Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:18:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: koji avion treba da nabavi srpska vojna avijacija

Glasanje završeno: 02. Feb 2010, 20:08:51

MIG-35
28.3%  (13)
F-16/18
4.3%  (2)
MIG-I2000
0%  (0)
Chengdu J-10
8.7%  (4)
JAS 39 Gripen
13%  (6)
Dassault Rafale
4.3%  (2)
Sukhoi Su-35
41.3%  (19)
Nesto drugo
0%  (0)
Ukupno glasova: 46
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: novi srpski vojni avion  (Pročitano 40600 puta)
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia N70
Citat
ako Hrvacka kupuje gripena nama treba nest jace i nesto bolje jer tu bi moglo sa hrvatima da ispadne svasta a posto je hrvacka u nato naravno da ce da dobije bolje avione od nas i nikako nebi voleo da mi na glovom leti avion koj je u sastavu hravacke

Aman ...Koja crna hrvatska....Sto mi moramo da imamo bolje avione???

Berkut se ponasa kao da mi imamo 150 milijardi $,pa sad vecamo da li cemo 64 Su-35BM i S-300  ili cemo 48 Su-30MKI,i S-500
Msm.....Strasno!

Slazem se sa samurajem!

Ima jedna cinjenica.Neko mi je rekao da su Hrvatski MiG-21 mnogo bucniji od nasih! Smile
Hihihihihihihihiih
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Stvarno ima dosta nacina da se osposobi avojacija to je cinjenica ali cinjenica je i to sto mi nemamo para. Smile Ako bi smo kupovali avione bez 60 mili$ nema dobrog aviona a to je samo jedan avion...gde su ostali a tek troskovi obucavanja (pilota, mehanicara...), troskovi servisiranja... Ako bi smo dovrsili projekat NA koji nije bas mrtvo slovo na papiru jer je mnogo toga odradjeno to bi nam mnogo vise znacilo jer bi smo podigli tenoloski nivo zemlje! Svakako da to nije jeftino ali ako vec dajemo pare zasto to ne bi smo uradili za stvarnu dobrobit ove zemlje. Kupimo avione i sta onda? Posle odredjenog vremena opet skupljaj pare (koje nemamo) za nove ili za remont.Ali kada bi smo napravili avion domace proizvodnje pa makar i ne morao da bude potpuno proizveden u nasoj zemlji time smo avijaciju osigurali na duze staze. Pored te povoljnosti takav avion bi imao mozda i dobru prolaznost kod siromasnijih zemalja pa to znaci i da puni drzavni pa i vojni budzet. Ja imam nesto o tom avionu u PDF formatu, samo je fajl malo poveci pa ne mogu da ga okacim na forum ali cu se potruditi da mu smanjim velicinu pa koga zanima da pogleda. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Stvarno ima dosta nacina da se osposobi avojacija to je cinjenica ali cinjenica je i to sto mi nemamo para. Smile Ako bi smo kupovali avione bez 60 mili$ nema dobrog aviona a to je samo jedan avion...gde su ostali a tek troskovi obucavanja (pilota, mehanicara...), troskovi servisiranja... Ako bi smo dovrsili projekat NA koji nije bas mrtvo slovo na papiru jer je mnogo toga odradjeno to bi nam mnogo vise znacilo jer bi smo podigli tenoloski nivo zemlje! Svakako da to nije jeftino ali ako vec dajemo pare zasto to ne bi smo uradili za stvarnu dobrobit ove zemlje. Kupimo avione i sta onda? Posle odredjenog vremena opet skupljaj pare (koje nemamo) za nove ili za remont.Ali kada bi smo napravili avion domace proizvodnje pa makar i ne morao da bude potpuno proizveden u nasoj zemlji time smo avijaciju osigurali na duze staze. Pored te povoljnosti takav avion bi imao mozda i dobru prolaznost kod siromasnijih zemalja pa to znaci i da puni drzavni pa i vojni budzet. Ja imam nesto o tom avionu u PDF formatu, samo je fajl malo poveci pa ne mogu da ga okacim na forum ali cu se potruditi da mu smanjim velicinu pa koga zanima da pogleda. Smile


slazem se sa tobom u potpunosti to sam i ja piso  ali neki govore da bolje da kupujemo doveka avione za NA ceo remnot mozemo da radimo kod nas jedino morali bi da uzmemo ruski ili vec neciji radar.Sto se tice prolaznosti i to sam stavio ali opet isto neki govora da skoro svi imaju svoj projekt ili je pri kraju npr irak kupuje od nas lastu sto zanaci da bi uzeo i NA eto baremm jedne zemlje sto znaci nama zaradu ili barem deo pokrica ulozenog u avion,pa bi oni morali da rade remont pa eto opet zarade samo od jende drzavi,a sigurno ce ih biti vice posto je to ipak avin 4 generacije.Za jedan avion potrebna je cela industrija sto znaci i jaca ekonomija i bolji standard.

@sasa92
ako ja mislim da mi imam 150 milijardi$ onda neznam sta reci za one koj su navalili za gripena kad se gripen procenju je na 41-60 miliona $ po komadu nama ga nece dati ispod 45 mili$,a ja kazem da onda bolje da uzmemo Su35 koj se procenju je 45mili$,a bolji je od gripena.
sto se mene tice nisam bas realan oko brojki polovnih  ali barem gledam cene jer posle onog sto sam cuo nebi niko bio realan.

« Poslednja izmena: 07. Jan 2010, 01:50:52 od Su47Berkut »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung S7
Citat
41-60 miliona $ po komadu nama ga nece dati ispod 45 mili$,a ja kazem da onda bolje da uzmemo Su35 koj se procenju je 45mili$,a bolji je od gripena.

Da li ti razumes razliku izmedju Su-35 i Gripena?Sta da uzmemo 3 komada pa za pola godine da kukamo da nam trebaju resorsi za odrzavanje.Oni su bre rupa bez dna simple as that i ne kostaju 45 mil, vec bi nas kostali posle 2 godine 90 mil.Gripen ne.Zato i kazem da je realnije da kupimo aparat koji cemo kolko tolko uspeti da odrzavamo.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
@zlatni
za jedan avion ti treba industrija... a mi to nemamo.
 jedino ako ne mislis da ce radar pa proizbodi carnex a motore nectar... onda je ok!!!
« Poslednja izmena: 07. Jan 2010, 14:47:14 od deky81 »
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
pa eto te dve stvari mozemo da kupimo kako je i pocnetno palaniram francuski moror M88 ako se ne varam a sad moze i nesto bolje kao sto i iran kupuje motore pa sto nemoze mo ni mi,e sto se tice radara neznam koj je treboao da koristi NA ali sad mozemo da kupimo i radar a sve drugo mozemo da proizvedemo.

@Herros
sto se tice gripena mozda mu nije skupo odrzavanje koj su u svedskoj avijaciji,ali nerazumem sto se neke drzave zale da im je odrzavanje skupo i da je mnogo vise vremena trose nogo na migovima koj su imali pa  ako ti nije problem objasni malo nesto mi tu ne stima http://www.google.com/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.mycity-military.com%2FAvijacija-i-PVO%2FLicna-karta-SAAB-JAS-39-Gripen_13.html&ei=fBFGS6KZOsTJ4gaA4L32Ag&usg=AFQjCNEEvEiCW6QFTpJ_dKsWVzLYJEcBsg&sig2=3_Z8gggrpmN726Xtvn-A_A
« Poslednja izmena: 07. Jan 2010, 17:57:48 od Su47Berkut »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Nokia 6267
Narode,da vas pitam ja nesto,onako iskreno........vi jos uvek verujete u Deda Mraza? Smile Kakvi bre crni Suhoi,Gripeni ili F-16..........pa mi nemamo para ni za 5 propeleraca poput nase Laste a kamo li za tako nesto o cemu vi sanjate.Bolje oni i ovo malo para nek daju za one ljude koji jos uvek nose uniformu i rade u ovakvoj nam vojsci kakva je sad i nek ih sklone iz raznih iznajmljenih supa i stanova i starih kasarni,nek njihovoj deci bar obezbede neku buducnost kad su vec njih srozali do dna.To bi im bilo pametnije, nego da pare daju za avion,dva za koje em nemmao ljudstvo,em nemamo tehnicko osoblje a i koji ce nam,da nas neko i napadne,NE DAJ BOZE, sta tom mi mozemo da naudimo sa ta dva pa  nek bude i pet aviona.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Сврха војске није да се њиховим припадницима деле станови и остале бенефиције које не уживају остали становници већ одбрана земље од спољног непријатеља. Одбране нема без технике.

Проблем је што овде војска никада није била предвиђена за одбрану од споља, него изнутра, да чува режим од побуне  народа, зато је приоритет била куповина лојалности људства материјалним бенефицијама. Имали смо најбогатије војнике и скоро најлошију могућу технику.

Иначе куповина лојалности се и даље наставља али у мањем обиму, и само одабранима.
Прошле године је решено 600 "стамбених питања" у војсци.
« Poslednja izmena: 07. Jan 2010, 18:49:34 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Nokia 6267
Pa ako od nekog trazis da da svoj zivot za drzavu onda nek mu drzava i da bar nesto za uzvrat od bedne platice.Ako moze onim cirkusantima u skusptini da dele sve benificije i plate po par puta vise od jednog vojnika, podoficira ili oficira, za spavanje po onim klupama i da prave budale od sebe vise nego sto to vec jesu.Kad bi se zapucalo taj cirkusant ce prvi da "pali" preko grane,a vojnik ostaje pored sve muke da brani ovu drzavu.Ko vise zasluzuje benificije?
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Та "платица" није бедна већ изнад просека тако да су у односу на друге становнике  у повољнијем положају. Јасно је да треба да буду одговарајуће плаћени али треба постићи баланс.
Шта вреде добро плаћени војници без технике?
Са друге стране не вреди ни техника без војника.

И у самој војсци постији дискриминација, најбоље су плаћени ови "специјалци" који чувају државнике а најмање ови споредни.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:18:27
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.