Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:34:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Only Lovers Left Alive (2013)  (Pročitano 5983 puta)
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
kako god
munkla gledaj
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
  Predlažem i ja ali čisto informativno i na sopstvenu odgovornost.
  Zaboravio sam da napišem da mi se dopala ona kvalifikacija ljudskog roda. Svi smo mi, po njima, zombiji. Smile
  Možda ameri ili ja jok.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Citat
Satanističke teorije o tome kako čovek ne bi mogao bez asistencije nečistih sila prolaze samo kod satanista.

Umetnička sloboda.

Citat
Zaboravio sam da napišem da mi se dopala ona kvalifikacija ljudskog roda. Svi smo mi, po njima, zombiji. Smile
Možda ameri ili ja jok.

Ni ovo mi ne smeta, više me tera da se zamislim. Zombiji se ne preispituju, čovek da.

Ono zbog čega mi je Džarmuš omiljeni živi režiser je njegov uvek svež stil, i to što ne podilazi nikom, ni mejnstrimu ni art hausu ni svojim fanovima. Snima onako kako mu se snima u tom trenutku, umesto da se drži jedne formule i snima celog života jedan te isti film. Ne libi se da eksperimentiše i isprobava nešto novo, pa i po cenu da se to publici ne dopadne, što je svakako bolje nego da kao Kronenberg ili Linč upadne u kliše. Sve dok uspeva damu svaki film bude drugačiji, nema kod njega govora o padu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Citat
Satanističke teorije o tome kako čovek ne bi mogao bez asistencije nečistih sila prolaze samo kod satanista.

Umetnička sloboda.

Citat
Zaboravio sam da napišem da mi se dopala ona kvalifikacija ljudskog roda. Svi smo mi, po njima, zombiji. Smile
Možda ameri ili ja jok.

Ni ovo mi ne smeta, više me tera da se zamislim. Zombiji se ne preispituju, čovek da.

Ono zbog čega mi je Džarmuš omiljeni živi režiser je njegov uvek svež stil, i to što ne podilazi nikom, ni mejnstrimu ni art hausu ni svojim fanovima. Snima onako kako mu se snima u tom trenutku, umesto da se drži jedne formule i snima celog života jedan te isti film. Ne libi se da eksperimentiše i isprobava nešto novo, pa i po cenu da se to publici ne dopadne, što je svakako bolje nego da kao Kronenberg ili Linč upadne u kliše. Sve dok uspeva damu svaki film bude drugačiji, nema kod njega govora o padu.

  Zaista je snimio nešto novo, film o vamipirima koji izgledaju kao da ih je Krouili pravio. Džarmuš u ovom nije originalan, napisao sam i zašto. Meni je jedan Geteov Faust i njegova ekranizacija sa Ž.Filipom dovoljan.
  Kronenberg je za mene već više od deceniju mrtav, pisao sam ovde o tome.
  Džarmuš je snimio nekoliko dobroh filmova sa kojim je pomerio neke granice, ovaj i prošli film svakako nisu u ovoj grupi. To je ono što se naziva padom.

nateracete me da pogledam dzarmusov film o coravim vampirima  Smile

  Ovi su oboleli od kokošijeg slepila.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Pad bi bio da pokušava i dalje da snima Pod rukom zakona ili Tajanstveni voz i da ne uspeva u tome, ovako makar pokušava da eksperimentiše - možda uspešno, možda ne, ali makar se ne ponavlja. Svaki razvitak je za mene napredak. Da li i dalje pomera granice - ne, ali makar pokušava; čak i ako ne uspeva u tome, meni je i sam pokušaj za pohvalu.
Uzeo je postojeću priču i učinio je svojom, meni je to dovoljno. Sve priče su uostalom već ispričane, pristup postojećem materijalu je ono u čemu se vidi razlika.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
  Ono po čemu je on stekao kod mene kredit je Čudnije od raja (1984), Mrtav čovek (1995) i Godinja Konja (1997). Za ovo mu skidam kapu a ono što si nabrojao od filmova poštujem ali ne toliko da bih mogao da mu dam kredit.
  Ono što Džarmuš radi je jedan korak napred, tri koraka nazad (stari čika Lenjin) a to ipak ne bih nazvao napretkom.
  Mogao sam da svarim sve ono što je servirao uključujući i Kroulija do trenutka u kom je ubacio Teslu u ovo svoje zamešeteljstvo.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Naravno, svako ima svoje favorite, i ja volim te filmove koje si pomenuo ali ipak su mi omiljena ona dva.
Makar pokušava, i na tome mu odajem priznanje - ne može svaki eksperiment da uspe, recimo meni je Slomljeno cveće bilo odlično, a Granice kontrole prilično slabe - ali ipak se nije predao, i na tom filmu jasno može da se vidi da je Džarmušov, a taj deo najviše i cenim kod njega... nije odustao od svog stila.
Ne verujem u nedodirljive, tabu teme - ako je rešio da ubaci Teslu na način na koji je to uradio, to je apsolutno njegovo pravo, sve je to ipak fikcija, svakako ne tvrdi da vampiri zaista stoje iza Teslinih izuma. Džarmuš je uvek imao bujnu maštu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
  Tesla je za mene tabu tema a to što neko eksperimentiše ne mora da znači da radi nešto dobro. Pogledaj Vorhola, nekrunisanog kralja, ali u lošem konceptu, svih eksperimenata.
  Istina je da je posle Biblije i Ilijade sve plagijat ali to ne znači da svako može kako mu se hoće da zloupotrebljava (umetnički, neumetnički i na bilo koji drugi način) ljude koji su postojali ranije. A to Džatmuš radi i to mi se ne dopada.
 
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Tabu teme vode cenzuri, što mi se nikako ne sviđa, jer bi sledeće razne religiozne grupe dozvoljavale samo filmove u kojima su prikazane u dobrom svetlu. Još manje verujem da su pojedini ljudi nedodirljivi.
Koliko vidim, on nije snimio film o Tesli, to je anegdota koju je ubacio iz sebi znanih razloga. I to je njegovo pravo, postoji razlika između klevete i umetnosti.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
  Čini kako ti je volja i neka ti to bude jedini zakon reče i napisa već spomenuti satanista. To nije samo izjava jednog ludaka i telema ovaca koje ga slede već i izbor koji svako ima. Ja sam za autocentzuru a ne za cenzuru, to je moj izbor.
  Džarmuš je ostao bez ideja i zato je snimio ovo što je snimio,snimio je svoju verziju Fausta, film u kom je nemajući šta drugo da ponudi ubacio sve one ljude za koje čak i prosečni amerikanac zna.
  A to sa Teslom mu nikad neću zaboraviti.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:34:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.