Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 00:39:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: koji avion treba da nabavi srpska vojna avijacija

Glasanje završeno: 02. Feb 2010, 20:08:51

MIG-35
28.3%  (13)
F-16/18
4.3%  (2)
MIG-I2000
0%  (0)
Chengdu J-10
8.7%  (4)
JAS 39 Gripen
13%  (6)
Dassault Rafale
4.3%  (2)
Sukhoi Su-35
41.3%  (19)
Nesto drugo
0%  (0)
Ukupno glasova: 46
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: novi srpski vojni avion  (Pročitano 40512 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Rusi su do 1984 godine pratili tokove i imali kontra tezu, sad ne sto se vidi iz njihove ponude.Sta imaju novo?Pa nista....sem optike ,elektrike, modernizacije radara, motora......ali sve to ide na staru sasiju.....bem ih trapave. Smile

pa sta ti vise treba???da nije f-22 "shasija" superiornija u odnosu na suhoj???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson C702i
sto se tice rusije pogresio sam u to vreme su bili SSSR.
Ok shvatio sam ja da mislis na SSSR-Rusiju i ja i dalje stojim pri izjavi
SFRJ nikako nije mogla ucestvovati u nekom zajednickom projektu aviona sa SSSR bar ne u to vreme kada su 29-ke bile nabavljane. To je bilo vreme Varsavskog pakta a SSSR u to vreme i nije tako olako ulazila u projekte sa svim i svakim.



Samo mi jedna stvar nije jasna umesto da budeme najaca drzava bivse jugoslavije kao sto smo trenutno mi ocemo da se izjednacavamo sa hrvackom koja je samostalna od svog nastaka 100 godina ako ima i toliko ali cisto sumanjam,ako oni kupuju gripena mi moramo da kupimo nesto jace i bolje.

A zasto bi morali da kupimo nesto jace od Hrvata? Avijacija je samo jedan segment vojne masinerije, svakako naj atraktivniji ali nije jedini i nije presudan. Dzaba ti fantasticna avijacija protiv osrednje avijacije u sprezi sa fantasticnim PVO sistemom.

koiko ja znam i za mig 21 je bilo isto tako povuci potegni dali ce mo da dobijemo pa dobismo
sto se tice licece za mig 29 zasto su neki remontovani kod nas a rusi samo nadgledali sigurno ih nije mrzelo da ih odnesu za rusiju ukluci logiku.

Taj remont 29-ki je pod velom tajni i cudnih dogadjaja, zvanicno su avioni bili u Rusiji a zaista nisu ni mrdnuli sa Batajnice, cak su ljudi koji su objavili fotografije tih aviona pohapseni , no to nije tema...

Pa svi hrvacki avioni su uzeli od nas posle raspada jugoslavije
Potpuno netacno, osim 4 Mig-21 koji su prebegli (ako se nevaram) ostatak Hrvatskih Migova nije poreklom iz SFRJ
A Hrvatska je posedovala 30-ak aviona tog tipa
http://en.wikipedia.org/wiki/Croatian_Air_Force_and_Defense#Current_aircraft_inventory
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Hrvatska je dobila Migove od Nemacke.To su bili aparati nekadasnje Istocne Nemacke koji su bili povuceni iz sluzbe.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
pa jednostavno bi morali ako hoces da znas hrvati ako nas napadnu gripenom (od 45mil$ http://en.wikipedia.org/wiki/JAS_39_Gripen)a mi krenemo nekim nekim boljim (npr. Su35 cena 45mili$ http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-35) sladje ga je skinuti iz vazduha nego sa zemlje.
a izvini sto moram da te pitam na ciji si PVO mislio???

Sto se tice nekog projekta SSSRto si upravu mislim da oni nisu sa nikum ulazili u projekt,ali mi smo mogli sa nekom drugom zemljom

« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 17:38:43 od Su47Berkut »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
valjda su motori isli za rusiju i nesto elektronike...ostalo bi trebalo da je radjeno u momi!!???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson C702i
Nisam mislio ni na ciji PVO posebno, Samo pokusavam da ti kazem da nije avijacija jedina i presudna tj da treba pored avijacije razvijati i komponente zemaljske PVO
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Nisam mislio ni na ciji PVO posebno, Samo pokusavam da ti kazem da nije avijacija jedina i presudna tj da treba pored avijacije razvijati i komponente zemaljske PVO

naravno da nije to je vec neko reko ovde da rusi to najbolje znaju,a sto da nekazemo i mi smo to osetili 99 uz onakav PVo kakvq smo tad imali(posto neznam dali sad imamo nesto jer koliko znam da su neki poslati na modrnizaciju)dosta aviona smo skinuli a da gan inismo imali prosli bi ko neke zemlje bliskog istoka nama je hito poterban jedan S300,ali ni dobar radar ne verdi mnogo bez avijacije.
« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 18:06:00 od Su47Berkut »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
ovo ovde je uzasno smesno... mi jedva imamo par kvalifikovanih pilota za letova na mig-u 29... da bih ih imali 50 trebce nam deset godina da ih skolujemo.

nama je previse i deset modernih aviona... ali cu opet reci nema novog aviona ispod 60 mil. dolara, nevazno odakle dolazio... samo sto jedni u svojoj cenu uracujanu i celu podrsku, a drugi ne.

druga stvar je ofset... a cini mi se da ga niko nije pomenuo... madjari su za gripene dobili i oko 10000 radnih mesta. a primera radi rusi su hrvatima uz mig 29 ponudili da budu regionalni centar za remont ruskih helikoptera, kojih u regionu svi koriste sve manje ( nije ne cudo sto ga hrvati nisu prihvatili ).
tako da zasto bi uzeli rusko, ako se zna da izvozni model po pravilu ide "osiromasen", to su dokazali indijci koji su svoje su30 mki filovali izraeskom i francuskom elektronikom.

a to sto su nemci poklonili svoje migove poljacima za dolar, povuklo je i kupovinu oko 130 nemackih leoparda 2a4 i pratecih vozila, preko sto puhova itd... tako da niko nista nije dobio za dz.

@zlatni
i na kraju kanda sam neobaveseten... ali stacu, takav mi izgleda horoskop
« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 18:37:27 od deky81 »
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Samsung S7
ovo ovde je uzasno smesno... mi jedva imamo par kvalifikovanih pilota za letova na mig-u 29... da bih ih imali 50 trebce nam deset godina da ih skolujemo.

nama je previse i deset modernih aviona... ali cu opet reci nema novog aviona ispod 60 mil. dolara, nevazno odakle dolazio... samo sto jedni u svojoj cenu uracujanu i celu podrsku, a drugi ne.

druga stvar je ofset... a cini mi se da ga niko nije pomenuo... madjari su za gripene dobili i oko 10000 radnih mesta. a primera radi rusi su hrvatima uz mig 29 ponudili da budu regionalni centar za remont ruskih helikoptera, kojih u regionu svi koriste sve manje ( nije ne cudo sto ga hrvati nisu prihvatili ).
tako da zasto bi uzeli rusko, ako se zna da izvozni model po pravilu ide "osiromasen", to su dokazali indijci koji su svoje su30 mki filovali izraeskom i francuskom elektronikom.

a to sto su nemci poklonili svoje migove poljacima za dolar, povuklo je i kupovinu oko 130 nemackih leoparda 2a4 i pratecih vozila, preko sto puhova itd... tako da niko nista nije dobio za dz.

@zlatni
i na kraju kanda sam neobaveseten... ali stacu, takav mi izgleda horoskop

Svaka ti na mestu druze. Smile Smile


Berkute, sta si se ti ukakio od Hrvata???  Smile Smile
« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 18:42:35 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Jos malo ce mo se poceti a se plasimo onih africkih zemalja,a ne hrvacke ako se oveko nastavi sa politikom avijacije,a bogami i cele vojske sem pesadije jer znam da nas vojnik imama jaja da ide i na mnogobrojnijeg neprijatelja pa i nasi piloti isto su dokazali '99 ail sta ima vredi kad nemaju masine
a sto se mene tice ne bojim se ni SAD ako treba da se brani srbija i srpstvo i ako se bori za krst casni i slobodu slavnu a kamo bi neke hrvacke.jedino sto spominjem hravcku jeste sto me za srce boli jedna stvar samostalo bez nas ili autrougra nisu ni 100 godina  a da imaju bolju vojsku
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 00:39:22
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.