Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:08:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najave albuma i ostale mjuza stvarcice  (Pročitano 324220 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Gospel zvezda peva sa Vladom Georgievim

Naš popularni pevač i kompozitor Vlado Georgiev Barba rešio je da na svom novom albumu ugosti vrhunske svetske muzičare. Zvučna imena iz svetskog muzičkog biznisa trebalo bi da Barbi lagano otvore vrata velikog svetskog tržišta, ali i da postave nove standarde na našem tržištu.

Momci iz Stingovog benda, bubnjar Vini Kalajuta i gitarista Dominik Miler, neće biti najveće strane zvezde koje sarađuju sa Vladom na njegovom novom albumu. Njima se ovih dana pridružio veliki gospel pevač Denis Mongomeri III, koji je profesor pevanja na najprestižnijoj svetskoj muzičkoj akademiji „Berkli“ u Bostonu. Mongomeri je u Beograd stigao sa još četiri svoja studenta Kevinom Rosom, Markom Robertsonom, Šenon Mekfild i Belindom Mekilvan. Sam Mongomeri peva u jednoj pesmi duet sa našom zvezdom, a njegov četvoročlani hor peva prateće vokale u čak tri nove Barbine numere.

- Denis je svetski vrh u gospel pevanju. Otpevao je duet sa mnom jer mu se dopala pesma. On je u poziciji da radi sa bilo kojom velikom svetskom zvezdom. Kada sam ga pitao da li bi došao u Beograd na par dana i radio sa mnom, rekao je samo: „OK, ali hoću prvu klasu aviona na relaciji Boston-Beograd“. Ugostio sam njega i njegova četiri studenta. Kada sam podvukao crtu i video koliki su troškovi za par dana njihovog boravka, nije mi baš bilo dobro. Ali to je cena za najbolje. A ja želim da sa mnom rade samo majstori ovog posla - kaže Vlado koji ne izlazi iz studija.

- Ne spavam već noćima. Planiram da završim album krajem leta, ako budem uspeo. Radiću vredno i rezultat će svi čuti do kraja godine. Prošlu noć nisam spavao jer sam radio sa Denisovim gospel horom. Raspisivao sam im tekstove sa engleskim interpunkcijskim znakovima i učio ih kako da pevaju na srpskom. Toliko su talentovani da su pevali bez greške. Inače, potpuno su oduševljeni domaćom hranom, ćevapima i kobasicama - dodaje Vlado.

V. Đ. Đura

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Mućkalica brani romantiku
B. ĐORĐEVIĆ, 5. jul 2006

LEŽERNO u bašti "Kalenića", uz kafu i kiselu, džez saksofonista Jova Maljokovića broji sitno do novog CD-a i obećava hit: svoj prvi pop album sa naslovom "Zauvek", napravljen da bude sasvim komercijalan.

Ljudi slabo kupuju džez muziku, da li su se to "Jovan Maljoković i Balkan salsa bend" pomirili sa sudbinom?
- Ma ne, mi smo i ovog puta rekli sebi: ajde da pravimo dobru muziku, da stanemo u njenu odbranu. Ovaj CD koji izlazi polovinom meseca, u izdanju PGP RTS, urađen je sa namerom da se pokaže kako vrhunski odsvirana muzika u latino i "ritam i bluz" maniru može biti zanimljiva i široj publici i da džezeri mogu da sviraju komercijalu. Sem dve numere, oba CD-a snimljena su "lajv"(živo), iz prvog "tejka"(pokušaja).

Šta nas čeka u ovom džez paketu?
- Prvi CD je zaista u komercijalnom, pop fazonu i zove se "Zauvek" po prvoj numeri, a ključ je u tekstovima. Oni nisu arogantni, nego nas vraćaju ljubavi i romantici, vremenu nežne reči i u njima se stvarno oseća neko lepo, zaboravljeno doba. Drugi CD donosi čist džez i zove se "Laver men". To je je bonus disk, poklon za slušaoce, a biće u paketu i jedan multimedijalni dodatak - spot za naslovnu pesmu.

Kako zvuči taj Vaš "balkan salsa" miks?
- Salsu sviraju Kubanci i POrtorikanci, ali, zapravo, nastala je u Njujorku. Salsa, inače, označava pikantne, najljuće stvari, kao što su biber i paprika, ali koje su pomešane. Hteo sam da iskoristim malo kubanske muzike i da je smućkam sa balkanskom. Balkanska salsa je naša, zapržena kuhinja, leskovačka mućkalica! A pritom, leskovački ritam je "sa sa", pa sam u sredinu samo udenuo jedno "l".

Muzika je, kao i uvek, vaša, čije su reči?
- Pesme je pisala moja žena Nevenka, Neca. Ona je pravnica, ali još od Pete beogradske gimnazije pisala je pesme, dobijala nagrade. Pa dođosmo na ideju: što se ne bismo udružili da napravimo jedan lep CD. I tako sam ja sedeo uz klavir, ona slušala muziku i beležila tekst. Posle prve, pilot stvari, ljudi su se oduševili i rekli nam da obavezno nastavimo.

Potpuni povratak ljubavi i romantici?
- Da, ali prvenstveno plesu. Pa ljudi su zaboravili da igraju! Nekada su po tim čuvenim beogradskim igrankama ljudi bili bliski, plesali "čik tu čik". Evo ga dugo toplo leto, želimo da se ova muzika vrti na radiju. Zašto ne bismo oživeli i vratili te dodire, druženje i to lepo strujanje između dva bića koja plešu?

Jeste li se to bacili na muzičko prevaspitavanje?
- Našim muzičarima je nametnuto da idu kraćim i lakšim putem. Neću da pljujem i kritikujem, ali krajnje je vreme da se u zabavnoj muzici postave visoki standardi. Dosta više sa praksom da se snimi album koji prođe za mesec dana. Slušajte pažljivo, sve stvari liče, scena je prezasićena monotonim "saundom", sve se svodi na dve gitare i klavijature. Nema finih i lepih aranžmana. Ponavljam: hoću da budem branik dobre muzike.

Možda nema "finih" muzičara?
- Nema potrebe da budemo iskompleksirani. Istina je da su naši muzičari mnogo talentovaniji nego u drugim sredinama. Samo da se ljudi ovde konačno na pravi način organizuju. Toliko traženi "brend" Srbije može da bude naša originalna muzika. Danas svi znaju da sviraju, ali treba naći nešto svoje, i onda ste pobedili, bilo u Beogradu, bilo u Njujorku. Naša muzika pali zapadnjake, gosti Beograda uvek traže da kupe neki dobar etno album.

A ti sjajni muzičari su - džezeri?
- Kad se kaže džez muzičar to znači "doktor u muzici", onaj koji je najviše naučio, jer za pravog džezera treba 15 do 20 godina ozbiljnog rada i ulaganja. Uzmite primere Stinga ili Pola Sajmona, koji su u svoj bend zvali samo vrhunske muzičare, a to su bili džezeri.

SPECIJALNI GOST
BEND Jove Maljokovića nastupa zajedno poslednjih pet godina. Sviraju: Nemanja Banović, truba, Ivan Ilić, klavijature, trombon, Goran Potić, gitara, Slaviša Pavlović Stenli, bas gitara, Miodrag Đino Maljoković, bubnjevi, i Jovan Maljoković, saksofon. Na novom, paket CD-u gostuju tri dame, vokali: Anđelka Simić, Ivana Kotov i Jelena Teunis, zatim Kubanci Horhe i Roberto za udaraljkama, a specijalni gost na drugom CD-u je glumica Ana Sofrenović koja peva džez standard "Jesenje lišće".

DžEZ AKADEMIJA
- NAŠI muzičari uglavnom ne mogu da se školuju na džez akademijama u Gracu ili na Berkliju. Žao mi je što ovde nema džez akademije i trebalo bi da se što pre oformi. Muzika se uči dok je čovek mlad i strašno je da talentovani gube vreme zato što nemaju nekoliko desetina evra za strane škole.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung Neki shit
Slayer zavrsio rad na novom albumu

Slayer je zavrsio rad na novom dugoocekivanom albumu "Christ illusion".Album se ocekuje da izadje 8.avgusta.Pesma "Cult" se moze cuti na slayerovom officijalnom sajtu , a novi singl "Eternal Pyre" je stampan u 1000 primeraka (koji su sigurno rasprodati do sada) je debutovao na 2 mestu Finske top liste koju mozete videti ovde.Mnoge hriscanske grupe su protestovale zbog sokirajuceg covera za novi album.

Posto se na coveru nalazi istetovirani Isus sa povezom na oku...bez ruku koji stoji u reci krvi gde plivaju lesevi gde se takodje vidi glava majke tereze.
(prilicno bolesno ako mene pitate  Smile).

Prema recima benda na prvom coveru se video isus sa rukama i bez tetovaza gde samo stoji u vodi leseva i "kulira" po recima benda.Ali je onda stigao novi cover gde isus izgleda kao "Narkoman" opet po recima benda.Takodje se na albumu nalazi pesma "Jihad"
koja govori o 9/11.Cover mozete videti ovde



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Jovan Maljoković izdaje dupli CD „Zauvek“
Lepota romantičnog džeza

Jedan od naših najuspešnijih džez muzičara, saksofonista Jovan Maljoković, snimio je dvostruki album sa svojim „Balkan salsa bendom“. Na prvom disku „Zauvek“ naći će se numere u latino i r’n’b maniru, a drugi „Loverboy“ biće klasičan instrumentalni džez album.

- Prvi CD „Zauvek“ je komercijalan jer su na njemu pevljive numere u latino ritmu. Gošće koje pevaju su Anđelka Simić, Jelena Teunis i Ivona Kotov sa svojim „Soul sisters triom“. Devojke pevaju kao sa neba. Kompozicije su moje, a tekstove je radila moja supruga Neca. Ona je nadahnula ceo album romantikom i nežnošću. Inače smo oboje želeli da CD „Zauvek“ bude povratak u bolju prošlost, kada su parovi plesali uz romantičnu muziku - kaže izuzetno raspoloženi Jovan Maljoković, kome je ovo osmi album u karijeri.

Na džez albumu „Loverboy“ jednu numeru peva glumica Ana Sofrenović. Kakva je bila saradnja sa njom?

- Ona je vrhunska pevačica i prelepo je otpevala klasičnu džez numeru „Uvelo lišće“. Ja, inače, u bendu imam šestoricu sjajnih džez muzičara sa kojima je zadovoljstvo raditi. Sting i Pol Sajmon kada snimaju svoje albume uvek angažuju džez muzičare, a ja ih imam kao svoj prateći bend - dodaje Maljoković.

Kako se slažete sa četiri godine mlađim bratom Miodragom Maljokovićem Đinom, koji je stalni član benda od osnivanja?

- Naravno da se odlično slažem sa bratom, koji je vrhunski džez bubnjar i koji je stalni član džez orkestra Radio Beograda. Zajedno puno putujemo. Svirali smo na svim značajnim džez festivalima u Evropi od „Đango Rajnhard festivala“ u Francuskoj, preko „Montrea“ u Švajcarskoj do „Rotvala“ u Austriji - kaže Maljoković.

Na albumu vam gostuju i kubanski muzičari Horhe i Rikardo iz benda „Son Kuba Son“.

- Oni su sjajni momci i muzičari. Horhe klavijaturista mi je dosta pomogao sa svojim muzičkim idejama na ovoj ploči. Inače se družimo i privatno. Horhe navrati kod mene, pa ćaskamo na razne muzičke teme - kaže na kraju razgovora Jovan Maljoković.

Vladimir Đurić Đura

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Lenon Marfi - Američka zvezda snimila pesmu sa „Najtšiftom“

Spot u mrtvačkom kovčegu

Američka pevačica Lenon Marfi ovih dana je boravila u Beogradu, gde je snimila spot za numeru koja će se naći na njenom novom albumu čiji je izlazak u Americi najavljen za 19. septembar.

Spot je sniman u Muzeju afričke umetnosti i na još nekim lokacijama u Beogradu i Novom Sadu, a osim američke pevačice, u njemu učestvuju i momci iz beogradske grupe „Najtšift“.

- Mi se u spotu pojavljujemo kao bend koji svira jer je to najbolje što umemo da radimo. Spot će se sigurno dopasti publici koja voli tu vrstu muzike, dok bi oni drugi mogli da budu i šokirani - objašnjava Milan, pevač benda „Najtšift“, a nakon upoznavanja sa dvadesetčetvorogodišnjom Lenon, kaže:

- Ona je jedna potpuno normalna osoba, uopšte nije umišljena devojka i mislim da bi je svako poželeo za komšinicu - priča on. Kako saznajemo, spot je prilično provokativan, ima scena sa mrtvačkim kovčegom, umiranjem u kadi i tome slično. Muzika Lenon Marfi mogla bi se opisati kao mračan i energičan alternativni rokenrol. Ona iza sebe ima oko 750 koncerata širom Amerike, između ostalog i sa grupom „Kalt“, Alisom Kuperom i sličnima, a njena dobra drugarica je Emi Li, pevačica ultrapopularne grupe „Evensens“, koja neguje sličan muzički stil.

Saradnja između Lenon Marfi i benda „Najtšift“ nastaviće se i u narednom periodu, kada bi trebalo da zajedno snime jednu pesmu koju je uradio producent Mirko Vukomanović. Ova numera će biti objavljena na njihovim albumima koji izlaze na jesen, a nakon toga je moguća i zajednička svetska turneja.

- Mi ćemo objaviti dva albuma, jedan na srpskom a drugi na engleskom jeziku. Zajednička pesma će se najverovatnije naći i na njenom novom albumu. Nakon toga bi trebalo da odradimo evropsku turneju, a ukoliko budemo išli sa Lenon, publika će imati priliku da gleda dva koncerta za jedno veče. Postoje neki pregovori da zatim idemo sa njom na turneju po Americi, ali o tome je još uvek rano da se priča - kaže Milan, član grupe „Najtšift“.

Neven Džodan

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Ponovo Lemonheds

Iven Dendo, harizmatični pevač i gitarista nekada enormno popularnog pauerpop sastava Lemonheds najavio je veliki kambek. Naime, Lemonheds imaju spremljen materijal za svoj osmi album koji će se pojaviti u septembru. Čak jedanaest autorskih pesama i specijalno gostovanje frontemna sastava Dajnasor Džunior treba da osveže pamćenje njihovim obožavateljima jer Lemonheds nisu izdali ništa već više od deset godina. Aktuelna postava sastava je Dendo, Bil Stivenson - bubnjevi i Kral Alvaredz na basu. Ni Dendo se sve ove godine nije pokazao ništa vrednijim od svog matičnog sastava. Tek 2003. objavio je solo album "Baby I'm Bored" koji je kritika dočekala sa ovacijama. Opisujući novi album Dendo kaže

- Želeli smo da napravimo rok album, ali naglašeni melodičan rok album. Muka mi je od života na staroj slavi i prodaje Lemonheds majica. Pilopt singl "Become The Enemy", skinut sa albuma Lemonheads 8 pojaviće se u prodaji 18. septembra.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N86
Džastin Timberlejk: Pomeriću granice popa

Američki pevač Džastin Timberlejk izjavio je da želi da promeni granice pop muzike novim albumom "FutureSex/LoveSounds", koji čine numere uradjene u stilu koji se razlikuje od dosadašnjeg.

Prvi Timberlejkov album "Justified" prodat je u više od sedam miliona primeraka, a dvadesetpetogodišnji pevač, čija se veza sa holivudskom glumicom Kameron Dijaz redovno pominje u tabloidima, okušao se i na filmu.

Timberlejkov novi album biće u prodaji od 11. septembra.

"Svestan sam da sam na poziciji na kojoj mogu da menjam zvuk pop muzike. To je jedina odgovornost koju imam pri snimanju albuma", rekao je pevač na konferenciji za novinare u Parizu na početku promotivne turneje.

Prvi singl sa albuma "SexyBack" spoj je zvuka basa i elektronike, bez karaketrističnog pevanja koje je postalo Timberlejkov zaštitni znak. Ipak, pevač je rekao da će na albumu biti "mnogo" takvog pevanja.

Timberlejk je kazao da je novi zvuk proizvod različitih uticaja, od soul legende Ala Grina i Marvina Geja do Beatlesa i Eaglesa.

Pevač je pesme za novi album napisao u saradnji sa producentom i reperom Timbalandom, koji gostuje na albumu. Medju gostima su Black Eyes Peas i reper TI.

Iako želi da promeni pop muziku, Timberlejk kaže da njegov cilj nije preuzimanje titule kralja popa od Majkla Džeksona. "Mislim da vi definitivno želite novog kralja popa, a ja verovatno nisam jedini na koga mislite. To ne želim. Želim da radim ono što sada radim", rekao je pevač.


Izvor: MTS-Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v23717p0.jpg
(11.25 KB, 340x220)
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Lori Anderson, kultna njujorška umetnica, nastupa večeras u Domu sindikata
Avangarda za masovnu konzumaciju
Ona uspeva da paralelno vodi karijere rok muzičara, performera, novinara i klasične umetnice koja izlaže u vodećim svetskim galerijama

Lori Anderson, čuvena njujorška performans umetnica i muzičarka, nastupiće večeras u Domu sindikata u okviru BELEF-a i to na sam rođendan Nikole Tesle, genijalnog naučnika koji je jedna od njenih stalnih inspiracija! Lori Anderson se pojavila na umetničkoj sceni početkom 70-ih godina. Izdvojila se svojim potpuno eksperimentalnim pristupom i uličnim performansima. Jedan od njenih najpoznatijih nastupa je performans na ogromnoj kocki leda na kojoj je svirala violinu sve dok se"bina" nije istopila.

Osamdesetih, Andersonova stiče instant svetsku slavu neuobičajenim hit singlom "Oh Supermen" koji je otvoreno napao američki san. Singl "Oh Supermen" je ušao čak i na top liste. Ovaj singl je ujedno i jedna od prvih upotreba kompjuterski generisanih muzičkih matrica. Andersonova je u potpunosti anticipirala elektronsku muziku današnjice.

Centralna tema njenog opusa svakako je istraživanje uticaja visoke tehnologije na komunikacije i međuljudske odnose. NJen album "Velika nauka" smatra se remek delom i predstavlja kulminaciju njenog ambicioznog projekta "Sjedinjene države", mamutskog performansa koji je trajao četiri sata sa monumentalnom scenografijom i ustoličio je kao vodeću svetsku performans umetnicu.

Iako su njeni albumi okarakterisani kao "avangarda" svi su postizali zavidne tiraže. Upravo su Loprini "rok albumi" puno ostvarenje njene namere da inkorporira vrednosti i etiku visoke umetnost u svest što šire publike.

Andersonova je klasičan primer akutnog radoholičara. Ona uspeva da paralelno vodi karijere rok muzičara, performans umetnika, novinara i klasične umetnice koja izlaže u vodećim svetskim galerijama. Sarađivala je sa velikim imenima koja su oblikovala savremeni kulturološki model mišljenja - Vilijem Barouz, Lu Rid, Arto Lindzi, Piter Gabrijel, Žan Mišel Žar....

- Na koncertu u Beogradu neću izvoditi multimedijalni šou, izjavila je Lori na pres konferenciji u hotelu Hajat. - Nastupiću sa svojim triom. Postalo je užasno lako izvoditi koncerte "na dugme". Svako može da pritisne taster i da na ogromnom ekranu prikaže nešto grandiozno. Mnogo je teže napraviti pesmu ili priču koje će preživeti sud vremena.

Lori smatra da je najvažnije predstaviti odnos individue, medija i tehnologije. - Naši ideali su direktno oblikovani medijima, smatra slavna umetnica. - Koncert u Domu sindikata je moj omaž Nikoli Tesli. Kakva šteta da ga je pretekao Edison, jer Tesla je imao genijalne ideje kakva je i bežični prenos energije. Ali uvek je tako. Pobeđuju ljudi orijentisani na novac, na uspeh... ali ruku na srce to i nisu neke velike pobede.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung Neki shit
Glenn Danzig zavrsio rad na svom drugom "solo" albumu

Glenn Danzig je zavrsio rad na svom drugom "solo"albumu.Iako se na sceni pojavio jos 1977  sa grupom misfits,nakon razlaska osnovao je svoj Horror/death rock bend Samhain.Kasnije bend menja ime u "Danzig".Danzig je izdao 8 albuma od 1987 do 2004 a ocekuje se i solo projekat sa jerry cantrell-om i box set Lost Tracks of Danzig 2007.Prvi solo album Glenna Danziga Black Aria iz 1993 se potpuno razlikovao od rada benda Danzig.Album nije imao rock prizvuk vec je bio klasicno remek delo....da to je klasicni album.Album je imao vezanu tematiku za  mitoliogiju,fantazije,bibliju.....



Na drugom delu albuma Black Aria II je radio 5 godina.Album ponovo ima vezanu tematiku za Bibliju,Satanizam,Mitologiju,Paganizam....
Album je najavljen za izlazak 19.Septembra.

....ako bog da bice dosta bolji od slabijeg Black Aria I .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N86
Novi album Killersa u oktobru

Bend Killers će uskoro izdati drugi studijski album, koji još uvek nema ime.

Nakon albuma "Hot Fuss" iz 2004. godine, Killersi će drugi album najaviti singlom "When you were young", koji će se pojaviti sredinom septembra.

"Odlučili smo da malo "spustimo loptu". Ne želimo da nove stvari budu energične kao na prvom albumu. Drugi album će biti mirniji, skoro klasičan. Želimo da slušaoci imaju vremena da predahnu tokom pesme" rekao je pevač Brendon Flauers.

Album će se pojaviti početkom oktobra, najavili su producenti Flood i Alan Molder, sa kojima su Killers snimali u Las Vegasu.


Izvor: MTS-Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v23855p0.jpg
(19.92 KB, 340x220)
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:08:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.15 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.