Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova himna ili sta vec ...  (Pročitano 14711 puta)
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Citat: malaj
... Znam to veoma dobro jer se cujemo putem pp i nastavljamo tamo nasu diskusiju.


Брате, џаба трошиш време, да му црташ сваку једну жртву њиховог геноцида неће му бити чак ни мало непријатно. Лепо је наш велики песник Јован Дучић рекао: "Хрвати су народ најхрабрији. Не зато што се никога не плаше, већ зато што се ничега не стиде!"
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Citat: SerbianFighter

Zivi svoj zivot, truj se svojom pricom, truj druge svojom pricom a mene batali.

А ко је то тебе дирао? Ко те је терао да изосиш ЛАЖИ које не можеш да аргументујеш (ни ти ни било ко други)?

Citat: SerbianFighter
I ne zameraj mi sto mislim da sam najpametniji...

Ма јок, што би ти неко замерао? Мене баш увесељаваш Smiley.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ko se tebi uopste obracao?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 351
@радикал
Докле то прозивање да свако ко не мисли као ви није Србин или је то мање од вас. И не видим шта је то проблематично толико у ономе што је написано. Ако је то оно написано црвеном бојом, то је тако, свиђало се то неком или не. Наравно да је било злочина и са једне и друге стране, и наравно да је било хероја са обе стране, а број невиних жртава је релативан. Сваком су своје жртве највеће, и просто то су људи а не векне хлеба па да се пребројавају на комаде. И што пре то схватимо, и престанемо више о томе да расправљамо биће боље за нас...Нема потребе исправљати криве Дрине, нема ту много чега са чим би се поносили, просто својом глупости смо били сами против свих и тако смо и прошли.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Занчи потврдио си да се слажеш са тим. Ок, нећу изнети лични став према Србима (овде наглашавам Србима, за неког другог, нпр. Хрвата је и нормално очекивати такав став) који тако нешто могу да кажу, а и боље да га не знате Wink, не би вам се свидео Smiley. Ајде да се држимо само чињеница и да ми било ко од вас одговори на питања која сам већ поставио Фајтеру:

Citat: Радикал
Наведи ми неки логор у коме су Срби вршили геноцид над Хрватима? Наведи ми неког злочинца Србина који би се могао и приближно упоредити са Павелићем или Лубурићем? Наведи ми неке хрватске жртве чији је број `мање више исти` броју српских жртава у Јасеновцу?


Докле ми на то не одговорите, ви сте најобичнији изроди који пљујете по сопственом народу и лажете у циљу оцрњивања истог (очигледна је ЛАЖ да су Срби радили исто што и Хрвати, да су исто одговорни и да су криви за `више мање исти` број жртава, таква лаж је нешто што сваког нормалног Србина вређа до коштане сржи, тако да за оне који имају такво мишљење о сопственом народу стварно немам речи).
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
@Radikal

Ti mnogo seres brate!!!
Rece li ti ikada kada i koliko od tih zrtava koje ti onako brojis su Radikalskim platama namamljeni da idu u rat? Rece li ti kako pokradoste drzavu pa placali jadnike koji nisu imali hleba da idu da ratuju za vas? A ovamo  pricas kako su ih ovi i oni pobili, sto nekazes kako oni dopadose tamo?
I nemoj meni o tome da seres jer mi brata uzeste i da vas nije bilo ne bi ni on tamo bio niti bi ga musliman ubio!!! Isao je u rat jer su Radikali placali dobro pa je tako kucu za sebe i porodicu zavrsavao (jer drugacije nije mogao) i nikada nije zavrsio.
Rece li ti kako ste hvatali ljude po autobusima i iz autobusa pravac na ratiste, pa samo javite porodici kako je na ratistu? Sve se to desilo u mojoj porodici/familiji i ne treba mi niko da mi trazi argumente, ja sam ti argument i umrlica mog bata!!!

Ajde ne seri vise o tome svima nam je dovoljno bolno to secanje da nema potrebe da nam ga non stop ozivljavas nekim tvojim argumentima protiv Hrvata, Muslimana i ne znam ni koga vise. Ta "vasa" borba za neko Srpstvo se lepo pokazala, vidi se danas gde nam je zemlja na kom je nivou i sve dok takvi kao ti budu pravili buducnost od nekakvih argumentovanja nigde necemo stici vec tapkati u mestu.
Ono sto je bilo necemo i ne mozemo zaboraviti ali ni ne treba nam takav kao ti da samo o tome prica, kako ti to vise nije jasno?

I nemoj se vecito porediti sa nekom Srbijom sa kojim vi nemate nikakve veze vec brkate pojmove, nekada su Srbi bili jaki sa jakom drzavom i nikada nisu ratovali radi nekih gluposti kao vi u poslednjim ratovima zavadiste narod za nista. Niko se tamo nije mrzeo dok vi ne zavadiste. Granice su danas iste onakve kakve su bile unutar SFRJ i sada kazi sto se to nije moglo odraditi bez ratova?
Pa nije moglo kako bi drugacije profitirali Tudjman, Milosevic i ostala sranje kompanija?
A pitaj danas Bosanskog Srbina sta misli o Milosevicu ili Bosanskog muslimana sta misli o Izetbegovicu, kazi im danas da idu da ratuju, probaj samo.

I probaj ako mozes ako ti mozak dozvoli da shvatis da se nikakve ljudske zrtve NEVAGAJU, ma cije one bile. Svakome su svoje najvece normalno ali ti preterujes.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Citat: Ktantonet
Ti mnogo seres brate!!!

Разумем ја да због твога брата ти ово доживљаваш лично и емотивно, али то не значи да сада треба самном да разговараш ко нека простакуша на улици и да не држиш до личног достојанства. Није то ниво разговора једног радикала Wink, чисто да знаш, нити ме погађа нити имам намеру да ти одговарам истом мером Wink.

Citat: Ktantonet
Rece li ti ikada kada i koliko od tih zrtava koje ti onako brojis su Radikalskim platama namamljeni da idu u rat? Rece li ti kako pokradoste drzavu pa placali jadnike koji nisu imali hleba da idu da ratuju za vas?

Ни један! Ово што ти причаш је најобичнија глупост и измишљотина. Добровољци радикали нису добијали никакву плату од странке, странка је само организовала прикупљање добровољаца и упућивала их у регуларне војне и полициске јединице, где су од државе потпуно регуарно добијали плату (веома малу, и ни једном радикалу и искреном патриоти то није био мотив да иде у рат, већ одбрана свога народа). У току читавог сукоба је готово константно било око 10.000 добровољаца радикала на ратишту, у то време странка је била у јако лошој финансиској ситуацији, овде у градском одбору буквално није било пара да се купи 100г кафе за госте, тако да је смешна и сама помисао да је било пара да се исплаћује 10.000 плата сваког месеца. Све укупно је погинуло око 300 наших добровољаца, сваки један од њих је сахрањен уз све званичне војне почасти, потпуно регуларно и по прописима. Слава им.

Citat: Ktantonet
A ovamo pricas kako su ih ovi i oni pobili, sto nekazes kako oni dopadose tamo?

Па то је очигледно ко их је побио. А како су доспели тамо и то је прича за себе. Добровољци радикали су доспели тамо из највиших моралних и партиотских побуда, да се боре и бране своје сународнике од повампирене усташије и муџахедина, у својим јединицама су важили за најбоље војнике посвећене искључиво ономе за шта се боре. Са друге стране било је и оних који су на ратиште ишли да би овде градили кућу, али такви са радикалима немају ниакве везе.

Citat: Ktantonet
I nemoj meni o tome da seres jer mi brata uzeste i da vas nije bilo ne bi ni on tamo bio niti bi ga musliman ubio!!! Isao je u rat jer su Radikali placali dobro pa je tako kucu za sebe i porodicu zavrsavao (jer drugacije nije mogao) i nikada nije zavrsio.

Чекај мало. СРС ником није давала никакве паре да иде на ратиште то је потпуно сигурно. Знам више људи који су били добровољци СРС и ни један није ни пребијене кинте добио од странке (нити је тражио, нити је очекивао), па ми није јасно како то објашњаваш да је твој брат био нешто посебан па да њему плаћају? Ко зна како је он доспео на ратиште, али ако је за то добијао паре онда преко радикал сигурноо није. Али све и да је тако, одакле ти уопште та болесна идеја да имаш право мени да пребацујеш што је твој брат, потпуно свесно и добровољно, у циљу стицања материјалне користи, оштишао на ратиште и погинуо?!? Жао ми је твога брата, као и сваког човека који изгуби живот, али је из овога што причаш потпуно јасно да је то био његов избор, да на ратиште није ишао зато што га је неко натерао, па чак ни из патриотизма, него за паре. Свако је господар своје судбине и нема право да за своје одлуке криви неког другог! Нећу да грешим душу према твом брату, јер обзиром шта пишеш питање је колико има истине у твом виђењу те ствари, али ако је истина ово што си написала и како си објаснила, то ни најмање не иде у прилог твоме брату. Значи, по твојој причи испада да је он узео пушку у руке и отишао да убија људе само зато да би саградио кућу, тј. стекао материјалну корист? Знаш ли како се зову људи који иду у рат због профита?

Citat: Ktantonet
Rece li ti kako ste hvatali ljude po autobusima i iz autobusa pravac na ratiste, pa samo javite porodici kako je na ratistu? Sve se to desilo u mojoj porodici/familiji i ne treba mi niko da mi trazi argumente, ja sam ti argument i umrlica mog bata!!!

Ко је хватао људе по аутобусима? Радикали? Тврдиш да су радикали некога на силу одводили на ратиште?!? Разумем ја да лични гупитак људима тешко пада, али си ти нешто у свом мозгићу гадно побркала. Поред очигледног кривца, ти тражиш кривца у погрешним људима, вероватно у немоћи и недостатку храбрости да се супротставиш оном правом кривцу.

Citat: Ktantonet
Ajde ne seri vise o tome svima nam je dovoljno bolno to secanje da nema potrebe da nam ga non stop ozivljavas nekim tvojim argumentima protiv Hrvata, Muslimana i ne znam ni koga vise. ...

Да видим, брата ти убили муслимани а ти кривиш Србе. По теби је већа кривица оних који су се и сами борили и гинули за то за шта се боре, од онога ко ти лично убио брата. Ономе ко ти је убио брата си спремна и да опростиш и да се са помириш и лепо живиш њиме, а овде би радикалима вероватно очи вадила и забијала им ексере под нокте (фигуративно). Управо такви ставови као што је твој су јасан знак да баш треба износизти аргументе и предочавати људима ко је шта радио и ко је за шта крив.

Citat: Ktantonet
I nemoj se vecito porediti sa nekom Srbijom sa kojim vi nemate nikakve veze vec brkate pojmove, nekada su Srbi bili jaki sa jakom drzavom i nikada nisu ratovali radi nekih gluposti kao vi u poslednjim ratovima zavadiste narod za nista. Niko se tamo nije mrzeo dok vi ne zavadiste. Granice su danas iste onakve kakve su bile unutar SFRJ i sada kazi sto se to nije moglo odraditi bez ratova?

Завадили народ ни за шта? Нико се није мрзео? О чему ти бре причаш и у ком свету ти живиш? Па ко је онда уопште почео рат? Што су се Хрвати наоружавали много пре него што смо то ми `завадили народ`? Ајде објасни то Србима у Хрватској и у Босни како их нико није мрзео и како нису требали да се бране? Објасни неком коме је читава породица страдала у Јасеновцу или у некој јами у Босни да деведесетих, када су се исти злочинци повампирили, да их нико не мрзи, да их сви воле и да треба само да чекају да им од те огромне љубави опет почну стављати нож под грло. У крајњој линији, пробај да објасниш тамошњим Србима, који су доживели стравичан геноцид и поднели огромне жртве да би живели у истој држави са осталим Србима, да неко има право да их сада одваја од матице Србије? Како онда објашњаваш да су управо ти људи сами устали да бране своја огњишта? Како објашњаваш чињеницу да су више од 80% састава и војске РС и РСК чинили управо људи са простора Хрватске и БиХ? Било им је лепо, па су из тако некох хира кренули да ратују?

Citat: Ktantonet
A pitaj danas Bosanskog Srbina sta misli o Milosevicu ili Bosanskog muslimana sta misli o Izetbegovicu, kazi im danas da idu da ratuju, probaj samo.

Немој само двапут понављати. Недао Бог да се муслиманима и Хрватима пружи прилика да опет покажу ту своју `љубав` према Србима, па да видиш да ли хоће или неће да ратују. Буди убећена да су ту много битнија питања смем/не смем, могу/не могу него што то зависи од хоћу/нећу. Ти као да не знаш шта се данас дешава у Републици Српској и под каквим притисцима је тај Српски народ тамо. Наравно да нико не воли ратове и не воли да људи гину, али ако хоћемо да опстанемо морамо бити релани, спремни и свесни да се такве ствари на Балкану периодично понављају. Увек су се Срби у прошлости заносили оваквим причама о пријатељству и заједничком животу, једино је проблем што други нису баш тако мислили. То нас је скупо коштало, у оба светска рата смо управо због тог недостатка националне свести и циљева, од победника постајали губитници. Нисмо били свесни ко нам је пријатељ а ко непријатељ и одакле нам прети највећа опасност.

Citat: Ktantonet
I probaj ako mozes ako ti mozak dozvoli da shvatis da se nikakve ljudske zrtve NEVAGAJU, ma cije one bile. Svakome su svoje najvece normalno ali ti preterujes.

Објасни ти то онима који сатанизују Србе, њихове злочине преувеличавају и истичу у први план а туђе злочине заташкавају и заборављају. Објасни ти то онима у Хагу, где се једино Србима суди за геноцид. Еј бре јеси ли ти, и сви ви остали, свесни колика је то неправда да после свега Срби испадну геноцидни народ?!? Необориве чињениоце јасно показују да су Срби управо жртва геноцида, да се ништа што се Срби урадили не може ни приближно упоредити са делима Хрвата. И по теби ми треба да ћутке прихватимо неправедну сатанизацију и неки печат геноцидности који ће нас заувек пратити? Када неко изнесе лаж да су Срби исти злочинци као Хрвати, дужност је сваког Србина да се позове на чињенице које показују супротно, да се бори против те сатанизације и ако треба и да `вага` жртве. Ако неко каже да смо једнаки, шта је то ако не `вагање`? Како је неко мого да утврди да смо једнако криви ако није на неки начин то `вагао`? Ако неко износи очигледно нетачне тезултате тог `вагања` онда се томе мора успротивити.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Samo kratak odgovor na ovo:
Citat
Наведи ми неки логор у коме су Срби вршили геноцид над Хрватима? Наведи ми неког злочинца Србина који би се могао и приближно упоредити са Павелићем или Лубурићем? Наведи ми неке хрватске жртве чији је број `мање више исти` броју српских жртава у Јасеновцу?

Navedi nesto sto se nije desilo pre 60 godina.
Pritom su sigurno Djujic, Djurisic, Kalabic, Arkan i slicni bili nasi lokalni andjelcici.
Jasenovac je bio USTASKI logor, a ustase su nestale pre 60 godina samo u vasim glavama jos uvek zive.
Hrvat i Ustasa nije jedno te isto.. a sad ti i dalje misli da jeste... kao sto izjednacavas Srbina i Cetnika... a ja to nikad ne zelim biti, naprotiv, to je za mene uvreda.
Ako ce mi takav neko odredjivati jesam li Srbin ili nisam nema frke, na sledecim popisima cu se prijaviti kao Eskim, nema frke.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Sa tobom je izgleda svaka dalja rec samo trosenje vremena jer ti nemas ni stida ni srama i ili lazes svesno ili nemas pojma o cemu pricas.
Daleko sam od Srbije i nemogu ti "argumentovati " kako ti imas obicaj da trazis KO JE MOM BRATU I KOLIKO PLACAO DA RATUJE!
Jos da te vidim samo u zivotu (da mogu) da ovo govoris njegovom ocu.

Nemoj mi samo ti o Radikalskoj kulturi pricati, vi sto ne znate da se covek prvo saslusa pa onda kazes sta imas, vi sto pljujete i psujete po svemu zivom. Cuti samo srela sam ja dovoljno "Radikala" u mom zivotu ne trebas ti da mi objasnjavas o Vasoj kulturi.

I jos nesto sve to sto ti tako sdusno meni objasnjavas dodji samnom jednom u Bosnu u posetu mojoj rodbini pa njima probaj to da objasnis, da vidim kako ce te docekati.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Citat: SerbianFighter
Navedi nesto sto se nije desilo pre 60 godina.
Pritom su sigurno Djujic, Djurisic, Kalabic, Arkan i slicni bili nasi lokalni andjelcici.

А јел можеш да у својим ставовима будеш доследан бар у две суседне реченице? У једној мени кажеш да не причам о нечем што је било пре 60 година, а у другој ти причаш управо о томе.
Такође ово што си реако нема никакве логике. Ајде објасни ми какве то везе имају Ђуришић и Калабић са Хрватима? Које су то злочине починили над њима? Јел можда злочин над Хрватима то што је Ђуришић 41 ослободио Беране од Италијана или можда што је 42 ослободио Колашин од комуниста МОше Пијаде? Јел то што је 43 пао у немачко заробљеништво и прошао кроз голготу неколико логора такође злочин над Хрватима? Карјем 44 године је, са сада већ малобројном војском прешао у Босну, где знамо како су четници прошли под константном борбом и потером здружених партизанско-усташких снага. Некако су се одржали до пролећа 45, када је заробљен од стране усташа и жив спаљен у Јасеновцу заједно са 380 својих сарадника, међу којима је био и чувени српски књижевник Драгиша Васић. Јел то можда тај твој злочин војводе Павла Ђуришића над Хрватима? Јел су можда по теби и остали српски страдалници и жртве хрватског геноцида такође злочинци којих треба да се стидиш? Стварно немам речи...
Слична прича важи и за Калабића, који је готово читав рат провео у Србији и није имао дорира са Хрватима, тако да је то што причаш семшно. Калабић се, заједно са осталим четницима из Србије, повукао у Босну тек по уласку Црвене армије у Србију, пред сам крај рата. Тамо су провели неколико месеци под тешким борбама, до коначнне пропасти на Зеленгори. Сви добро знамо у каквом је стању четнички покрет тада био и колико је уопште био у могућности да почини било какве злочине.
Што се тиче војводе Момчила Ђујића, он је пре свега био заштитник српског народа, једини могући одговор Срба на прогон и геноцид у НДХ. Поредити неке евентуалне злочине Ђујићевих четничка са оним што су радиле усташе је ван сваке памети. Са једне стране имамо организовано и системско уништавање српског народа у фашистичкој творевини која се претворила у једну великиу кланицу за све оне који нису Хрвати, а са друге имамо један герилиски ослободилачки покрет, настао у циљу заштите голоруког народа од геноцида. У таквој ситуацији је потпуно немогуће да не дође до неког вида освете и реваншизма, али и по размерама и по мотивима те две ствари су апсолутно неупоредиве. Ако је војвода Ђујић био ратни злочинац, како онда објашњаваш да је толике године уживао гостопримство у САД и да им није било ни на крај памети да га испоруче Хрватској?

Citat: SerbianFighter
Jasenovac je bio USTASKI logor, a ustase su nestale pre 60 godina samo u vasim glavama jos uvek zive.
Hrvat i Ustasa nije jedno te isto.. a sad ti i dalje misli da jeste...

Наравно да Хрват и усташа није исто, не знам што то мени причаш. ПОшто су по твоме усташе из другог светског рада данас мртве, јел то значи да су неки `добри хрвати` током претходне деценије побили хиљаде Срба, протерали пола милиона и тиме очигледно завршили оно што су започели њихови геноцидни претци? И потпуно си у праву, уопште не морамо да идемо 60 година уназад да би видели да нису Срби протерали пола милиона Хрвата и готово потпуно их истребили из своје државе, него да се десило управо обрнуто. Стварно не треба бити много паметан па увидети ту очигледну чињеницу. Наравно да Лора није исто што и Јасеновац или Јадовно, али ајде ти мени наведи бар један логор у коме су Срби држали и убијали Хрвате, без обзира да ли је он постојао скоро или пре 60 година? Иако је потпуно погрешно посматрати те догађаје изван контекста вековне генезе хрватског геноцида над Србима, и у овим последњим дешавањима је јасно ко је жртва а ко злочинац, ко је ту прогнан а ко је прогонитељ. Једина разлика је у томе што смо овај пут мало више вратили мило за драго, али није проблем у томе што смо им вратили, него што им очигледно нисмо довољно вратили. Као што је Његош лепо рекао: "Зло чинити од зла бранећи се, ту злочинаштва нема никаквога."

Citat: SerbianFighter
kao sto izjednacavas Srbina i Cetnika... a ja to nikad ne zelim biti, naprotiv, to je za mene uvreda.

За овакав став незнање не може бити оправдање. Ако о нечему судиш, онда се мораш потрудити да о томе нешто и сазнаш, а из онога горе је очигледо да то код тебе није случај. И такође ти добро знаш какав је мој став о четницима, нити изједначавам `Србина и четника`, нити сам загрижен за четништво. Потпуно сам свестан одређених мањкавости тог покрета, али сам свестан и објективних околности које су до тога довеле и све то нема никакве везе са контекстом у ком ти то овде представљаш. Чињеница је да је и поред свега четнички покрет био једини српски национални ослободолачки покрет и да би данас Срби били у много бољој ситуацији да тај покрет није доживео пропаст (делимично и својом кривицом). Апсолутно не постоји ни један разлог због кога би се неки Србин пред неким Хрватом требао стидети четника!

Citat: SerbianFighter
Ako ce mi takav neko odredjivati jesam li Srbin ili nisam nema frke, na sledecim popisima cu se prijaviti kao Eskim, nema frke.

Уфф, никако немој као Еским, они имају један незгодан обичај, то ти се сигурно неће свидети... Smiley Знаш оно у вези жена и гостопримства... Smiley


Него да те у вези свега овога питам какав је твоја став према муслиманима у поређењу са Хрватима (мислим на ове наше муслимане, тзв. Бошњаке) ?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.