Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 20:42:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novo cudo u Medjugorju ili nova prevara  (Pročitano 66118 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
sve ti znas, stalkeru    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5687
"Ja služim boga 70 godina i meni se nikada nije ukazala, a vama jeste?"   Patrijah Pavle.

Pa Bog sam bira kome će se tko ukazati, ne biraju to ljudi.

Nije uvjet da se Bog nekome ukaže da je neki velikodostojnik, pa čak bio to i poglavar neke crkve.

Bog prije bira za takve stvari male ljude, nepoznate, upravo da pokaže de ljudska mjerila ne vrijede kod Boga.

Zato ova gornja rečenica patrijarha Pavla nema težine.

Može netko i sto godina služiti Bogu, ali ako je Božja volja da ipak nikada Boga ne vidi, ili bilo što slično, tako će i biti, jer "čudnovati su putevi Gospodnji!"  Smile
« Poslednja izmena: 20. Maj 2017, 08:06:01 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Elem, pred trideset drugu godišnjicu Gospina ukazanja u Međugorju okupili se vjernici u kući vidjelice Marije Pavlović-Lunetti, pa čekaju da se pojavi Majka Božja. Koncentrirala se vidjelica Marija, sklopila ruke i zatvorila oči, a okupljeni vjernici oko nje pobožno mole iščekujući Gospinu poruku. Mrmorili oni tako i čekali bogami i do deset navečer, kad se odjednom otvorila vrata, kuću okupala zasljepljujuća svjetlost, a na vratima se ukazala prekrasna žena u plavom: Bezgrešno Srce gori joj na grudima zlatnom buktinjom, baš kao na onim plastificiranim naljepnicama sa štandova u Podbrdu.

- Marija? - reče Ona. - Marija Pavlović-Lunetti?

- Ja sam, Gospe moja! - raširi ruke vidjelica Marija.

- Aleluja! - padoše na to okupljeni na koljena.

- Majko Božja, što nam poručuješ? - krene onda ganuta vidjelica prema plavoj silueti na jarkom svijetlu, pa kako priđe bliže, tako joj se Gospino zlatnoplameno srce učini kao, božeprosti, nekakav medaljon, baš poput onih sa štanda u Podbrdu. Priđe vidjelica još bliže, kad ono - nije medaljon, nego značka! Pogleda malo bolje, a na zlatnom Bezgrešnom Srcu Djevice Marije lijepo piše "Federacija BiH - Federalna uprava za inspekcijske poslove".

- Gospodo, izvolite napustiti objekt, gospođo Marija, vi ostanite - kaže u to žena u plavom, pa se okrenu kolegi iza sebe. - A ti ugasi tu lampu, ubi me ba, šta ti je?!

Tako se, čitali ste u novinama, prošlog ponedjeljka - dan uoči trideset druge godišnjice Gospina ukazanja - u Međugorju ukazali inspektori državnih i federalnih inspekcija, pa banuli i u kuću slavne vidjelice Marije Pavlović-Lunetti. Učas se hercegovačkim las vegasom proširio glas o čudesnom ukazanju inspekcije, nastala je strka kakve nije bilo ni 1981, kad se ono Mariji Pavlović i petorici njenih prijateljica i prijatelja prvi put prikazala Blažena Djevica Marija.

Razbježalo se pred inspektorima sve živo, pobjegli iz gradića prodavači suvenira, šverceri deviza, nosači, vozači, vodiči, redari, prevoditelji, ministranti, nije u Međugorju, priča se, takve bježanije bilo ni kad je Udba dolazila. U jednom hotelu sa pedeset četiri sobe - zabilježili novinari - inspektori zatekli samo prestravljenu recepcionerku: nestale sobarice i čistačice, nestali kuhari i konobari, nestali i sami vlasnici. U cijelom pustom marijanskom svetištu ostalo tako samo nekoliko desetaka hiljada zbunjenih hodočasnika i unezvjerena Djevica Marija na brdu iznad Podbrda.

- Stanite, djeco, čekajte me! - odozgo je, kažu očevici, vikala Majka Božja, pa pridržavajući dugačku plavu haljinu zaprašila nizbrdo za svojim razbježalim stadom. - Ja sam vaša majka i ne mogu vas ostaviti same u lutanju i grijehu!

Je li baš tako bilo, ne znam - nisam bio - ali znate kako kažu, ako laže koza ne laže rog, ako laže Kožo ne laže Bog, ili kako već ide: sutradan, naime, na službenom sajtu međugorskog svetišta osvanula najnovija Marijina poruka, datirana 25. lipnja 2013. - eno vam je na medjugorje.ws, lijepo piše crno na bijelo, pa na trideset jezika, citiram - "Ja sam vaša majka i ne mogu vas ostaviti same u lutanju i grijehu!"

Ni pet minuta kasnije, u podnožju brda federalna inspekcija zaustavila neku zadihanu ženu u plavoj haljini: faljenisus gospođo, vazda budi sinko, molim vas dokumente.

- Znatel' vi ko sam ja? - malo kao i drčno upitala ga ona pružajući papire.

- Gospođo draga, da znam svakoga u Federaciji, ne bih ja tražio dokumente - umornim glasom će inspektor, vrteći u rukama plastificiranu naljepnicu s Gospinim likom, sve s Bezgrešnim Srcem što joj na grudima gori zlatnom buktinjom, i natpisom "Blažena Djevica Marija - Međugorje". - Šta je ovo?

- Lična - odgovorila je žena, dok su joj se obrazi crvenjeli kao da je ono plamteće srce sad progutala.

- Marija, Marija, šta ćemo s vama? - vratio joj inspektor naljepnicu. - Odakle ste, Marija?

- Iz Nazareta, Palestina.

- Bogami ste onda izdaleka potegli. Čime se bavite, Marija?

- Šaljem ljudima poruke i tako.

- Poruke? To nešto k'o SMS?

- Pa, recimo.

- Znači telekomunikacije. Onda imate i radnu dozvolu?

- Naravno - izvadi na to Marija malu, plavu knjigu.

- Šta je to?

- Novi zavjet - odgovori ona. - Unutra vam sve piše.

- Sačekajte tu - reče onda inspektor, pa zamakne put automobila.

I šta je bilo? Inspektori detaljno proučili Gospinu radnu dozvolu, sva četiri evanđelja, sve zavjetne knjige i poslanice, pa ispalo da u cijelom Svetom pismu ne postoji na Marijino ime nikakva dozvola za vršenje usluga u telekomunikacijama, niti ikakvih zapravo usluga u bilo čemu!

Marija se u Bibliji - stoji u obrazloženju rješenja Uprave za inspekcijske poslove - spominje samo i isključivo kao Isusova biološka majka, nema u cijelom Svetom pismu nijedne jedine riječi štovanja njene božanske ili čudotvorne uloge, ni sam Isus joj ne pridaje takav značaj, nijednom riječju se u Novom zavjetu ne spominje ni njena smrt, ni uznesenje na nebo, nikakva njena nebeska slava ili duhovna dimenzija, nikakva transcendentalna svojstva ili proročanske sposobnosti, nikakva moć utjecanja, ispunjavanja molitvi ili posredovanja Boga, nema nijedne njene duboke misli, hiperbole ili prispodobe - nema ništa.

Marija iz Nazareta, ukratko, uopće nema licencu za pružanje telekomunikacijskih i drugih božanskih usluga: posljednji put Biblija je spominje u Djelima apostolskim, kad je ono na Pedesetnicu bila s apostolima, nakon čega netragom nestaje iz Svetog pisma. Sve dok je, eto, prošlog ponedjeljka u zaseoku Podbrdu nisu zaustavili federalni inspektori, pa joj po članu 17. Zakona o zapošljavanju stranaca razrezali dvije hiljade maraka kazne i šest mjeseci zabrane obavljanja djelatnosti.

Opustjelo otada Međugorje, spakovali se prodavači suvenira, vlasnici agencija i šverceri deviza, otišli nosači, vozači, vodiči, redari, prevoditelji i ministranti, otišle recepcionerke, sobarice, čistačice, kuharice i konobarice, budzašto domaćini prodaju velebne vile, pansione, hotele i restorane, a rijeke Marijinih hodočasnika krenule se spuštati na jug.

Nekidan se navodno ukazala jednom advokatu u Čapljini.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
haha

dobar tekst,cak i da se tamo nesto pojavljuje to je demonski entitet

pricao mi jedan lik iz tih krajeva da su oni to izmislili i uzimaju pare naivnim katolicima ima kaze dosta poljaka amera i ostalih naivcina,litar malinovog ulja im prodaju po 30-40e i uglavnom sve se svodi na dranje koze naivnim budalama
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
"bog ne koristi trikove"
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5687
haha

dobar tekst,cak i da se tamo nesto pojavljuje to je demonski entitet

pricao mi jedan lik iz tih krajeva da su oni to izmislili i uzimaju pare naivnim katolicima ima kaze dosta poljaka amera i ostalih naivcina,litar malinovog ulja im prodaju po 30-40e i uglavnom sve se svodi na dranje koze naivnim budalama

Da, ba su mala djeca u Međugorju izmislila da su vidjela Mariju, možeš mislit.

Znaš ti što su ta djeca sve prošla kroz te prve godine, nijedno dijete to sve ne bi moglo izdržati da zbilja nisu doživjela nešto nadnaravno.

Druga jer stvar da li se još Marija ukazuje, to je već druga priča.
« Poslednja izmena: 20. Maj 2017, 18:44:11 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7043
"bog ne koristi trikove"
Ali Isus jeste.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Mirjana kojoj se navodno ukazala Gospa ostala je skrušeno da se moli ne obraćajući pažnju na jezivu vrisku, a šta se zapravo tamo dogodilo još uvijek nije poznato, piše Jutarnji list.

ako se mirjani neko i javio, meni nije niko
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
haha

dobar tekst,cak i da se tamo nesto pojavljuje to je demonski entitet

pricao mi jedan lik iz tih krajeva da su oni to izmislili i uzimaju pare naivnim katolicima ima kaze dosta poljaka amera i ostalih naivcina,litar malinovog ulja im prodaju po 30-40e i uglavnom sve se svodi na dranje koze naivnim budalama

Da, ba su mala djeca u Međugorju izmislila da su vidjela Mariju, možeš mislit.

Znaš ti što su ta djeca sve prošla kroz te prve godine, nijedno dijete to sve ne bi moglo izdržati da zbilja nisu doživjela nešto nadnaravno.

Druga jer stvar da li se još Marija ukazuje, to je već druga priča.

zasto bi se uopste marija nekom ukazivala nekom,to katolicka crkva izjednacava mariju sa isusom i stavlja je u isti rang kao da je neko bozanstvo,cak i ako se nesto ukazivalo to je demonska prikaza


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:246954-Kraj-prevare-u-Medjugorju
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5687
haha

dobar tekst,cak i da se tamo nesto pojavljuje to je demonski entitet

pricao mi jedan lik iz tih krajeva da su oni to izmislili i uzimaju pare naivnim katolicima ima kaze dosta poljaka amera i ostalih naivcina,litar malinovog ulja im prodaju po 30-40e i uglavnom sve se svodi na dranje koze naivnim budalama

Da, ba su mala djeca u Međugorju izmislila da su vidjela Mariju, možeš mislit.

Znaš ti što su ta djeca sve prošla kroz te prve godine, nijedno dijete to sve ne bi moglo izdržati da zbilja nisu doživjela nešto nadnaravno.

Druga jer stvar da li se još Marija ukazuje, to je već druga priča.

zasto bi se uopste marija nekom ukazivala nekom,to katolicka crkva izjednacava mariju sa isusom i stavlja je u isti rang kao da je neko bozanstvo,cak i ako se nesto ukazivalo to je demonska prikaza


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:246954-Kraj-prevare-u-Medjugorju

Pa ne javljaju se samo demoni, nego i oni drugi, jer ima duhovnih bića koliko hoćeš.

I tko može spriječiti Boga da se bilo kome prikaže u bilo kojem obliku, pa i u obliku djevice Marije?

To je samo zato da ljudi shvate da postoji i stvarnost izvan materije, koja sasvim drugačije funkcioniše nega naš materijalni svijet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 20:42:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.