Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemacki grof Georg Elc trazi pola Vukovara!  (Pročitano 2485 puta)
25. Apr 2014, 14:29:19
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Grof Eltz uknjižio se na pola Vukovara, presuda uznemirila građane

Na mnogim su česticama s teretom sagrađeni razni objekti



Grof Eltz uknjižio se na pola Vukovara, presuda uznemirila građane


Autor:
Branimir Bradarić
Vecernji list

Pravu uzbunu među građanima Vukovara i okolice, ali i pravnih osoba, izazvala je dostava rješenja Zemljišno-knjižnog odjela Općinskog suda u Vukovaru o zabilježbi u postupku naknade za oduzetu imovinu grofa Georga Eltza Vukovarskog.

Prvi korak u povratu

Prema sudskom rješenju od 11. ožujka. 2014., zabilježba postupka naknade stavljena je na više od 500 katastarskih čestica na području katastarskih općina Vukovar, Berak, Bršadin, Čakovci i Negoslavci. Ishođenje zabilježbe zapravo je prvi korak u postupku povrata zemlje i imovine vukovarskoj obitelji Eltz, koja joj je oduzeta nakon Drugog svjetskog rata. Prema popisu čestica, grof Eltz traži povrat stotina hektara poljoprivrednih površina, kao i onih na kojima su proteklih desetljeća sagrađeni razni objekti. Tako se na popisu nalaze poljoprivredne površine, šume, ali i danas stambene zgrade, škole, hotel, nekretnine grada Vukovara, Hrvatskih šuma, Hrvatskih voda, Ine, Vupika, Veleprometa i drugih pravnih i fizičkih osoba koje su sagrađene proteklih desetljeća.

– Zabilježba na vlasnički list unesena je jer je pokrenut upravni postupak. Sama zabilježba ne onemogućava i prodaju tih nekretnina. Ona će stajati u svakom vlasničkom listu sve dok pitanje povrata zemljišta obitelji Eltz ne bude riješeno na neki način – kratko su nam objasnili u Zemljišno-knjižnom odjelu Općinskog suda u Vukovaru. Postupak povrata oduzetoga zemljišta u Uredu državne uprave obitelj Eltz pokrenula je još 1997. godine. Od tada pa do danas malo je toga napravljeno po tom pitanju. Sve do ovoga rješenja.

– Grof Eltz je 1997. zatražio povrat više od 476 hektara konfisciranoga zemljišta. Kako će to biti riješeno ne znam, ali mislim da se u sve to trebaju umiješati i više državne instance jer je riječ o velikim površinama, ali i nizu objekata koji su danas u vlasništvu fizičkih ili pravnih osoba. Postupak povrata može trajati mjesec-dva, ali može i još 17 godina – rekao je predstojnik Ureda državne uprave Vukovarsko-srijemske županije Goran Bošnjak. Građani čije se čestice nalaze u rješenju su, najblaže rečeno, šokirani jer iako im nije onemogućen promet nekretninama, zabilježba će znatno otežati njihovu prodaju. Mnogi od njih još nisu dobili rješenja ili pak ne znaju što to znači za njih i njihovu nekretninu.


– Zemljište za kuću moji su roditelji kupili još 60-ih godina prošloga stoljeća. Imam i ugovor, a onda odjednom dobijem rješenje u vezi s tom zabilježbom. Rekli su mi da ona ne ometa prodaju nekretnine, ali tko će je kupiti kada u vlasničkom listu stoji zabilježba kao nekakav teret. Osobno nikad ne bih kupio takvu nekretninu jer nikad ne znate što će biti s njom na kraju i koliko će to trajati – rekao nam je Mladen K. Smatra da problem može riješiti jedino država, koja bi se nekako morala dogovoriti s grofom Eltzom.

Milijarde kuna

– Tu je navedeno stotine čestica. Sve to vrijedno je ne stotine milijuna nego i nekoliko milijardi kuna – dodaje Mladen K.

Odvjetnik obitelji Eltz, Branimir Iveković iz Zagreba, samo nam je rekao da je to uobičajena procedura te da više ne može reći dok ne razgovara sa strankom.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Pravda treba da bude zadovoljena!  Smile  Smile Pogotovu što se radi o Nemačkom grofu,a Nemci su beše stari saveznici Hrvatske.  Smile

Btw

Citat
500 katastarskih čestica

 Smile Smile Kakvi kompleksaši...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Pravda treba da bude zadovoljena!  Smile  Smile Pogotovu što se radi o Nemačkom grofu,a Nemci su beše stari saveznici Hrvatske.  Smile

Samo sto to kaci podjednako i Srbe koji zive tamo ili imaju zemlju  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
mob
Apple iPhone SE 2020
Ima jedna super stvar vezana za Hrvatsku.. a to je postojanje zemljisnih knjiga...
Upravo zbog toga je zahramala i propala zamisao o etnickom ciscenju...
Kako mozes da tvrdis da ovih ili onih, a najvise Srba nije bilo tu nikada kada se dokumenta o vlasnistvu nalaze u drzavnim arhivima u Budimpesti i Becu...

Muahah.. haha.. haaa..

S druge strane, iako je postupak upisa u zemljisne knjige na teritorijama gde je nekada bilo Osmansko carstvo poceo neposredno posle rata, ni danas... 60 godina posle toga Srbija nema sredjen katastar..

KiM je prakticno crna rupa... sve je vodjeno preko tapija koje je dovoljno da spalis... i kao da ih nikada nije bilo
« Poslednja izmena: 25. Apr 2014, 14:44:11 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Samo sto to kaci podjednako i Srbe koji zive tamo ili imaju zemlju  Smile

E upropasti mi trenutak veselja...  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
Nokia 
A sta ce mu polovina mrtvog grada? Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Citat
a Nemci su beše stari saveznici Hrvatske.
Ili preciznije teritoriju Hrvatske smatraju svojom teritorijom...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
mob
Apple iPhone SE 2020
Samo sto to kaci podjednako i Srbe koji zive tamo ili imaju zemlju  Smile

E upropasti mi trenutak veselja...  Smile  Smile

Ne znaci...  Smile

Srbi nisu naseljavani u Slavoniji posle rata, vec Vojvodini...  Smile

Oni koji su bili u Slavoniji.. tamo su vec koju stotinu godina...  Smile
« Poslednja izmena: 25. Apr 2014, 14:46:53 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Samo sto to kaci podjednako i Srbe koji zive tamo ili imaju zemlju  Smile

E upropasti mi trenutak veselja...  Smile  Smile

Eto im sada, kad im je bio zli diktator Tito, Svabe su imale status turista sa kamp prikolicom  Smile Smile

A sta ce mu polovina mrtvog grada? Smile

Ja bi bio zadovoljan i sa cetvrtinom grada, samo da nije negde u Sibiru ili pustinji Gobi  Smile

Samo sto to kaci podjednako i Srbe koji zive tamo ili imaju zemlju  Smile

E upropasti mi trenutak veselja...  Smile  Smile

Ne znaci...  Smile

Srbi nisu naseljavani u Slavoniji posle rata, vec Vojvodini...  Smile

Oni koji su bili u Slavoniji.. tamo su vec koju stotinu godina...  Smile

Ima starih Slavonaca ali ima i onih koji su dosli posle rata, ne bas ko u Vosi ali ima dosta...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Anea - A dobro,znam,nego se zezamo malo.  Smile Mislim, znam ja da ni od ovog povraćaja neće biti ništa,nego eto malo...  Da ih podjebavam.  Smile

Citat
a Nemci su beše stari saveznici Hrvatske.
Ili preciznije teritoriju Hrvatske smatraju svojom teritorijom...

Pa to.  Smile Al Hrvati imaju drugačije tumačenje.  Smile Al doooobro...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.