Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Norveska ubistva ,Vitezovi Templari i Srpska Veza  (Pročitano 4639 puta)
18. Apr 2012, 15:10:56
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Anders Behring Breiviku je konacno pocelo sudjenje ;

The prosecution has really been pushing him hard to give details about the networks of militant nationalists he says he became part of - about his supposed contacts with Serb nationalists in Liberia, and with English nationalists in London .

Prosecutors in Oslo are questioning Anders Behring Breivik about his links with militant nationalists as they seek to disprove his claim of the existence of a far-right European network.

Breivik, who killed 77 people last July, gave few details but told the prosecutor not to ridicule him.
"Anyone could do what I did," Breivik told the court.
The judge told him he had the right to remain silent but not answering questions could be held against him.
The court is seeking to establish whether he is sane and can be jailed.

Breivik said the far-right network, which he named as the Knights Templar, met in London to decide on its platform. However, he refused to say whether a decision was taken on using violence.

He said the Knights Templar was "not an organisation in a conventional sense". The group consisted of "independent cells," he said, "and therefore in the long term will be a leaderless organisation".

Codename 'Sigurd'

Earlier, the prosecutor told him the purpose of the questioning was to shed doubt on the network's existence.

Breivik's been really defensive in court this morning. From my vantage point a few feet from him, he seems less relaxed and appears to feels less in control. He's sitting back in his chair, one arm resting on the table in front of him.

The prosecution has really been pushing him hard to give details about the networks of militant nationalists he says he became part of - about his supposed contacts with Serb nationalists in Liberia, and with English nationalists in London.

They simply do not believe that he did form links with such people. They're trying to discover whether he's a fantasist. And he is definitely on the back foot. As he left for a recess, he gave a big smile to his lawyer. But his face is flushed and he seems to be under pressure.
Breivik said he hoped she would "ridicule me less and stick to the events".

Breivik killed 69 people at a Labour Party youth camp on Utoeya island, having first set off a bomb outside a government building in Oslo that killed eight people.

In other parts of his testimony on Wednesday, Breivik told the court:

the "big problem" for militant nationalists in Europe was that they had had very few role models since World War II
he and other militant nationalists were "selling dreams" to inspire others
he met a Serb nationalist in Liberia in 2001 who was one of the founding members of the Knights Templar
he met his English "mentor", whose codename he gave as Richard the Lionheart, in London
his own codename was Sigurd, after a 12th Century Norwegian king
He answered many questions - particularly about his alleged meetings in London - with a "no comment".

"Why are you smiling?" the prosecutor asked him.

"Because you're asking me questions you know I'm not going to answer," he replied.
The prosecution showed the court an excerpt from Breivik's 1,500-page manifesto.
He wrote that he underwent a "complete screening and background check" for the Knights Templar to ensure that he was of "the desired calibre".
He claimed the group was considering "several hundred" individuals throughout Europe for a training course.

'Pathetic punishment'
Breivik told the court he believed there could be only two "just and fair" outcomes to his trial - acquittal or the death penalty.
"I consider 21 years of prison as a pathetic punishment," he said.
He also said he had been "very surprised" to have survived the day of the attacks.
"I had no other plans for what to do. I considered the chance less than 5% that I would survive the bombing. But not only that, I survived Utoeya," he said.

Breivik's testimony, and that of his witnesses, is not being broadcast.
His testimony is expected to last for five days.
Earlier, Breivik's lawyers warned that many Norwegians would find his comments upsetting.
If Breivik is judged sane and found guilty of murder, he faces a maximum of 21 years in jail, although that sentence can be extended if a prisoner is deemed a threat to the public.
If he is judged to be insane, he will be committed to a psychiatric institution.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
 Bolje nemoj ni da postavljaš ako je na engleskom sem ako nemaš izbora(a imaš). Da se ne igramo engleza bezveze Wink
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
strasno ...mislim...da bi svaka osuda ...sem kamenovanja do smrti...  bila oslobadjajuca za njega... Smile

lijepo ga svezati za neko drvo....dovesti dva tri kamiona sljunka - promjera 2 cm2
i pozvati svu rodbinu od nastradalih i naravno sve zainetresovane.....siguran sam da ih ima jako mnogo...pocev od mene...
njemu staviti kacigu na glavu...
i polako kamicak po kamicak u tijelo..da gad umire 15 dana...

strasno je uopste sto neki ljudi traze neku potzitivnu pozadinu - opravdanje...iza ovog gnusnog masakra...

sve bi ja to pohapsio i prebio da ne mogu hodat tri mjeseca a kamoli pisat i pricat... Smile
« Poslednja izmena: 21. Apr 2012, 12:24:08 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Ja mislim da je on to vrlo lepo i jasno obrazlozio zasto je to uradio ,Prema njegovim recima On je to uradio iz ljubavi prema svojoj zemlji a ne iz mrznje da bi probudio svoj narod .

Kaze da pripada krajnjoj desnici "Vitezovima Templarima" i da je bio u kontaktu sa Srpskim nacionalistima u Liberiji
i nacionalistima u Londonu .Kaze da su celije nezavisne i bez uprave i vodjstva.

Bobak
Recimo da si Srbin ,
Ako je na mermernoj ploci u Jasenovcu trecem najvecem kampu smrti uklesano ime clana tvoje porodice kao zrtve ,dakle jedan od mnogih stotina hiljada koji su tu izgubili zivot od svojih komsija Hrvata .
Da li bi to trebalo biti opravdanje za tebe danas da uletis sa automatskom puskom u decije zabaviste u Hrvatskoj i pocnes da ih ubijas sve pa kolko da stignes stignes . 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
nazalost...postoji nekoliko spomen ploca ..podignutih palim zrtvama u proteklim ratovima...
na kojima se nalazi ime nekog iz moje krvi...


ne bih uopste trebao da komentarisem...tvoj  poslednji post...
neuksan je i besmislen....i uvredljiv...
ali zahtjeva od mene da ti odgovorim ...

ne razumijem tvoje poredjenje...i sumnjam da bi ga bilo ko razumio... ko ima gram zdravog razuma...

ovo sto je on uradio...u mirnodobskim uslovima...
moze da se svrsta i stavi pod nesto slicno kao jasenovac...u ratnim uslovima...
jer sumnjam da je svet vidjeo ovakav zlocin u mirnodobskim uslovima...

poredis..gnusnog zlocinca sa zrtvama...
da ne kazem da i mene licno vrijedjas..stavljajuci me u ulogu nekog ubice...(sto bi te zamolio da vise ne radis...)

ne postoji objasnjenje kao ni opravdanje...za ovakav zlocin...
on sve sto je uradio - uradio je to da je svoju zemlju zavio u crno...
i nanijeo joj bol..patnju...svojim nekim fikcijama ...pretvorenim u gnusan zlocin...
a svet je sokirao...promijenio je sliku svog naroda u ocima svijeta...naravno na negatvan nacin...

ljubav prema zemlji se ne pokazuje na taj nacin....da tjeras svoj narod ...svoju naciju...
da pati i place...i tuguje...
ubijati  djecu svog naroda .... za dobrobit svoje zemlje i ljubavi prema njoj....
meni niti bilo kome normalnom...to ne djeluje kao ljubav...

djecko...tebe ako fasciniraju ljudi kao ovaj zlikovac..
ti vjerovatno  onda imas jako gadan problem
kojeg ocigledno nisi svjestan...

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Zasto pravis tolike pauze kad pises tvoje postove ,zvucis kao da si u wc .

To sto ti pricas nema veze sa onim sto sam Ja postavio i tvoj odgovor na postavljeno pitanje uopste nije cist i jasan,
vec je pisan vrlo diplomatski .

Ja sam samo postavio clanak iz novina i to je sve ,drugo pitao sam te pitanje lepo prostim recima ,
da bih video sa kim imam posla i da li opravdavas druge vrste zlocina nad civilima .

To sto ti poredis ratne i mirnodobsko stanje je cista glupost ,civili su nevini ljudi bez obzira na okolnosti .

Sto se njega ,ubice licno tice ,
Ne branim ga uopste ,on veruje da je uradio dobro bas kao i ona budala u Kabulu koja ima samoubilacki pojas ,
Njihove taktike se uopste ne razlikuju .
Vidis muslimani ubijaju jedni druge u svojim samoubilackim kampanjama i oni nikada nece prestati sa svojom revolucijom sve dok god svi ne budu bili muslimani poput njih ,tako im je pripovedano u Kuranu i njihovo razumevanje je takvo da je to sveti rat protiv nevernika .To sto ubiju i gomilu svoji ljudi i sunarodnika to im izgleda uopste ni malo ne smeta .
Dakle Norvezanin je koristio istu taktiku na svojim ljudima da bi im pokazao opasnost koja preti kao i mrznju i strah koju koriste milioni muslimana da ti ne nabrajam ovde preko 200 znacajnijih teroristickih organizacija .
Dakle ukoliko izuzmes sebe i prestanes da se osecas poput nekakve zrtve zlocina mogao bi da sagledas stvari objektivnije .

A sto se tice samog broja nastradalih  ljudi razmisli bolje...
Trenutno u svetu godisnje nestane oko 10 miliona ljudi bez traga i glasa i o njima se nista ne prenosi preko televizije .
U UK godisnje nestane 275 hiljada ljudi od toga 35 hiljada zauvek i bez ikakvog traga ,U Nemackoj 50 hiljada u Francuskoj 39 hiljada .

To sto je ubijeno 77 clanova politicke partije  ne moze da se uporedi sa 25 hiljada dece koja umru svakog bogovetnjeg  dana od proliva i dezinterije zbog neciste vode i nedostatka hrane.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
 Smile 

ako si mozda primijetio... naslov teme( koju si ti postavio...)
mogao si da vidis da se tema ne zove zasto bobak pravi pauze dok pise... Smile
mislim da se to tebe ne tice..kao sto se mene ne tice zasto ti ne pravis pauze...
jer je to tvoja stvar...

cini mi se da nisi primijetio...da si prvi usporedio jasenovac sa ovim zlocinom...
sto bi znacilo... da si  u jednom postu napravio poredjenje ...izmedju  ratnog zlocina
sa mirnodobskim zlocinom..koje neveze apsolutno nista... sem toga da su ljudi ubijeni...
a u drugom postu...to isto poredjenje... nazivas gluposcu..
na to mogu samo da kazem...e svasta...Smile

Citat
To sto je ubijeno 77 clanova politicke partije  ne moze da se uporedi sa 25 hiljada dece koja umru svakog bogovetnjeg  dana od proliva i dezinterije zbog neciste vode i nedostatka hrane.

 e svasta... 2... Smile


mislim da je sa tobom svaka rasprava iliti razmjena misljenja  - besmislena...
 te stoga iz ovih stopa napustam ovu temu... Smile


el ninjo je zakopao barsu....i presretan sam ...i odoh da slavim... Smile

a ti i bervik mozete da se je*ete .. ako hocete....mislim sto se mene tice... Smile
jer me boli ku*** i za tebe i za njega.... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Smile 

ako si mozda primijetio... naslov teme( koju si ti postavio...)
mogao si da vidis da se tema ne zove zasto bobak pravi pauze dok pise... Smile
mislim da se to tebe ne tice..kao sto se mene ne tice zasto ti ne pravis pauze...
jer je to tvoja stvar...

cini mi se da nisi primijetio...da si prvi usporedio jasenovac sa ovim zlocinom...
sto bi znacilo... da si  u jednom postu napravio poredjenje ...izmedju  ratnog zlocina
sa mirnodobskim zlocinom..koje neveze apsolutno nista... sem toga da su ljudi ubijeni...
a u drugom postu...to isto poredjenje... nazivas gluposcu..
na to mogu samo da kazem...e svasta...Smile

Citat
To sto je ubijeno 77 clanova politicke partije  ne moze da se uporedi sa 25 hiljada dece koja umru svakog bogovetnjeg  dana na svetu od proliva i dezinterije zbog neciste vode i nedostatka hrane.

 e svasta... 2... Smile


mislim da je sa tobom svaka rasprava iliti razmjena misljenja  - besmislena...
 te stoga iz ovih stopa napustam ovu temu... Smile


el ninjo je zakopao barsu....i presretan sam ...i odoh da slavim... Smile

a ti i bervik mozete da se je*ete .. ako hocete....mislim sto se mene tice... Smile
jer me boli ku*** i za tebe i za njega.... Smile

Pa ti uopste nisi razumeo temu niti si pricao ovde o temi ,

Nisam Ja naveo poredjenje zlocina vec sam te pitao o zlocinu pocinjenom na nasem podneblju da bih video da li opravdavas ubistvo civila ,procitaj ponovo sve ako ti nije jasno .
Ti mnogo predumisljas neke stvari o tome sta drugi misle umesto da se drzis samo onog sto je napisano .

Tvoje uvrede su pateticne pederko mali .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Samsung 111111
Citat
Ako je na mermernoj ploci u Jasenovcu trecem najvecem kampu smrti uklesano ime clana tvoje porodice kao zrtve ,dakle jedan od mnogih stotina hiljada koji su tu izgubili zivot od svojih komsija Hrvata .
Da li bi to trebalo biti opravdanje za tebe danas da uletis sa automatskom puskom u decije zabaviste u Hrvatskoj i pocnes da ih ubijas sve pa kolko da stignes stignes .


Prvo poredjenje ti nije adekvatno..Jer je Jasenovac zlocin u ratu koji je trajao godinama.Dakle to nije zlocin iz strasti,koji traje dve nedelje mesec dana...Vec kompletno istrebljavanje ljudi.Sa planom od mozda decenuju ili dve.Kao sto je nama neki nacionalni plan da budemo u EU tokom deset godina.
Dok bi za ubistvo u obdanistu bilo ludost i zlocin narvno,jer nemas cime to da opravdas ni meni ni naciji.
Dok su ustase imale i podrsku naroda i plan koji je po njima opravdan..i koji je bio na neki nacin njihov nacionalni interes.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat
To sto je ubijeno 77 clanova politicke partije  ne moze da se uporedi sa 25 hiljada dece koja umru svakog bogovetnjeg  dana od proliva i dezinterije zbog neciste vode i nedostatka hrane.

Pa tako mozes i da se pozoves na onu nesretnu diskoteku gde je izgorela ona omladina u NS-u i da kazes kako u Africi dnevno izgoru svakodnevno desetak ljudi ili navedes Hirosimu i Nagasaki, ovo je tek blazi primer.  Smile
Tip nije ubio "clanove politicke partije", tip je poubijao decu, isto tako mozes da kazes da je tip poubijao 77 clanova ribolovackog drustva ili veslackog kluba.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.