Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova meta zgrazavanja - Kreativni centar...  (Pročitano 11561 puta)
20. Sep 2012, 11:25:04
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Apple iPhone SE 2020
Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet!
DRUŠTVO, 06:00, 20.09.2012.Autor: Silvija Slamnig69 komentara


Ovo je jedna od „pošalica“ u knjizi Kreativnog centra „Da pukneš od smeha“. Ponižavaju se deca invalidi, podsmeva obolelima od raka...


Deca koja čitaju ove knjige imaće problema da shvate o čemu je reč

BEOGRAD - Strašno!
„Mama, igrao sam fudbal sa decom.“ „Kako, sine, kada ti nemaš ni ruke ni noge?“ „Bio sam lopta.“

Ovo je jedan od „smešnih viceva“ koje deca mogu pročitati u knjigama „Da pukneš od smeha“ izdavačke kuće Kreativni centar. Da se nešto strašno dešava u srpskom izdavaštvu za decu javio nam je I. N. (41), zabrinuti roditelj osmogodišnjeg Aleksandra.

- Dete me je pitalo: „Tata, šta je to malo crveno, ide gore-dole?“ S osmehom na licu sam ga upitao: „Šta, sine“, da bih se zaprepastio kad sam čuo odgovor: „Beba u liftu sisa žilet.“ Naravno, odmah sam ga upitao odakle mu ta glupost, a on mi je samo doneo knjigu „Da pukneš od smeha“, koju sam mu, inače, lično kupio. To je strava i užas - kaže I. N.

U knjigama „Da pukneš od smeha“, kojih ukupno ima sedam, niko nije ostao pošteđen. Pored „viceva“ o deci bez ruku i nogu i bebama koje sisaju žilete, autori se podsmevaju i deci oboleloj od raka, slepim ljudima, promovišu nasilje nad decom, savetuju vozače da „uključe brisače kad nalete na bebu na autoputu“ i slično. Među vicevima koje smo izdvojili, a kojima se naša deca zabavljaju, ne zna se koji je gori.

Tako, recimo, piše sledeće: Mama, šta ja ono beše imam, kucu, macu? - Ne, sine, imaš rak.

Iz Kreativnog centra kažu da su vicevi ovog tipa korisni za razvoj dece i da nema razloga za brigu da će ih deca pogrešno protumačiti ili iz njih izvući lošu pouku.

- Izdanja „Da pukneš od smeha“ osmislila je prof. dr Vera Smiljanić, dugogodišnji profesor razvojne psihologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i istraživač humora kod dece školskog uzrasta, i zajedno sa svojim unukom Vidom Stambolovićem prikupljala ih baš od dece. Prema tome, nema potrebe da se brinemo oko toga kako će deca shvatiti ovu vrstu humora. Deca su vrlo pametna i znaju da razlikuju vic od stvarnosti. Viceve shvataju kao šalu, a ne kao obrazovni sadržaj - kaže Ljiljana Marinković, direktorka Kreativnog centra.


Psiholog: Ovo loše utiče na razvoj!

Psiholog Aleksandar Šibul kaže da roditelji obavezno treba da provere šta piše u knjigama.

- Takvi tekstovi mogu da izazovu zbunjenost kod dece i sadržaj može loše uticati na njihov razvoj. Zato je neophodno da roditelji obavezno provere sadržaj svih knjiga pre nego što kupe i daju deci da čitaju - rekao je za Kurir psiholog Aleksandar Šibul.

♦ Ovo su neki od odvratnih „viceva“ iz knjiga „Da pukneš od smeha“

♦ Devojčica i žileti

Devojčica je u prodavnici stavila sadržinu plaćene paklice u usta.- Stani, to nisu žvake!Devojčica se krvavo nasmeja.

♦ Ubio babu

- Mama, mama, ubio sam babu!- Pa zašto, sine, kad imamo još pola dede u frižideru!

♦ Nema ruku

- Mama, daj mi čokoladu.- Ispruži ruke, sine.- Ali, mama, ja nemam ruke.- Nema ruku, nema čokolade.

♦ Beba na auto-putu

Šta uradite kad naletite na bebu na auto-putu?Upalite brisače!

♦ Beba sa viljuškama

Šta je to malo, crveno-srebrno, udara u zidove kolica i urla?Beba sa zabodenim viljuškama u očima.


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Sta ovi sada seru? Pa to su vicevi koji su bili hit kad sam ja imala 10 godina Smile
Danas se pricaju vicevi tipa:
-Jle ti pusi mama?
- Ne, prestala je pre godinu dana
-Mislim na ku*ac
....


Danasnnja deca su prevazisla te fazone. To bolje da su dali roditeljima da citaju pre rodjenja dece....
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Nokia 3220
Crnjaci ko crnjaci... Smile
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.1
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, eto.. Ta knjizica je vec skoro deceniju u opticaju... ali tek sada je dosla u posed dusebriznika...

Ja stvarno ne znam kako bi mi kao nacija preziveli da njih nema...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mob
Samsung S8 Plus
Nadlezni bi prvenstveno trebali da utvrde da li je osoba koja je ovo pisala psiholog ili psihopata?Tanka je linija sto spaja i razdvaja...Dovoljno je da se pogleda omot naslovnice.Strašno! Ministarstvo obrazovanja Srbije satanizuje decu Srbije!
« Poslednja izmena: 20. Sep 2012, 13:07:17 od GoxyMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislis na autorku teksta? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
па ово је скроз ок...у неку руку као пајтоновци само мало морбидније Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1068.1
mob
Sony 
U ovim knjižicama viceva Da pukneš od smeha uvek je bilo svakakvih budalaština..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mob
Samsung S8 Plus
Da  Smile

Mislis na autorku teksta? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
 Smile

Citat
Psiholog Aleksandar Šibul
Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.