Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:13:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 16 17 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova organizacija V i PVO VS  (Pročitano 18229 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.53
mob
Nokia 
Ja takodje ne znam o kakvom dogfightu ti govoris Bf-109 . Ja govorim o dva aviona koji lete na susretnom kursu ili kursu pribliznom njemu i pokusavaju da jedan drugog zahvate ,  lansiraju rakete srednjeg dometa , uniste protivnika i izvuku se iz kontakta . U toj prici o dogfightu nema nista , do njega moze doci samo ako je u pitanju grupna borba , pa da preostali avioni koji su se vec priblizili na blisko odstojanje predju u dogfight , ili ukoliko su oba pilota toliko dobra da manevrima izbegnu sve protivnicke rakete i udju u medjusobni dogfight . Sve vreme sam govorio o borbi na srednjim daljinama , gde jedan drugog ne moraju ni da vide .
A sto se dogfight-a tice , bilo ga je uvek i bice . To sto si ti citao da je uvek neko tezio da napadne iz zasede ( iz sunca ) i da unisti protivnika pre nego sto bude svestan sta ga je snaslo , to je druga prica , niko nije lud da se upusta u neizvesnu borbu ako je vec u dobroj poziciji i ako vec moze da napadne i unisti bez rizika . Ta se taktika primenjuje od WW I . Ali , u grupnim borbama , ili u bilo kojoj situaciji u kojoj se protivnici nadju na daljinama opticke vidljivosti , dogfight je bio i bice neminovan . Tako je bilo i u WW I i u WW II , i posle WW II , i bice i dalje . Ili ces da se boris , ili ces da bezis , ili ces da umres , cetvrtog nema .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 ramonse , nemachki lovci su bitci za britaniju izbegavali dogfight i uglavnom su gledali da izvedu boom§zoom napade sa vece visine ili da pobegnu ... mislim da sam vec stavljao ovde "lovachke priche" nemachkih pilota iz tog vremena . da ne pominjem dobitnu kombinaciju amerikanaca protiv japanaca i.t.d. Smile

miodraze , shta da ti kazem - znanje ti je tanko , a arogancija na visini  Smile reci cu ti samo ovo : imelman spada u grupu manevara koji "chuvaju energiju",odnosno prilikom njegovog izvodjenja kinetichka energija se pretvara u potencijalnu (visinu) a zatim je ukoliko je potrebno lako ponovo pretvoriti u kinetichku (tj brzinu) .avioni poput mig-21 odlichno izvode ovaj manevar ,bash zbog delta krila i male mase . opterecenje prilikom izvodjenja ne prelazi 3-4 G ...
takodje treba da shvatish da je nashoj vojsci trenutno najpotrebniji presretach ,dakle avion koji ce onemoguciti neprijatelja da bombarduje nashu teritoriju . u tom smislu , nama nije toliko znachajno da li nash avion moze da se suprotstavi neprijatelju u nekoj imaginarnoj borbi 1 na 1 iznad neutralne teritorije ,vec da u sadejstvu sa PVO sprechi delovanje neprijatelja na nashoj teritoriji . bash zbog toga nam je potreban veci broj shto jeftinijih aviona (jer para nema  Smile)

shto se tiche zahvata aim-120 i sl raketa , to je daleko manje i (uze ) od onog shto se reklamira u zapadnim izvorima. dokazi su i broj raketa i daljina sa kojih su ispaljivane na nashe lovce u 99-oj. sve u svemu ,lovac koji bi lansirao r-77 a zatim naglo promenio pravac i pobegao  imao bi sve shanse da prezivi .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Lovac koji bi ispalio R-77 a zatim naglo promenio smer i pobegao ne bi nista pogodio, posto se glava za samo navodjenje ne bi aktivirala.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
ljudi, odošte vi malo mnogo na off,  Smile da se vratimo vazduhoplovstvu i protivvazduhoplovnoj odbrani VS, čujem uskoro se modernizuju neve i kubovi, pa da li se isplati da se neva montira na T-55 (tu verziju je uvela čak i kuba Smile )?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
ovako su to nasi strucnjaci zamislili

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

CopyofIMG_0125.jpg
(98.74 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
Lovac koji bi ispalio R-77 a zatim naglo promenio smer i pobegao ne bi nista pogodio, posto se glava za samo navodjenje ne bi aktivirala.
aktivirala bi se na zadatoj udaljenosti ,ali verovatno ne bi nishta pogodio ... medjutim prinudio bi neprijatelja da pobegne ,odbaci tovar i.t.d. shto je dovoljno dobro . u stvari ,najverovatnije bi "hrabri" nato piloti sami zbrisali kad bi primetili da im se priblizavaju avioni za koje znaju da mogu da nose r-77  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
e, vama treba napraviti temu o R-77 Smile

VS u rezervi drži 50 T-55ica i 22 M-84ki. lansera za Neve imamo oko 60, a nisam siguran baš koliko prateće opreme ide na jedan lanser.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.53
mob
Nokia 
Nista Bf-109 , zamolicemo ruse da nam sa otpada uzmu , remontuju i posalju sto vise MiG-21 i time ce mo resiti sve probleme . Ti si toliko zaljubljen u njega da i kad bi nam dzabe ponudili F-22 ili MiG 1.42 , ili Suhoj s-32 , ti bi opet izabrao MiG-21 . Da imam sad jednog , poklonio bih ti ga .
Sto se tice lansera za neve i kubove , mozda je T-55 dobro resenje . Cuo sam da smo neke slicne stvari pravili za vreme rata , doduse ne na sasijama tenkova , nego kamiona . Koliko sam video na slici , tu pored neva ima i raketa V-V montiranih na lanser . Cuo sam da smo to isprobali za vreme rata , ali nisam cuo koje su rakete u pitanju , sa kojim vodjenjem i da li je bilo uspeha . Isto ne znam da li je Tadic dok je bio ministar odbrane u onih nekoliko poseta Izraelu pregovarao i o njihovim termovizijskim uredjajima , tu su jedni od boljih u svetu , to bi nam dobro doslo za osavremenjavanje nasih radarski vodjenih raketa ( dvokanalno vodjenje itd ) . Isto me zanima da li neko od momaka na forumu zna da li je bilo eksperimenata sa pasivnim navodjenjem raketa na snopove protivnickih radara , da li je to neko nekad probao za rakete zemlja-vazduh i da li je neko u tome uspeo .
« Poslednja izmena: 30. Avg 2007, 17:45:29 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Na gornjoj slici je sasija t-72 ako se ne varam, to nek procene strucnjaci za tenkove koja je i koliko je isplativo iskoristiti 55-ce za ovu ulogu. inace veoma interesantan koncept gde u jednom sistemu imamo i poluaktivno radarsko navodjenje i IC samonavodjenje gde su za tu svrhu ugradjeni busteri na R-73 rakete. Ovu fotku je snimio pomocu moba jedan kolega sa drugog foruma koji se takodje bavi vazduhoplovstvom, a slika je bila okacena na jednom od standova manifestacije "Partner 2007". Ispod slike je valjda pisalo da je samo jedan prototip napravljen i da trenutno nema sredstava da se uvede u naoruzanje nase vojske, pa se cilja na izvoz. A dok sam citao na tom drugom forumu komentare na ovo primeti jedan kolega kako se preko tela ove sasije vidi senka topovske cevi i zakljuci da je ovo samo losa fotomontaza i da verovatno ni taj jedan prototip nije napravljen.
Evo kako su to poljaci uradili na T-55 sasijama (ovo verovatno nije fotomontaza).

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

s-125m-poland-09.jpg
(33.32 KB, 642x445)
s-125m-snr-125-02.jpg
(36.65 KB, 444x600)
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
izgleda lepo, znači lansere bi smo mogli na T-72/M-84, dok bi radare iprateću opremu mogli i na T-55.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 16 17 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:13:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.255 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.