Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oj Religijo, pa zar: Greed is good? Pohlepa je dobra?  (Pročitano 12066 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
@bulajka
A ja sam ti rekao da to ne radis ali ajd sad, svako vuce na svoju stranu.
Isto pitanje sta onaj grb (veci koji si imao znaci) a sta ovaj manji?

@Joca Jox
Da ali ono sto je lose retko se spominje, to sve guraju pod tepih. Ne valja ni tako. Nek budu posteni i kazu, u redu zajebali smo stvar i gotovo mesto sto vecina krije ono sto misli i radi u beskonacnim citatima iz Biblije. Ja lepo kazem vecina Svestenika je tako naucena da kaze gomilu ne vezanih stvari i nacisto zaobidje pitanje i odgovor. Politicka forma, kao ona kako se meri struja. Jedan je pricao 15 minuta i fakticki nista rekao.
Lepo je to gledati dobre stvari ali lose je i ne spominjati lose/ Na primer silne Chetnicke Popove koje su poklale gomile ljudi. Ili na primer vajne svece koje je narod posvetio. I tako dalje i tako dalje. Mrznja izmedju Pravoslavne i Katolicke Crkve, napad Pravoslavne Crkve na Jehovine Svedoke koje znam niko ne postuje i vecina se ne slaze sa njima ali to opet nije razlog da se ponasaju kao mala deca....
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
napad Pravoslavne Crkve na Jehovine Svedoke koje znam niko ne postuje i vecina se ne slaze sa njima ali to opet nije razlog da se ponasaju kao mala deca....
Napad pojedinih ljudi iz Pravoslavne Crkve.Ne napada cela Crkva te ljude.Mrzi greh a voli gresnika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ali tu ima neke arogancije ako smtras da si samo ti u pravu i da svi ostali grese. Svi mi patimo od toga ali i Crkva i ako je puna ljudi treba da tezi da se od toga odvaja a ne da ostaje ista i da se baca nize. Najbolje je uzeti kvalitete iz svake religije i mozda je to ono zbog cega toliko svi gresimo jer ne zelimo da slusamo sta druge organizacije imaju da pruze. Mozda svaka religija ili organizacija ima delic slagalice i zbog toga vlada veciti nemir jer slagalica nikad nije spojena.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Ali tu ima neke arogancije ako smtras da si samo ti u pravu i da svi ostali grese
Pa i ja sam deo te Crkve sto znaci da sam i odgovran za takvo stanje.Ali treba odvajti Crkvu od dele ljudi.Ni moja dela nisu onakva kakva treba da budu.I zato ne zelim da neko videci mene pomisli da su svi verniti takvi.Nedao Bog da svi budu kao ja.
Citat
Svi mi patimo od toga ali i Crkva i ako je puna ljudi treba da tezi da se od toga odvaja a ne da ostaje ista i da se baca nize.
Crkva je zbir ljusi i samo se moze nesto postici tako sto ce svako od nas da radi na tome da ispravi sebe

Citat
Najbolje je uzeti kvalitete iz svake religije i mozda je to ono zbog cega toliko svi gresimo jer ne zelimo da slusamo sta druge organizacije imaju da pruze.
Mislim da uopste neki nisu spremni da cuju sta drugi misli a ne samo organizacije.Dosta nas misli da su samo oni u pravu i zato ne zele da cuju sta drugi imaju da kazu

Citat
Mozda svaka religija ili organizacija ima delic slagalice i zbog toga vlada veciti nemir jer slagalica nikad nije spojena.
svaka religija ima ljude.A nista vaznije nema od ljudi.Ne treba toliko gledati koja je religija ili organizacija vec treba gledati ljude.A svaki covek ima nesto vredno u sebi a samim tim i ta organizacaija jer ima ljude.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
To je tacno da svaka organizacija ima ljude jer bez ljudi ne bi bilo organizacije. Ali kada govorim o Religiji govorim da svaka ima bar jednu stvar sa kojom neko moze da se slozi. Ako izvucemo size i tu stvar koju jedna ima a druga nema ili nije dobro definisana mozemo da stvorimo nesto jos vise i bolje.
Zar ti se ne cini da je Biblija jednostavno stala u mestu i nigde se nije pomerila.Zar je moguce da nikog nije bilo posle Jovana?
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
RavenDark
Citat
@bulajka
A ja sam ti rekao da to ne radis ali ajd sad, svako vuce na svoju stranu.
Isto pitanje sta onaj grb (veci koji si imao znaci) a sta ovaj manji?
Морам ти рећи да си ти многи делови твојих постова несувисли и зато неразумљиви.То није грб већ Крст,знак Сина Човечијег,знак његовог страдања али и победе над смрћу,светом и "духом његовим".Слова на мањем "ис хс ни ка" значе" Исус Христос побеђује!".Већа представа Крста има поред "титулуса"(даске натписа)написано"Исус Назарећанин Цар Јудејски".Испод стоји натпис:"Исус Христос Син Божији Побеђује".Са једне стране се налази копље којим је прободен а са друге копље на којем је био сунђер натопљен оцтом(сирћетом).Доња даска је она на којој су му биле ноге и накривљена је према страни на којој се налазио покајани разбојник.Слова "м а р б" значе "Матер Божија".Три степеника представљају три хришћанске основне врлине:веру наду и љубав.Лобања је лобања Адама нашег праоца који је на том месту био сахрањен.У тренутку Христове смрти,десио се земљотрес и земља се распукла и рздвојила испод Крста и Његова свеспасоносна крв је капала право на Адама који је ту био сахрањен и тако се и физички манифестовало,пројавило спасење нашег праоца и свих нас.Слава Господу за све!!!
« Poslednja izmena: 30. Mar 2008, 13:04:55 od bulajka »
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Sony xperia
Sa Pravoslavne tacke gledista



О ХРИШЋАНСКОЈ ВЕРИ УОПШТЕ

 

Шта је хришћанска вера?

Хришћанска вера је Христово знање о најважнијим тајнама бића и живота, које знање људи могу применити само веровањем у Њега, а не својим сопственим напорима.

Које су најважније тајне о бићу и животу о којима само Христос има право знање?

То су:

Тајна о невидљивим стварностима: о Богу, анђелима, о људској души;

Тајна о стварању света и његовом свршетку;

Тајна о непрестаном Божјем вођењу човека и човечанства одређеном циљу, а по Његовој премудрости и сили;

Тајна о човековом греху и паду и о његовом спасењу кроз боговаплоћење;

Тајна о царству божјем као крајњем циљу човековог земаљског живота и о правом путу који води томе циљу, тј. о понашању човека према себи, према ближњем и према Богу.

Тајна о васкрсењу из мртвих, о последњем суду и о вечном животу.
   
Нису ли и неки други верски учитељи, мислиоци и философи покушавали да објасне ове тајне?

Јесу многи од њих. Али то су чинили само својим ограниченим људским снагама, размишљањем и упорним студирањем о свету и људској природи. сви су се њихови покушаји свршавали претпоставкама и различитим теоријама често супротним једна другој.

У чему се онда састоји преимућство Христовог знања над њиховим?

У преимућству Христа као очевица. Он сведочи: “Ја говорим што сам видео” (Јован VIII,38), и опет “Нико није узишао на небо осим онога који је сишао с неба, Син човечји који је на небу” (Јован III,13). Верским учитељима свога времена, Он је рекао: “ Ви сте одоздо, а ја сам одозго; ви сте од овога света, а ја нисам од овога света” (ЈованVIII,23). Старешини израиљском је рекао: “Заиста, заиста ти кажем: говорим оно што знам и сведочим оно што сам видео” (Јован III,11). И опет: “Ја сам хлеб (живота) који је сишао с неба” (Јован VI,41). И много другог из те области Он је говорио ауторитетом једног очевица о свим тајнама неба и земље, тако да су се људи дивили Његовој науци, јер “никад човек није тако говорио као овај човек” (Јован VII,46).

Заиста, и у свакидашњем животу ми више верујемо очевицу него неком теоретичару или философу. Али постојали су и други верски учитељи који су тврдили да су своје учење примили од појединих анђела. И анђели су очевици великих тајни. Шта да мислимо о томе?

 
Тачно је да је понекад Бог слао своје анђеле појединим људима да их науче и да руководе њима. Али чешће су људи доживљавали лажна виђења, тј. зле духове приказане у облику анђела. Поред тога, Христов случај је сасвим другчији. Њега нису учили нити Њиме руководили анђели. Напротив, Он је заповедао анђелским војскама и изгонио зле духове из људи. Анђели су Му служили, а демони стрепели пред Њим.

Треба ли у овом случају да мислимо да је хришћанска религија изнад свих осталих религија у свету?

Хришћанска вера се не би могла ни упоређивати с другим религијама, и строго говорећи, не би ни трeбало називати је религијом у “паганском” смислу ове речи. Јер, она није једна од религија међу другим религијама, она је ВЕРА У ХРИСТА И ХРИСТОВО ОТКРИВЕЊЕ. Она је лично, јединствено и потпуно откривење Бога људима ради њиховог просвећења и спасења. Друго откривење од Бога више неће бити дато, и поред Исуса Христа други Месија не може бити очекиван све до краја света.

 Шта онда треба да мислимо о неким савременим покушајима да се хришћанска вера изједначи са свим осталим религијама?


То су покушаји погрешни и то је опасан експеримент. Јер “Бог се не да ружити” (Гал. VI,7), нити се крв Сина Божјег може изједначити с мастилом књижевника. Иако смо ми као чланови старе Источне цркве снисходљиви према сваком људском бићу, нама је строго забрањено да упоређујемо од Бога нам предану откривену истину са религијама и философијама које су створили људи.

Којим средствима да се бранимо против покушаја таквог изједначавања?

У првом реду продубљивањем нашег знања о нашој православној вери, практиковањем вере у свакидашњем животу, удубљивањем у њу, као што научник продубљује откривену чињеницу. Друго, племенитим и мудрим напорима - никад силом - да се људи уздижу од нижих и најнижих ступњева веровања према висини наше савремене вере, уместо да се савршенство спушта и меша с несавршеним ради неке погодности.

Зашто нашу веру зовемо живом вером?

Стога што су ВЕРА И ЖИВОТ неодвојиво спојени као узрок и последица. Господ Исус је рекао “Ко верује Сина (Божјега) има живот вечни, а ко не верује Сина неће видети живота, него гнев Божји остаје на њему” (Јов. III,36). Тако је речено: “Праведник ће живети од вере” (Јевр. X,38).


Preuzeto sa  Link
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Zar je moguce da nikog nije bilo posle Jovana?
na kod Jovana mislis?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Jovan Bogoslov.

@Bulajka
Gde si ti to procitao da je Adam bio sahranjen na tom mestu? Ja to nikad nisam cuo.
« Poslednja izmena: 30. Mar 2008, 18:42:39 od RavenDark »
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Црквено предање предато нам од апостола.
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.