Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: NZS briše nezaposlene zbog lenjosti  (Pročitano 8915 puta)
24. Maj 2011, 08:04:04
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Nacionalna služba za zapošljavanje sa liste nezaposlenih mesečno ukloni 20.000 prezimena. Kažnjavaju se zbog odbijanja posla, ali i rada na crno.




Spisak onih koji traže posao preko Nacionalne službe za zapošljavanje dostigao je 769.760 prezimena, ali među njima je na hiljade onih koji zapravo nemaju volje ni da ga nađu.

Oko 20.000 ih se tako svakoga meseca ”obriše” sa evidencije NSZ, jer su prethodno zaradili ”crveni karton”. Na istu se listu, međutim, upiše novih 30.000 kandidata koji očekuju radno mesto.

"Nacionalna služba za zapošljavanje sistemski ne briše nikoga odmah, već nezaposleni imaju nekoliko dana da se jave i opravdaju svoj izostanak ili nesaradnju razlozima kao što su bolest, smrt nekog u porodici i slično", objašnjavaju u Direkciji NSZ

Oni dodaju da ne skidaju ljude sa evidencije kako bi pokazali da ih je sve manje na birou, već zato što se pridržavaju zakona. "Upravo zato što većina ovih ljudi sasvim svesno ne želi da sarađuje jer zapravo i ne traži posao nismo dobijali značajnije pritužbe, niti smo imali konfliktne situacije", navode u NZS.

Najčešće se dešava da se nezaposleni prijavi na biro, a potom se više nikada ne pojavi. Nezaposleni se sa evidencije brišu i u slučaju da se nisu javili poslodavcu iako ih je tamo uputila NSZ, kao i ukoliko odbiju posredovanje u zapošljavanju. ”Neopravdani” se dobije i ukoliko inspektori nezaposlenog uhvate u radu ”na crno”.

U Direkciji objašnjavaju da ”lenjost” kandidata nije nova pojava i da je već deceniju unazad na birou godišnje oko 200.000 onih koji su tu samo iz ”formalnih razloga”.

Uglavnom se na biro prijavljuju zbog papirologije neophodne za ostavrivanje nekih prava. Najčešće su im potrebne potvrde o nezaposlenosti kako bi dobili pomoć centra za socijalni rad, zdravstveno osiguranje, ali i novčane naknade, markice za gradski prevoz.


KRAĆI SPISAK
Poslednjeg dana aprila na spisku NSZ registrovano je 769.760 lica. U odnosu na prethodni mesec broj nezaposlenih je smanjen za 4.136 lica ili za 0,53 odsto, dok je u odnosu na isti mesec prošle godine broj nezaposlenih na evidenciji manji za 2.424 lica ili za 0,31 odsto.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Oko 20.000 ih se tako svakoga meseca ”obriše” sa evidencije NSZ, jer su prethodno zaradili ”crveni karton”. Na istu se listu, međutim, upiše novih 30.000 kandidata koji očekuju radno mesto.

Citat
Poslednjeg dana aprila na spisku NSZ registrovano je 769.760 lica. U odnosu na prethodni mesec broj nezaposlenih je smanjen za 4.136 lica ili za 0,53 odsto, dok je u odnosu na isti mesec prošle godine broj nezaposlenih na evidenciji manji za 2.424 lica ili za 0,31 odsto.

е статистико на 'рац те набијем ...

Не скидају људе са списка да би изгледало како има мање незапослених ... то је чисто бонус
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Uglavnom se na biro prijavljuju zbog papirologije neophodne za ostavrivanje nekih prava. Najčešće su im potrebne potvrde o nezaposlenosti kako bi dobili pomoć centra za socijalni rad, zdravstveno osiguranje, ali i novčane naknade, markice za gradski prevoz.

бф би објаснио ко је та екипа Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
pa s obzirom da nam je najveca stopa nezaposlenosti u regionu, moraju se napraviti promene.

ako se ljudi zaista prijavljuju da bi dobili bilo kakvu pomoc, onda im treba ukinuti svu pomoc.

ako brisu samo da bi se smanjio procenat, onda samo produbljujemo krizu.

ali ako smo dobili program od medjunarnodne organizacije, sto verovatno jesmo, plan i program, onda se moraju praviti promene, filtirrati podatke.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Citat
бф би објаснио ко је та екипа
Smile

Кева ради у Социјалном и назове је једна странка ... блабла ... пита дотична ''кад ће бити тај тренутак'' ... и баци кеву у ребус ... тренутак за шта? ... да види децу која су јој у неком смештају, тренутак да дође на разговор ... тренутак за ... водафак

А ганка мислила на тренутну помоћ
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia 
Pa znate sta.....ja sam licno videla nekoliko osoba koje odbijaju posao jer je "u smenama" jer "ona nema skolu za to" jer ...oce piski nece piski.
Ili mala je plata ...ili...sta ja znam sve.
Da su ljudi ocajni i bez novca radili bi bilo sta.
Ovo je cist bezobrazluk i naravno da ih treba kaznjavati.
Sve po sistemu "ko vam opsti sa kevom".
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung XYZ1004
Ma vazi....ljudi nece da traze poso  Smile lenji su i nezaintresovani  Smile A oni su produktivni i vredni u boziju mater - koga su to pa zaposlili? Sluze samo da legalizuju primanje preko veze!

Gomila lezilebovica i nesposobnjakovica koji su zajahali budzet i nemilosrdno ga sisaju a ne pruzaju nikakvu uslugu.
Ko je preko birao dobio posao?  Smile
Ceo "posao" im se svodi na to da dodjes na tri meseca, udare ti pecat i ako zakasnis jedan jedini jebeni dan, skinu te sa spiska da bi sutra mogli u statistici da pokazu kako se smanjio broj nezaposlenih!

Gomila kretena koja su dobila posao preko politicke, rodjacke ili seksualne veze i sad tu nesto lelemude kako ljudi nece da se potrude da nadju posao....verovatno treba da ga traze kao sto su ga oni nasli  Smile

A i ljudi im se ne odazivaju zato sto im je muka da cekaju u beskonacnim redovima, da bi im nadrkana salterusa udarila obican pecat i rekla da dodje opet za tri meseca.
Poznajem gomilu ljudi koji su godinama na tom birou...i ajde sto im nikad nisu ponudili nikakav posao, nego ih nikad nisu zvali ni na neki kurs, predavanje, seminar, ma bilo sta....samo beskonacno udaranje bespotrebnih pecata i pretnja brisanja sa spiska ako slucajno zakasnis jedan dan!


« Poslednja izmena: 24. Maj 2011, 11:55:15 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Deluje fasisticki. "Necemo da te drzimo na birou, neces da radis sta ti se kaze a nama treba smanjnje broja nezaposlenih". E pa imam vesti za vas, samo zato sto ljudi statisticki nisu tu, ne znaci da su zaposleni pa se broj i nije smanjio vec ostao isti.

Nemamo strategiju zaposljavanja. Da toga ima, neke stvari bi bile drugacije.


A i ljudi im se ne odazivaju zato sto im je muka da cekaju u beskonacnim redovima, da bi im nadrkana salterusa udarila obican pecat i rekla da dodje opet za tri meseca.
Poznajem gomilu ljudi koji su godinama na tom birou...i ajde sto im nikad nisu ponudili nikakav posao, nego ih nikad nisu zvali ni na neki kurs, predavanje, seminar, ma bilo sta....samo beskonacno udaranje bespotrebnih pecata i pretnja brisanja sa spiska ako slucajno zakasnis jedan dan!

A ovo je skroz tacno. Ako ti sam nadjes nesto dobro je, oni nece da ti ponude nista pa ni dolazak na te kurseve koje organizuju.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
Ma vazi....ljudi nece da traze poso  Smile lenji su i nezaintresovani  Smile A oni su produktivni i vredni u boziju mater - koga su to pa zaposlili? Sluze samo da legalizuju primanje preko veze!

Gomila lezilebovica i nesposobnjakovica koji su zajahali budzet i nemilosrdno ga sisaju a ne pruzaju nikakvu uslugu.
Ko je preko birao dobio posao?  Smile
Ceo "posao" im se svodi na to da dodjes na tri meseca, udare ti pecat i ako zakasnis jedan jedini jebeni dan, skinu te sa spiska da bi sutra mogli u statistici da pokazu kako se smanjio broj nezaposlenih!

Gomila kretena koja su dobila posao preko politicke, rodjacke ili seksualne veze i sad tu nesto lelemude kako ljudi nece da se potrude da nadju posao....verovatno treba da ga traze kao sto su ga oni nasli  Smile

A i ljudi im se ne odazivaju zato sto im je muka da cekaju u beskonacnim redovima, da bi im nadrkana salterusa udarila obican pecat i rekla da dodje opet za tri meseca.
Poznajem gomilu ljudi koji su godinama na tom birou...i ajde sto im nikad nisu ponudili nikakav posao, nego ih nikad nisu zvali ni na neki kurs, predavanje, seminar, ma bilo sta....samo beskonacno udaranje bespotrebnih pecata i pretnja brisanja sa spiska ako slucajno zakasnis jedan dan!


da, ali ako se ti sam ne interesujes, ne zanimas, ne pokazes zelju, ko ce ti naci posao? oni sigurno nece. ako ti dolazis svaka 3 meseca da ti udare pecat, onda i neces da radis.

treba da se sam interesujes, budes uporan i samo onda ce ti i oni pomoci. a izmedju 200000 nezaposlenih, oni sami ne mogu da procene ko hoce, a ko zaista nece da radi.

ne branim ja njih, verovatno ima istine u tome sto si rekao, ali ti niko nece pomoci, ako ti sam sebi prvo ne pomognes.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Volela bih da te koji brišu ljude sa spiskova vidim jednom sa druge strane šaltera, kako bi samo promenili priču. Gamad.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.