Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:39:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najludji saobracajni propisi  (Pročitano 2752 puta)
20. Dec 2013, 00:33:21
Zvezda u usponu


Доживотни оптимиста :))P

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1605
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Samsung 
NAJLUĐI SAOBRAĆAJNI PROPISI: Zabranjeno da starim gaćama perete auto!


Među neobičnim pravilima u saobraćaju ima onih koji su nekada možda i imali smisla, ali su u međuvremenu zastareli

Među neobičnim pravilima u saobraćaju ima onih koji su nekada možda i imali smisla, ali su u međuvremenu zastareli. Ima i onih za koje je prosto neverovatno da ih je neko uopšte izmislio, ali i onih koji nisu toliko besmisleni, koliko su neuobičajeni.

Na primer, u Velikoj Britaniji još uvek postoji pravilo po kome vozači taksi vozila u Londonu moraju da sa sobom nose "balu sena" i "torbu u kojoj se nalazi ovas". Ovaj uveliko zastareo propis datira iz perioda pre pojave motornih vozila, kada se prevoz putnika obavljao kočijama koje su vukli konji.

Danski vozači u obavezi su da pre nego što startuju automobil zavire ispod njega, kako bi proverili da se tamo slučajno ne nalazi neka osoba. Na Kipru postoji propis koji možda i nije toliko neobičan sa stanovišta bezbednosti, ali je specifičan za tu zemlju. Naime, tamošnjim vozačima nije dozvoljeno da konzumiraju bilo kakvu hranu ili piće dok upravljaju vozilom, a to se odnosi i na vodu.

Automobili u Luksemburgu obavezno moraju da imaju brisače vetrobranskog stakla, čak i ako samo staklo uopšte ne postoji na vozilu. Zakon u Rusiji predviđa kaznu za vozača ako vozi prljav automobil. Nije precizirano koliko vozilo mora da bude nečisto da bi kazna bila izrečena, ali propis donekle podseća na naše pravilo o "prljavim tablicama".

U Nemačkoj je zabranjeno ostati bez goriva na autoputu, a španski vozači koji imaju problem sa vidom, moraju u automobilu imati i rezervni par naočara, pored onih koje već imaju na sebi. U nekim gradovima u toj zemlji doneti su i specifični propisi o parkiranju automobila. Naime, predviđeno je da se vozila smeju parkirati na neparne datume samo na onoj strani ulice na kojoj se nalaze neparni kućni brojevi.

Vozači u Estoniji kao obaveznu opremu moraju imati dva klinasta komada drveta kako bi ih poturili ispod točkova i sprečili neželjeno pokretanje automobila u slučaju kvara, dok se u Francuskoj od vozača traži da poseduju alkometar u automobilu.

Na Filipinima ponedeljkom nije dozvoljeno voziti automobile čije se registarske tablice završavaju brojevima 1 i 2. Ovaj propis postoji i u nekim drugim zemljama poput Kine, koje pokušavaju da spreče zagušenje u saobraćaju u velikim gradovima. I u bivšoj Jugoslaviji je osamdesetih godina dvadesetog veka primenjivano slično pravilo, "par-nepar", kako bi se iz ekonomskih razloga smanjilo korišćenje privatnih automobila i potrošnja goriva.

Japan je uveo interesantan propis kako bi se pešaci zaštitili od nemarnih vozača, koji jeste neobičan, ali je svakako primeren. Naime, vozač će platiti kaznu u visini od oko 50 evra ako po kiši prođe automobilom kroz baru i pri tom isprska pešaka na trotoaru. Poznato je da su Sjedinjenje Države "utočište" nekih od najbesmislenijih i najzastarelijih lokalnih zakona uopšte, pa tako ni saobraćajni propisi nisu izuzetak.

Na primer, u Alabami je dozvoljeno voziti jednosmernom ulicom u suprotnom smeru, ako sa na prednjem delu vozila nalazi fenjer (!?). U toj saveznoj državi postoji i propis koji zabranjuje vozaču da upravlja vozilom sa povezom preko očiju.

Vozačima na sasvim suprotnom kraju SAD, u Aljasci, zabranjeno je da na krovu automobila voze privezanog psa.
Ma koliko to besmisleno zvučalo, zakonodavac u Kaliforniji predvideo je zabranu iskakanja iz automobila pri brzinama od 65 milja na sat (oko 105 km/h), a ženama u toj saveznoj državi zabranjeno je da upravljaju automobilom u kućnoj haljini.

U San Francisku nije dozvoljeno čistiti i prati automobil pomoću starog donjeg veša.

Tenesi i Kalifornija imaju slične, neobične propise kada je reč o vatrenom oružju i automobilima. Vozačima u te dve države zabranjeno je da pucaju na životinje iz automobila u pokretu.  Ne zna se kako je zakonodavac u Floridi došao do formulacije sledećeg propisa koji glasi: Ako je slon privezan za parking-sat, njegov vlasnik dužan je da "uplati parking" za njega. U mestu Sarasota, takođe u Floridi, kazna za udaranje pešaka automobilom iznosi 78 dolara.

U gradu Marieta, u Džordžiji, nije dozvoljeno pljuvati iz automobila ili autobusa, ali jeste iz kamiona, dok će vas u Masačusetsu kazniti ako na zadnjem sedištu vozite gorilu. Kada smo već kod životinja, u Nevadi je zabranjeno jahati kamilu po autoputu.

Ne znamo da li policija zaista zaustavlja i kažnjava vozače koji u Denveru, u Koloradu, nedeljom voze crne automobile, ali takav propis još uvek je na snazi. Iako vozeći bicikl nije lako postići da jurite 65 milja na sat, u Konektikatu će biciklista biti kažnjen zbog prebrze vožnje ako prekorači ovu brzinu.  U Montani, koja je poznata po stočarstvu, zabranjeno je ostaviti ovcu bez nadzora u kabini kamiona.

Ako je suditi prema zastarelim saobraćajnim propisima, prava žena vozača i dalje su ugrožena u nekim delovima SAD. U Nju Orleansu i u Memfisu postoji propis koji u slučaju da žena upravlja automobilom nalaže da ispred nje ide muškarac sa istaknutom crvenom zastavom u znak upozorenja.  Smile Smile Smile Smile

Sa druge strane, zakon je zaštitio one koji dele pravdu u saobraćaju, pa je tako u Nju Džersiju zabranjeno mrštiti se na policajca ako zaustavi vaš automobil.

preuzeto sa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13403
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.41
mob
HTC m9
pa ovaj prezadnji sa zenama je odlican  Smile
IP sačuvana
social share
jafa boy
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
eh...kod nas su skoro zatvorili neke bitne dvosmjerne ulice..i napravili jednosmjerne...
da vidis kakva pometnja...inace to je i najgori grad  sto se tice saobracaja...
previse automobila...na ulicama...i tome kad dodam idiote i budale ya volanom..to je uzas..sine....
srecom nije veliki grad...fakticki za jedan cijeli dan mozes pjeske da ga obidjes....

zato po odlsku u penzic....
ozbiljno razmisljam o nabavci dobrog bajsa...ya sva cetiri godinja doba...
a imo sam dvije kone...koje su ukrali....skuterice ne volim....to je derpe prevozno sredstvo..i umro bi od srama da me neko vidi na skutericu....cak ni vjesticinu vespu ne vozim...
a posto uglavnom u slobodno vrijeme se krecem po kafanama i inim mjestima gdje se alkohol toci u velikim kolicinama...veci motor...ne dolazi u obzir...postoi se ne znam ponasat u saobracaju onda...
i kad se nadjem na prevoznom sredstvu sa dva kotaca i motorom od  750 + kubnih centimetara...
iygubim pojam o vremenu i prstoru....i odem negdje..s nekom malom droljom.... i zaboravim se vratit kuci po 5/6 dana..
a onda kad dodjem ...bude nasilje u porodici i moram zvat muriju...da me brane...
te stoga bracnim ugovorom ..i sporazumom jena od zabranjenih stavki je motor....i internet...
dobro stavka internet..je naknadno unesena... Smile Smile

zato cu ja nabaviti bajs dobar i vozat se ....od kafane do kafane....ko cojek... Smile

salim se ja malo..nisam ja taki (ne kita   Smile nego taki znaci  takav  Smile )

Smile

« Poslednja izmena: 20. Dec 2013, 09:15:25 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Ako je suditi prema zastarelim saobraćajnim propisima, prava žena vozača i dalje su ugrožena u nekim delovima SAD. U Nju Orleansu i u Memfisu postoji propis koji u slučaju da žena upravlja automobilom nalaže da ispred nje ide muškarac sa istaknutom crvenom zastavom u znak upozorenja

Peške?  Smile

Citat
U Nemačkoj je zabranjeno ostati bez goriva na autoputu

Ajde..  Smile

Nego, pre ko zna kad gledam na Galileu kako je u Švajcarskoj obavezno plaćati neko sranje kako bi se vozio njihovim putem. Ako nemaš to nešto, naplate ti kaznu od 150 evra. Čak i ako se voziš tuda par metara.  Smile

Još kad sam video kako se kontrolori ponašaju.. jednog bih zapalio..
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
U toj saveznoj državi postoji i propis koji zabranjuje vozaču da upravlja vozilom sa povezom preko očiju.
A u ostalim državama je inače dozvoljeno.

U mestu Sarasota, takođe u Floridi, kazna za udaranje pešaka automobilom iznosi 78 dolara.




A ovo za žene ću da sačekam da Adrijada komentariše.  Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
U Tokiju, moze se registrovati autosamo ukoliko se prilozi dokaz kako vlasnik ima mesto za parkiranje (dovoljno je pokazati priznanicu o najmu)
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Доживотни оптимиста :))P

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1605
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Samsung 

Ajde..  Smile

Nego, pre ko zna kad gledam na Galileu kako je u Švajcarskoj obavezno plaćati neko sranje kako bi se vozio njihovim putem. Ako nemaš to nešto, naplate ti kaznu od 150 evra. Čak i ako se voziš tuda par metara.  Smile
Još kad sam video kako se kontrolori ponašaju.. jednog bih zapalio..

mislis na vinjete pa tako je u skoro svim evropskim zemljama to je kao neka taksa za koriscenje autoputeva i prodaje se valjda na granicnim prelazima
gledao sam i ja Galileo tu emisiju ,bila je pre oko mesec dana cini mi se da je bila Austrija  Smile Smile Smile
drkali su ih na nekom malom delu puta prema Italiji dal 150metara ili 15 km ne mogu tacno da se setim
gori su nego nasi Busplusevci  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
meni nije nikad nece biti jasno pravilo desne strane pogotovo na putevi gde se ukrstaju pod ostrim uglom pa ti je desna strana poptuno u mrtvom uglu pogotovo ako vozis kombi ili kamion,a moras stati jer jerte taj put ima prednost i ti tako stanes i opet nista nevidis i onda cuveno nase "ma nema nikog" , mislim to pravilo mi je sasvim u redu za zemlje gde je volan na jebenoj desnoj strani ali kod nas je na levoj,a ovo su verovatno smislili britanci i to tako postalo neko medjunarodno pravilo jebem li ga,a mozda sam i ja samo glup po tom pitanju ko ce ga znati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Samsung GT-S7580
@zilezvezdas048

Jes' vala, vinjeta se zove, hvala. Da nisam gledao tu emisiju o vinjetama, umro bih u neznanju..
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Доживотни оптимиста :))P

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1605
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Samsung 
@zilezvezdas048

Jes' vala, vinjeta se zove, hvala. Da nisam gledao tu emisiju o vinjetama, umro bih u neznanju..

zena od mog bivseg gazde kod kog sam radio se bavi kerecim biznisom ( gaji dzukele i posle ih seta po evropi na izlozbama ) posto je isla kolima firme gde god da je bila nalepi po jedno to sranje da je u jednom momentu bilo  i skoro 15 komada tako da sam imao prilike da da vidim ta razna sranja
u pocetku sam mislio da je to nesto poput one crnogorske ekoloske takse ali izgleda da nije to je valjda kao neki porez na koriscenje auto puta van auto puta valjda nije potrebna
« Poslednja izmena: 20. Dec 2013, 16:24:09 od zilezvezdas048 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:39:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.