Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:36:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: O sreci i srecni(ci)ma  (Pročitano 42846 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
Vau  Smile

Citat
Ali sloboda izbora -- da odlučujete i menjate mišljenje -- je neprijatelj sintetičke sreće.
Interesantno  Smile

Treba biti zadovoljan onim sto imas, ljudi na to vrlo cesto zaborave
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 978
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ali da smo zadovoljni onim što imamo, ne bismo napredovali... valjda i tu treba naći sredinu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
mob
Nokia 1800
Samo da se upišem na temu da se ne zagubi  Smile
Kad nađem vremena ovih dana pročitaću sve mada skapirao sam i posle prvog teksta u čemu je kvaka 22  Smile

Hvala na iscrpnom i veoma korisnom tekstu SF  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.10
mob
Apple iPhone 6s
Primarni cilj teme je da se ljudi zamisle, da preispitaju neka svoja razmisljanja i pokusaju da prihvate realnost...
Sto vise covek nauci o sebi, sto vise konstruktivno o tome razmislja, vece su sanse za licni napredak...
Pokusacu da sve neke bitnije stvari iz pojedinih tekstova, govora, predavanja, da prensem ovde... u ovu, ili neke nove teme... Nadam se krace od ove, ne bi li kao posledica toga, malo veci broj ljudi ovo zaista i procitao. Prosto, jasno mi je da je ovo predugacko, i da ljudi nemaju ni volje ni vremena, a da je poenta da tekstovi budu kratki i efektni, a da ako neko hoce, nakon takvog teksta procitace dalje...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
sto SF kaze najbitnije je spoznati sebe . krenuti od sebe . preispitati se sta je to sto zelis u zivotu, cemu tezis , koji su tvoji ciljevi . usredsrediti se na ostvarivanje ciljeva . najbitnije je misliti pozitivno , stalno traziti neki oslonac pozitive na koji mozes da  racunas . pronaci nesto sto te motivise .
samo , tesko je non stop biti motivisan . tesko je bas uvek biti pozitivan , zato sto zivimo kako zivimo i naucili smo da sazaljevamo sebe . da kontastno ponavljamo kako je nesto nemoguce , kako nam ne odgovaraju uslovi ... ustari mislim da trazimo izgovore da bi opravdali manjak samopouzdanja i zelje za ostvarivanjem cillja. upali smo u neku kolotecinu gde nam je sasvim dovoljno to sto imamo iako je to samo za prezivljavanje.
Sopenhauer je lepo rekao da svi zelimo i tezimo da steknemo nesto materijalno a da nasu srecu stvara ono sto jesmo a ne ono sto imamo .
neki kazu da je sreca zadovoljiti se onim sto imas .treci da je sreca kad dajes ono sto imas , naravno misli se na materijalno.
iskreno mislim da se sreca moze uvecati planiranjem da budemo srecni . nase misli okrenuta ka ostvarivanju srece i uzivanje u istoj . mozes da postanes srecan posmatranjem ljudi koji su srecni . ta energija prosto prelazi na tebe. treba se druziti sa ljudima koji teze da budu srecni . od svih poznanika treba probrati one najpozitivnije i provoditi vreme sa njima . matija beckovic kaze da je sreca biti jedini srecan medju hiljadu ljudi  Smile
i dalje :"Hodajte kroz život otvorenih očiju i s verom. Zavirite u svaki ugao-nikad se ne zna gde je sreća. Sreća je slepa. Na sreću svako ima pravo. Sreća ne zna za razlike u boji kože, polu, socijalnom položaju, titulama i slično.
Sreća je velika šansa za sve."

iskreno , citala sam Dezmonda Morisa i njegovu knjigu "Sta je sreca" . slazem se , i to je od tada i moje misljenje , da je sreca cesto pomesana sa zadovollstvom . brkamo emocije . sreca je kratkotrajan momenat , vremenski ogranicena . i zato moramo raditi svakodnevno na tome da je odrzimo i da sa prekidima u nasem zivotu traje sto duze. Smile..treba ziveti kreativne zivote pune raznolikosti i stalno nalaziti nove ciljeve koje ceo ostvarivati . Smile


hvala SF-u za sve linkove koje je postavio . pogledala sam sve .i danas sam mrtva umorna  Smile Smile

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


još uvek za tobom ludak

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 7938
Zastava Пало Алто
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
LG g5
Citat
mozes da postanes srecan posmatranjem ljudi koji su srecni

ne slazem se bas sa ovim
IP sačuvana
social share
Facebook community manager

Burek filmski magazin No.1
Burek filmski magazin No.2

* - Remember Remember The 5th Of November, The Gunpowder, Treason and Plot.
* - I Know Of No Reason, Why The Gunpowder Treason, Should Ever Be Forgot.
* - Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
* - Istorija dokazuje da istorija može da dokaže sve.
* - Sky is the limit.
* - Postoje ljudi kojima su potrebni ljudi da im budu potrebni.
* - Ono što volimo da mislimo o sebi i ono što zaista jesmo retko kada imaju išta zajedničkog.




Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I have a dream

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 509
Zastava Na dvoru Pape
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
I-mate /de si be
Citat
mozes da postanes srecan posmatranjem ljudi koji su srecni

ne slazem se bas sa ovim

mozda se tvoj prefrontalni korteks slaže Smiley
IP sačuvana
social share
   "I am the happiest man alive.  I have that in me that can convert poverty to riches, adversity to prosperity, and I am more invulnerable than Archilles;  Fortune hath not one place to hit me." - Sir Thomas Browne
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Citat
mozes da postanes srecan posmatranjem ljudi koji su srecni

ne slazem se bas sa ovim

ovo je receno u kontekstu prenosenja pozitivne energije, kad si "otvoren" za priliv iste  Smile
kad si tuzan imas sklonost da posmatras samo tuzne ljude . posmatraj srecne a da se ne pojavi zavist ,razmisljaj o tome kako si i ti ustvari srecan  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
HTC Wildfire S
Primarni cilj teme je da se ljudi zamisle, da preispitaju neka svoja razmisljanja i pokusaju da prihvate realnost...

Ah...  Smile ... ja sam do sad mislio da je cilj teme da ljudi pokažu da su završili prvi razred osnovne škole i da umeju da čitaju.  Smile Čudno, mogao sam da se zakunem da je to...
Anyway.
Ono što sam zapazio u nekom od ovih eksperimenata je jednostavno "mentalna gimnastika", a ona retko kad ima veze realnošću koju autori žele da prihvatimo kako bi nam bilo bolje.. zabluda bi bila prava reč. Mentalna gimnastika je proces kojim ubeđujemo sebe da nam se nešto sviđa, da nas nešto ne nervira, da smo zaslužni za nešto ili da nismo odgovorni za nešto drugo... proces u kojem mozak iskrivljuje realnost tako što iskrivljuje sopstvene osećaje kako bi nas odbranio i zadovoljio. Kompromis.
Kompromisi su obično dobra stvar... i vrlo važan činilac uspešne diplomatije... ali u ovom slučaju, u kojem svi hipotetički radimo istu stvar je... pa... spuštanje lestvice i zadovoljavajućih kriterijuma. A to... nije dobra stvar.
Zaboraviti na pravu stvar, od koje kad bi došli nakon muke i truda došla bi prava sreća... i zadovoljimo se nečim nižim ubeđujući da smo srećni... hm...
Sreća nije namenjena da bude večito prisutna... još je Andrić davno rekao "što ne boli - to nije život, što ne prolazi - to nije sreća." i potpuno je u pravu, zapravo najsigurniji način da postaneš nesrećan je taj da zahtevaš da budeš vrlo srećan. Sećanje na sreću nije više sreća,sećanje na bol je još uvek bol.   
Ako je biti stalno srećan vrhunski cilj, možemo i svi lepo da se drogiramo do kraja našeg kratkog, mizernog života. Ispunilo bi cilj, garantujem. Ali teško da je to napredak. Samo utočište isto kao i ono koje predlažu u nekom od prethodnih testova.
Mislim da ono što oni žele da kažu, nauče i proslede drugima je - dobra volja. I s tim se potpuno slažem i podržavam.
Neki, verovatno pametan, tip je rekao: Čovek nikada nije tako nesrećan kao što misli, a ni tako srećan kao što se nadao da će biti.
Sličnu stvar pokušavaju da nam predstave i u predhodnim eksperimentima učeći nas da nije sve tako loše, da treba ceniti ono što imamo, da ne znamo koliko smo srećni dok to nešto ne izgubimo... itd... i sve je to ok ako treba da vam podari malo dobre volje i malo početne lepe namere u odnosu sa drugima, slažem se... ali, ne zaboravite... do prave sreće se dolazi samo trudom koji može pratiti i muka i bol.  Smiley
Za svako osećanje postoji određeni prigodni i odgovarajući vremenski period...
... kad dođete do sreće, uživajte u njoj ali ne zaboravite da je ona prolazna i ne pokušavajte da je zamrznete.
Panta rei...
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
Ljudi uvek teze ka necemu vecem i to je normalna stvar. Problem je sto u toj teznji neki ljudi postaju vecito nezadovoljni onime sto imaju tj cak i kada postignu ono cemu su tezili i dalje nisu srecni zbog toga vec postaju "nesrecni ljudi" koji ni kada bi postali Kraljevi i Kraljice sveta ne bi bili zadovoljni sa time.

Teznja ka "vecem" je dobra i naravno da se ne treba zadovoljavati onim sto imas, na kraju krajeva kada bi se svi zadovoljavali sa onim cime su niko ne bi ni napredovao u bilo cemu ali covek je cudno bice i vrlo lako zaboravi da osim te teznje ka napredovanju postoji i druga teznja a to je teznja ka uzivanju. Kada bi ljudi neki put u svoj toj teznji ka napredovanju stali i krenuli da uzivaju u onome sto su postigli do tada otkrili bi da su savrseno srecni i u onome sto su do sad uradili u zivotu. To naravno ne znaci da ne trebaju mozda da urade vise ali da jednostavno treba da budu zadovoljni onime sto su postigli do tog trenutka

Valjda u svemu tome covek mora naci "balans" kako bi bio "srecan" Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:36:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.