Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:13:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 319 320 322 323 ... 438
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neobavezne filmske diskusije  (Pročitano 662788 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X (iPhone)
Browser
Safari 600.1.4
mob
I-mate 30 Pro
E gledajte ovaj novi ruski film...pokupio mnogo nagrada...i za oskara ga nokinovali....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
  Pomogao bi mi ako bi okačio neki link ili bar napisao ime filme.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Nikola Tesla: Pogledajte magični animirani film koji slavi genijalnog pronalazača

Tesla & the Lamplighter je kratki animirani film (8 min) za decu i odrasle. Iako je zasnovan na istinitom događaju, nije biografski, već začarana, nadrealna priča o veri u ostvarenje snova. Ovaj magični film koji slavi genijalnost jednog od najvećih pronalazača sveta nastaje poslednje dve godine, a da bi grupa mladih autora potpomognuta platformom Kickstarter. com uspela da ga završi i inspiriše što više mladih, potrebno je da ga što više ljudi promoviše.



http://teslashortfilm.com/


  Slava je bila juče pa nisam video odgovor. Znam za Levijatan, otvorio sam temu i odgledao ga.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
A ne može tako  Smile mora i opozicija da rekne koju.

Pupinov put ka svetlosti

Snima se dugometražni animirano-dokumentarni film inspirisan autobiografijom jednog on naših najvećih naučnika. Priča o Mihajlu Idvorskom ušla je u UNESKO program proslave 2015. kao Godine svetlosti



UNESKO je 2015. proglasio za Godinu svetlosti i tehnologija zasnovanih na svetlosti. Na listi godišnjica u zemljama članicama UNESKO piše da se 2015. u Srbiji obeležava i stogodišnjica od patenata Mihajla Pupina iz oblasti emitovanja radio talasa, a time i početka sveta telekomunikacija. Tim povodom mladi beogradski režiser Sava Sajko, nakon kratkometražnog animirano-dokumentarnog filma na srpskom "Mihajlo Idvorski Pupin - put ka svetlosti", snima dugometražno ostvarenje sa istim naslovom.

- Film je inspirisan autobiografijom velikog naučnika u kojoj piše da je u svet krenuo tražeći odgovor na pitanje "šta je svetlost?" - objašnjava Sajko. - Pupina je upravo nauka o svetlosti privukla da na Kembridžu izučava Maksvel-Faradejevu teoriju. I da, na kraju, u Berlinu stekne titulu doktora nauka. Opčinjen svetlosnom revolucijom čiji je svedok bio živeći i radeći u SAD u vreme prelaska iz 19. u 20. vek, Pupin osvetljavanje shvata kao kulturološku promenu, a ne kao tehnološku inovaciju. Pupin je svetlost definisao kao duhovnu kategoriju neophodnu ljudima.

Sajko je bivši reprezentativac u triatlonu, šampion ekstremnih sportova, direktor sportskog kluba "M. Pupin", koji se posvetio filmskoj umetnosti. Da bi istražio Pupinov život u inostranstvu, bio je u SAD, Berlinu, Pragu i Švajcarskoj. Film koji radi na engleskom za inostrane bioskope i televizije trajaće oko sat vremena. Pokušaće da razotkrije i tajnu odnosa dvojice srspkih velikana - Mihajla Pupina i Nikole Tesle. Oni, nakon svađe koja je svoj vrhunac dostigla početkom dvadesetog veka, navodno nisu razgovarali - 30 godina!



- Njih dvojica razvili su specifičan odnos kojem će biti potrebno mnogo godina da se harmonizuje - kaže Sajko. - Osnovu sukoba Tesle i Pupina čine dva različita karaktera dvojice genija. Pomiriće ih zajednički srpski koreni. Film je pun emocija. I govori o usponima i padovima dvojice Srba, siromaštvu i bogatstvu, usamljenosti i velikoj društvenosti, sreći i tugi. Ako se za Nikolu Teslu i Tomasa Edisona kaže da su osvetlili svet, onda je Mihajlo Pupin taj koji je povezao ljude, utvrdio granice Jugoslavije, podario srpskom narodu i državi ne samo izume nego i veliki broj zadužbina.

Film realizuju Udruženje "Moj heroj" kao producent, Udruženje "EU progres" i Radomir Čubranović kao koproducent i firma "Svako dobro produkcija" kao izvršni producent. Sava Sajko je autor scenarija i filma.

SAHRANjEN NA MASONSKOM GROBLjU


- Nisam našao dokaze o tome da su Mihajlo Pupin i Vudru Vilson bili masonska braća i da mu je američki predsednik pomogao da se njegov nacrt granica Kraljevine SHS usvoji na konferenciji u Parizu. Ali sam otkrio da je Pupin sahranjen na masonskom groblju i da je imao žive prepiske i odlične odnose sa predsednikom Vilsonom - kaže Sava Sajko
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
  Tesla nije bio mason, zato ovi naši prose po netu da bi završili film. Ne smem da spomenem da je bio Srbin, odmah bi uzeli urnu sa pepelom i odneli je u hag zbog suđenja Smile
  Sad ozbiljno, poznato ti je da su njih dvojica bili u zavadi jer je Pupin krivo svedočio na sudu pa je Tesla izgubio spor. Pomirili su se tek kad je Tesla posetio Pupina koji je bio na samrti.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.99
mob
Samsung GT-S7580
Citat: Зоран
Tesla & the Lamplighter

Хвала на инфосу. Делује кул.



IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
The Pirate Bay najavio povratak 1. februara ?

The Pirate Bay započeo je 2015. godinu sa zanimljivim updateom na stranici. Naime, postavljen je brojač koji je odbrojavao vrijeme proteklo od racije, a sada broji vrijeme do 1. februara. Da li to znači da će se vratiti najpoznatija piratska stranica ili ne, ostaje još da saznamo.  Zvanično saopćenje u vezi s ovim očekuje se uskoro.

Racija se dogodila 9. decembra, da bi zatim stranica ponovo bila online dvije sedmice kasnije, ali samo sa piratskom zastavom.

Od prvog dana nove godine, korisnici The Pirate Baya mogu konačno da vjeruju u povratak ove stranice, a to bi trebalo da se desi 1. februara.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.99
mob
Samsung GT-S7580
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
  Retko skidam sa torenta ali kad skidam to je 90% sa Pirata. Nadam se da dojava nije lažna kao što su lažni Piratovi naslednici.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 319 320 322 323 ... 438
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:13:07
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.