Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neobicna istorija u udzbenicima za 3. razred gimnazije  (Pročitano 9512 puta)
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Najgore je kad istoričari imaju neku dnevnopolitičku agendu, a ovi je imaju očigledno. I ne znam šta će Ljušiću ovi opisi iskreno, neiskreno, kao što mi nije jasno, ustvari jasno mi je al mi je smešno da u srpsko-turskom ratu gde se mi borimo na život i smrt za svoju slobodu, ovaj insistira na nekakvim "proterivanjima" ljudi koji su na strani neprijatelja itd. Gluposti.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
Оно кад мораш да подржиш Љушића полтрончину јер против њега иде још већи људски отпад.
+1
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
to je sve vec bilo...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
saće naši stručnjaci da reformišu školstvo. kako ono beše, sulejman je bio romantični zavodnik.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19849
Zastava Šabac , Srbija
mob
Sony 
Šta je netačno u tvrdnji da su Poturčenjaci gori od Turaka??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
Канун који је настао на прописима  које је донео други калиф Омар ал Катаб у Дамаску 635.године нове ере.



Ова збирка прописаа гласи :



Хришћани и Јевреји не смеју у покореним земљама подизати манастире,цркве и испоснице,
Они не смеју поправљати своје цркве,
Они који станују у суседству муслимана, своје куће могу поправљати једино у случају преке потребе,
За потребе путника прошириваће капије манастира и цркава,
Сви странцима-намерницима ће указивати три дана гостопримство,
Код себе неће примати уходе,а уколико такве урепознају,сместа ће их предати муслиманима,
Своју децу не смеју подучавати у корану,
Међу собом немају право да изричу пресуде,
Никога из своје средине не смеју спречавати да постане муслиман,
Према муслиманима понашаће се са поштовањем,устајаће приликом њиховог уласка и препуштаће им почасно место без гунђања,
У погледу одеће и обуће не смеју се носити као муслимани,
Не смеју читати арапски књижевни језик,
Не смеју јахати оседланог коња, носити сабљу нити друго оружје, ни у кући нити ван ње,
Не смеју продавати вино нити носити дугу косу,
Не смеју своје име утиснути у прстен са печатом,
Не смеју носити широки појас,
Изван својих кућа не смеју јавно носити ни крст нити своје свето писмо,
У својим кућама не смеју гласно и снажно звонити, већ једино умерено,
У њима могу само полугласно да певају,
Смеју само тихо да се моле за покојнике,
Муслимани могу да ору и да сеју по хришћанским гробљима ако више не служе за сахрањивање,
Ни хришћани ни Јевреји не смеју да држе робове,
Не смеју да заробљене муслимане нити да завирују у куће муслимана,
Уколико би неки хришћанин или Јеврејин био злостављан од муслимана, овај ће за то платити прописану казну.
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
E Tito,Tito bem te luda kud ne zvrsi sto si zapoceo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Šta je netačno u tvrdnji da su Poturčenjaci gori od Turaka??
Pa nije ni tačno ni netačno, nego nepotrebno u udžbeniku za srednju školu.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ću te patošem

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2882
mob
Nokia 33-10
Da se razumemo, na času će uvek svaki profesor pričati svoje viđenje i ispravljati ono što piše u knjizi. A klince realno boli uvo za istoriju, to ih smara, čekaju da dođe odmor.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Оно кад мораш да подржиш Љушића полтрончину јер против њега иде још већи људски отпад.
pa valjda je bitnije kakvi su stavovi. zar ne?
licno ne slazem se ni sa jednom stranom, ali sam definitivno izrazito protiv udzbenika kakav je ljusicev

9. U čitavom udžbeniku nema ni jedne afirmativne konstatacije u odnosu na susedne narode ili etničke i religijske manjine. Kada su Mađari u pitanju, mali prilog o nacionalnoj igri čardaš predstavlja jedini podatak koji nije imao neku negativnu konotaciju.

ovaj simptom je jednostavno tragican

ne zalazem se za politicku korektnost u istoriji. actecko vadjenje srca ljudskim zrtvama i kotrljanje glava niz stepenice ne osudjujem moralno bas previse. svako vreme nosi svoje breme  Smile
ali u udzbenicima treba biti, pa hm.. taktican... neprestano stavljati stvari u kontekst vremena.
ljusic to ne radi. njegova istorija je time iskrivljena i sluzi kao predvojnicka obuka.
on istoriju koristi za upoznavanje sa sadasnoscu, umesto sa prosloscu, kako bi trebalo

Najgore je kad istoričari imaju neku dnevnopolitičku agendu, a ovi je imaju očigledno. I ne znam šta će Ljušiću ovi opisi iskreno, neiskreno, kao što mi nije jasno, ustvari jasno mi je al mi je smešno da u srpsko-turskom ratu gde se mi borimo na život i smrt za svoju slobodu, ovaj insistira na nekakvim "proterivanjima" ljudi koji su na strani neprijatelja itd. Gluposti.
sa prvim se slazem ali za drugo postoji razlog. ti ljudi proterani iz toplice su se majke najebali srbima na kosovu sledecih decenija.  uzrok - posledica
« Poslednja izmena: 25. Sep 2017, 11:22:16 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.