Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:49:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: najveći strah: strah od smrti?  (Pročitano 25844 puta)
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne, više se ne bojim.Čak i ne razmišljam o njoj.
Da li će me snaći nemoć i patnja???
Ne razmišljam...
O smrti bliskih osoba  takodje ne razmisljam...uostalom o izvesnim dogadjajima  koji kradu vreme životu ne želim da razmišljam.
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Sto bi iko normalan, iole normalan dumao o smrti, sudnjem danu, votevr.
Ljudi su u različitoj meri skloni razmišljanju o životu, pa tako i o smrti...
Radoznalost, introspekcija... oslobađanje od straha... Razloga ima mnogo...

Isto tako, poznajem ljude koji ne razmišljaju ni o svojim postupcima, a kamoli o temama koje su apstraktne... pa još i ovako, na neki način, škakljive...
Dakle, svi smo različiti po raznim aspektima, pa tako i po stepenu razmišljanja o svetu koji nas okružuje...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Alcatel One Touch
Sto bi iko normalan, iole normalan dumao o smrti, sudnjem danu, votevr.
Ljudi su u različitoj meri skloni razmišljanju o životu, pa tako i o smrti...
Radoznalost, introspekcija... oslobađanje od straha... Razloga ima mnogo...

Isto tako, poznajem ljude koji ne razmišljaju ni o svojim postupcima, a kamoli o temama koje su apstraktne... pa još i ovako, na neki način, škakljive...
Dakle, svi smo različiti po raznim aspektima, pa tako i po stepenu razmišljanja o svetu koji nas okružuje...
     Upravo... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Dobro, svi smo razliciti, ja inace nisam tip od prevelikog filozofiranja i razmisljanja o stvarima koje ne mozes promeniti.

Ali opet, ne vidim pozitivnu stranu razmisljanja o smrti ?
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dobro, svi smo razliciti, ja inace nisam tip od prevelikog filozofiranja i razmisljanja o stvarima koje ne mozes promeniti.

Ali opet, ne vidim pozitivnu stranu razmisljanja o smrti ?

Pa nema pozitivne strane...
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Ljudi se uglavnom plase ili straha od same smrti, odnosno cinjenice da nece disati, kretati se, razgovarati sa drugima, ili moguceg bola pred smrt ( tipa invalidnost, davljenje, opekotine itd itd), a neka osnovna razlika bila bi u tome sto se u drugom slucaju organizam instiktivno bori da prezivi.
Na Institutu u Palmoticevoj se lecio covek koji je bukvalno verovao da mu je svaki dan, i sve sto uradi poslednje, pa je zaplakao kad su prve subote u mesecu djubretari praznili kontejnere misleci da ih vise nece videti. Moribdno!

Zdravorazumna osoba najcesce na tu temu razmislja posle smrti neke bliske osobe, obicno u sekundarnom depresivnom sanju...Jednostavno je prirodno postaviti sebi par pitanja, i naci neke utesne odgovore. Tanatofobicna osoba o tome razmislja neprestano, svoj zivot podredjuje strahu od smrti, postepeno zapostavlja rutinske aktivnosti, gubi socijalne kontakte, i postaje opsednuta smrcu. Lekari to u sali zovu zurka u glavi. Ima zaista negativnih primera, i o tome govori Ljubomir Eric, a za ljubitelje literature ovog tipa preporucujem Psihoanalize likovnog izraza i seksualne disfunkcije od istog autora.


Sto se mog licnog stava tice, znam da je smrt sigurna a zivot nije, i nemam problem sa tim. Jos uvek sam mlad, nije da mogu da kazem da zivim svaki dan kao da mi je poslednji, ali se za malo sta kajem sad, a siguran sam da ce tako biti i kada ostarim. Nisam rob strahova, a za prevazilazenje preporucujem suocavanje sa istima. Posto je smrt nepredvidiva, ne mozes da se suocis sa njom onda kada ti zelis ( ako izuzmemo suicidne tendencije), te tako ostaje jako malo prostora za "party u glavi".


IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
pa to je fazon da to je najradikalno promena u zivotu coveka da mozemo se ubijati , to je cinjenica tome da smo ljudi. Sa tom da uvek je moguce izabrati drugi mogucnost, samo da li vredi. kod bolesti uvek ima za jednu poslednju mogucnost za uzdah, samo posle zaboravi to covek.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Dobro, svi smo razliciti, ja inace nisam tip od prevelikog filozofiranja i razmisljanja o stvarima koje ne mozes promeniti.

Ali opet, ne vidim pozitivnu stranu razmisljanja o smrti ?

Pa nema pozitivne strane...
Pa cemu razmisljati o necemu sto ne mozes promeniti ?
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
pa postoje takve situacije u zivotu kad bi suicidalne situacije bi bile isplatljive za nase precima. al kako sam ja video to kod mene jos nije prisutno
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
rano mi je da razmisljam o smrti  Smile
o varijanti da ce mi saksija pasti na glavu ili me pregaziti brzi voz, ne razmisljam...

ali me plasi pomisao da neke meni drage osobe kojima se svakim danom blizi to cudo, mogu zaista jednog dana i da umru  Smile osecala bih se strasno, strasno, samom... iako realno to ne bi bilo tako, znam.

ne razmisljam mnogo o tom fenomenu, sve u svemu- smrt je prilicno strasna stvar ako se desava nekim osobama koje vam zivot znace   Smile u odnosu na to, moja smrt mi je mnogo manje strasna, prosto me nema vise, i gotovo.
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:49:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.