Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:45:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najave albuma i ostale mjuza stvarcice  (Pročitano 325031 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Ja sam panker u sakou starom!

 Tačno 25 godina nakon poslednjeg albuma Pekinške patke “Strah od monotonije”, izdavačka kuća “Multimedia Records” objavila je do sada najkompletnije izdanje prvog srpskog “punk” benda.

Tim povodom je veb magazin Popboks izradio potpuno novi sajt Pekinške Patke koji možete naći na adresi www.popboks.com/pekinskapatka/.

Tu se mogu naći sve informacije o novom izdanju grupe, pregled istorijata i diskografije (uključujući tekstove pesama), kao i zanimljiva galerija fotografija. (interesantno da na početnoj strani sajta odmah saznajemo najvažniju stvar - da je u pitanju “prva pravoslavna pank grupa”)

Kompilacija Pekinška patke ima 26 remasterizovanih pesama sa tri singla i dva albuma (Plitka poezija i Strah od monotonije) koji su objavljeni za Jugoton od 1979. do 1981. godine.

Materijal koje je tada nastao sniman je u studijima u Novom Sadu i u Beogradu, u vlastitoj produkciji i u produkciji Slobodana Konjovića.

Sve pesme Pekinške Patke su na jednom disku u potpuno novom modernom digipak pakovanju, sve sa knjižicom u kojoj ćete naći nostalgičnu priču o ovoj novosadskoj grupi iz pera radijske legende Bogomira Bogice Mijatovića.

“Pre nas su već postojali Pankrti u Ljubljani i Paraf u Rijeci. Ali, ja sam rekao da ćemo mi biti prvi pravoslavni pank bend na svetu! Tako je i bilo, mada niko nije smeo to da napiše.” govori lider grupe Nebojša Čonkić Čonta i dodaje: "Naš značaj u jugoslovenskom panku i novom talasu analogan je značaju grupe Sex Pistols u Engleskoj. I po impaktu i po dužini trajanja.
Njihov prvi singl, parodija na državnu himnu ‘Bože spasi Kraljicu’, dospeo je na vrh top liste u Engleskoj a da nije bio emitovan na radiju. Znači, dobro se prodavao. Oni su, dakle, otvorili vrata ostalima. Istu ulogu kod nas odigrao je naš debi singl ‘Biti ružan, pametan i mlad’.
Da je on propao, ubeđen sam da se stvari s novim talasom ne bi odvijale kako su se odvijale.
Dobrom prodajom našeg singla otvorila su se vrata i Idolima, i Šarlu, i Orgazmu, pa ako hoćete i Kazalištu, kasnije i Filmu.”




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Outkast na turneji samo sa jednim članom

 Big Boj (Big Boi) član sastava 'Outkast' rekao je da Andre 3000 neće nastupati uživo.

Poslednji album “Speaker Boxx/The Love Below“ sačinjavala su dva posebna solo albuma za Big Boja i Andrea 3000.

'Outkast' će izdati novi album “Idlewild“ zajedno sa istoimenim filmom u avgustu.

Andre 3000 je u vezi sa filmom izjavio da će se u njemu radi o zabavljaču koji je na vrhuncu karijere rešio da prestane da se bavi svojim poslom i odlučio da se vrati urodni grad kako bi podučavao petoro muzički izuzetno talentovane dece.

“Radnja filma se desava 1930. godine ali je veoma moderan, to je novi mjuzikl i šta god da ste ranije voleli kod Outkasta u prošlosti, kada sutra odete da odgledate film bićete zadovoljni“, izjavio je Andre 3000.




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
'Weezer' više neće snimati ploče

 Rivers Komo (Rivers Cuomo), vođa sastava 'Weezer' rekao je da nema planove za objavljvanje još jednog albuma benda, iako intezivno radi na novim pesmama.

On je u izjavi za MTV rekao da bend trenutno ne postoji, kako se nisu videli od kada su završili turneju prošlog maja i kako se povremeno čuje sa Patrikom Vilsonom (Patrick Wilson), dok sa ostalim članovima benda komunicira putem mejla.

Komo trenutno živi u Japanu dok su ostali članovi benda u Los Anđelesu.

On je takođe odbacio ideju o pravljenju kompilacije sa najvećim hitovima.

‘Nisam siguran da ćemo više ikada snimiti album ukoliko ja ne osetim potrebu za tim’ rekao je Komo za MTV.




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Novi album Šona Lenona

 Šon Lenon (Sean Lennon), sin legendarnog člana 'The Beatles' Džona Lenona (John Lennon), izdaće novi album posle pauze od osam godina.

Lenon je na novom albumu sarađivao sa Harperom Sajmonom (Harper Simon), Jukom Hondom (Yuka Hondom), Bižu Filips (Bijou Philips) i Matom Čembrlenom (Matt Chamberlain).

Lenon je dug period između prvog i drugog albuma objasnio razočaranjem u muzičku industriju i načinom na koji ona funkcioniše: “Nije da sam svih ovih godina prestao da snimam numere, sviram i nastupam, sve sam to radio samo malo diskretnije. “Friendly Fire “ je eksperiment sa kojim želim da probam i vidim kako izgleda ponovo nastupati“.

Album “Friendly Fire“ će se u prodaji naći 26. septembra i na njemu će biti 10 numera.




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
"The Who" na svetskoj turneji

Grupa "The Who", koja spada medju najznačajnije bendove "britanske invazije", krenuće pred kraj leta na svetsku turneju i izdaće novi album - prvi u poslednje 24 godine, javile su agencije.

Turneja će početi 12. septembra u Filadelfiji a "The Who" će na njoj, uz hitove iz 60-tih i 70-tih godina, svirati i pesme sa novog albuma, čiji je naziv "Wire And Glass". Album će se u prodavnicama pojaviti 23. oktobra, javila je agencija AP.

Grupa "The Who" je za sada poslednji studijski album "It's Hard" objavila 1982. godine.

Na turneji će svirati dva originalna člana grupe - Pit Tauzend i Rodžer Daltri, a u postavi su još klavijaturista Džon Bandrik, basista Pino Paladino, bubnjar Zek Starki i gitarista - pevač, Pitov brat Sajmon Tauzend.

"The Who" će svirati u SAD, Kanadi, istočnoj Aziji, Evropi i Australiji.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone 3Gs
Povratak Beach Boysa uz pozitivne vibracije

Hit grupa šezdesetih godina prošlog veka Beach Boys je najavila izlazak novog albuma.

Album "Songs from here and back" sadržaće live snimke starih pesama, kao i tri nova studijska snimka.

Frontmen grupe Majk Lov je izjavio da Beach Boys i dalje traju, mada su imali više prilika da nestanu zauvek, zbog sopstvenog samodestruktivnog ponašanja.

"Tragedija vezana za našu grupu je prokletstvo droge. Tokom godina sam gledao kako članovi benda, jedan za drugim, podležu prokletstvu droge, alkohola, pa čak i duvana" rekao je Lov, koji godinama upražnjava orijentalnu Transcendentalnu meditaciju.

"Meditacija me je održala. Verovatno ne bih bio ovde danas da se nisam okrenuo toj drevnoj disciplini" dodao je on.

Beach Boys su šezdesetih godina osvojili top liste pesmama "Surfin USA", "Fun fun fun", "California girls" i drugim. Poslednjih godina mogu da se pohvale čestim nastupima, a Lov kaže da mu je drago što publika i dalje ceni njihov veseli zvuk.

"Uvek smo se trudili da naglasimo pozitivnost. Možete da napravite disonantnu, depresivnu pesmu koja će postati hit. Medjutim, svi će je ubrzo zaboraviti, jer ljudi jednostavno ne žele da slušaju nešto što ih rastužuje. Pozitivnost i harmonija su uvek bile naš znak raspoznavanja" dodao je Lov.

On je dodao da će se novo izdanje "Songs from here and back" pojaviti u prodaji ovog leta.



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone 3Gs
Robi Vilijams odložio izlazak albuma

Popularni pevač Robi Vilijams odlučio je da odloži izdavanje novog albuma pod nazivom „1974“ za jesen. Kritičari tvrde da se Robi uplašio Džastina Timberlejka koji ovih dana objavljuje album „Future Sex“ i da nije želeo da se njihovi albumi pojave istovremeno. Verovatnije je da se popularni pevač umorio od orgijanja tokom skandinavske turneje, pa hoće da se odmori do jeseni.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N86
Arctic Monkeys:Tako mladi, a već rade obrade!

Članovi mladog britanskog benda Arctic Monkeys su najavili da će na novom singlu izdati i dve obrade tudjih pesama.

Na singlu "Leave before the lights come on" pojaviće se obrada pesme "Baby I'm yours", koju je svojevremeno pevala legenda šezdesetih godina prošlog veka Barbara Luis.

Zanimljivo je da će druga pesma biti original njihovih savremenika, indie benda Little Flames.

Dva benda su u proteklih godinu dana bili zajedno na turneji, a Aleks iz Arctic Monkeys se često pojavljuje u javnosti u majici sa logom Little Flamesa.

Bend će obraditi pesmu "Put your dukes up, John", a singl bi trebalo da se pojavi u prodaji krajem leta.

Arctic Monkeys čine četiri mladića iz okoline Šefilda, koji su se za veoma kratko vreme probili do prvog mesta današnje indie i alternativne muzičke scene.


Izvor: MTS-Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v24670p0.jpg
(14.09 KB, 340x220)
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Grupa „Rare”: uz novi album „Joyz”
Originalnost pre svega
   
Grupa „Rare”

   

Beogradska grupa „Rare” postoji od 1999. godine. Ovaj četvoročlani bend pre nekoliko godina pobedio je na Urban demo festu, a bavili su se i primenjenom muzikom. Posle debija „Breathing” iz 2002, sastav „Rare” je nedavno objavio novi album „Joyz”.

O tome da li je bilo teško doći do izdavača priča Mirko Luković, pevač ovog benda:

– Ovaj album je izdat kao koprodukcija između naše izdavačke kuće „Aparat rekords” i „Multimedija”. Teško je doći do dobrog ugovora u ovom trenutku, jer izdavači ovde rade samo za sopstvenu dobit. Ovo sa „Multimedijom” je ispalo odlično i mislim da se u pravom trenutku desila prava stvar.

Naš sagovornik smatra da njihov album „iskače” iz domaće produkcije.

– Mislim da je album jako smeo. Nove pesme su kao neka konceptualna dela. To je hard kor sa primesama fanka, džeza, ambijentalnog roka, ali to ne može da se „smesti” u neki žanr, što nam je i cilj. Ne želimo da ličimo ni na koga i trudimo se da stvaramo svoj originalni stil. Mislim da je ovaj album iskorak i za nas i za domaću produkciju. Za naše tržište ovo je avangardna muzika.

Grupa „Rare” je svirala i na nedavno završenom „Egzitu”. O tome kakve utiske nose sa ovog festivala Luković kaže:

– Naša svirka na „Egzitu” je prošla odlično, čak je to jedna od pet naših najboljih svirki. Svirali smo oko pola osam na Fjužn bini, što baš i nije dobar termin, ali mi svaku priliku koristimo maksimalno. „Egzit” je pozitivna stvar, ali mislim da organizatori greše što ne forsiraju više domaće grupe koje to zaslužuju.

Uskoro će se na televizijama zavrteti njihov novi video spot za pesmu „Za sve pare”, a grupa „Rare” planira da što više koncertno promoviše album „Joyz”.


J. Koprivica

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Novi album grupe The Rapture

 "The Rapture" potvrdili su detalje u vezi sa njihovim dugo očekivanim drugim albumom.

Album pod nazivom ‘Pieces Of The People We Love’ u prodaji će se naći 4. septembra a najaviće ga singl ‘Get Myself Into It’ 21. avgusta.

Spisak pesama albuma ‘Pieces Of The People We Love’
Don Gon Do It
Pieces Of The People We Love
Get Myself Into It
First Gear
The Devil
Whoo! Alright - Yeah...
Uh Huh
Calling Me
Down For So Long
The Sound
Live In Sunshine




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:45:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.