Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Sep 2025, 10:36:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova vlada Srbije i krljanje u skupstini  (Pročitano 37238 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Sony xperia
Sedam ključnih zadataka Vlade Srbije

Osim borbe protiv korupcije, EU integracija i rešavanja pitanja Kosova, ministri pre svega najavljuju jačanje ekonomije zemlje

BEOGRAD - Imaće pune ruke posla!
Ključni zadatak nove vlade pre svega je viši procenat zaposlenih, poručuju ministri.
Među prioritetima svakako ostaju i ubrzavanje evropskih integracija i nastavak pregovora s Prištinom, reforma javne uprave i smanjenje stope nezaposlenosti, potvrdili su sagovornici Kurira, ministri Zorana Mihajlović, Rasim Ljajić i Saša Radulović.

Mihajlovićeva kaže da u glavne ciljeve spadaju i rešavanje pitanja preduzeća u restrukturiranju, reformisanje javnih preduzeća, stvaranje dodatnih povoljnosti za investitore, otvaranje kancelarije za brze odgovore.
- To je sve baza za dolazak investitora, odnosno nova radna mesta - rekla je Mihajlovićeva.

Ništa nije lako

Na pitanje šta će biti najteže sprovesti u praksi, Mihajlovićeva objašnjava da nijednu od navedenih stavki neće biti lako sprovesti u delo jer „svaka promena u Srbiji nailazi na kritiku i opstrukciju“.

- Vlada sada nastavlja još oštriju i odlučniju borbu protiv korupcije. Do sada je već podignuto 180 optužnica i nema govora da će se istrage zaustaviti. Izabrali smo glavnog pregovarača i sledi formiranje timova za pregovore sa EU, a nastavljamo započete pregovore s Prištinom.

Do kraja juna 2014. biće rešeno pitanje preduzeća u restrukturiranju, gde će jedan od modela biti i pronalaženje strateških partnera. Što se tiče reforme državne uprave, ona mora biti zasnovana na analizi zatečenog stanja - odgovara Mihajlovićeva. Ona dodaje da je istina da je broj zaposlenih u državnoj upravi od 2000. godine znatno povećan, ali da nije reč samo o smanjenju broja zaposlenih nego i „o promenama svesti kod ovih ljudi“.

Potpredsednik Vlade i ministar spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija Rasim Ljajić naveo je tri ključna cilja - ekonomija i socijalni problemi, završetak reforme javne uprave i ubrzanje EU integracija. Međutim, kaže Ljajić, ekonomija je sektor kroz koji će se meriti uspeh Vlade.

Rezultati sledeće godine

I ministar privrede Saša Radulović rekao je da je glavni cilj Vlade da poveća zaposlenost i najavio da se pozitivni pomaci mogu očekivati već naredne godine.
- Ključni problem koji hoćemo da rešimo jeste problem zapošljavanja. Moramo da povećamo broj zaposlenih i to je opredeljenje cele vlade i ključni parametar po kojem će uspeh ove vlade biti meren - poručio je novi ministar.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0

E sad kad treba da malcice kraduckamo Bg preduzeca, ma moze i dil sa "ljutim neprijateljem"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Sony xperia
Pala cena: Stros-Kana dobijamo sa popustom

Razgovori sa nekadašnjim direktorom Međunarodnog monetarnog fonda Dominikom Stros-Kanom su u završnoj fazi i do kraja nedelje će biti poznato da li će francuski stručnjak biti angažovan kao savetnik u Vladi Srbije, saznaje “Blic”.



- Prvobitno se učinilo da je novac koji Stros-Kan traži za sebe i tim svojih saradnika sa kojima bi radio, prevelik za budžet Srbije, ali je došlo do izvesnih promena i usaglašavanja. Iz dogovora su izbačene i neke provizije ljudi koji su hteli da se ugrade predstavljajući sebe kao posrednike u dovođenju bivšeg prvog čoveka MMF-a - navodi sagovornik “Blica”.

Srpske vlasti već nekoliko meseci razgovaraju o angažovanju Stros-Kana, ali su razgovori u jednom trenutku prekinuti, a prema nezvaničnim informacijama, razlog je bio honorar koji je navodno francuski ekspert tražio za svoje usluge, kao i za svoj tim.

Stros-Kan bi trebalo da savetuje Vladu o restrukturiranju srpskih javnih finansija i javnog duga, kao i o merama za podsticanje privrednog rasta.

Alfred Guzenbauer, bivši austrijski kancelar, prihvatio je ponudu prvog potpredsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića da bude njegov savetnik i on bi, kako je potvrđeno “Blicu” u Vladi, u naredne dve nedelje trebalo da doputuje u Beograd i preuzme dužnost.

- Guzenbauer neće živeti u srpskoj prestonici, već će povremeno samo dolaziti budući da je njegov posao vezan za lobiranje i promociju Srbije u inostranstvu - objašnjava naš sagovornik.

Guzenbauerov angažman bi se ticao reformi i promocije Srbije u svetu, odnosno kako u svetu najbolje predstaviti dostignuća Vlade Srbije i kako dobiti podršku zemalja članica EU za pristupanje Srbije.

Osim pomenute dvojice, u igri je još nekoliko stranaca, među kojima i nekadašnji premijer Italije Mario Monti, koji bi trebalo da bude savetnik u oblasti reformi i ekonomskih pitanja, ali i Piter Mendelson, najvažniji savetnik i čovek od poverenja nekadašnjeg britanskog premijera Tonija Blera.

Preuzeto sa ...
« Poslednja izmena: 06. Sep 2013, 08:55:21 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Sony xperia
Novosti saznaju: Guzenbauer stiže sledeće nedelje

Bivši kancelar Austrije Alfred Guzenbauer počeće već sledeće nedelje da daje savete prvom potpredsedniku Aleksandru Vučiću



 BIVŠI kancelar Austrije Alfred Guzenbauer počeće već sledeće nedelje da daje savete prvom potpredsedniku Aleksandru Vučiću - saznaju „Novosti.

U Guzenbauerovom kabinetu u Beču, rečeno nam je da je on još ove nedelje van Evrope i da se vraća sredinom sledeće sedmice. Kako nam je u Vladi Srbije potvrđeno, međunarodno priznati ekonomski konsultant i lobista trebalo bi iduće nedelje i da dođe u Beograd kako bi zvanično preuzeo dužnost. Guzenbauer će biti angažovan za platu od 1.900 evra.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.66
mob
Nokia 6300
Европски гастарбајтери, као у доба Немањића  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


MAJA

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3310
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.66
veoma dobar sastav vlade Smile
IP sačuvana
social share
Nemoj na silu uzmi veci cekic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Sony xperia
Nisu valjali kao ministri, ali su dobri kao savetnici?!

Ministar saobraćaja koji je najavio da će završiti 170 kilometara puta, a izgradio 2012. svega 9,5 ipak neće napustiti kabinet u Nemanjinoj 11, već će ostati savetnik premijera Ivice Dačića. Bivši ministar Milutin Mrkonjić zatražio je saglasnost Agencije za borbu protiv korupcije da obavlja dve funkcije - poslaničku i savetničku.



Bivši ministar nije želeo da govori za “Blic” o svom budućem savetničkom angažmanu, ali jasno je da ga za to mesto presudno preporučuje funkcija u SPS, gde je potpredsednik i da Dačić želi da ga zadrži u Vladi radi mira u stranci.

I drugi ministri, koji su u javnosti loše ocenjeni i smenjeni zbog afera i nezadovoljstva u sektoru koji su za sobom ostavili, mogli bi ostati u Vladi, u funkciji savetnika. Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić još nije doneo konačnu odluku o tome ko će sve od stranaca i domaćih raditi kao savetnik u njegovom kabinetu i to će, kako nam je rečeno, odlučiti sledeće nedelje.

Bivši ministar kulture Bratislav Petković rekao nam je da će sutra verovatno znati da li će postati savetnik potpredsednika Vlade. Kao kandidat za tu funkciju pominje se i bivši ministar poljoprivrede Goran Knežević.

- Naravno da je to lakrdija. Čista politička igra. Oni koji nisu bili dobri kao ministri, radi mira u stranci ostaju u Vladi kao savetnici. Dobili su posao kao partijski funkcioneri, a ne kao stručnjaci - prokomentarisao je za “Blic” ekonomista Mihajlo Crnobrnja, profesor na fakultetu FEFA.

Političko kadriranje i ista kombinatorika da se tokom rekonstrukcije, političkim pritiskom smenjeni ministar zadrži na savetničkoj poziciji već je postala manir Dačića. Ministar energetike Petar Škundrić je iz ministarske fotelje postao Dačićev savetnik u rekonstruisanoj vladi Mirka Cvetkovića i zadržao veliki uticaj u pitanjima energetike. Škundrić je tu i dan danas.

Profesor Crnobrnja ipak ne smatra da to govori da namere nove, rekonstruisane Vlade nisu ozbiljne i da će sve ostati manje-više isto.

- Iskreno, mislim da je namera ove Vlade da nešto i uradi. Na osnovu spremnosti da se povuku neki važni, reformski potezi mogu da zaključim da će pokušati da urade nešto u ekonomiji. I to pre svega zato što je ta oblast “noćna mora” prvom potpredsedniku Vlade - smatra Crnobrnja.

Vlada je rekonstrisana po nejasnim principima. Svi lideri stranke su za svoje ministre uporno tvrdili da su najbolji, a objektivni kriterijumi nisu uspostavljeni.

- To je potvrda da prave promene neće biti i znak da, ako neko od novih ministara dobije dobru ideju šta da radi, oni postanu sidro za taj brod i usporavaju. Istovremeno, to pokazuje da nisu spremni da promene posao bez obzira na neuspeh. Jer, Petković još može i da peče kolače, ali šta će da radi Mrkonjić, ako nije ministar - kaže za “Blic” Miljenko Dereta, poslanik u Skupštini Srbije i direktor “Građanskih inicijativa”.

Dinkića sačuvali Arapi

I Mlađan Dinkić, donedavni ministar finansija i ekonomija ipak ostaje u Vladi. On je, na predlog prvog potpredsednika Aleksandra Vučića imenovan za zamenika predsednika Komiteta Vlade za saradnju sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Predlog je obrazložen činjenicom da se poslovni ljudi iz Emirata ne vezuju za funkcije, već za osobe sa kojima pregovaraju.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Sony xperia
Lazar Krstić: Mnogi u Srbiji imaju velike plate, a ne zna se šta rade!

Plan je da za tri do pet godina završimo strukturne reforme i stanemo na zdrave noge. Strane investicije su suštinske, ali moramo da pokrenemo i naša preduzeća





BEOGRAD - Vera u napredak.
Lazar Krstić (29), diplomac Jejla, funkciju ministra finansija vidi kao veliku čast. Svestan je da su veliki izazovi pred nama, ali spreman je da se uhvati u koštac s najtežim problemima - ekonomijom, i čak da bude zamajac promena u Srbiji jer je, kako kaže, inspirisan da radi i ima energije.

Zašto ste prihvatili poziv vicepremijera Aleksandra Vučića da preuzmete funkciju ministra finansija?
- Za mene je ovo velika čast, nešto što sam oduvek hteo da radim. To što je situacija loša, izazov čini većim. Kad su me pozvali iz kabineta potpredsednika Vučića i pitali da li sam zainteresovan da pomognem, bio sam iznenađen i uzbuđen. Rekao sam da stojim na raspolaganju. Ja nemam drugu zemlju.

Imali ste dobar posao u SAD, bili ste savetnik u kompaniji „Makinsi“. Šta su vam rekli roditelji i prijatelji kad ste odlučili da to napustite i vratite se u zemlju da rešavate najteže probleme?
- Reagovali su s nevericom. Većina ljudi razmišlja: „Zašto bi ti to radio kad si tamo uspešan i zarađuješ više“. Međutim, ovde imaš priliku da uradiš nešto za svoj narod. Jedan drug mi je rekao: „Nemoj to da radiš, ti si previše fin, čist za sve to“, a drugi: „Ti nikad nisi odustao zato što je izazov bio velik, zašto bi to sada učinio?“ I to je tačno, razlog je potreba da se pomogne državi. Namera mi je da ovde ostanem, imam porodicu.

Prvi utisci o poslu u Vladi?
- U ceo proces sam ušao vrlo skeptično, nemam nikakvu političku pozadinu, moji roditelji nisu članovi nijedne stranke. Ali posle svakog novog razgovora, ne samo s kabinetom potpredsednika Vučića, sve sam optimističniji. Postoji politička volja da se situacija popravi. Ona jeste teška, ali postoji zamajac, a možda ću ga i ja dati.

Kako planirate da popravite finansijsku situaciju?
- Imamo velike izazove u narednih šest meseci do godinu dana, a plan je da za tri do pet godina završimo strukturne reforme i stanemo na zdrave noge. Moramo da radimo dve stvari paralelno - sredimo javne finansije i pokrenemo realnu privredu. Moramo svoju kuću da dovedemo u red, smanjimo budžetski deficit, kao i javni dug, ili da ga bar refinansiramo tako da su nam kamate održive. Strane investicije su od suštinskog značaja, ali moramo da pokrenemo i naša mala i srednja preduzeća, a revitalizujemo javna.

Hoće li biti smanjenja penzija? Znate li kolika su primanja penzionera?
- Naravno da znam, najmanja penzija je oko 13.000 dinara. Penzije jesu ogroman deo budžeta, ali ne može se o njima govoriti izolovano. Moramo da imamo budžetsku disciplinu i ispravimo anomalije sistema.

Koje anomalije?
- Imate delove državne administracije koji primaju ogromne plate, a nije jasno šta tačno rade. U preduzeću koje je gubitaš i dobija subvencije od države ne mogu se trošiti milioni na reprezentaciju. Neophodna je profesionalizacija, moramo da uvedemo kontrolu i transparentnost poslovanja, trošenja novca, da li dobit raste ili opada, povećava li se broj zaposlenih... Država to nije radila dovoljno agresivno.

Da li će se prodavati neke državne firme i koje?
- Prema Akcionom planu, koji je usvojen u prethodnom sazivu, privatizacija u 179 preduzeća koja tavore po 10 godina treba da se završi do polovine 2014. Na to smo se obavezali, od nas to očekuju Svetska banka i ostale međunarodne institucije. Prema nekim procenama, ta preduzeća troše 750 miliona evra iz budžeta.

Kako će Srbija prodati tolike firme?
- Za svako od tih preduzeća traži se najbolje rešenje. S druge strane, imate sisteme u kojima država ima udeo, ne mogu da budu profitabilni, ali su od nacionalnog značaja. Oni ostaju državni. Imate i firme poput Telekoma, koje su izložene konkurenciji, što zahteva novac - da investirate, unapredite mrežu, a taj novac ide iz budžeta. Ako smo uspešni, onda u redu, ali ako procenimo da bi ta sredstva bila efikasnija u privatnom vlasništvu, onda i takva opcija postoji.

Šta biste odgovorili građaninu - kad će njemu biti bolje?
- Zavisi ko me pita. Onima kojima je najlošije možda će biti bolje već sutra. Naša namera je da osiguramo da nikome pojedinačno nije previše loše, da nikoga ne ispustimo, ne ostavimo na cedilu. Kroz proces, koji će trajati nekoliko godina, sve većem broju ljudi će biti bolje.

Majstor štednje

Prija li vam titula majstora štednje? Kako i na čemu će se u budžetu štedeti?
- Odgovoran sam. Kada trošite, to treba da činite odgovorno, što ne znači da nećete trošiti uopšte, ali morate da znate zašto to činite, da to radite na transparentan način i da, u skladu s mogućnostima, ograničite prohteve. Istovremeno, biti odgovoran znači investirati gde je potrebno. Ako se ja tako ponašam, to očekujem i od drugih. Za građane to znači poštovati zakon, za državu činiti zakone takvim da ljudi žele da ih poštuju.

Pokazaću da dobro radim

Da li ste mladi za ozbiljnu funkciju?
- Mnogo toga sam radio mlađi nego drugi i brzo bi ljudi shvatili da godine nisu presudne, već kako radite. Pokazaću koliko dobro radim i ljudi će o tome suditi.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple 15
Znaci, i on ce sebi da smanji platu na 350e proseka ili....?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


MAJA

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3310
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.66
oce sto nece  Smile
IP sačuvana
social share
Nemoj na silu uzmi veci cekic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Sep 2025, 10:36:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 14 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.