Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Odzvonilo piratizovanim video igrama  (Pročitano 91842 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Citah bas u Screenfun-u o ovome. Denuvo zastita je za velike studije(tipa Electronic Arts) koji imaju para da uloze u istu.

Ne treba mi ScreenFun da bih to znao.  Smile  Smile Elem, da to je najveći bedak. Jer radije bih da ''kradem'' od takvih kao što su EA i koji namerno srozavaju gaming industriju, nego da kradem od malih indie studija ili poejdinaca koji se trude da naprave nešto dobro.  Smile

Zbog tih velikih studija je svake godine sve manja lista stvari koje bih da igram. Što reče Mile, period od 2004. do 2012. To je zlatno doba. Sa po par izuzetaka u godinama nakon toga, ali samo par godišnje. Ovo ostalo je sve bož' sačuvaj.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.106
mob
Motorola 
  Detaljnije o Denuvo konceptu zaštite u tekstu koji kačim.Preporučujem za čitanje svima koji vole da postavljaju pitanje tipa : " A, ka´će krak?"  :


      Smile Smile Smile


     izvor : Reddit , autor : RandomDuuudeee


Konverzacija sa licem zaposlenim u Denuvou


" R.D :

...I'm tired of everyone making presumptions here, so I contacted Denuvo people by using the form on their website, pretending to be some unknown game dev on steam. Surprisingly they answered and gave me lots and lots of info.
I will copy and paste all the info here from all emails so please mind the block of text. Here goes...

$$$ :

Hello!
Thanks for reaching out and your interest in our Anti-Tamper solution.
Our core competence are C++ based games, will you upcoming large project (Dead End Road?) be written in Flash too or do you plan to use C++ or Unity?
I’m happy to follow up with more details when this is clarified!
Best regards, Thomas
Thomas Goebl Director Sales & Marketing


R.D :

Hello Thomas.
Our next release is called Dead End Road, as you guessed, and this larger project is written in C++ language.
Kind regards, Dean


$$$ :

Hi Dean,
Thanks for the quick reply. Great news!
I cover some basic intro below and some questions I usually get when talking about our protection.
Brief intro:
Our mission is Anti-Piracy for PC focusing on games being published on the various game platforms like Steam, Origin, Uplay,...
Although there is news that we might prevent piracy completely going forward, we have a more realistic view: our focus is to help publishers to secure the initial sales windows of their games hence delaying piracy.
Games released with the Steam, etc. DRM / license management are always cracked on day of release, the piracy groups have automatic tools to remove those – this was one of the motivation why we developed our Anti-Tamper solution mainly on request from EA, our first backer for this technology which was released September 2014 – since then many other publishers jumped on board and we see a growing interest based on the recent successes.During design we had three major points in mind :

   
  • Security: Current game platform license management system (e.g. Steam, Origin, Uplay,…) are all compromised, but there is no need for a second DRM (hence extra hurdle for the paying consumer) just a way to protect and strengthen the existing one
  • Convenience for paying consumers: the paying consumer does not even feel we are there (no extra hurdles, no drop of the in-game framerate,…)
  • Convenience for developers: the protection is very easy to apply for development studios (we talk 2-3 days work)

What’s our offering:
The services you get along with our Anti-Tamper solution are a long list:

  • Remote and optional on-site 2-3 days support of Denuvo engineers
  • Automatic online encryption toolkit (OETK) integration into built process
  • Anti-Tamper, Anti-Debugging, Anti-Loader technology for the game released on Steam,… (automatically applied by our encryption engine)
  • Tamper Detection implementation with game specific Spotcheck / Trigger system (game play changes for cracked versions)
  • DeepBinding module including manual revalidation website (Steam Ticket revalidation service)
  • Manual profiling of the game for performance uncritical functions used for Anti-Tamper protection
  • Manual testing of the protected game (on all major Windows OS and hardware configuration; performance testing with FPS comparison between protected and unprotected game)
  • Early Leak Detection (scanning online for piracy releases)
  • Manual piracy monitoring (piracy forums) with regular updates per mail

Plus you get all security updates over time to be released on future games patches, DLCs,… You can also use the protection on all pre-release builds like betas, preview versions, Early Access, etc. and post-release builds like addons, GOTY, etc.
Integration workflow into a game:
The protection is a post-compiler step and does not need any source code modifications on your end (only three compiler / linker settings must be enabled in VS).
We have an online encryption service which is available as SaaS (hosted in the AWS).
Step 1: Provide us (access to) a (running) build with three compiler / linker settings enabled: /pdb /map /fixed:no; the Steam app ID and Steam private key
Step 2: We create and run our performance profiler and play the game collecting performance uncritical functions
Step 3: We setup the game project on the protection server and send a cmd line tool to the dev team with instructions how to embed it to the build process
Step 4: When running the protection our engine decompiles the exe, parses the collected functions from step 2, injects the security code and recompiles the executable (and creates an updated pdb for debugging)
We usually see this workflow done in 1-2 weeks but suggest to start integrating it 1 month prior goldmaster date to have enough time and focus – also for testing.
Please let me know if you have any questions.
Best, Thomas


R.D :

Hey.
I like the services package. I personally researched Denuvo performances looking through game reviews on the Steam Platform (Hitman, Just Cause 3) and I'm quite satisfied. I will proceed sending you a build of our game and what else is required. But before, can I ask you how much all of this will be priced?
Awaiting your answer.


$$$ :

Hi Dean,
Thanks, indeed currently we have quite a run with the protected titles. Just to manage expectations (also for the future), we don’t position our Anti-Tamper as uncrackable, but as hard to crack – the ultimate goal is to prevent a cracked version in the initial sales window. For sure, the longer the protection holds, the better ;-)
When do you plan to release ‘Dead End Road’?
I cover all sizes of titles regarding pricing, please provide your estimate under which category ‘Dead End Road’ will fall.
Pricing:
We offer a wide range of business models to cover different scenarios intended by you as a publisher / developer. I’m also happy to discuss tailoring something reflecting your needs.
Official ordering and invoicing is done by our partner Sony, we do the technical fulfillment.
The standard pricing models:

Lump sum model :

AAA title (bigger 500k units on PC): 100.000 EUR
AA title (smaller 500k units on PC): 50.000 EUR
Indie title (less than 100k units on PC): 10.000 EUR

Or

Per unit pricing :

2.500 EUR setup fee.
0,15 EUR per unit reported monthly based on Steam,… owners.
(optional) cost covering for on-site visit if requested.

Return of investment:
As I often get the question regarding the ROI when using our Anti-Tamper… as every unprotected game is cracked on day of release every day crack free secures additional sales for you, for sure: the longer it’s uncracked, the better.
If you want I can share collected posts of pirates stating that they bought the game as no crack was available (we see this for every game we protect). That’s good feedback and shows that we do something right, but no quantification. Usually it's hard to show hard numbers of additional sales and how long a crack free windows should be ideally to generate additional sales but yearly franchises like FIFA from EA or Football Manager from Sega can be used for comparison.
For Sega’s Football Manager the sales numbers are publically available (approx. numbers from SteamSpy) and you see that Football Manager 2013 (good crack free window of 1 month vs. 0 days on FM 2012 / 2014) sold ways better: Football Manager 2012: 1,173,175 units Football Manager 2013: 1,340,023 units Football Manager 2014: 1,177,011 units
This shows that a 4 week crack free window already gives far ~15% more sales (at full price as this is the initial sales window) in this sample.
The titles protection with Denuvo Anti-Tamper see a crack free window of 1-12 month.
Recently protected games are all uncracked for weeks and months:

      FIFA 16 (EA, Origin): uncracked since Sept, 18th

      Star Wars (EA, Origin): uncracked since Nov, 17th

      Just Cause 3 (Square Enix, Steam): uncracked since Dec, 1st

      Rise of the Tomb Raider (Square Enix, Steam & Win10 Store): uncracked since Jan, 28th

      Unravel (EA, Origin): uncracked since Feb, 4th

      Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 (EA, Origin): uncracked since Feb, 18th

      Anno 2205 (Ubisoft, Uplay & Steam): uncracked since Feb, 29th

      Far Cry Primal (Ubisoft, Uplay & Steam): uncracked since Mar, 1st

      Hitman (Square Enix, Steam): uncracked since Mar, 11th

      Need for Speed (EA, Origin): uncracked since Mar, 15th

      ADR1FT (505 Games, Steam & Oculus): uncracked since Mar, 28th

      EVE: Gunjack (CCP, Steam & Oculus): uncracked since Mar, 28th

      The Climb (Crytek, Oculus): uncracked since April, 28th

      Doom (Bethesda, Steam): uncracked since May, 13th

      Homefront: The Revolution (DeepSilver, Steam): uncracked since May, 17th

      Total War: Warhammer (Sega, Steam): uncracked since May, 24th

      Mirror's Edge Catalyst (EA, Origin): uncracked since June, 1st

      Edge of Nowhere (Insomniac, Oculus): uncracked since June, 6th

And finally it’s a statement that we don’t take it as given that the PC Windows platform is a piracy platform.
Getting started:
The easiest way is to send us some Steam keys and the beta branch information + password.
For the special built executable + map + pdb file with the three compiler settings we can provide you an sftp account or you can upload it to any location:
The three compiler / linker settings:
o /pdb
o /map
o /fixed:no;
Steam info: o Steam AppID
o Steam Private Key - in the Stream back-office go to “Security” -> “SDK Auth” and the key is displayed
Best, Thomas


R.D  :

Hey.
All of this information sounds convincing. Well we are planning to release our Indie game early in August, if everything goes well. Also I have seen you mentioned you gathered messages from pirates stating they bought the game. Can you please share some of those posts here? I'd like to see it with my eyes, this could be the end of piracy if this really happens.


$$$ :

Hi Dean,
Great, just let me know when you are ready to roll, which biz model you want & I’ll setup the paperwork with Sony.
Please find below some recent examples from Doom – posts found in some dark corners of the net like c.... ,  n.... ,… It’s not the end of piracy, but it’s a good sign… ;-)  "


######################################################

  Da sumiramo...

- deo zaposlenih kod Denuvoa su bivši pirati (što mi liči na logiku srpske političke scene...kh-kh-kh...neko reče "Vučić" ?     Smile  )
- Denuvo svoju zaštitu ne smatra neprobojnom
- aktivno prate on-line komunikaciju vezanu za svoju zaštitu,pa će krekovanje morati da se rešava unutar mnogo manjih/zatvorenijih piratskih zajednica
- postoji jednostavan način da im se sistem skrlja : ignorisanje (bojkot je ružna reč,pa je ne koristim) , tj. ne kupujte igre zaštićene Denuvom (učinivši ih,time,neisplativim)
- vreme je da da se birka neka pristojna "middle-of-the-road" grafička kartica koja će vas služiti u godinama koje dolaze ; preskupa rešenja koja koštaju 500-600-700...1000 evritja ovim postaju besmislena (bolje je kintu ulagati u preostale komponente ,ili u neke druge hobije)

   P.S.

  Naravno, DRM-free servisi će postati još cenjeniji,a moja "terabajt i po" teška kolekcija dodatno narasti... Smile








 




« Poslednja izmena: 08. Jul 2016, 14:14:47 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 47.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Занимљиво како је кружила прича да Денуво неће захватити индие сцену. Јер они наводно немају пара за то. А управо су најважније индие игре заштићене. Adrift, Unravel, Inside...

Исто тако занимљиво да неко ко себи може приуштити најскупљу графичку на тржишту нема 20 јевреја за индие игру.  Smile
« Poslednja izmena: 08. Jul 2016, 11:41:53 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.112
Provale i Denuvo, ako postoji volja za igrom.

Ali Denuvo odlozi pirateriju, i tu se pokupe glavne pare.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 47.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Провалили би они. Али не знају како.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.112
Vidi stvarno, sad sam istrazio..

Npr.. https://www.reddit.com/r/CrackStatus/comments/4805du/crack_status_denuvo_games/

Jbg.. ja se naigrah boli me k.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 47.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Jbg.. ja se naigrah boli me k.


 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.106
mob
Motorola 
Занимљиво како је кружила прича да Денуво неће захватити индие сцену. Јер они наводно немају пара за то. А управо су најважније индие игре заштићене. Adrift, Unravel, Inside...

  Nije "kružila priča",već sam ja to napisao.Tada nisam znao ko je prvi zalegao lovom iza projekta (EA !) , a i ko ga (očigledno) još podržava.

  Drugo...imanje / nemanje para nije uvek usko povezano sa izborom kupiti igru,ili ne kupiti.Ja imam legalno kupljen "Orange Box" i da sam u radnji upozoren da zahteva aktivaciju preko Steam-a - nikada ga ne bih kupio !!! Ne želim takvo strano telo na svom sistemu , pa ga nikada nisam ni aktivirao (stoji mi neotvoren) .Dalje, imam legalno kupljenu Splinter Cell tetralogiju.Peti deo je zahtevao da igrač stalno bude na netu i ja sam odbio da ga kupim i dočepao se piratskih verzija petog i šestog dela.
  Trpanje korporativnih nosurdi u moj računar je no-no,zato mi na sistemu nije ni Win10.Da prodaja igara i danas funkcioniše po principu "ja tebi gotovinu - ti meni robu na ruke" (ništa razni elektronski servisi i drangulije) , moja bi kolekcija legalnih naslova zasigurno bila desetostruko uvećana.Ovako...

Vidi stvarno, sad sam istrazio..

 
  Pa,nisi valjda mislio da vas lažem ?   Smile



   P.S.

  Medžik , za par godina , moderator na pustom igračkom delu foruma ... 

        Smile Smile Smile


     
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.112
Haha, i ja imam samo Orange Box  Smile zato sto je "Best deal in video game history"  Smile

Posle sam kupio i Warcraft3+TFT, bila lijepa kutija

Pa pazi, Steam nije ni blizu intruzivan kao novi windows.

Kad te pitaju za hardware-survey, dobro te upozore sta prikupljaju. Inace gledaju samo u okviru steama sta se desava, sta igras i koliko.
S tim mogu da zivim.

Za razliku od win10, private files i folders....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
U zlatno vreme gejminga pa i interneta, kada bi pitali gejmera da li na kompu želi da dopusti program koji će da mu non stop zadire u fajlove, search, sistem, podatke... kao odgovor dobio bi uput za Lazu Lazarević. Ne samo u Srbiji gde cveta piraterija nego u celom svetu. Tad su se sa kompa brisali čak i programi koji ne zauzimaju mnogo prostora i ne rade sami. Bilo šta što nije poznato korisniku nije se tolerisalo niti instaliralo. A kamoli invazivna smeća koja ti kopaju i špijuniraju te. Time su se bavili samo hakeri i oni kojima je to posao.


Danas to ne da je prihvatljivo, nego je čak i kul. Skineš se go golcat i izađeš  u veliki beskonačni i neregulisani svet interneta, i puštaš da te svi redom pipkaju i skeniraju. Da vide šta igraš, šta gledaš, gde živiš, da li si platio sve sadržaje, ko su ti prijatelji, čime se baviš... Naravno, sve pod izgovorom da je sve to ''radi unapređenja kvaliteta usluge'' i da ništa od toga neće biti deljeno niti korišćeno u druge svrhe. I da je baš taj Steam/EA/Google/Skype/Facebook/dopisatipoželji drugačiji od ostalih i da on ne želi da te ima na radaru zbog kontrole nego samo i samo da bi tebi učinio život lepšim!!! Smile I naravno sve je to besplatno jer tamo rade velikodušni ljudi koji nemaju pametnija posla u životu nego da prave skupe i glomazne programe i mreže... za džabr!  Smile Naravno, naravno... 


Samo čekam kad će neko da izbaci neki smart kondom koji će da prati i beleži kad si pišao, kad si imao seks, gde, sa kime, koliko dugo, koliko jako, kakav ti je sastav mokraće i semena, koji ti je DNK, koja si krvna grupa... i da onda sve to ''sharuje'' po netu i bazama podataka kompanija. Opet naravno, sve u dobronamerne svrhe. Nikako radi profita i kontrole, ne, sve je to u dobre svrhe.  Smile  Smile Smile
« Poslednja izmena: 08. Jul 2016, 16:14:16 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.