek se upravo zali na slicne stvari kao lapsus00. Kapitalizam i zapad u najgorem mogucem smislu. Amerika je kod njih ostvarila maksimalni kolonijalni uticaj, Italijani ko narod pasivni da se tome odupru. Citav zivod otplacujes kredit za stan i slicno. On je u Bergamu i snalazi se zonglirajuci sa 2-3 sitna posla - snalazljiv tip, ali nije pretjerano zadovoljan. Tu je sto mu je zena Italijanka i zbog djece. Ali eto otputuje negdje cim moze, najcesce dodje ovde.

Jeste na jugu Italije se lepse zivi Smile mozda ako si clan mafije, obican narod je sirotinja u poredjenju sa severom...

U pravu si. Samo nema (ovako striktnih) zakona.

A btw pola ljudi i jeste u mafiji, da bi uopste prezivjeli.
Preterujete, dole ima mafije, ali nije toliko uticajna koliko pricate...

Pa nije pola kao sto sam rekao ali je prisutna i uticajna. Vidio si silne filmove o italo i italo-americkoj mafiji. To je citav kult.
« Poslednja izmena: 08. Jan 2012, 01:16:39 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
инетерсантна тема ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
Italija je oduvek bila takva, ne kazu ljudi dzabe da je najslicnija Srbiji Smiley
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
@lapsus00

Govor mrznje? Nema iste raje? Pa dobro, nema je ni tu gde si sada. Ne moras u isti grad da se vratis. Ali u svakom slucaju tu gde si sada je bolje?

Sto se tice Italije, od vajkada je sever bio bogatiji od juga. To uopste nije nista novo.

Ja sam cuo da je ta Venecija turisticko cudo Italije. Da li si ti znao da je u okolini trijumfalne kapije i oko Notr Dama u Parizu zakup lokala i 50 000 eura? Kako to da nisi rekao koliki je zakup lokala u Bariju, ili Krotoneu na primer, vec poredis cene zakupa lokala u gradu koji gosti milione i milione turista iz celog sveta?

Ispricacu i ja tebi saljivu pricu o momku poznatijem kao Bulmasoft. Zapitao se ovde zasto je tolika ekonomska kriza u svetu? On pocepa svoje farmerice, ode u lokal i kupi nove. Dakle, on dao pare, prodavac otisao kupio druge farmerice i stavio opet u butik i opet ih nekom preprodaje. Znaci eto, pokrenut je lanac roba-novac-roba-novac. U prevodu krize nema.  

Da li je toliko tesko ukapirati da kapitalizam nije komunizam? Zamisli olimpijski bazen i mene i tebe u njemu i mi se takmicimo ko ce pre da dodje od ivice A do ivice B.
U komunizmu, ako si mnogo brzi od mene, meni ce dati peraja pa da dodjemo do cilja zajedno ili uz neku minimalnu razliku.
U kapitalizmu , ako si mnogo brzi od mene, tebi daju peraja da budes jos brzi, a mene jos i pokusavaju da udave.
U prevodu, ako ne mozes da se prilagodis, crkni, narocito u kapitalizmu, narocito u doba krize i narocito na zapadu.

Da ne smaram previse, svaka zemlja ima svoje dobre strane i svoje idiotske i neverovatne strane. Ako imas izbor, uvek treba da ides gde ti je bolje. Iskreno, ne shvatam ljude koji kukaju kako je negde tamo gadno, a traze izgovore zasto ne idu gde je bolje. Ovo se ne odnosi direktno na tebe, vec uopsteno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
- u Italiji djeca nemaju obavezno gradivo jedan strani jezik (furaju samo svoj i dijelekat zavisno od provincije)

Zasto mora da se ima obavezno gradivo strani jezik? Pa nisu oni zemlja treceg sveta, da uce engleski pa da pale na arbajtung.

Citat
- u italijanskom parlamentu poslednji 621 clan ima platu 4.500 eura,dok premijer izlazi oko 50.000 eura mjesecno (cifra ne utvrdjena, ovo je minimalno kako pisu novine)

Nasi imaju vise, ako se zaracuna svaki mito koji su primili i svako "zavrsavanje/privatizacija/prodaja" firmi.

Citat
- u Italiji postoji trinaest vrsta policije (karabinjeri,stradale,lokale,municipale itd.)

Demokratija.

Citat
- u Italiji zaradis 2000 eura platu,na ruke dobijes 1000 ostalo ide ko zna gdje pored penzionog i zdravstvenog

Nista racun, nego na ruke? To samo ako si siptar ili "jugosloven" pa radis kod nekog Ramiza Falkonea.

Citat
- u Italiji vrlo malo ljudi se vjencavaju jer ako sutra trebaju se razici moraju jedan jedini dokument platiti 8.000 eura

Odlican potez drzave. Pre braka 20 puta razmisli da li ces da se zenis/udajes i da li j "ta" osoba prava.

Citat
- u Italiji kada imas struju,imas od 3 kw,ako zelis od 6kw plati 400 eura,ako zelis od 9kw plati 880 eura.Ovo je samo jedan papir i kompjuterski posao koji traje 10 sekundi,kasnije normala placas kw koliko si potrosio

Ni ovde ne vidim problem, s'tim sto te nista nisam razumeo, tj ovo boldovano ne mogu da povezem sa prvom recenicom.

Citat
- u Italiji ako vozis biciklo pod dejstvom alkohola plati kaznu od 50-150 eura

Od ovih talijana mozemo dosta dobrih stvari da prekopiramo.  Smile

Citat
- u Italiji ako zelis otvoriti bilo kakav objekat odmah dobijes 6 inspekcija,normala sve kao rade svoj posao (finasijska,sanitarna,sanitarni doktori,policijska sanitarna,opstinska inspekcija koja je opet kao za sve,te policija karabinjeri elem i oni su za sve)

Pogledaj prethodno.

Citat
Jesmo svakakvi i nikakvi mi Balkanci,ali za ove smo savrseni.

Ne mogu, a da ne pitam sefe, zasto se ne vratis nazad? Ogromna pogonost nas, balkanaca je sto se uvek mozemo vratiti nazad.





Odlicna pitanja-odgovori. Smile

Kada ljudi odu odavde (sa Balkana, nebitno koja je bivsa republika SFRJ u pitanju) ,predpostavka je da su imali razlog. E onda, posle par meseci ili par godina prilagodjavanja novim uslovima zivota u tudjoj zemlji pocinju da shvataju da i nije tako bolje od onoga od cega su pobegli.
Licno moje misljenje o Italiji (steceno kao turista) je da je vredno videti samo ono sto im je ostalo iz srednjeg veka i sto su umeli da sacuvaju tradicionalno a opet sve u svrhu priliva iz turizma.
Bio sever ili jug, jako su neuredni, aljkavi, vise prostitutki na jednom mestu nisam videla (a kada dodju u Srbiju nadaju se prostituciji za 10eur-a sa vrhunskim devojkama, jer zaboga mi jeftino to prodajemo), nezadovoljni su i bukvalno placu za svojom starom valutom zaleci godine pre 2000-te. Deca su im neobrazovana i nekulturna, lenji su da bilo sta novo uce i tesko primaju inovacije, zive od mitova i legendi. Neprofesionalni su u poslu i uvek podcenjuju partnere.  Ako nesto ubrzo ne promene, progutace ih evropska neman pa ce opet plakati za susedima.
Toliko.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75
Volim krenuti nekim redom pa tako i ovdje.Slagvort upravu je tvoj Stric, jos Bergamo i stoji veoma dobro u odnosu na mnoge druge,visoko kotira.Istina za italijane koji su uvijek bili zecevi, tako da ovaj narod samo cuti i bjezi od bilo kakvog vida protesta,cast studentima koji su jedini dignuli glas,ali vrlo brzo usutkani.Sada vecina samo o jednom razmislja otici van Italije.Racuna se da oko 95% italijana je u kreditima,sto za stan,sto za auto...ovdje vrlo mali broj ljudi ima kes lovu dok jedino stranci vjeruju u dzep a ne banku.

Da Orf ,vrlo su slicni nama posebno oni sa juga...nose tu nekakvu nasu krv i svatanje (opet pricam za jug),dok ovi na sjeveru su sasvim druga sorta, rekoh plase se sopstvene sjene.I sada u Trstu imaju ogroman strah od neke Jugoslavije,jer Tito i partizani su 1946 pobili oko 80.000 ljudi i pobacali u dvije jame.Sada vrse iskopavanja ali sve je to na lokalnoj tv oko Trsta,jer ovdje su komunisti jos uvijek strasno jaka partija pa to zabranjuju na sve moguce nacine objaviti sirokoj masi ljudi.Uglavnom kako sam vidio govore o toj cifri 80.000 fasista koje je smatrao Tito takvim te zavrsise streljanjem.
Kada smo vec kod Jugoslavije,vrlo cesto putujem na relaciji Venecija-Trst te prolazeci kroz grad Mofalkone (velik industrijski grad) iznad puta sa cetiri trake jos uvijek stoji natpis Yugoslavia, i kao samo pravo.Eto do decembra 2011 za taj grad postoji Jugoslavija...

@Crowz ja sam iz Sarajeva,tako da za mene postoji samo jedan grad to je moje Sarajevo.Da u svakom slucaju je bolje ovdje gdje sam sada nego tamo,sto ne znaci da necu potraziti jos bolje u 012.god.
Sto se tice Vencije pisem ono sto znam i sto imam u oku svaki dan...Stvarno oko Pariza nisam upucen.Istina da milioni ljudi dolaze tokom citave godine u Veneciju,ali sam pokusao objasniti da i pored toga nesto smrdi dok je toliko lokala zatvoreno tokom jedne godine.
Slazem se da nema krize za velike kao sto ostavih komentar na tvoj post,oni ce uvijek otimati od malih.Ovo ne bih mogao ukomponovati u melodiju koju gudi Italija,jer ovi ljudi su samo jaki uz nekoga.Znaci teski slepatori.
Recimo kada pricamo o kapitalizmu i komunizmu i dati primjer sa kojim se u potpunosti slazem,sta je ipak bolje? Ako bi mogli birati sta bi izabrali kapitalizam ili komunizam? Sada necemo govoriti o partizanima i tim glupostima nego o doktrini koju su mnogi osjetili na svojim ledjima.Imali smo u jugi komunizam,dosli smo do kapitalizma...neki su plivali dobro,drugi se udavili.Rekao bih onaj koji zna plivati,plivat ce u oba sistema.

Pokusavam napraviti samo mali osvrt na neku EU drzavu i sve njene promasaje,jer o dobrom svako prica.
Pricajuci sa mnogim italijanima nisam moga ne upitati,zasto na trpezi imaju zabe i puzeve,odgovorise da su bili prinudjeni, jer bili su tako siromasna drzava koja skoro nije imala sta da jede.Eto od svemocnog Rimskog carstva pali su na te grane.
Istina o pizzi je sledeca...Porijeklo vodi od napolitanaca (Napoli-Napulj),koji su uslijed gladi i nedostatka psenice razvalacili tijesto do maksimuma,te redali po njemu ono sto su imali u kuci.Tako je rodjena famozna pizza,rucak za bijedu tek da zadovolji glad.Ovo nisu moje rijeci,nego rijeci italijana koje sam pitao za porijeklo tog jela.

Da li znate da jedina drzava u EU koja ima porez na brasno u iznosu od 4% je Italija.Tako da ovdje 1kg kruha-hljeba kosta 4 eura.
Da li znate da od marta 2012 benzin u Italiji ce biti 2,40 eura po litri.
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Italija je oduvek bila takva, ne kazu ljudi dzabe da je najslicnija Srbiji Smiley


A ne, zaboravi ti bilo koju opciju zivota u drugim zemljama. No Kanada, no Italy, no Germani   Smile, sedi di si i bori se kao pravi Balkanski fajter, nigde nije bolje  Smile

Da sam vlast, zatvorila bih border za ulazak, no.... Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Citat
Da li znate da od marta 2012 benzin u Italiji ce biti 2,40 eura po litri.

па шта?
у србији је бензин 1,3 евра по литри а просечна плата је 6 пута мања него у италији тако да кад вам бензин буде кошта 7,8 евра по литри онда се јави
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.