Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:49:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nacionalizam u Srbiji  (Pročitano 24026 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Odjebi .

Da se razumemo - podrzavam moderatore - po prvi put u istoriji .  Smile ..... I zato me treba banovati  - postajem sam sebi ljigav !!!!!

vjerovatno mislis da ce rusi ratovat za srbe,kao i do sada sto su ratovali, al u krevetu sa srbijankama....xa xa

Ratovali su http://www.srpska.ru/article.php?nid=6378 Smile Smile Smile

a turci:

Srbi muslimanske vere, međutim, kroz četiri veka udaljavani od nacionalnog ideala, boreći se za čisto verski islamski ideal, nisu osećali svoju braću u Srbiji i Crnoj Gori, a još manje u Rusiji, i sve su očekivali od braće po veri, Turaka. Aneksija im je porušila sve nade i sva očekivanja zauvek. Mesto poruke „biće dana od mejdana", oni saznaju gorku istinu da su ih Turci prodali Austriji jeftinije no što se ovnovi po glavi prodaju

Hasan M. Rebac Sarajevo 1925 Smile Smile Smile

Suđenje Momčilu Perišiću
Svjedok: "Oficiri u vojsci RS su plaćani iz Beograda"

Oficiri u armijama Republike Srpske i Republike Srpske Krajine dobijali su platu iz SRJ, ali su bili pod komandom tih vojski, tvrdi svjedok na suđenju Momčilu Perišiću, prenosi srbijanski B92.
Momčilo Perišić
Momčilo Perišić
General Perišić, koji je 1993-98. bio načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije, optužen je pred Haškim tribunalom za pomaganje i podržavanje zločina nad nesrbima u Sarajevu, Zagrebu i Srebrenici od 1993. do 1995. godine, koje su počinile snage Vojske Republike Srpske (VRS) i Srpske Vojske Krajine (SVK). Po optužnici, Vojska Jugoslavije, Vojska Republike Srpske i Srpska Vojska Krajine bile su jedna armija pod kontrolom generala Perišića.

Svjedok odbrane Stamenko Nikolić, koji je u to vrijeme bio načelnik Uprave za sistemska i statusna pitanja u Saveznom ministarstvu odbrane, izjavio je da su oficiri Vojske Jugoslaviije, porijeklom iz BiH ili Hrvatske, bili upućivani na službu u vojske Republike Srpske i Republike Srpske Krajine posredstvom posebnih kadrovskih centara formiranih u Generalštabu Vojske Jugoslavije, po naređenju tadašnjeg predsjednika SRJ i Vrhovnog vijeća odbrane Zorana Lilića.

Osim tih oficira, prema riječima svjedoka, na službu u VRS i SVK odlazili su i dobrovoljci.

Nikolić je posvjedočio da su ti oficiri preko 30. i 40. kadrovskog centra GŠ VJ dobijali platu i ostvarivali "statusna prava", poput socijalnog, zdravstvenog i stambenog osiguranja, koja su prethodno stekli službom u VJ.

"Pripadnici VRS i SVK mogli su ostvarivati ista statusna prava kao i oficiri VJ", rekao je svjedok.

Oficiri su, po Nikolićevim riječima, odlaskom na službu u vojske bosanskih i krajiških Srba "izašli iz lanca komandovanja VJ, a ušli u komandni lanac VRS i SVK i tamo su raspoređivani na dužnosti, na šta VJ nije imala uticaj", prenosi B92.

U maju 1995., prema podacima tih kadrovskih centara, na službi u VRS bilo je 2.276 oficira, među kojima i 12 generala, a u SVK 925 oficira, uključujući i četiri generala.

Dok ga je unakrsno ispitivao tužilac Barni Tomas, penzionisani general Nikolić je potvrdio da je Savezno ministarstvo odbrane prije formiranja kadrovskih centara ocijenilo da za njihovo ustanovljenje "ne postoji zakonska osnova".

Podaci o oficirima upućivanim u VRS i SVK držani su u tajnosti, kazao je svedok, ali je negirao tvrdnju tužioca da su prema onima koji bi odbili da odu ili bi se sami vraćali bile preduzimane represivne mere.

Kao dokaz da su ti oficiri bili odvojeni od VJ, Nikolić je tokom svjedočenja naveo i to da su u jesen 1994. njima bile obustavljene plate, nakon što su vlasti u Beogradu uvele sankcije Republici Srpskoj zbog odbijanja Vens-Ovenovog mirovnog plana.

Svjedok je, međutim, potvrdio da su isplate bile obnovljene zbog ugroženosti porodica oficira, pošto mu je tužilac Tomas predočio dokument kojim je to od Generalštaba VJ zatrazio tadašnji komandant VRS Ratko Mladić.

Nikolić je precizirao da je 40. kadrovski centar GŠ VJ prestao da postoji krajem 1995., posle hrvatske operacije Oluja i kraha RSK, a da je 30. kadrovski centar, preko kojeg su oficiri upućivani u VRS, u martu 2001. ukinuo tadašnji predsednik SRJ Vojislav Koštunica.
(Sarajevo-x.com)

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/100308112

ajmo aGresori o'pletiteeeeeeee
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Kosmet je Srbija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3631
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Bosch pumpa
Kako možemo biti agresori kada smo se branili?  Smile
Znaš kako boli ikog k... šta piše plagijat e-novina? Smile

Pročitaj ovo:
http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/179766/I-Hrvati-optuzuju-Ganica

A tek komentari:

Svaka cast da se Hriscani jednom sloze.Da smo bili pametni i slozni nebi nam se ovo dogodilo.

Svi Hrvati srednje Bosne su imali maximalno korektan odnos prema Srbima ,i definitivno su najveci stradalnici ovoga rata . Brojka o stradalim i proteranim daleko je najveca u ovome ratu upravo na tom podrucju kada se uzme procenat stanovnista koliko je ko bio zastupljen .Mate Boban je car ,saznao je za islamisticke ciljeve Alije ,Ganica i Silajdzica i pokusao da sa Srbima napravi dil sto je i uradjeno .Moglo je sve bolje da se odradi ,ali problem je bio sto nije bilo jedinstvenog stava medju Hrvatima i Srbima na svim podrucjima ,mada su na mnogim imali odlicnu saradnju ...

ja sam iz srednje bosne, mi HVO smo cesto sa VRS bili zajedno i ratovali protiv Muslimana ..to mi se svidjelo jer Krscani(Hriscani) treba da budu slozni da bi opstali ...ne samo u Bosni, nego nam svima prijeti opasnost od Islama u cijeloj Evropi..doslo je vrijeme da se malo vise zblizimo i zaboravimo prokletu proslost koja nikome ne ide na ruku sem Muslimanima ...moracemo se jednom spametovati..al' samo boga molim da ne bude kasno..

Pod hitno, skloniti Željku komšića, jer on ne zastupa interese Hrvata u Bosni.Njega su ,glasali muslimani kao predstavnika Hrvata, što mi je ne logično, i on zastupa više interese Silajdžića i muslim. nego Hrvate.Mislim da je , vrlo dobra,opcija za hrvatski narod u BiH, gosp. Dragan Čović, i da se svi Hrvati ujedine u jedan front, za opstanak, na ovim prostorima.Pokušati naći zajednički imenitelj sa Srbima i na tom fonu nastupati,zajedno.
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile


IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Ренгеру турчине нап**и се ку**ине!!! Smile
Ми смо вама хакали хануме,а још увјек их хакамо јер долазе код нас на каљење. Smile

Земунац:



Очигледно да имате политичке истомишљенике:


                                                   Zabranjeno za pse i Srbe

Naime, neposredno posle pobede HDZ na izborima u Hrvatskoj 1990. u Gospiću je počeo pritisak na srpsko stanovništvo da se iseli.

Ćirilični natpisi su izrešetani vatrenim oružjem, a potom skinuti. Gradom su, tokom jula i avgusta 1991, svakodnevno kamionom krstarili naoružani mladići koji su pevali ustaške pesme, presretali Srbe i upućivali im pretnje.

Hrvatima je preko HDZ masovno deljeno naoružanje. Počelo je miniranje srpskih kafića i trgovina. U istočnom delu Gospića, srpske kuće su masovno pljačkane i paljene, a zatim su ostaci srušenih kuća izravnati buldožerima.

Formacije MUP i ZNG opkolile su 10. septembra u Gospiću kasarnu JNA. Istovremeno, počeo je napad na kasarnu i garnizonske objekte. Vozilo koje je prevozilo hranu za vojnike u Ličkom Osiku, iako je bio dogovoren bezbedan prolaz, izrešetano je i tada je ubijen zastavnik Nikola Bačić, a vozač teško ranjen. Istog dana, u napadima iz bolnice i crkve, u krugu kasarne ubijeni su kapetan Miodrag Ostojić i poručnik Duško Mazinjanin, dok je šest vojnika JNA ranjeno.

Krajem septembra 1991. iz skloništa zgrade zvane Uglovnica, naoružani i pod maskama, upali su pripadnici MUP i ZNG. Prema podacima jugoslovenskog Komiteta za zločine, to su bili Milan Rožić, zvani Ruka, Martin Matija, zvani Irfan, Željko Bolac, Željko Žigić i Miroslav Petri, koji su u nepoznatom pravcu odveli i potom likvidirali najmanje 34 Srba. Noć koju Srbi u Gospiću i Karlobagu sigurno nikada neće zaboraviti je ona između 16. i 17. oktobra, kad je u ovim mestima uhapšeno i najverovatnije ubijeno najmanje 123 ljudi.

Iste godine, na katolički Božić, 25. decembra, pored sela Široka Kula pronađena su ugljenisana tela 15 muškaraca i devet žena. Identifikovao oh je na pravoslavnom groblju u istom mestu od 29. do 31. decembra 1991. dr Zoran Stanković, sadašnji načelnik VMA i predsednik jugoslovenskog Komiteta za ratne zločine. Od 24 leša, identifikovano je 19 Srba koji su nestali u Gospiću i dvojica iz Karlobaga. Za većinu ostalih se sumnja da su bačeni u Kotinu jamu, na četiri kilometara od glavnog puta od Gospića ka Karlobagu.

- Mnogi Srbi dobijali su otkaz na poslu, pa sam tako i ja dobio otkaz u Komunalnom preduzeću "Usluga" u Gospiću. Otkaz je takođe dobio i moj sin, da bi odmah posle toga na njegovo mesto bio primljen Hrvat, inače stariji čovek pred penzijom. U aprilu i maju 1991. otpočelo je miniranje lokala Srba u Gospiću. Srbi već tada nisu smeli da ulaze u hrvatske lokala i kafane. Na jednom od lokala čiji je vlasnik bio Hrvat pisalo je da je zabranjen ulaz za pse i Srbe. Na benzinskim pumpama, gde se uvek nalazio po jedan pripadnik policije, vlasnicima automobila - Srbima davali su samo po pet litara goriva - svedočenje Srbina iz Gospića.
MIROSLAVA CVEJIĆ
   
 Ubijeni i nestali u Gospiću

"Glas" donosi spisak od 170 Srba koji su u Gospiću likvidirani i nestali (opravdano se sumnja da su i oni ubijeni): Mane Bajić, Todor Banjeglav, Danica Barać, Radovan Barać, Dušan Barać, Nikola Bačić, Ankica Begić, Stojan Bogdanović, Ilija Bogić, Jovo Bogić, Rade Bogić, Milica Bogić, Jovanka Bogić, Jovo Božić, Rade Božić, Slavko Bunčić, Dane Bulj, Anica Bursać, Borka Vraneš, Dragica Vraneš, Dušanka Vraneš, Milan Vraneš, Nada Vraneš, Rastislav Vranić, Anica Vujnović, Anka Vujnović, Braco Vujnović, Đuro Vujnović, Ilija Vujnović, Iso Vujnović, Jovo Vujnović (rođen 1941), Jovo Vujnović (1935), Milan Mile Vujnović, Milan Vujnović (1971), Mile Vujnović (1925), Momčilo Vujnović, Sofija Vujnović, Boja Vunjak, Milan Vunjak, Nebojša Vunjak, Nikola Gajić, Marija Gnjatović, Grozdanović, Mile Grujičić, Zorka Desnica, Radmila Diklić, Đuro Dobrota, Branko Draganić, Milka Draganić, Dragan Đaković, Đoko Đukić, Marica Đukić, Sava Đukić, Milan Žakula, Smilja Žakula, Milan Ivanišević, Nikola Ivanišević, Branko Ivančević, Nedeljko (Iglić) Igrić, Milica Janković, Stevo Janković, Vaso Jelinić, Milun Jovičić, Milojko Jokić, Đorđe Kalanj, Mirjana Kalanj, Đoka Kalem, Perica Kalinić, Simo Kljajić, Đorđe Knežević, Milan Kovačević, Nikica Kovačević, Milorad Kordić, Dane Korica, Neđo Krajnović, Milica Krajnović, Milka Krajnović, Simo Krajnović, Branko Kuzmanović, Mišo Kuprešanin, Petar Lazić, Sofija Lončar, Dušan Mazinjanin, Kosovka Maljković Kričković, Momčilo Mandić, Ankica Marić, Boro Marić, Pajo Matić, Milan Mašić, Milivoje Mašić, Nikola Mašić, Radovan Mašić, Soka Mašić, Marija Miščević, Nikola Miščević, Stevo Milanković, Željko Mrkić, Miloš Naprta, Vlado Narančić, Mihajlo Nikolić, Iso Obradović, Mileva Orlović, Miloš Orlović, Miodrag Ostojić, Đuro Pavlica, Janko Pavlica, Milan Pavlica, Milorad Pavlica, Nada Pavlica, Nikola Pavlica, Soka Pavlica, Milan Pavlović, Milka Pavlović, Anđelka Pantelić, Milan Pantelić, Mirjana Pantelić, Ljubica Panjević, Lukica Pejnović, Milan Pejnović, Mićo Pejnović, Ilija Pešut, Nikola Pjevač, Braca Plećaš, Dušan plećaš, Milan Plećaš, Mile Plećaš, Boško Popović, Boja Potkonjak, Branko Potkonjak, Milica Potkonjak, Milka Počuča, Dušan Radaković, Mile Radaković, Pantelija Radić, Gojko Radmanović, Milica Radmanović, Petar Radmanović, Anka Radović, Dragan Radović, Bogdan Rajčević, Mile Rajčević, Dragan Rakić i njegova supruga i kćerka, Milan Relić, Petar Svilar, Nikola Serdar, Boja Smiljanić, Milan Smiljanić, Stanko Smiljanić, Ljubo Stanić, Jelena Stanić, Marija Stanić, Radmila Stanić, Jovan Stanković, Bogdan Stojanović, Nikola Stojanović, Boško Tomičić, Dušanka Trifunović, Ljubica Trifunović, Pajo Ćopić, Vid Uzelac, Đuro Uzelac, Gojko Hinić, Momčilo Čipčić, Veselinka Čipčić, Milan Čubelić, Branko Štulić, Bogdan Šuput.


Fotografija znaka na plaži u južnoafričkom Durbanu za vrijeme apartheida, a koji objavljuje da se upotreba plaže dozvoljava samo članovima “bijele rasne grupe”.


Hotel u Tirolu je šokirao medije i turističku industriju odbivši primiti Jevreje za goste.
Sedmočlana jevrejska obitelj iz Beča je namjeravala rezervisati smještaj u hotelu Haus Sonnenhof u mjestu Serfaus. Vlasnica je emailom odgovorila da, iako su sobe bile slobodne, ne želi Židove za goste zbog ranijeg “lošeg iskustva”.
Područje oko Serfausa je posljednjih godina postalo popularno turističko odredište među ortodoksnim Jevrejima, a nekoliko je hotela počelo nuditi jevrejsku “košer” hranu.
Ovaj incident bi mogao uništiti trud lokalne turističkoj industriji, rekla je vlasnica drugog hotela u Serfausu, a slične ocjene su dali kako lokalni tako i regionalni dužnosnici u turističkoj industriji.
Irmgard Monz, vlasnica hotela Haus Sonnenhof nije bila dostupna za komentar.
Odbijena jevrejska porodica je odlučila provesti ljeto na nekom drugom mjestu.
“Ne želim svoj odmor provesti u rasističkom gnijezdu, a sve ću svoje prijatelje obavijestiti što se događa u Tirolu.”, kažu najnovije žrtve fašizma u Zemljana.


Знам да је појединцима у тој фашистичкој глави тешко схватити да срби нису ништа окупирали
нити им је била зинула гузица за туђим али ваша глупост и идиотизам превазилази све па чак и
рат као људску глупост.


Kako možemo biti agresori kada smo se branili?  Smile
Znaš kako boli ikog k... šta piše plagijat e-novina? Smile

Pročitaj ovo:
http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/179766/I-Hrvati-optuzuju-Ganica

A tek komentari:

Svaka cast da se Hriscani jednom sloze.Da smo bili pametni i slozni nebi nam se ovo dogodilo.

Svi Hrvati srednje Bosne su imali maximalno korektan odnos prema Srbima ,i definitivno su najveci stradalnici ovoga rata . Brojka o stradalim i proteranim daleko je najveca u ovome ratu upravo na tom podrucju kada se uzme procenat stanovnista koliko je ko bio zastupljen .Mate Boban je car ,saznao je za islamisticke ciljeve Alije ,Ganica i Silajdzica i pokusao da sa Srbima napravi dil sto je i uradjeno .Moglo je sve bolje da se odradi ,ali problem je bio sto nije bilo jedinstvenog stava medju Hrvatima i Srbima na svim podrucjima ,mada su na mnogim imali odlicnu saradnju ...

ja sam iz srednje bosne, mi HVO smo cesto sa VRS bili zajedno i ratovali protiv Muslimana ..to mi se svidjelo jer Krscani(Hriscani) treba da budu slozni da bi opstali ...ne samo u Bosni, nego nam svima prijeti opasnost od Islama u cijeloj Evropi..doslo je vrijeme da se malo vise zblizimo i zaboravimo prokletu proslost koja nikome ne ide na ruku sem Muslimanima ...moracemo se jednom spametovati..al' samo boga molim da ne bude kasno..

Pod hitno, skloniti Željku komšića, jer on ne zastupa interese Hrvata u Bosni.Njega su ,glasali muslimani kao predstavnika Hrvata, što mi je ne logično, i on zastupa više interese Silajdžića i muslim. nego Hrvate.Mislim da je , vrlo dobra,opcija za hrvatski narod u BiH, gosp. Dragan Čović, i da se svi Hrvati ujedine u jedan front, za opstanak, na ovim prostorima.Pokušati naći zajednički imenitelj sa Srbima i na tom fonu nastupati,zajedno.
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile




Комшић је ријешен случај па самим тиме ни турци више неће имати два представника.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Kako možemo biti agresori kada smo se branili?  Smile
Znaš kako boli ikog k... šta piše plagijat e-novina? Smile

Pročitaj ovo:
http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/179766/I-Hrvati-optuzuju-Ganica

A tek komentari:

Svaka cast da se Hriscani jednom sloze.Da smo bili pametni i slozni nebi nam se ovo dogodilo.

Svi Hrvati srednje Bosne su imali maximalno korektan odnos prema Srbima ,i definitivno su najveci stradalnici ovoga rata . Brojka o stradalim i proteranim daleko je najveca u ovome ratu upravo na tom podrucju kada se uzme procenat stanovnista koliko je ko bio zastupljen .Mate Boban je car ,saznao je za islamisticke ciljeve Alije ,Ganica i Silajdzica i pokusao da sa Srbima napravi dil sto je i uradjeno .Moglo je sve bolje da se odradi ,ali problem je bio sto nije bilo jedinstvenog stava medju Hrvatima i Srbima na svim podrucjima ,mada su na mnogim imali odlicnu saradnju ...

ja sam iz srednje bosne, mi HVO smo cesto sa VRS bili zajedno i ratovali protiv Muslimana ..to mi se svidjelo jer Krscani(Hriscani) treba da budu slozni da bi opstali ...ne samo u Bosni, nego nam svima prijeti opasnost od Islama u cijeloj Evropi..doslo je vrijeme da se malo vise zblizimo i zaboravimo prokletu proslost koja nikome ne ide na ruku sem Muslimanima ...moracemo se jednom spametovati..al' samo boga molim da ne bude kasno..

Pod hitno, skloniti Željku komšića, jer on ne zastupa interese Hrvata u Bosni.Njega su ,glasali muslimani kao predstavnika Hrvata, što mi je ne logično, i on zastupa više interese Silajdžića i muslim. nego Hrvate.Mislim da je , vrlo dobra,opcija za hrvatski narod u BiH, gosp. Dragan Čović, i da se svi Hrvati ujedine u jedan front, za opstanak, na ovim prostorima.Pokušati naći zajednički imenitelj sa Srbima i na tom fonu nastupati,zajedno.
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile




ne jarane, vitez je prno u fenjer, tu ti je 50 : 50, moze ti taj jaran svasta komentarisat, ali ja mislim da u vitezu ima srba koliko na dvije ruke prstiju, mozda xrvati misle da se vi malo pocnete doseljavati pa da im popravite demorafsku sliku...iako cisto sumnjam da je to napisao neki xrvat, to je napisao neki srbin koji se predstavlja kao xrvat  Smile  mislite podrzavat jedni drui kako bi trece zajebali i dali mu najmanje iako mu po svim osnavama pripada najvise, evo Vam Naaaaaaaaaaaaaaaa  Smile
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Kosmet je Srbija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3631
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Bosch pumpa
Nisi znao, u bosni žive samo hrvati i srbi?! Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
RS? Srpska zemlja? Hmm? Evo komentara iz Nezavisnih novina (RS), pa prosudite sami, koliko je ispravna odrednica "vekovna srpska zemlja".
...."Jedna od njih prostrta je širokim Lijevča poljem između Banjaluke i Bosanske Gradiške, cestom što se sporo valja uz prljavi Vrbas, kroz Laktaše, Topolu i Aleksandrovac, između ružnih novih crkava i benzinskih pumpi, oronulih sivih gazdinstava i ružičastih domaćinskih kuća s bazenima i betonskim labudovima, ružnih novih crkava i benzinskih pumpi, vulkanizerskih radnji, pizzerija rogobatnih naziva i seoskih kladionica, ružnih novih crkava i benzinskih pumpi, mjenjačnica, trgovina, gostionica, svadbenih salona i akva parkova sa plastičnim delfinima, ružnih novih crkava, benzinskih pumpi i drečavih kupleraja, smještenih u čudovišnim čardacima što se danas u Bosni grade kao radioaktivni mutanti Disneyevih dvoraca i nazivaju "motelima".

To je Bosneyland, zemlja šarenih atrakcija, prljavih rijeka, ružnih novih crkava i benzinskih pumpi.

Našoj je kratkoj historijskoj pameti ovaj komad Bosneylanda poznat ponajviše po mitskoj bici na Lijevča polju, kad su s proljeća 1945. godine na ovoj plodnoj ledini udarili Luburićevi ustaše na Đurišićeve četnike, dok su partizani Koče Popovića na drugoj obali Vrbasa rastezali harmonike i čekali da se gubitnici međusobno poubijaju, pa da ono što preostane od jednih i drugih potjeraju prema Bleiburgu.

Uz cestu Bosanska Gradiška - Banjaluka sagrađena su tada dvadeset i dva robusna bunkera naoružana minobacačima, mitraljezima i protuoklopnim topovima, da bi se u noći s 4. na 5. aprila "noć pretvorila u dan", kako će kasnije pisati Mihajlo Minić, a napadom četnika na ta dvadeset dva betonska gnijezda otpočela bitka koju će srpska emigracija kasnije opjevati kao "drugo Kosovo".

Danas, šezdeset pet godina kasnije, umjesto dvadeset dva betonska bunkera duž ceste Gradiška - Banjaluka nanizale su se točno dvadeset dvije benzinske pumpe, kao Andrićevi "znakovi pored puta", znakovi svog vremena, "sadašnjeg trenutka i jedinog mogućeg života". Dvadeset i dvije pumpe, dvadeset dva bunkera naoružana pištoljima za dizel, super i eurosuper nanizala se u prljavom automobilskom prozoru na jedva četrdeset kilometara džade od Gradiške do Banjaluke, svakodnevno danas udaraju motorizovane divizije na te raskošno osvijetljene benzinske bunkere sa šarenim neonima reklama, "noć se pretvorila u dan" na jedinoj valjda traci asfalta na kugli zemaljskoj gdje vozač ne treba brinuti ima li benzina i hoće li mu automobil ostati bez goriva, jer kad god i gdje god da stane bit će to na benzinskoj pumpi.

Tek kad padne snijeg i pretvori sve u bosanski Fargo, ukazat će se tamo u bijeloj magli Lijevča polja snovita silueta samostana Marjanovac, znak pored puta koji podsjeća da je ovdje bilo života i prije četrdeset pete, da je bilo života prije smrti. Samostan su utemeljile sestre Klanjateljice Krvi Isusove, pridošle iz Austrije nakon okupacije Bosne koncem devetnaestog stoljeća, onih godina kad su dolinu Vrbasa naselili prvi kolonisti iz Njemačke, dvadeset i dvije obitelji iz Šlezije i Saksonije koje su šikaru pretvorili u plodnu zemlju, te utemeljili prva naselja.

Malo tko među konobarima, vulkanizerima i trgovcima Aleksandrovca i Topole danas zna da su njihova naselja prije stotinu i trideset godina osnovali Nijemci, da su se tada zvala Rudolfstahl i Windthorst - po austrijskom prijestolonasljedniku Rudolfu i njemačkom političaru Ludwigu Windthorstu, vođi katoličke Centrističke stranke, Zentrumspartei - i da su se ti gradići tako brzo razvijali da se današnja Topola dijelila na Gornji, Srednji i Donji Windthorst, Oberwindthorst, Mittelwindthorst i Unterwindthorst......"
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Sad cu otkriti jednu tajnu - Rusi su u i Bosni ispobali jedan .. jedno oruzje ..... Cisto mali eksperiment - proba takoreci .... da vide kako to cudo deluje u ratnim uslovima ....

Bruka muslimana je najebala - nisu znali sto ih snadje .... ne znaju ni danas - a pobeda je pripisana Srbima .... i njihovom oruzju  Smile .... Uostalom bilo je i  cudnijih dogadjaja u ratu Rusije i Kine 1971 ... pre se rat zavrsio nego sto je poceo ....  Smile

Toliko o ratovanju po krevetima .....  Smile ...

A o Srpskom etnickom prostoru samo ovoliko , sredinom 19 veka u Zapadnoj Slavoniji zivelo je par stotina hiljada Srba i bili su apsolutna vecina - dakle i egzistirali su i bili vecina ... A o Liki , Baniji , Kordunu , severnoj Dalmaciji da ne iznosim podatke ......  Smile

A te Nemce su tvoji stari nazivali ,,kuferasi ,, ....  Smile

Daleko ste zaostali iza ruske tehnike ......  Smile .. dalekooooooooooooooooo .....
« Poslednja izmena: 08. Mar 2010, 20:18:54 od Lepi_Bora »
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Jos samo da mozemo da premestimo ovaj forum na "planincinu u Andori"  Smile
« Poslednja izmena: 08. Mar 2010, 20:13:19 od Major_T »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ne razumem. Pojasnite svoje stavove? Smile

Kako neko moze da bude nacionalista nacije koja se raspada, koja vekovima bode sebi noz u ledja. Nacionalista nacije koja nicim nije zaduzila svet niti ostavila znacajnijeg traga u istoriji (ako izuzmemo Nikolu Teslu koji je i prebegao iz Srbije zbog zaglupljenosti ovdasnjih umova kao sto ste vi verovatno). Znaci svetu uopste ne bi smo nedostajali da nismo ni postojali. Nicim svet nismo zaduzil, niti smo ga ucinli boljim mestom, cak suprotno. I sad postoje individue koje velicaju jedan takav narod i stavljaju sebe iznad ostalih.

Ja sam realan. Ne mogu da kazem da je moja "kuca" lepse od tvoje ako nije. Takav stav ce samo da me ogranici i spreci da je ikada poboljsam. Donekle razumem da je neko nacionalista recimo Grcke, Francuske, Italije. Ali kapiram da je pomenutim is(p)ranim mozgovima svejedno. I da bi nasli razloga da budu nacionalisti i u Andori ili Malti. Mada za Maltu bih i razumeo.

Dakle kako objasnjavate svoje stavove da stavljate srpski narod iznad ostalih? Da vise vrednujete ovu raspalu zemlju od recimo Francuske, Spanije? Da li ste bili u inostranstvu ili nosa niste provirili iz svoje avlije? Koji je razlog vase zatucanosti? Da li je u pitanju veliki ego? Bice da je to, mama vas je razmazila kad ste bili mali.

Da se ja pitam stavio bih nacionaliste svih okolnih banana drzavica na jedno parce zemlje, recimo neku planincinu u Andori. Pa nek dokazuju koja je nacija veca, koja je nebeskija. Nema sumnje da bi se sve zavrsilo krvavo jer i jednima i drugima fali zdravog razuma.

Evo vam tema pa se prepucavajte do mile volje. (Branite srpstvo Turci... sad ili nikad !!!) Ne trujte druge teme koje ne bi trebalo da imaju veze s vasim nacionalizmom i egom.

P.S. Otvaram temu iz protesta jer mi je druga tema zatvorena koja nije imala veze s ovim. Da se razumemo ja volim svoju zemlju, ali ne i ovakve ljude.


е овако.....овај део текста је најјачи:

Citat
Dakle kako objasnjavate svoje stavove da stavljate srpski narod iznad ostalih? Da vise vrednujete ovu raspalu zemlju od recimo Francuske, Spanije?

знаш како....вероватно имаш много проблема а и комплекса кад ти је један члан више шаљиво него у збиљи на твоју тежњу да не одслужиш војни рок одговорио да се изјасниш као хомосексуалац и мирна бачка...сада отвараш ову тему и постављаш питање које се најбоље илуструје у цитираном исечку па да ти одговорим:
наравно да ћу србију стављати увек испред свих јер сам грађанин србије...да овде цркавам од глади и да људождери по улицама гмижу и да ово личи на клање по ираку увек ћу стати уз своју земљу...шта ме боли курац за шпанију,француску или америку...могу сви да поцркају у секунди и нећу се ни окренути јер је и њихов став такав према свима осталима који нису из њихове државе...мултикултуралност,демократија,толеранција и остала просеравања су приче за малу децу...отприлике за тебе
и да...нисам националиста ...нити сам то икад био нити ћу бити...али сам грађанин србије Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Kosmet je Srbija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3631
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Bosch pumpa
 Smile Smile Smile Smile Smile
hahahahh, evo ti istorija Aleksandrovca:
http://www.aleksandrovac.co.rs/
Topole:
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B0_%28%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%29

a nisam znao da srbi pišu tko, Mokili!!! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:49:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.