Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:29:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Only Lovers Left Alive (2013)  (Pročitano 5939 puta)
14. Maj 2013, 17:40:36
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Watch: First 2 Clips From Jim Jarmusch's Cannes Entry 'Only Lovers Left Alive' With Tilda Swinton & Tom Hiddleston



When Jim Jarmusch's "Only Lovers Left Alive" was missing from the initial lineup announcement for the Cannes Film Festival, we were a bit bummed out, but about a week later, it was slotted as a late addition to the Competition lineup, adding another great title to an already stacked slate. There hasn't been much thus far from the movie itself, with the excitement resting solely on the cast (Tilda Swinton, John Hurt, Mia Wasikowska, Anton Yelchin, Tom Hiddleston) and the fact that it's about vampires. But now, two clips from the movie have landed providing the first look at 'Lovers,' but it remains intriguingly enigmatic.

The movie follows Adam (Hiddleston), an underground musician, deeply depressed by the direction of human activities, who reunites with his centuries long lover Eve (Swinton), but finds their relationship interrupted by her wild sister, Ava (Wasikowska). So yeah, sounds pretty great and in these two clips, we see the passion between Adam and Eve and just how quickly the free-spirited Ava grates. These are just very brief teasers, but they definitely keep our excitement stoked and Hiddleston as a pained, goth-ed out rocker is kinda great.

Speaking of music, Dutch minimalist composer and lute player Jozef Van Wissem (who has collaborated with Jarmusch on three albums) scored the film, with the director's own band Squrl (formerly known as Bad Rabbit), also contributing some tunes.

We can't wait to see how this turns out. "Only Lovers Left Alive" screens in Cannes on Saturday, May 25th.





Izvor
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Džarmušova vampirska ljubavna priča u Kanu

Mračna vampriska ljubavna priča kultnog američkog reditelja Džima Džarmuša pridružila se listi filmova koji će biti predstavljeni u okviru takmičarske selekcije na ovogodišnjem Kanskom festivalu





KAN - Mračna vampriska ljubavna priča kultnog američkog reditelja Džima Džarmuša pridružila se listi filmova koji će biti predstavljeni u okviru takmičarske selekcije na ovogodišnjem Kanskom festivalu.

Film "Only Lovers Left Alive", u kojem glavne uloge igraju Tom Hidlston, Tilda Svinton, Džon Hart i Mia Vasikovska, dvadeseto je ostvarenje koje će se nadmetati za glavnu festivalsku nagradu, Zlatnu palmu, najavili su organizatori.

Nazivi ostalih 19 filmova, među čijim autorima su braća Koen, Aleksandar Pejn, Stiven Soderberg i Roman Polanski, objavljeni su prošle nedelje.

Kanski festival će 15. maja otvoriti "Veliki Getsbi" Baza Lurmana, sa Leonardom Dikapriom u naslovnoj roli, a zatvoriti 11 dana kasnije triler "Zulu" Žeroma Sala sa Orlandom Blumom i Forestom Vitakerom u glavnim ulogama.

Izvor

----------------------------------------------------------------------

konačno novi Džarmušov film Smile na prvi pogled, ne liči mi ni na šta što je dosad snimio, ali za mene je to dobro... kod njega i volim originalnost, jedinstven pristup različitim temama i žanrovima, vlastiti stil i pečat (okrugao, sa njegovom slikom i natpisom 'Džarmuš Džim, svojoj majci fin' Smile )... tu su stari znanci Džon Hart (glumčina), Tilda Svinton i Džefri Rajt, plus podmladak u vidu Antona Jeljcina i Mia Vasikovske... jedino ne znam da li će Hidlston biti na visini zadatka, ali iz ovih klipova čini mi se obećavajuće... sveukupan spisak glumaca nije velik, rekao bih da je film više na tragu Džarmušovih prvih, gotovo kamernih filmova, sveden i koncentrisan na odnos između likova... pošto je žanrovski horor, dodata je pomalo mračnija i jezivo tiha atmosfera, ali film i dalje nije u biti horor, više rediteljeva varijacija na tu temu... nadam se da će RTS u svojoj tradiciji uskoro emitovati i ovaj film, kao i prethodne Smile očekujem mnogo Smile

IMDb link
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
Plot:Adam (Tom Hiddleston ), an underground musician reunites with his lover for centuries (Tilda Swinton) after he becomes depressed and tired with the direction human society has taken. Their love is interrupted and tested by her wild and uncontrollable little sister (Mia Wasikowska)

Director:Jim Jarmusch
Writer:Jim Jarmusch (screenplay)
Stars:Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska

Genres:Drama | Horror | Romance

Release Date:19 December 2013 (Germany)

Imdb:http://www.imdb.com/title/tt1714915/




Kan: Džim Džarmuš "ukrao" frizuru Tildi Svinton

Tilda Svinton tumači glavnu ulogu u novom filmu Džima Džarmuša, „Only Lovers Left Alive”, a njih dvoje su u Kanu, pored novog ostvarenja promovisali i iste frizure.

Oboje su se pojavili u Kanu na premijeri pomenutog filma koji je u trci za Zlatnu palmu. Tilda tumači staru vampirku Evu koja se ponovo sreće sa ljubavnikom Adamom (Tom Hidelston). Njihova veza biva ugrožena kad u grad stigne Evina sestra Ava (Mia Vasikovska).

Međutim, ovo je daleko od tipičnih blokbaster vampirskih filmova koji se štancuju u Holivudu u poslednje vreme. Džarmuš kaže da se mnogo više radi o romansi nego o vampirima.

„Reč je o dvoje ljubavnika, arhetipskih autsajdera, klasičnih boema, veoma inteligentnih i prefinjenih – a opet rukovođenih životinjskim instiktima”, piše u katalogu festivala.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Izasao WebRip.
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
  Video sam do sada vampire raznih vrsta, od klasičnih, imunih na sunce pa čak i gej vampire, ali još ne videh ovu Džarmušovu vrstu. Ovi ne vide po mraku, kolju samo kad moraju, krv piju iz čaša, mogu da se razbole i da "umru" od bolesti. Tokom svog dugog života druže se sa talentovanim ljudima koji njihovom zaslugom postaju pisci, kompozitori i naučnici koji ostaju zapamćeni. U filmu se čak u jednom trenutku na zidu mogu videti slike ljudi kojima su ovi pomogli (Šekspir, Kafka, Bah) i tu je već Džarmuš počeo da me ljuti. Kap je prelila čašu kad je u ovu svoju rabotu ubacio i Teslu.
  Džarmuš već duže vreme nije snimio pristojan film kojim bi opravdao ugled koji je kod mene stekao tanim radovima. Što se mene tiče nije morao da snimi ni ovaj koji je dosta razvučen, bezidejan i pomalo satanistički.
« Poslednja izmena: 03. Apr 2014, 11:51:30 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 33.0.1750.166
poslednji dobar film tilde svinton je I am love.. posle toga treba da ponisti i odrekne se svega sto je snimila  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
  Ima vremena, popraviće se ali ne u društvu Džarmuša i njemu sličnih.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Only Lovers Left Alive



8/10 klasicni dzarmus  Smile
prelep film
prelepo snimljen i odlicno montiran
odlicna muzika,dobra gluma
loki se bas uneo u lik
svintonova standardno jaka
vasiskovska neiskoriscena  Smile
prelepi,skoro pa carobni kadrovi tandzira i detroita
jedan od najboljih dzarmusovih filmova u poslednjih desetak godina
mozda bolji i od goust doga  Smile
preporuka za sve
sofija gledaj ovo  Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 33.0.1750.166
nateracete me da pogledam dzarmusov film o coravim vampirima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Citat
prelep film

Stvar ukusa

Citat
prelepi,skoro pa carobni kadrovi tandzira i detroita

Tanger, nekoliko lepih kadrova snimljenih po mraku.
Detroit, vožnja po mračnim i napuštenim ulicama. Sve zapušteno i urušeno.
Džarmuš nudi svoju i to vrlo lošu verziju Mefista. Vampir u belom mantilu na kom piše Dr.Mefisto koji dolazi po neku posebnu krv može samo da me nasmeje. Satanističke teorije o tome kako čovek ne bi mogao bez asistencije nečistih sila prolaze samo kod satanista.
Džarmušov pad ne prestaje.

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:29:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.