Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi vojni projekat: Sa Ukrajincima pravimo helikopter  (Pročitano 8285 puta)
30. Mar 2012, 11:11:59
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Zajednički rad na proizvodnji helikoptera bila je jedna od tema nedavnog sastanka srpskog i ukrajinskog ministra odbrane, Dragana Šutanovca i Dmitra Salamatina, prilikom posete delegacije Ukrajine Beogradu, saznaje „Blic“.
Srpsko-ukrajinski  helikopter će biti zamena za postojeće  Mi - 8 i Mi -17 koji su iz SSSR uvezeni od 1968. do 1981. godine

Kako za “Blic” kaže izvor blizak Ministarstvu odbrane, i jedna i druga strana imaju interesa da se upuste u taj projekat. Interes Srbije je da njena vojska dobije nove helikoptere, ali i da dalje razvija vojnu industriju koja je samo u prošloj godini izvezla naoružanje i vojnu opremu u vrednosti od oko 250 miliona američkih dolara. Ukrajina je, sa druge strane, na 11. mestu svetske liste izvoznika naoružanja, sa godišnjim izvozom od milijardu dolara.


Ideja je da se radi na projektu srednjeg transportnog helikoptera. Vazuhoplovstvu i protivvazdušnoj odbrani Vojske potrebne su letelice ovog tipa, koje bi trebalo da zamene postojeće helikoptere tipa Mi-8 i Mi-17. Reč je o srednjim transportnim helikopterima, a u naoružanju ViPVO trenutno je pet ovakvih letilica. Od 93 helikoptera tipa Mi-8, koji su iz SSSR-a uvezeni od 1968. do 1981, u službi su ostala samo tri i ona su na listi prioriteta za remont.



Inače, nedavni projekat bespilotne letelice „pegaz“ naišao je na odlične komentare u evropskim vojnim krugovima. Prva srpska bespilotna letelica, projektovana u Vojnotehničkom institutu a proizvodena u Vazduhoplovnom zavodu „Moma Stanojlović“, registruje svaki pokret, ali i najmanje temperaturne promene, prepoznajući objekte, tela čoveka ili sitne životinje. Može da se spakuje u vojnički ranac.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Pegaz 011 nema sanse da se spakuje u ranac! Stvarno ti novinari su povrsni. Evo jednog snimka od pre:



 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia N70
Sta ti je predizborna kampanja jbt....  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
Samsung i9300
sfrj nije mogla da izvuce projekat novog visenamenskog helikoptera a sad hoce srbija ovakva kakva jeste nesto konkretno da pravi  Smile sta sve nece taj sutanovac da lupi, strasno.

ovo je bio projekat
http://i44.tinypic.com/md15j8.jpg
i druga slika
http://i41.tinypic.com/r107r5.jpg

postavljeno na tinypic
« Poslednja izmena: 30. Mar 2012, 22:03:33 od nilobac »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
SonyEricsson K610i
« Poslednja izmena: 30. Mar 2012, 21:54:33 od Utopia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Pa, ja sada stvarno ne znam kakav bi to dogovor i saradnja bila, ali kako god okrenes Ukrajinci bi tu verovatno uradili veci deo, a nasi mnogo manje. No, ipak uvek ima koristi od saradnje; ljudi nauce neke stvari... i ne bi uvek trebali da sumnjamo u sebe i da se pravdamo stalno stanjem "kakvo je sada". Pa, to stanje treba izmeniti, a kako ako se nista ne pokusava?

Drugo je pitanje kolika je istinitost cele price, tj. da li takvi dogovori postoje ili je sve u sluzbi predizborne propagande.A, mozda ti pregovori tek treba da otpocnu itd. Po meni, ove stvari, kao i druge stvari ekonomske prirode, trebale bi biti odvojene od politike. Za drzavu , konkretnije za vazduhoplovstvo i vazduhoplovnu industriju, ovo bi ipak bio napredak. Sanse da se kod nas ponovo razvije sve to i bude jako kao nekada ne treba propustati. Korak po korak, mic po mic, treba se izvlaciti iz letargije. Svaki uspesan, pa makar i mali, korak je dragocen. Kada se tocak jednom pokrene kola ce krenuti sve brze i brze.

Bitno je samo da mi sami sebi ne stavljamo klipove u tockove, zbog medjusobne partijske borbe, lopovluka i pljacke, zlobe itd.

Dok god se budemo medjusobno pljuvali, pljackali, omalovazavali, tesko da ce nesto dobro da bude. Nama treba prvo velika doza prosvetljenosti, vaspitanja i kulture i veoma strogo postivanje i sprovodjenje zakona - onda bi ova drzava procvetala, a i narod takodje.

Zato zelim da je ovo nesto realno i dobro i zelim da se to ostvari. Ukrajinci imaju veliku tradiciju u gradnji vazduhoplova, mogli bi od njih nauciti dosta.
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Pegaz 011 nema sanse da se spakuje u ranac! Stvarno ti novinari su povrsni. Evo jednog snimka od pre:

Pa dobro, malo poveci ranac  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.142
Jugoslavija je mogla da iznese taj projekat i jos neke druge projekte, zbog toga je vise i nema Smile

A ovo je sad go kurac i sarena laza Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Pa sad nesto SFRJ nije bila neki bas preozbiljni konkurent zapadnoj vojnoj industriji, a ni nesto Rusima da je zbog toga morala da nestane.   Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.142
Pa da nije bilo rata 92-e bi pocela proizvodnja visenamenskog mlaznog aviona, tenkovi su bili na vrhunskom svetskom nivou... Ne znam bas koliko nismo bili konkurenti.

Nadam se da je ovo sada pocetak neceg lepog, al nesto nisam uveren.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.