Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ~ Nasilje u porodici - Skrivena svakodnevnica Srbije ~  (Pročitano 53967 puta)
Clan u razvoju


people are strange when you a stranger...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Slažem se ja sa svim tim...ne dao Bog nekom da digne ruku na mene, jer mu ručak nije dovoljno slan, recimo, ili zato što se napio kao stoka.
Ali ima žena koje zaista zaslužuju šamarčinu...kao što se povela priča o VB vs 48 sati svadba.

...u pravu si. Nikad ne bih udario zenu/curu ali.... sta ako one to iskoriste i preokrenu u svoju korist ? Posto znaju da neces da udaris nastave da provociraju i napadaju (verbalno i fizicki).Imao sam prilike da prisustvujem jednoj svadji tog tipa i zapanjio sam se kolko je ta zene prevejna jbt-- udari muza,napsuje ga i onda mu preti policijom ako je takne -- pa ko bi to trpeo ? I sad u ovoj novonastaloj situaciji (medijska paznja) -- ko bi poverovao muzu ?

Ili situacija BR2 -- koleginica sa faxa.Sa momkom 8 godina a on je lesi od batina.Ja pitam zasto--ona kaze " Pa volim ga ! " ??? Kako bre jbt,kad imas plavo oko i istraftane noge od udaraca-- odgovor " ma proci ce to.." . Od tad sam prestao da se druzim sa njom--meni je to nenormalno.
Stvarno ima izroda i na jednoj i na drugooj strani ali generelno gledano ovo sto se sad vrti oko 48h svadba je sve samo ne briga o toj temi.
a sta reci zeni koja je plava i kaze :''pa volim ga...'' ostaviti stvari kakve jesu i pustiti nek je bije kad je glupa??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Pa zar svaku temu moras da unistis.....ovo nije spamerska tema vec jedna od osetljivijih, koja je uzela veliki mah u Srbiji. To sto su pojedinci  poput slepaca zaokupljeni prosloscu i zive u vecitom divljastvu je druga stvar.
Nasilje postoji i uvek ce postojati, ovde nije rec o uopstenom nasilju vec o nasilju u porodici.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


E=mc2

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1428
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6120c
...pa i veza od 8 godina je neka porodica valjda ? (ako si na to mislio ? ).Ta ce cura da se uda za tog idiota i mozda bas ona bude sledeca u 48h  i pokrene ovakvu lavinu rasprava-- tj identicne su.
« Poslednja izmena: 07. Okt 2007, 16:22:26 od mefistoNo1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Nisam na tebe mislio vec na gosodjicu spajdera....
Veza od 8 godina pa onda stvaranje porodice je za mene nesto neshvatljivo. Ne razumem kako neko moze trpiti batine i pricati volim ga!? To treba uredno prijaviti nadleznim organima...a ovako ostaje na njoj da zbog svojeg volim te do kraja zivota trpi batine....
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


E=mc2

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1428
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6120c
Najveca tragedija je sto i on nju i ona njega varaju-- ma papazjanija nevidjena.A bije je zbog sitnica (doduse nisam razgovarao sa njom vec 3 god tako da ..ne znam situaciju sad) -- sto mu se nije javila,sto izasla u grad a nije mu rekla i sl. Kad ti kazem da cura ne izlazi GODINAMA osim do faxa i radnje po hleb jer joj momak ne dozvoljava (dok je on student u bg ili ns valjda -- uziva svako vece i zaebava se).Uopste mi nije jasan mentalni sklop takve osobe.Da je strah NIJE jer ga vara i uspeva to da sakrije ....sta je u pitanju nikako mi ne ide u glavu.

edit-- bilo bi lepo ako ima nekog studenta psihologije ovde da napise nesto na tu temu.Verovatno ima bolju logiku od nas laika -- i bolje moze da nam objasni.Bas me interesuje sta je u glavi te cure (svidjala mi se nekada--dok nisam saznao ovo).Imam dodira sa psihijatrijom/psihologijom ( zdravstveni radnici u uzoj i siroj porodici) ali ocigledno moje poznavanje materije i moc rasudjivanja nisu dovoljni u ovom slucaju Smile
« Poslednja izmena: 07. Okt 2007, 16:53:13 od mefistoNo1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
ona je mazohist Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6110
   Mnoge zene verovatno nisu ni svesne da traze nasilnike. Mislim da je onda zajednica zivota  sa takvim primerkom idealna sredina u kojoj ce takva zena  da pronadje sebe i odgovore na mnoga nasa pitanja koja pocinju sa zasto....? Da mi ne bi mnogo gubili vreme na necije cudne predigre i perverzije to ce ionako da rese alfa muzjak Smile i zena koja zna sta hoce i ume da prepozna pravog muskarca Smile . Samo... jadna deca. To je ono sto drustvo mora da preuzme na sebe.

  Razmisljajuci u granicama svojih intelektualih mogucnosti, posle odredjenog vremena, dosao sam  do zakljucka da ne treba biti mnogo pametan da bi prepoznao nasilnika. Pa vecina tih nekih nasilnika koje poznajem su bili dobro poznati nasilnici mnogo godina pre nego sto su postali neciji muzevi, momci , povremeni prijatelji... Nista lakse od prepoznavanja nasilinckog ponasanja. Vecina tih zena koje sada trpe nasilje je mnogo puta u najmanju ruku presla preko nasilnickog ponasanja partnera a u vecini slucajeva je takvo ponasanje cak bilo odredjeni afrodizijak."Jer, znate, on je tako muzevan i sladak. Mi kad udjemo negde, nas dvoje smo glavni." A znate kako je sa afrodizijacima. Mnogo kostaju. Medjutim i skola kosta tako da na kraju kad se  sve oduzme i sabere, kad nauce skolu, afrodizijak im se uhvati za dzabe, razlog da se ne kaju, jer nema kajanja, sta je tu je. Naravucenije je bitno.

 Ja bih u neki buduci zakon ubacio clan po kojem ce muskarac koji nije nasilnik i koji nikad nije izbio zenu a ipak je izbije, da automatski bude amnestiran. Covek mozda imao muku. Smile  Da ne bude ono nasla pa zasla. Divlji smo mnogo, da se ne lazemo, mnogo toga normalnog nije primenljivo na nas. Pola ovih zlostavljanih zena bi pocelo da zlostavlja muzeve da ovi prestanu da ih biju. Jedino da  trazimo od vlade srbije da nam uplati kolektivnu terapiju negde pa da se nadamo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
a sta cemo o psihickom i fizickom nasilju koje muskarci trpe od zena
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung Z 240
Slažem se ja sa svim tim...ne dao Bog nekom da digne ruku na mene, jer mu ručak nije dovoljno slan, recimo, ili zato što se napio kao stoka.
Ali ima žena koje zaista zaslužuju šamarčinu...kao što se povela priča o VB vs 48 sati svadba.

...u pravu si. Nikad ne bih udario zenu/curu ali.... sta ako one to iskoriste i preokrenu u svoju korist ? Posto znaju da neces da udaris nastave da provociraju i napadaju (verbalno i fizicki).Imao sam prilike da prisustvujem jednoj svadji tog tipa i zapanjio sam se kolko je ta zene prevejna jbt-- udari muza,napsuje ga i onda mu preti policijom ako je takne -- pa ko bi to trpeo ? I sad u ovoj novonastaloj situaciji (medijska paznja) -- ko bi poverovao muzu ?

Ili situacija BR2 -- koleginica sa faxa.Sa momkom 8 godina a on je lesi od batina.Ja pitam zasto--ona kaze " Pa volim ga ! " ??? Kako bre jbt,kad imas plavo oko i istraftane noge od udaraca-- odgovor " ma proci ce to.." . Od tad sam prestao da se druzim sa njom--meni je to nenormalno.
Stvarno ima izroda i na jednoj i na drugooj strani ali generelno gledano ovo sto se sad vrti oko 48h svadba je sve samo ne briga o toj temi.
a sta reci zeni koja je plava i kaze :''pa volim ga...'' ostaviti stvari kakve jesu i pustiti nek je bije kad je glupa??
Nisam na tebe mislio vec na gosodjicu spajdera....
Veza od 8 godina pa onda stvaranje porodice je za mene nesto neshvatljivo. Ne razumem kako neko moze trpiti batine i pricati volim ga!? To treba uredno prijaviti nadleznim organima...a ovako ostaje na njoj da zbog svojeg volim te do kraja zivota trpi batine....
Ok, ajmo ovako.
On je leši zato što se napio, zato što je imao loš dan na poslu, zato što je ručak nedovoljno slan, zato što je ona bila kod kozmetičara (garantovano ima švalera :[5]Smiley, dobro je izubija od batina, ne libi se da radi to ni pred decom, ona sva plava, komšije, prijatelji se u mešaju, a već sledeći dan, ona će: "Ma nije to ništa, malo smo se posvađali, voli mene moj Mića - (karikiram). Šta se vi mešate u moj brak?"
I onda to ide ispočetka, pa opet i tako dalje.
Čak ni policija neće više da izlazi na teren kad je takva prijava u pitanju (imam takav par na spratu iznad, lemaju se svaki dan, i policija više ne dolazi, jer je i glupo, oni dođu, ona plava, i ljube se).
Uvek je izgovor tih žena: "Imam decu, nemam gde da odem...". To je laž.
Ja bih spremala po kućama, radila sve i svašta, samo da napustim tog monstruma. Ali, njihova krajnja reč je: "Ja ga  volim, pa vidi kako je divan i dobar otac, a tek kakve zlatne ruke ima".
Zlatne ruke koje te vošte svaki dan zbog xy razloga.
Ja kvarim temu?. OK ako ti tako misliš, ali to je realnost, a ne priča iz romana.
Druga stvar, oko koje se i mnoge žene slažu sa kojima sam pričala na tu temu je da, mnoge same traže batine. Nisu sve žene nežni anđeli, žrtve itd. Znaju i te kako da isprovociraju muškarca. Baš kao što je bio ovaj konkretan slučaj u SU...dečko joj je milion puta rekao da mu ne psuje oca, rintao je ceo dan, držao odgajivačnicu pasa da imaju extra dinar, da bi gospođica živela u odličnim uslovima, nije radila nigde, švalerala se na svakom ćošku, po ceo dan je obilazila komšiluk i pila kafe, a ni trunke zahvalnosti njemu, koji je, maltene iz kontejnera izvukao.
U 99% slučajeva sam na strani žena, ali u ovom nisam. I nema toga ko će me ubediti u suprotno, jer ih oboje poznajem, znam kako su živeli (dok ste vi to čitali po novinama...), i uvek ću reći, ako, neka ju je ošamario. Vratiće se ona njemu, jer je niko neće. Ali to je već njena bruka.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
kazao sam da stiklastom cipelom u glavu tom Miletu ako je agresivac...kad spava
al to je isto agresija...onda ostane da taj Milo pomori malo i pocninje da drugacije gleda na stvarima sa ljubavom.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.