Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:51:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova organizacija V i PVO VS  (Pročitano 18227 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
An-2 je svakako interesantan avion za nasu vojsku,u krajnjem slucaju trosi manje goriva (poznato je da nasa vojska kuburi sa gorivom za avijaciju) od An-26 tako da za trenazu padobranaca An-2 je sjajan i ultra moderan.

Interesantan jeste ali......zbog manjeg kapaciteta primanja  ljudstva da bi prevezao broj padobranaca koliko i An-26 morao bi da napravi veci broj naleta pa onda potrosnja i nije tako mala.I nije pogodan za osnovnu obuku padobranaca kao ni za padobrance pocetnike.A i postoji velike razlike kad se iskace "iz repa" i u odnosu iskakanja sa bocne strane aviona.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
pa i nečudi me. sećam se da su pre par godina u 63. padobranskoj molili za produžetak vojnog roka, jer zbog kvara na An-2, nisu mogli da dobiju priznanicu 63. padobranske brigade, pa im je Stanković poslao An-26.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.01
sve je to presipanje iz shupljeg u prazno ,dragi moji prijatelji Smile bez obzira da li se zadrzi staro ili usvoji novo ime ,chinjenica je da mi svake godine imamo sve manje upotrebljivu avijaciju ,sve manje kvalitetnih pilota i sve manje struchnjaka koji bi remontovali ili (ne daj boze Smile) projektovali nove avione ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6120
treba lepo da otpisu sve avione iz tog spiska... kupe nove recimo 20-ak l-159a, 15-estak jas-39 gripena, nekoliko polovnoh c-130. nove transportne i borbene helihoptere... ovo vise kosta da se odrzava nego da se novo kupi!
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
treba lepo da otpisu sve avione iz tog spiska... kupe nove recimo 20-ak l-159a, 15-estak jas-39 gripena, nekoliko polovnoh c-130. nove transportne i borbene helihoptere... ovo vise kosta da se odrzava nego da se novo kupi!

Sve ovo lepo izgleda na papiru al jos jednom cu da postavim pitanje koje sam vec postavio u jednom od mojih ranijih postova: ODAKLE novcana sredstva za sve to??? Pazi ovako, da se recimo iznenada stvore sredstva za kupovinu aviona(recimo tih koje si nabrojao) i kupimo te avione.......e onda dolazimo do sledeceg......odakle pare za obuku i preobuku pilota, raznih tehnickih i mehanicarskih sluzbi, gorivo (ti avioni treba da lete a ne da sluze za "pista paradu" zar ne), onda dolaze servisi tih aviona, potreba za rezevnim delovima itd, itd.E, a da ne zaboravimo i ostale rodove vojske......gde su pesadija, oklopnjaci,radaristi,vezisti........mislim da i njima treba modernizacija i nesto "novo".Kako sada stvari stoje sad su srecni kad dobiju i nove, da prostis, gace ko malo dete kad dobije igracku.Ako uskoro neko stvarno, al stvarno ne odresi kesu od ovih sada ili oni sto ce doci na vlast mislim da ce mo da se vratimo na doba konjicke vojske.Al bukvalno.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Citat
Ako uskoro neko stvarno, al stvarno ne odresi kesu od ovih sada ili oni sto ce doci na vlast mislim da ce mo da se vratimo na doba konjicke vojske.Al bukvalno.

Онда боље да укинемо војску и прогласимо неутралност...
« Poslednja izmena: 26. Jul 2007, 19:10:57 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
pa vidish ,nije bash tako ... ako pogledamo gluposti na koje se danas bacaju pare (tunel ispod skupshtine , tadiceva nova rezidencija , tetke i svastike po ministarstvima) , nije jasno zashto se ne bi moglo da izdvoji 30-40 mil $ za recimo prebacivanje nashih mig-21 u mig-21 m-93 recimo ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
ako pogledamo gluposti na koje se danas bacaju pare (tunel ispod skupshtine , tadiceva nova rezidencija , tetke i svastike po ministarstvima)

Tu se slazem sa tobom ali to se na zalost se nece uskoro promeniti.Jer sama svest danasnjih politicara je takva......daj dok sam na vlasti tih cetiri godine da obezbedim sebe za posle mandata, a ostale ko j***, da cu im nesto malo na kasikicu da im smirim strasti i svima bude lepo.Jednostavno, mi ovde nemamo niti cemo imati vlast koja je ce obavljati ono zasta je i izabrana" da sluzi narodu i da narodu bude sto bolje.I sve dok ta nasa "demokratska, radikalna, socijalisticka" ili bilo koja vlast se ne prizove svesti mi cemo uvek biti kao i do sada na dnu.
« Poslednja izmena: 26. Jul 2007, 19:37:45 od woodpecker »
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5

Treba biti realan i reci da nerednih deset godina nece biti nista od nabavke novih aviona.Jednostavno para za tako nesto nece biti za 10 a mozda i vise narednih godina.Za nas bi bilo idealno kad bi smo imali kao sto nemamo nabavka jedne eskadrile SU-30 koji je trenutno najbolji avion siroke namene.Sve ostale varijante nabavke kao sto su F-16,Gripen, i ostalih su cisto bacanje para.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
svi se slažemo da MiG-21 treba zameniti, i većina je za Su-30. kad vidim na wikipediji ko sve ima MiG-29, Azerbejdžan 48, Jermenija 18, Eritreja 5, Kazahstan 40, Malezija 34, Mijanmar 12, Turkmenistan 10, stvarno se zapitam kako to a od nas majne imati samo  Šri Lanka. stvarno bruka i sramota da se oslanjamo na MiG-21 koji u evropi koriste samo Bugari, Hrvati i Rumuni (kladim se da bi u borbi Rumunski MiG-21 skenjao naše MiG-29ke kada se ako se vrate sa remonta). Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:51:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.