Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:08:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovo je forum u kome se postavljaju tekstovi i pesme nasih omiljenih pisaca.
Pre nego sto postavite neki sadrzaj obavezno proverite da li postoji tema sa tim piscem.

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nenad Krga  (Pročitano 114770 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kiša

"Biće nevremena", reče starac gledajući kako se kapi lepe za prašinu: "Osećam to u vazduhu".

"Ma, samo običan letnji pljusak", odvrati gazda krenuvši da zatvori vrata.

"Nevreme, kažem vam! Kao i kada zadobih ožiljak?", produžio je, neuobičajeno za njega, starac koji je povremeno navraćao u ovu kafanu i ćutke, nedodirljiv za okolna dešavanja, ispijao svoje piće.

"Počelo je kao plaha letnja kiša; kratkog daha, mislio sam. Trebalo je sutradan da odem do jednog prijatelja, sat hoda, pa rekoh izbeći ću zaparu, a i osvežiće me kiša, te kretoh. Kako sam odmicao i kiša sve bešnje udaraše, a vetar ju je, činilo mi se, kovitlajući, sve nekako odozdo skupljao i bacao mi je u lice. Zanoseći se kroz glibavo zemljište dokopah se šume. Tu se, posle nekoliko koračaja, prestravih zaplevši se u neku krpu?"

Zastao je, pokazujući na praznu čašu dok je gazdu nekakav posao odvodio u olujnu noć.

"Kakva krpa, otcepljeni komad odeće ili nečiji šal, tek nekakva šara mi osta u pamćenju. Beše se ta tkanina uplela u trnje dvaju drveta, a ja glavinjajući, onako obnevideo od kiše, naleteh na nju. Jednoličan šum kiše precepi prasak slomljene grane i bol u obrazu. Neopisiv je strah kojim, rukama se batrgajući, zderah trnje i tkaninu sa sebe, tek tada se dobrano isekavši".

"I vreme je kiša", dodade posle kraće stanke, pogledavši, za njim i svi mi, u gazdu koji je, okrenut nama, gurao vrata, a onda, poluokrenuvši se, sasvim ih raskrilio.

Samo je hladan, sipljiv dah vetra plazio po našim licima.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dvoumljenje

Opori, slankasti ukus znoja i kiše, začinjen lepljivom smešom nezadovoljstava, otupljuje mu i ukus cigarete koja mu dogoreva na usnama. Stajao je, izgubljen u sećanju i slutnjama, netremice zagledajući lica nestalnih oblika. Premišljao se da li da uradi ono što je naumio, ili ne.

Trenutna misao, nalik viziji, i nehotičan korak došli su kao nešto neumitno.

Nisu mu više bili potrebni razlozi i opravdanja: neminovnost je, kao dokaz i odluka, prethodila i potirala sve ostalo
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Senke

Uobičajio je da svake večeri svrati u tu kafanu: posedi malo, popije piće i zatim ode kući na spavanje. Voleo je da sedi za stolom u pročelju gledajući kroz veliki prozor, pored ulaznih vrata, prolaznike. Posmatrao je njihov hod; zamišljao, na osnovu njega, čime se bave, kuda idu; a videći im lica, koja su često odudarala od hoda, smišljao šta bi im, pa priličilo.

Ovog puta je njegov sto bio zauzet, te je seo naspram jednog od bočnih prozora koji gleda na šumu u blizini. Prijao mu je romor mnoštva glasova, čineći kafanu prisnom i omogućujući mu da se prepusti mislima. Gledao je drveće: poistovećivao ga sa ljudima; svakom pojedinačno dajući osobine prolaznika ili poznanika. Mogao je svakom licu da prida odgovarajući hod, pokrete, pa i navike.

Pogledom je prelazio preko uskomešanih grana, tu i tamo uočavajući, pronićući u one karakteristične pokrete koje svako ima, a koji inače promaknu, obuhvatajući njime i senke što su milele po zemlji. Video ih je kako se, kao tamna obličja, sudaraju, mimoilaze i sjedinjuju. Stvarale su loptastu, maglenu masu koja se svakog trena rastače u bezbroj oblika, koji se, menjajući, opet u nju stapaju. Taman, kada se privikao na tu nestalnost, pogled je nailazio na postojanu i neprozirnu unutrašnjost.

Zamirali su glasovi pored njega. Prenuo ga je konobar dodirom ruke po ramenu: "Gospodine, zatvaramo!" Trgnuo se, platio račun i, žurno obukavši kaput, krenuo. Na vratima, mahinalno se osvrnuvši, stresao se od neke neobjašnjive nelagodnosti. Putem ju je zaboravljao, zaokupljen slikom neispijenog pića i pitajući se: "Šta li sam uopšte video u toj mrlji na prozoru?"

Bio je zagledan u nju onom neumoljivom usredsređenošću, kakvu iznuđuju samo sumnja i strah.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dodiri

Noć ga je sustigla u šumi, ranjavih pogleda i plašljivog osmeha. Za počinak je, poduprvši u sebi ono malo pribranosti, odabrao ulegnuće zasvođeno krošnjom hrasta. Grozničavo se upiljujući unaokolo, tražeći skrovitije pribežište, svladan umorom, i dalje se trzajući, zaspao je.

Sanjao je vatru. Gledao je plamene jezike kako brzo srastaju u amorfno obličje koje svaku stvar izdvoji, treperavo je obasja i, potom, hirovito proždre, pretvarajući u pustoš sve čega se dočepalo. Video je da se ono načas protegne na jednu stranu ili lizne nešto na drugoj, tek da bi, izvivši se, munjevito rascepilo njegov vidik. Osećao je kako mu se čelom legu kapljice znoja i nesnosna masa u gnjecavo tlo ga prikiva.

Buđenje mu zaceljuje pogled i rasputava od straha. Paperjasti listovi paprati se, skrivši ga, ovlaš oslanjaju na njegovo lice i ruke. Sluti u njima toplinu saučesništva i podrške. Dugo, pošto je izbio na prašnjav put, oseća i vrelinu dodira drugih biljaka koje ga je doticalo.

Nije ih otro; ne bi li i u budućem njihovog udela bilo.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Misao

Ta je misao lutala tamo-amo polumračnim odajama njegovog uma da bi, zadobivši konačan i nepromenljiv oblik, izronila.

Bila je takve siline da nije mogao, i da je hteo, da je obuzda; od onih što uzimaju od jednih mnogo, od drugih malo, dok treće pod svoje okrilje stavljaju. Bila je to misao ogromne razorne snage i stvaralačke moći, dostojna Boga; jednostavna i svakom prijemčiva, a pokatkad nelogična i nestvarna.

Još uvek nesvestan njenog postojanja, izgovarajući reči molitve, izrekao ju je.

Jednom izgovorena, preobražavala je sve; ostavši nepredvidiva i sveprisutna, retkima dostupna.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Vrata
Pomenula mi je nedavno da je samo jedan malo duži pogled na rđom razlistane boje ulaznih vrata bio dovoljan da je odvrati i odvede daleko odatle.
Sada su mi bliža njena protrčavanja kroz razne ulaze, holove i hodnike, pa i nevoljni odlasci u posete.
Pomišljam na sva ona vrata kroz koja će proći, na ta jedna pred kojima će da zastane.
Nenad Krga
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Početak

Napolju je opet kiša i prozor se klima, a ja joj, po ko zna koji put odonda, pričam nešto u mislima mojim.
Sedeli smo tako jedne večeri ćutajući u korak i svako za sebe.
Neke od narednih noći kroz kišu i suze poče u meni, a kroz reči, da se bistri sve ono što odćutah tada.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Plač

Duvao je vetar, vitlajući prašinom, što mi je i dalo mogućnost da, zadigavši revere kaputa, okrenem glavu i, kao ne videći je, nastavim dalje. Nekoliko godina me nije bilo tu i sada, od svih, prvo baš na nju nalećem.
Nisam mogao da je ne primetim; jarko ofarbane kose i odeće odavno neprimerene njenim godinama. Još je u njenom koraku iskrila telesna glad, neutaživa želja kojom kao da je nadomešćivala sve drugo. Upoznali smo se u nekom lokalu sedeći u zajedničkom društvu. Druge su odvodile obaveze i žurba na autobus, te smo ostali nas dvoje i pun sto pića. Na priču nas je podsticalo piće, pa i navodilo na raspravu. Iako starija od mene sviđala mi se, zapravo nešto u njoj što sam dugo pretpostavljao kao strast.
Naši češći susreti uveli su me i u njen stan. Pri jednom od odlazaka u kupatilo te večeri, kroz pritvorena vrata susedne sobe, dopro je do mene nekakav prigušen zvuk nalik jecaju. Vraćajući se, kroz hodnik sam prošao sa mislima već okrenutim našem razgovoru.
Sve duži moji ostanci doveli su dotle da su me pojedina jutra zaticala u njenom krevetu. Subota je bila, mesecima posle našeg prvog susreta, kada je, sipajući kafu, pomenula da joj je ćerku uzeo bivši muž. Do tog trenutka nisam znao da je imala muža, a ni bilo šta o postojanju ćerke, te mi ni te reči nisu nešto mnogo govorile. Uz kafu, a i kasnije, na sve njene reči i milovanja odgovarao sam neuobičajeno mlako, pa, izgovarajući se, otišao.
Izišao sam u tmurno podne zbunjen, osećajući da se tamo, tog jutra, između gutljaja kafe nešto dogodilo, kao i da među nama više ništa neće biti isto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Pisac

Nije se odigralo, kako se uglavnom mislilo, one večeri kada smo zaneseni i pijani gledali vatru što je obgrljivala vrh stare kuće i kako ga, palacajući svetlošću i po našim licima,  na kraju srubljuje.
Ne te noći iz koje je stara konobarica pamtila tek površine stolova, potklobučene od prosutog pića.
Nije me, kako su slovila njihova kazivanja, u tom mraku strah nagonio pijanstvu niti sam im šta razjašnjavao.
Ove, sasvim druge noći, praskozorja samog, sve se zbilo, dok su munje plazile po staklariji, a da sam im tada govorio o čudnim podudarnostima jednovremeno ispripovedanog i nekom drugom doživljenog -  jesam.
Propratili bi moja češća podavanja mraku i mučnini zaborava i rečima: "Ko od sudbina drugih zahvata pojedinosti zarad kakve povesti, katkad sroči i svoju".
« Poslednja izmena: 11. Jun 2008, 03:35:47 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
Plač

Duvao je vetar, vitlajući prašinom, što mi je i dalo mogućnost da, zadigavši revere kaputa, okrenem glavu i, kao ne videći je, nastavim dalje. Nekoliko godina me nije bilo tu i sada, od svih, prvo baš na nju nalećem.
Nisam mogao da je ne primetim; jarko ofarbane kose i odeće odavno neprimerene njenim godinama. Još je u njenom koraku iskrila telesna glad, neutaživa želja kojom kao da je nadomešćivala sve drugo. Upoznali smo se u nekom lokalu sedeći u zajedničkom društvu. Druge su odvodile obaveze i žurba na autobus, te smo ostali nas dvoje i pun sto pića. Na priču nas je podsticalo piće, pa i navodilo na raspravu. Iako starija od mene sviđala mi se, zapravo nešto u njoj što sam dugo pretpostavljao kao strast.
Naši češći susreti uveli su me i u njen stan. Pri jednom od odlazaka u kupatilo te večeri, kroz pritvorena vrata susedne sobe, dopro je do mene nekakav prigušen zvuk nalik jecaju. Vraćajući se, kroz hodnik sam prošao sa mislima već okrenutim našem razgovoru.
Sve duži moji ostanci doveli su dotle da su me pojedina jutra zaticala u njenom krevetu. Subota je bila, mesecima posle našeg prvog susreta, kada je, sipajući kafu, pomenula da joj je ćerku uzeo bivši muž. Do tog trenutka nisam znao da je imala muža, a ni bilo šta o postojanju ćerke, te mi ni te reči nisu nešto mnogo govorile. Uz kafu, a i kasnije, na sve njene reči i milovanja odgovarao sam neuobičajeno mlako, pa, izgovarajući se, otišao.
Izišao sam u tmurno podne zbunjen, osećajući da se tamo, tog jutra, između gutljaja kafe nešto dogodilo, kao i da među nama više ništa neće biti isto.
Kako je i moglo dalje da se onako razdražljivo upušta u razgovor, alkohol ili prepliću tela kada više nije bilo nikoga u susednoj sobi, pa ni slutnje da tamo plače?!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:08:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.