Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:39:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oblici magije  (Pročitano 131975 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 339
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Stojan se slaze sa tobom. 







hahahahahahaha Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Погледајте ви мало боље тај клип... Поледајте мало црнца који шири межу на почетку као и читаво природно и друштвено окружење које се види дању.... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Наиван си. Много. Теби и када би показали како је извео, идаље би веровао.
« Poslednja izmena: 22. Mar 2010, 11:17:49 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Многи илузионисти знају и боље трикове од овога. Ово горе ти је више за почетнике, у шта ти разни шамани и гуруи спадају. Smile

Sto se klipa tice - prva dva puta kada je "poleteo", to deluje tako "neprirodno" i micanje noga i let "u vis"... Kao da ga neko vuce prema gore...

Cak i iluzionositi to prirodnije izvode (ispraksali se, valjda  Smile ).

Primer je David Blaine u njegovom Street magic. Imate na youtube-u klipove.

A da li magija postoji ili ne? Ne znam. Pogresno bi bilo kada bih tvrdio da znam sa sigurnoscu da postoji ili da ne postoji...

Sa sigurnoscu jedino mogu da tvrdim da Tvorac postoji  Smile
« Poslednja izmena: 23. Mar 2010, 14:21:03 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sa bloga jednog maga...


Lekcije o magiji I. Dio – Osnove osnova o magiji


Ok prije nego pocnemo imajte na umu da sam u ovome samo nekih mjesec dana ali imam nešto iskustva i proveo sam dva tjedna čitajuči o magiji po 16 sati na dan tako da sam načitan i dobro znam o čemu pričam.
Sada kad smo to razčistili vrijeme je da počnemo.
Magija je vrsta znanosti, na neki način, koja datira još u vrijeme pračovjeka. Tada se pojavljuju prvi tragovi. Nezna se puno o magiji tada ali se znalo da se prakticirala. Moramo odmah razjasniti na početku to da magija je nešto čime se može svatko bavit (dokle je god normalnog razuma, a i tad zna biti upitno). Potrebno je samo vremena za proučavati i vremena za baviti se time, jer ču vam odmah sada reći to da nemožete samo čitajuči postići rezultate, morate zasuči rukave i upregnuti tu volju u nešto korisno.

Dakle, magija može “upravljati” stvarima dokle god je to u granicama prirodnih zakona, tj. dokle god postoji mogučnost da se to ostvari. Pa napravimo prvobitnu podjelu magije.

Večina zna za slijedeće oblike magije:

Bijela magija – tu spada sve što se može smjestiti u područije pozitivnih stvari: iscjelivanje, pomaganje drugima, pomaganje sebi a da pritom ne uništavamo drugima živote itd. ima još toga ali to čemo objasniti kasnije

Crna magija – tu večina misli na štovanje Sotone i razna uništavanja i razne zle stvari. Zapravo to je djelomično odmaknuto od onog što crna magija zaista jest. Po mom viđenju (premda se ne bavim njome) crna magija je područije koje se bavi time da se izvrši rezultat na način koji je najbrži odnosno na način na koji može i nemora biti netko ozlijeđen pri ispunjenju tog cilja. Premda se može i ovom magijom i ubijati ljude i još dosta fora stvarčica ja vam toplo preporučam da se klonite ove magije barem par godina, ili čak zauvjek, ali i to ću kasnije objasniti.

Mnogi neznaju da se magija još dijeli i na:

Zelena magija – magija s novcem, premda se ovo čini jedna od najkorisnijih područija magije ono je ujedno i jedno od težih za ovladati sa. Ovdje spadaju stvari poput riješavanja dugova pa do toga da prizivate raztumne količine novaca zbog određenih razloga.

Ljubičasta magija – ova magija se bavi kontrolom. Više od ovoga vam nemgu reči jer se nikad nisam zainteresirao za nju. Ja je smatram kao jedna pod vrsta crne magije.

Crvena magija – to je magija za ljubav. Ova magija je kao i sve ostale vrste dvosjekli mač. Nime radi se o tome što svaka osoba IMA SLOBODNU VOLJU. I naše uplitanje u tu slobodnu volju nas može jako koštati npr. Tako osobu koju želimo privuči k nama umjesto da se ispuni na način kako smo mi to zamišljali ono se realizira npr. tako što nas ta osoba počne uhoditi, provaljivati nam u stan i počne nam recimo krasti stvari iz njoj nepoznatih razloga. Ova magija se treba naučiti koristiti, jednom kad se shvati kako s njom raditi može dovesti odlične rezultate (vjeruj te mi na riječ – probao i uspio;-) )

To bi odprilike bilo to što se tiče podjele.

Idemo dalje...

Magija je individualan put, ali postoje i neke skupine koje se bave magijom zajedno. To može biti dobro i loše. Dobro je zato što imate pristup ljudima koji imaju iskustva i koji vam mogu pokazati stvati ili vas dobro uputiti. Opet druga strana toga je ta što se oslanjate na druge ljude vezano uz riješavanje vaših problema, što nije dobro. Isto tako dosta tih skupina ima razrađeni svoj vjerski sustav, pa ako ste ateista oput mene onda vam to definitivno ne odgovara.

Individualni put je dobar jer možete razviti svoj stil (večina rituala je proizašlo iz toga što su određene osobe prilagodile odnosno izmislile rituale). Niste dužni raditi po nikakvim pravilima osom ona koja sebi zadate kao vodilje u svom radu.

Postoji još jedna podjela magije, samo ova podjela je malo drukčija od prijašnje i svaka od ovih vrsta sadržava sve ove prijašnje podjele u sebi.
Postoji dakle:

Sorcery – ovo je jako široki pojam. Neki ljudi smatraju da je to cijelokupna magija, drugi ovdje svrstavaju – spellcasting (bacanje spellova tj. čarolija), spellcrafting (stvaranje čarolija), necroancy (ovo se smatra rad s mrtvim dušama, naročito o preminulim osobama)

Witchcraft – ovo je put vještica (da razjasnim nešto – reči nekoj djevojci koja se bavi magijom je kompliment) tu spadaju razne stvari poput onih iz sorcery-a pa tako i neka božanstva. Ovim putem odlaze ljudi koji su više okrenuti prirodi i kojima ne smeta religija koja se proteže kroz taj put.

Goteia – ovo je rad sa 72 demona iz knjige Kralja Solomona. Ovo su dosta napredne tehnike sazivalja demona u fizičku manifestaciju ispred vas te im, ukoliko vas odbiju slušati, prijetite sa imenima Boga iz starog zavjeta (hebrejske biblije)

Necronomicon – Ovo je dvostrani put, možete postati svečenikom Nekronomikona ili samo raditi sa 50 imean od Marduka. Ovo je, barem meni, jedan od sistema koji mi se čini pristojnog karaktera i dovoljnim stvarima za raditi sa.

Wicca – oblik witchcrafta samo što je ovo više vjerski orijentirano nego što je orijentirano prema magiji.

Left hand path – put lijeve ruke, ovo se smatra crnom magijom. Postoje tri nivoa: Lesser Black Magick – odnosno niži oblik crne magije koji ide do toga da se bavi kletvama i slicnim stvarima odnosno malim stvarima do željenog rezultata. Middle Black Magick to je srednji level i on ide do toga da se koriste, meni nepoznati, oblici ritualnih ubojstava itd. High Black Magick – tu se ubraja prisilna kontrola nad nečijim umom, dobrovoljno davanje svog tjela demonu da bude posjednut itd. – mislim da ste shvatili kamo to vodi...

Solitary path – ovaj put je nedefiniran, određuju ga osobe koje krenu tim putem, u smislu da sami sebi postave ograničenja ukoliko to žele.

Chaos – ovo je jako zanimljiv oblik magije jer se temelji na kaosu koji je jako teško za definirati. Ali ono što vam mogu sa sigurnošču reči je da taj put odbacuje 90% simbolike pa stoga zahtjeva JAKO DOBRO poznavanje simbolike kako bi se moglo i bez nje. U ovom putu su dozvoljene posudbe dijelova iz ostalih puteva i korištenje određenih rituala po potrebi, ali kao što sam rekao kaos magiju je jako teško za definirati.


Da sada objasnim ono što sam prije rekao u vezi crne magije, u vezi s prakticiranjem te vrste magije. Da bi se moglo baviti bilo kojom vrstom magije potrebno je ojačati magičnu energiju u nama. Da bi ojačali potrebno se baviti nekom magijom koja nije teška i koja je dovoljno efikasna da bi se mogla koristiti u svakodnevnom životu. Morate magičnu energiju smatrati kao mišič, nemožete odmah u teretanu doči i podignuti največi uteg koji imaju, odmah da napomenem postoje osobe (kao što sam ja - ne hvalim se nego sam ja uspio nešto što neki ljudi s 20 godina iskustva nemogu uspijeti) koje su jako talentirane i koje bi vjerovatno uspijele u tako nečemu. Ono što pokušavam reči je to da se treba postupno razviti do tog nivoa koji omogučava to da možemo početi s nekim naprednijim stvarima. Kako je crna magija jako močan oblik magije on ujedno zahtjeva i veliku moč praktikanta da je može kontrolirati, jer svaka budala može uzeti knjigu o crnoj magiji i završiti u ludnici i/ili u grobu jer nije bio dovoljno močan da uspije kontrolirati te sile.

Ujedno u magiji ima i još jedna bitna stvar – zakon povratka. Taj zakon kaže da sve što vi radite po pitanju magije če vam se vratiti tri puta jače. To će reči ako iscijelite nekoga (uz njegov pristanak naravno – inace se smatra crnom magijom jer je protiv njegove volje) to če vam se vratiti tri puta jače nego što ste poslali – zato ljudi koji ne zalaze u crnu magiju žive duže. Ako šaljete dobro vrača vam se dobro puta tri.

Postoje li demoni i duhovi?

Pa postoje. Ali ovdje vrijedi isto jedno pravilo – ništa nije stvarno ali naše vjerovanje u to ga čini stvarnim. Hoću reči ako vi vjerujete da postoje više bogova i da postoje demoni kao što ja vjerujem da postoji onda ih možete i koristiti u svojim “djelima”. Postoji jedna praksa u magiji koja se zove evokacija i invokacija.

Invokacija je sazivanje u sebe, a evokacija je sazivanje pred sebe. Razlika je u tome što kod invokacije vi sazivate boga/demona/duha/bilokoji drugi entitet vi sazivate onoliko energije koliko vi možete podnijeti, imate potpunu kontrolu nad sobom, osim ako se ne radi o High Balack Magick, te možete komunicirati sa tim entitetom telepatski.
Evokacija je da taj entitet sazovete da se manifestira u kristalnu kuglu/crno ogledalo ili da se pojavi u fizičkom obliku ispred vas. Tada sazivate taj entitet u njegovoj punoj snazi pa može stvoriti promjene u fizičkom svijetu za vrijeme trajanja njegove prisutnosti, a zavisno i o entitetu i neko vrijeme nakon njegovog odlaska. Evokacija je metaforički rečeno zakucavanje malenog čavlića za sliku sa macolom. To vam stvarno može pokazati moč magije, ali se ne preporuča za početnike, bez obzira na talent.


OK to bi bilo to za prvu lekciju. Znam da vam se čini dugom za čitati ali vjerujte mi kad vam kažem da je ovo najkrače što mož biti. Naspram onog što sam ja procitao samo da bih mogao doci do ovoga ovo je JAKO KRATKO.

U slijedecoj lekciji: Najosnovnija simbolika bez koje nema magije, najosnovniji ritual, i malo magije za svakodnevnu primjenu te opasnosti u magiji da zante s cime se igrate i koliko ce boliti ako me ne budete slusali. Slijedeci post ce doci u roku od 7 do 30 dana, stoga provjerite svako toliko da vidite što ima novog i samo jedna stvar NE PRESKAČITE LEKCIJE NITI NIŠTA U NJIMA. SVE JE BITNO I SVE TREBA ZNATI, MALENA POGREŠKA VAS MOŽE ŽIVOTA STAJATI!!!!!

STO SE TICE KOMENTARA PISITE STVARI KOJE VAS ZANIMAJU, PITANJA SAMO NEMOJTE MI GOVORITI O TOME KAKO TO NIJE MOGUCE ITD. JA SAM SE UVJERIO AKO TI MISLIS DA SAM LUD TO ZADRZI ZA SEBE!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Lekcije o magiki II. Dio – Osnove magike – priprma za praksu


Dakle, zadnji put smo obradili stvarno najosnovnije stvari koje bi se trebale znati prije nego se pocne s bilo kojim daljnjim istraživanjem, u ovom području. Dakle ako ste malo obratili pozornost vise naslov ne ukljucuje rijec magija nego magika. To je zato što kako bi se razlikovalo od magije kao nešto što je tipa stage magic tj. ljudi poput Davida Blaina ili Davida Coperfielda. Magika kao rijec je prvi odlucio koristiti Aleister Crowley, jedan od močnijih magova modernog doba. Tako da ako vrsite bilo-kakva istraživanja po netu tražite pod pojmom MAGICK.

Dakle da nastavimo tamo gdje smo stali u zadnjoj lekciji.

Dakle rekli smo simboliku da čemo objašnjavati u ovoj lekciji. OVO JE IZNIMNO VAŽNO I O RAZUMJEVANJU OVOGA VAM MOŽE OVISITI ŽIVOT STOGA ČITAJTE POZORNO!!!!

Osnovna simbolika u magiji služi kako za dovođenja mozga u takvo stanje da se otvore putevi koji omogučavaju da magika se može vršiti i da se ujedno izvucemo živi iz svega toga. Također razumjevanje ove simbolike nam spašava život tako što nam postavlja neka, nazovimo to, ograničenja koja nam čine magiku sigurnijom po naš život. Kako se budete bavili magikom duže vremena shvatiti ćete kako zapravo vam sva ta simbolika nije ni potrebna jer samim razumjevanjem te simbolike vi možete ju koristiti na nekom dubljem levelu, ali za sada ostanimo na tome da koristimo simboliku, jer cak i ja koji imam nešto talenta je koristim iz sigurnosnih razoga.


Krug

Krug predstavlja beskonačnost. Nema niti pocetak niti kraj. On je Alfa i Omega. Kao i Bog. Samim time sto stojite u centru tog kruga vi simbolički predstavljate Boga. Krug je ujedno i jedna vrsta štita i filtera; štit zato jer ništa što nije pozvano ne može uči u njega i filter zato jer “atmosferu” koju vi napravite u tom krugu ostaje nepromjenjena unutar njegovih granica.

Biblija kaže da je Bog stvorio čovjeka na svoju sliku, stoga kada vi stojite unutar kruga vi radite kao božija desna ruka, tj. vi zamjnjujete boga u tom trenutku.

Krug se obično koristi kod više magike, poput ceremonijalne gdje su rituali bazirani na neki božanski sustav i gdje vi sazivate bilo invokacijom ili evokacijom neki entitet (to je biće sastavljeno od energije ali ne energije u fizičkom smislu nego od jedne druge vrse energije koju je jako teško za definirati, i stoga neka samo ostane, jednostavnosti radi, na tome da su to energetska bića). Kako to biće nebi ozlijedilo vas (ukoliko se radi o nekom demonu – da ima i toga i to napretek, nisu svi entiteti malena slatka stvorenja koja samo čekaju vas da ih mazite i pazite) stoga postoji krug koji vas štiti. Bitno je znati da vas on štiti jer ako se ta idea ne stvori on gubi na svojoj simbolici i tada sav trud postaje uzaludan. Jenom kad se uđe u krug i kada ga se casta tj. ritualno ojača i postavi njegove granice nesmije se ga više napustiti do kraja rituala. Nesmije se više ni nagnuti izvan njega jer i to moglo biti fatalno. Stoga kad postavite krug nema napuštanja bez da ne zatvorite krug (doduše postoji način kako ga se može napustiti ali to još nisam dobro proučio pa vam ne mogu baš puno govoriti o tome ali samo da znate da postoji način).

Krug se mora podijeliti na četri kvadranta, ne u doslovnom smislu ali u smislu da se mora znati gdje su osnovne strane svijeta (sjever, jug, istok i zapad) koje su iznimno važne za magiku. Ove strane se ne upisuju ali ih je poželjno znati gdje se nalaze kako bi se tokom rituala ne bi okrenuli na krivu stranu (pojedini rituali se bave time da rade posebno sa svakom od tih strana pa tek onda se nastavlja dalje ritual što čemo vidjeti ekom drugom prilikom).


Trokut

Trokut se koristi kod evokacija, dakle kad sazivate entitet da se pojavi pred vama a ne u vama kao kod invokacije. On simbolizira tri dimenzije mentalnu, fizičku (to je ona u kojoj boravimo s našim tijelom), i astralnu dimenziju. Mentalna dimenzija je ona dimenzija koja je odprilike beskonačno velika premda se ona nalazi u našem mozgu (ako netko je uspije izmjeriti molio bih ga da mi se javi sa rezultatima mjerenja).
Fizička dimenzija je ona dimenzija koja se satoji od visine, duljine i širine – dakle naša dimenzija kroz kuju se krečemo gotovo čitav naš život. Ona nam je dobro poznata pa nisu potrebna dodatna objašnjenja.
Astralna dimenzija – ovo je za mnoge novi pojam pa ću malo objasniti o čemu se radi. Dakle to je dimenzija kojaje beskonačno velika i u kojoj se nalazi sve što bi ste ikag mogli izmisliti i još mnogo toga. Prema nekim znanstvenicima i ljudima koji su se naučili projicirati u tu dimenziju kažu da je to mjesto gdje se odvijaju naši snovi. U to mjesto odlazimo nakon naše smrti na nekoliko trenutaka te zatim,ukoliko se ne reinkarniramo odlazimo u neke druge dimenzije o kojima necu ovdje pisati jer bi zauzelo previse mjesta. Za one koje zanima više o tome preporučam jednu tanku i vrlo dobro opisanu knjižicu pod naslovom “Astralna projekcija” autora sam nažalost zaboravio ali je knjiga malog formata sa nekih 70-ak stranica pa vam je nece biti teško nači na policama u knjižnici.

Te tri dimenzije mora proči entitet da bi se mogao materijalizirati ispred vas u punoj snazi i kompletno vidljuvom obliku. Osim ovakve vrste evokacije možete sazvati entitet u kristalnu kuglu ili crno ogledalo koje je postavljeno u taj trokut. Ukoliko se radi o ovoj drugoj vrsti evokacije onda je potrebno imati razvijena astralna osjetila (što nije lagano ali je moguće) da bi se mogla vršiti komunikacija sa entitetom.

Ukoliko se radi o prvoj vrsti evokacije onda se dimenzije trokuta mjenjaju (ali cijelo vrijeme mora biti jednakostraničan trokut) te moraju biti dovoljno velike da se entitet može smjestiti i kretati s rukama i nogama što je koji put potrebno. Entitet nesmije napustiti trokut bez vašeg dopuštenja (jer ste vi simbolički bog i on vas mora slušati – ukoliko odbije mu se prijeti izgovorom svetih i vrlo močnih božijih imena što ga podsječaju na to da je bog uz vas te da če biti frke ako vas odbije poslušati), ukoliko mu se da dopuštenje da napusti trokut onda budite sigurni da u krug vam neće uči jer je ono simbolika boga i vi upravljate sa tim krugom a ne entitet.

Ovo je najosnovnija simbolika poterbna za višu magiku tj. ceremonijalnu magiku. Ovdje bi se trebalo još opisati i simbolika mača, bodeža, wanda (čarobni štapić), staf ( to je štap koji sakođer može poslužiti kao wand ali je večih dimenzija).

Ovu ostalu simboliku ču objasniti u slijedecem postu (tako da imam o čemu za pisati, a da vama ujedno onemogučim da se počnete baviti ceremonijalnom magikom kako se nebi uvalili preko glave – jer zna biti jako gadno. Tako sam načuo priče o to me što je neki tip nakon ahem “neuspjele” evokacije imao eksploziju u kuhinji i par deseteaka tisuča dolara štete – tako da se nebi još usudili baviti sa ceremonijalnom magikom, za nekih 5 –6 postova cete imati dovoljno znanja da bi ste mogli pokušati s time i donekle imati rezultate).

Dakle kako što ste mogli i pretpostaviti postoji dva oblika magike – viši i niži oblik. Viša magika se bavi ritualima odnono ceremonijama vezane uz neke bogove, entitete ili bilo kojim rugim oblikom magike koja uključuje pozivanje nekog stvorenja radi izvršenja zadatka koji vam treba.

VRLO JE BITNO NAPOMENUTI TO DA ENTITETI KAO NI BOGOVI ILI BILO KOJA DRUGA STVORENJA KOJA SAZIVATE NEMAJU PERCEPCIJU O DOBRU I ZLU STOGA JE BITNO NAPOMENUTI DA NE POVRIJEDE NIKOGA PRILIKOM IZVRŠENJA ZADATKA!!!!

Drugi oblik magike ne niži oblik, tu spadaju talismanska magika, magika svijeća, spellcasting i spellcrafting (stvaranje čarolija i castanje ili laički rečeno bacanje čarolije na nekog ili nešto), i još par drugih oblika magike.

Vjerovatno ste več pretpostavili da je viša magika jača od niže. Pa i je ali ne sasvim jer postoje određeni oblici niže magike koji su odprilike jednako ili možada čak i močniji od više magike, to su rijetki oblici ali ih ima i nauciti ću vas jednu vrstu za par postova(možda i u slijedecem, ali cemo to još vidjeti ako će biti mjesta). Doduše ceremonijalna magika je kao da spojite elektranu na toster – možda malo pretjereano ali ne sasvim. To je dosta močan oblik i on može stvarati promjene koje su nevjerovatne.

Dakle rekli smo da ču vam ovdje navesti neke osnovne rituale s kojima se možete početi zabavljati a da pritom ne napravite ništa loše, ili još gore da vi nastradate. Ovaj ritual je jednostavno JAKO teštko za zabrljati, premda je moguče. Ovo je oblik banishinga i vrsta groundinga (objasnit ču vam kasnije zasada se strpite malo).

Ovaj ritual služi za jačanje moći i pritome vam podiže energiju (odprilike kao da ste popili 2-3 šalice vrlo jake kave).

Lesser Banishing Ritual of the Pentagram (manji rastjerujuči ritual penagrama)

Dakle, Svi smo svijesni da svaka radnja stvara određenu vibraciju u toj sobi, npr. ako su dvije osobe u sobi koje su jako zaljubljene jedna u drugu tada bi se moglo reči da se osječa ljubav u zraku – to su te vibracije na koje mislim i one mogu piti pozitivne i negativne. Naš je cilj ovim ritualom da neutraliziramo područje oko sebe i prizovemo pozitivne vibracije i njihovu energiju kanaliziramo kroz nas.

Ovaj ritual se sastoji od dva dijela
1. Kabalistički križ
2. Pentagrami i poluinvokacija ark-anđela

Kabalistički križ se vrši na početkui na kraju rituala.
Ovaj ritual sadržava neke hebrejske riječi pa či ih napisati na način kako bi ih se trebalo zgovarati (po Vuku Karađiču radi jednostavnosti i kako bi lakše bilo drugima da mogu započeti s ovom ritualom)

Za ovaj ritual je potrebno imati jaku vizualizaciju stvari koje ovdje pišem je tako če te jedino uspijeti postiči rezultate stoga ako nemate dovoljno rezvijenu maštu preporučam vam da gledate malo crtiče poput Tom i Jerrya ili bilo koji drugi koji nije japanske proizvodnje (mislim na anime) čisto iz tog razloga što još nisam naišao na anime koji je maštovito napravljen i nema dovoljno blesavo-maštovitih situacija (npr. vađenje čekiča veličine tog crtanog lika iz džepa hlača te zatim jurenje svog rivala/protivnika po cijelom crtiču da bi nakraju mu se taj čekič ispuhao kad ga taj protivnik/rival prepadne i/ili probuši sa iglicom).

Dakle bez da previše okolišam evo kako izgleda ritual:


Kabalistički križ

Stanite uspravno i opustite se, budite svijesni okoline ali opet opušteni. Za ovaj ritual koristite neki prostor gdje čete imati barem 2m okolo sebe za raditi. Kada se opustite dovoljno, počnite se zamišljati kako počinete rasti i nastavite rasti sve dok ne narastete do tolike mjere da ste u svemiru i da je Zemlja malena kuglica ispod vaših nogu. Čvrsto i stabilno stojite na njoj premda je tako malena.

Uzmite si koliko vam je god poterbno vremena da to vizualizirate.

Kada ste zadovoljni vizualizacijom nastavite dalje zamišljati slijedeče:

Tam negdje daleko u svemiru vidite kako se prema vama spušta jedno čisto bijelo svijetlo, božansko svijetlo. To bi vas svijetlo moglo oslijepiti kad bi ste ga vidjeli u potpunosti, zato vi vidite samo tu zraku od koje vam neče biti ništa. Samo znajte da je to božanstveno svijetlo koje se spušta na vas.

Sada vizualizirajte kako se to svijetlo sakuplja iznad vašeg čela u jednu kuglu načinjenu od tog svijetla. Jednom kada ste zadovoljni vizualizacijom nastavite dalje.

Podognite svoju desnu ruku i prstima uhvatite tu kuglu (sa skupljenim prstima, nemorate ih rastvarati ili ih držati kao da držite lopticu u njima).

Kucnite se lagano po čelu i izgovorite ATOH tako da vibrirate tu riječ – to zanči rastaviti je u slogove i izgovaranje te riječi tako da izgovarate skoro kao u operi tu riječ (način izgovora A.... TO...) ove riječi se nemoraju izvikivati te je dovoljna glasnoča normalnog govora. Ako se pravilno izvede onda je dovoljna ta glasnoča, ako živite u valstitoj kuči i nitko od vaših ukučana nema ništa protiv ove prakse onda se možete i derati iz petnih žila – kako god vama odgovara. Prilikom izgovora ove riječi vizualizirajte jednu kuglicu od one svijetlosti od koje je napravljena kugla koju držite s prstima

Kada ste vitualizitali tu kuglu na mjestu gdje ste se kucnuli na čelu povucite svoju ruku preko lica i negdje je zaustavite (prolazači po vratu, prsima) u razini trbuha, malo ispod pleksusa.ovdje opet kucnite i izgovorite MALKUTH tako da vibrirate tu riječ (izgovor MAL..... KUT....) opet vizualizirajte kuglicu od iste svijetlosti kao i ona kod čela ali istodobno vizualizirajuči i procjep svijetla koji povezuje te dvije kugle, nastavite s vizualizacijom tog procijepa svijetla kako se spušta između nogu.

Sad stanite na trenutak, i vizualizirajte dobro te dvije kugle i tu svijetlost koja ih povezuje međusobno. Sada sa svojom desnom rukom se kucnite na desno rame i prilikom izgovora tj. vibriranja riječi VGEBUHAR vizualizirajte još jednu kuglu taman do vašeg ramena (izgovor V(vrlo kratka pauza cca 0.5 sek)Gebu......ra....). Sada povucite svoju ruku preko prsa do drugog ramena vizualizirajuči opet onu zraku kako prolazi kroz rame, prsa i zaustavlja se u drugom ramenu (lijevom). Opet kucnite rame i vibrirajte riječ VGEDULAH (obratite pozornost na razliku u riječima) te vizualizirajte kuglu opet kako se stvara kod ramena i spaja se sa onom svijetlošču koju ste doveli sa desnom rukom (izgovor V(vrlo kratka pauza cca 0.5 sek)GEDU....LA....).

Stanite na trenutak i vizualizirajte te kugle na sebi i njihove poveznice (svijetlosne zrake). Sada prekrižite ruke na prsima tako da vam dlan suprotne ruke dotiče suprotno rame tako cineči X sa rukama. Tada izvibrirajte LOLAM (izgovor L(vrlo kratka pauza 0.5 sek)OL(kratko vibrirati)LAM.....)

Sada podignite ruke tako dvam dlanovi budu sklopljeni (kao u molitvi u crkvi – ispruženi dlanovi) i polako ih spuštajte prema prsima tako da poravnate ruke sa zrakom koju ste načinili – koja prolazi kroz ramena i pritom vibrirajuči AMEN (izgovor A.....MEN(kratko) )

Značenje ovih hebrejskih riječi ču objasniti kasnije.

Ove vizualizacije se mogu jednostavnije vizualizirati zatvorenih očiju, tako barem ja radim i imam jako dobar učinak po tom pitanju (cijeli ritual radim zatvorenih očiju).

Sada čete se okrenuti prema istoku. Nacrtat čete pentagram iliti petokraku zvijezdu sa špicem prema gore, tako da čete počevši od lijevog kuka povuči liniju do malo iznad glave, pa prema desnom kuku. Zatim dijagonalno prema lijevom ramenu te horizontalno prema desnom ramenu te završiti tako da od lijevog ramena spustite se dijagonalno do lijevog kuka. Kako crtate linije u zraku ispred sebe zamišljate ih u boji plavog plamena (poput onog na šparhetu na plin). Pentagram za sada crtajte sa kažiprstom desne ruke. Zatim probodite pentagram u sredinu i vibrirajte riječ YHVH (izgovor JOD HEJ VAV HEJ). Držeči tako ispruženu ruku okrenite se prema jugu. (cijelo vrijeme kao se okrečete zamišljajte kako povezujete pentagrame sa plamenom linijom iste boje kao i pentagrami) Opet nacrtajte pentagram kao maloprije te kad probodete vibrirajte ADONAJ izgovor (A....DO....NAJ....). Opet se sa ispruženom rukom okrenite prema zapadu opet nacrtajte pentagram i probodite ga vibrirajuči riječ EHEJEH (izgovor E....HE ....JEI...).zatim se opet sa ispruženom rukom okrenite prema sjeveru ponovite crtanje i pri probodu izgovorite AGLA (izgovor A....GLA....) potom se sa ispruženom rukom opet vratite na istok (cijelo vrijeme se krečete u smjeru kazaljke na satu). Shvatite da stojite u plamenom krugu i da je na svokom kvadrantu po jedan plameni pentagram. Sada razručite ruke tako da sa vašim tijelom i rukama činite križ. Sada sebe probajte vizualizirati kao crni križ iz čijeg sijecišta cvate crvena ruža, kada ste zadovoljni vizualizacijom izgovarajte slijedeče (ovo je na engleskom ali si vi možete to prebesti i na hrvatski, premda ja preferiram raditi na engleskom)
Before me RA....FA .... EL..... Behind me GA.... BRI .... EL.... On my right hand MI.....HA.....EL..... On my left hend AU....RI .... EL... Around me flames the pentagram and within me shines the six-rayed star. Te pritome vizualiziram pentagrame oko mene kako planu jakim plamenom i kako unutar mojih prsa zasvijetli sjajna šestokraka davidova zvijezda.
Sada možete ostati par trenutaka tako da upijete tu energiju u sebe, zatim zatvorite ritual takoda ponovite Kabalistički križ.

Značenje riječi u kabalističkom križu: Kada se riječi poslažu jedna za drugom dobijemo slijedeču rečenicu: U ime tvoga kraljevstva i moči njegove i slave zauvjek Amen.

Riječi koje izgovarate prikikom probadanja pentagrama su sveta imaena Boga poznatijim oid imenom Jehova (što proizlazi iz YHVH ako malo obratite pozornost vidjet če te sličnost tih dviju riječi).

Evo to je sve što se tiče ovog posta malo sam pretjereao sa brojem stranica ali to je i dalje manje nego što sam ja čitao.

Ovaj ritual je osnova osnove i trebao bi se izvoditi dva puta na dan, nakon buđenja i nekih 2 sata prije spavanja. To bi bilo idealno. Ako ste kao ja onda ga izvedite kad god imate vremena ali naročito ujutro pogotovo ako se rano budite, to če vam podiči energiju. Nemojte raditi odmah prije spavanja jer če vas tako napuniti sa energijom da nečete moči zaspati neka 2 sata (vjerujte mi, probao sam !).

Prema nekim ljdima ovaj ritual bi se trebao prakticirati min 1 mjesec i pritom ne raditi ništa drugo, drugi pak kažu da bi ga se trebalo prakticirati 6 mjeseci. Ja kažem – prakticirajte ga kad god uhvatite malo mira da vas nitko nece smetati (ritual nesmije biti prekinut). Te ga nemojte prestati raditi dok se vi ne budete smatrali da vam on nije više potreban. Premda budete mislili da vam on nije potreban nastavite ga raditi dalje ali tada vam više nije potrebno toliko redovito.

U slijedečem postu objasnit ću još jedan dio simbolike ali ne sav jer mi treba tema za druge postove. Također ču još u narednim postovima napisati par stvarčica koje bi mogle zanimati večinu, naravno to če sve biti praksa. Jednom kad zavrsimo sa teorijom prelazimo na praksu i vise nema nikakve teorije nego samo užvanju u plodovoma koje cemo dobiti prakticiranjem magike. Nastojati ču obuhvatiti više-manje svaki dio magike s kojim sam eksperimentirao do sada i za koje mogu reči da sam dobio rezultate. Ovdje će se nači od svih vrsta magike koje sam naveo izizev witchcraft i wicca te crne magike, uglavnom neće vam biti dosadno čitajuči ovaj blog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Ne znam koliko se dugo bavis Haos magijom ali

U Kabalistickom Krstu se sestokraka Davidova zvezda se ne vizuilizira u grudima ,vec se samo kaze sestokraka zvezda plamti iznad pentagrama,tvoje glave ali vizuilizira se umesto nje znak beskonacnosti .

Pentagram Smes da ga radis pre spavanja i postoje prizivni i terajuci rituali.
Tako da nema nikakvih viskova energija ukoliko ti to ne zelis .


93
« Poslednja izmena: 01. Jun 2010, 13:31:24 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 128
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.55
mob
Apple 5S
Ovo ti je sve sranje tesko.. A pogotovo ta Vika... Nadji nesto pametnije da ispunis slobodno vreme..
slazem se, ali posto sam izucavao dosta te neke okulte i magijska udruzenja da ih tako nazovem, Vika je obicna paganska, niza magija. Obicno je koriste pagani, ali naravno ti ne moras da verujes u Viku da bi koristio ovu vrstu magije. Magija nije nikakva zajebancija. To je vrlo ozbiljna stvar, i ne treba je olako shvatiti. Ja je izucavam izvesno vreme i bas sam sad kontaktirao gospodina Puzuzua za koga ste moguce culi, putem My Space-a pa cekam njegov odgovor. Ja trenutno izucavam ovu visu magiju koja je mnogo, mnogo jaca od Vike i paganskih magija, kao i Voodoo-a, medjutim i voodoo ima jedan vrlo komplikovan deo. Magija, pogotovu visoka, zahteva vrlo visok nivo koncentracije i to je zapravo nacin zivota. Planiram da pokusam da savladam ovo sto nije nimalo lak zadatak. Postoji mnogo knjiga koje treba procitati. Ima dosta ljudi koji procitaju samu cin a prethodno ne nauce nista o magij, pa bacaju tu cin onako napamet. To je mac sa dve ostrice. Kada se bavite magijom, narocito crnom magijom ciji nisam bas veliki ljubitelj ali treba i nju poznavati, mozete da navucete na sebe razna zla stvorenja. Sto moze biti vrlo opasno. Ako zelite da se bavite magijom treba cvrsto verovati u to sto radite. A imam licnih razloga da cvrsto verujem. Nisam procitao sve komentare to cu ucini kasnije. Oduvek me je zanimalo kako izgleda biti carobnjak i nasao sam nacin da to i saznam. Drago mi je da ima ljudi koje vole magiju bas kao i ja, pa ako neko podje tim putem evo neka mi se javi pa da razmenjujemo iskustva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Магија, вуду, курацпалац. Јеботе, јесам ли ја у 21. веку?  Smile
« Poslednja izmena: 02. Jun 2010, 12:58:41 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Магија, вуду, курацпалац. Јеботе, јесам ли ја у 21. веку?  Smile

Magija i Kvantna fizika ,paralelni univerzumi od sve cetri klase su vrlo slicni, visostruke dimenzije
Samo za jednu koristis cesticni akscelator a za drugu Mozak
Pa u petom razredu osnovne skole iz Fizike si ucio da je energija neunistiva i samo menja oblik .
Kad to kombinujes sa 16 -st novo otkrivenih sub-atomskih cesticama koje se krecu brze od atoma i molekula
i Shvatas da je sve sto nas okruzuje, sva materija pa i mi sami samo gruba forma energije.
Neka mesta imaju vise te energije a neka manje ,takodje postoje odredjeni objekti koji cuvaju Energiju kao i nacini da se ona prizvede prirodno snagom volje i uma.
Molitve i rituali ,mantre su samo orudja koja ti daju fokus uma ,
Dakle zamisli sta zelis neku ideju,skupljaj energiju za to,oblikuj je ,daj joj namenu i posalji je u Etar ideja ili oslobodi je i na osnovu nivoa njene manifestacije donesi sam sud o tome koliko si uspesan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:39:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.