Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ombudsman: Prava LGBT osoba nedovoljno zaštićena  (Pročitano 684 puta)
17. Maj 2015, 23:15:35
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Ombudsman: Prava LGBT osoba nedovoljno zaštićena


Prava LGBT osoba još su nedovoljno zaštićena u Srbiji, iako su u prethodnom periodu načinjeni krupni pomaci u pogledu zaštite i unapređenja njihovog položaja, kakvi su održavanje Parade ponosa 2014. godine i uključivanje LGBT populacije u donošenje strateških dokumenata, saopštio je danas kabinet zaštitnika građana povodom Međunarodnog dana borbe protiv homofobije, bifobije i transfobije.

Na zgradi zaštitnika građana danas je razvijena zastava duginih boja u znak podrške osobama drugačije seksualne orijentacije i rodnog identiteta, kao i da bi se ukazalo na probleme sa kojima se svakodnevno susreću. Razvijanju zastave prisustvovali su zamenica zaštitnika građana Gordana Stevanović i članovi i članice Saveta za rodnu ravnopravnost Zaštitnika građana.

"Na postojanje stereotipa i predrasuda prema LGBTI osobama Zaštitnik građana ukazuje u svojim redovnim godišnjim izveštajima i u Izveštaju 'LGBT populacija u Srbiji – stanje ljudskih prava i društveni položaj', upućujući nadležnim organima preporuke za unapređivanje njihovog položaja. Zajednička radna grupa Zaštitnika građana i Poverenika za zaštitu ravnopravnosti je nadležnim organima 2014. godine uputila niz preporuka, ukazujući na potrebu regulisanja pravnog položaja trans osoba", navodi se u saopštenju.

Međunarodni dan borbe protiv homofobije, bifobije i transfobije ustanovljen je sa ciljem da se donosiocima odluka, javnosti i medijima ukaže potrebu suzbijanja nasilja i diskriminace LGBTI osoba. Taj dan se obeležava 17. maja jer je na taj dan 1990. godine homoseksualnost uklonjena iz Međunarodne klasifikacije bolesti Svetske zdravstvene organizacije.

Izvor http://beta.rs/vesti/politika-vesti-srbija/3615-ombudsman-prava-lgbt-osoba-nedovoljno-zasticena
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
mob
Samsung S8 Plus
Neka tako i ostane
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
  Tako je, treba da se vidi i gleda naredbih 365 dana.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
јбга, до пре 20 и неку годину медицина их је званично класификовала болеснима... док прође још једно 20-так да будемо сигурни да се доктори неће поново предомислити... јер јбга како оно кажу, 50 година је временска дистанца са које ваља разматрати тако те историјске одлуке по питању јесу ли или нису биле зајеб...

даклем још само 25.

IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
  Naučnici pre njih su sve one koji nisu bili bele rase smatrali nižom rasom, nešto slično je važilo i za Slovene. Da zanemarimo šta su vajni naučnici eugeničari pisali i govorili, važno je ono što je sproveno u delo.
  Slažem se da treba pričekati ali ova gospoda koja su pre par vekova potamanila čitave narode u ime svoje nauke ne žele da čekaju.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.5.17
mob
I-mate 30 Pro
Upis... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 42.0.2311.152
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 17. Maj 2015, 23:15:35
Ombudsman: Prava LGBT osoba nedovoljno zaštićena
Sasvim je ocigledno da ovo prerasta u zajebanciju i parodiju. Nadam se da homoseksualci znaju da ih koriste kao monetu za podkosurivanje!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Ja bi ih zastitio od zlih Srba i poslao u Saudi Arabiju, jer su Muslimani mirni i vole LGBT.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
 
Ja bi ih zastitio od zlih Srba i poslao u Saudi Arabiju, jer su Muslimani mirni i vole LGBT.

 Saudijska Arabija je demokratska država, skoro pa kao sjedinjene države. Zato ih amerikanci najviše vole jer su tamo poznati po toleranciji i poštovanju ljudkih prava Smile
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.