Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:50:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li je islam , ovakav, radikalan, strano tkivo na tlu Evrope??
DA
NE ZNAM
NE
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Muslimani u Evropi...da ili ne  (Pročitano 9743 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung S7
Citat
Dzihad, tj ocuvanje vere, u islamskoj veri

Dzihad nema blage veze sa ocuvanjem vere,ne znam samo odakle ti to.Dzihad je borba svakog muslimana i u ratu i u miru za ocuvanje sopstvene porodice,zemlje...i dzihad nije dzihad ako nije na sopstvenom tlu.Simple as thet.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Dzihad se ne moze odvojiti od islamske vere. Muslimani veruju u to u sta veruju, sve im je bazirano na islamu, pa prema tome posto vrednuju porodicu islamom, vrednuju zemlju islamom, vrednuju kulturu islamom, sledi da dzihad prvenstveno znaci ocuvanje predanja koje su dobili od Boga kako oni tvrde, preko Muhameda kao proroka. Dakle dzihad je odbrana principa na kojima oni zasnivaju porodicu i zemlju. Bez islama oni vise nisu ni muslimani, a to znaci da bi se porodica i zemlja branili necim drugim, a ne dzihadom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung S7
Sama rec Dzihad ...znaci borba.Nista vise.
Islam je nastao u 6 veku,arapski jezik ranije,Dzihad kao rec je samo borba,medjutim "Dzihad"  se ideoloski zasniva na korenima hriscanstva i judizma.Jeste apsurd ,al je stvarno tako ,bas u samom Kuranu je interpretirana Mojsijeva,kasnije i Isusova borba.Medjutim kazem,sve to pada u vodu jer danasnji muslimanski extremizam je sve to pokaljao ,tako da i dobri muslimani ispastaju zbog osakacenih fanatika.Ne znam sad da li se secate 1994 godine u Alziru oni fanatici sta su radili kao u navodno ime Islama....poubijase cela sela....mislim strasno.Postujem Islam stvarno,mada zbog sudara verovanja,zakona,slobode i nacina zivota iskreno mislim da im nije mesto u Evropi,jer prosto mnogo se razlikujemo kao i nasa osnovna nacela samog zivota.Kako bi rekli ,kad dodjes u goste postuj domacina i njegovu kucu,a ne unosi sopstvena pravila iz svoje.

Aj uzdravlje!!
« Poslednja izmena: 21. Feb 2006, 08:04:57 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Borba je svojstvena samo hriscanstvu, islamu i judaizmu, jer svako ponaosob tvrdi da je njegova vera jedina ispravna. Naravno nije to nimalo vezano za neke price o prelasku sa plemenske zajednice na drzavnu, vec je stvarno jedna od ove tri relgije ispravna, Istinita. Cuva se ono sto se moze izgubiti, a izgubiti se moze samo ono sto je ograniceno. ono sto je neograniceno, ne moze se izgubiti, ali se moze zaboraviti. Tracak svetlosti uzegnu se od nestvorene Svetlosti Bozije. Hriscanstvo uzegnu judaizam koji je vise kao zakonik dat Jevrejima da se usavrsavaju kako bi moralno bili pripremljeni za dolazak Mesije, vec su od Gospoda preko deset Bozijih zapovesti dobili naredjenje o borbi-"dzihadu", da se skup naredbi sto zabranjujucih sto odobravajucih cuvaju i ispunjavaju. Dakle cuvanje-ograniceno, sve dok Bog nije postao covek, da bi covek posato Bog i zakon dat od Mojsija postade Istina, neogranicena kroz Isusa Hristosa, i tu fakticki prestaje borba-dzihad. Hristos je poucio da treba da tezimo ka Bogu, da se aktiviramo, da staro telo zamenimo novim. Jer Bog je taj koji se bori za nas, a ne mi za Njega i Njegovo. A muslimani opet preuzese od judejaca pasivnost, i pokusavaju nesto jacim trackom svetlosti pobediti Bozansku nestovorenu projavljenu kroz Hrista. A Evropa sve sto ima vredno, i sto je jos donekle drzi trezvenom je hriscanski odgoj. No beskonacno se zaboravlja, Evropa zaboravlja svoju ulogu, vodilje sveta, i tako dopusta da se Svetlost udaljava, i ustupa mesto tami, najcrnjoj ideologiji svih vremena, ateizmu da prozdire i ovo malo Evropske duse, i tako tabajuci put i za ostvarivanje islamskog zavestanja Alije, da se islam prosiri na zapad dokle god dopiru Crkvena zvona. Evropa ce u buducnosti biti svakakva, i zelena i crvena i crna, samo nece biti svetla.
« Poslednja izmena: 20. Feb 2006, 18:17:30 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Sama rec Dzihad ...znaci borba.Nista vise.
Islam je nastao u 4 veku,arapski jezik ranije,Dzihad kao rec je samo borba,medjutim "Dzihad" se ideoloski zasniva na korenima hriscanstva i judizma.Jeste apsurd ,al je stvarno tako ,bas u samom Kuranu je interpretirana Mojsijeva,kasnije i Isusova borba.Medjutim kazem,sve to pada u vodu jer danasnji muslimanski extremizam je sve to pokaljao ,tako da i dobri muslimani ispastaju zbog osakacenih fanatika.Ne znam sad da li se secate 1994 godine u Alziru oni fanatici sta su radili kao u navodno ime Islama....poubijase cela sela....mislim strasno.Postujem Islam stvarno,mada zbog sudara verovanja,zakona,slobode i nacina zivota iskreno mislim da im nije mesto u Evropi,jer prosto mnogo se razlikujemo kao i nasa osnovna nacela samog zivota.Kako bi rekli ,kad dodjes u goste postuj domacina i njegovu kucu,a ne unosi sopstvena pravila iz svoje.

Aj uzdravlje!!

Slazem se sa tobom 99%. Jedina zamerka - Islam je nastao u 6. veku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ljubav ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 116
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
@kosta
Prilicno dobro rezonujes, samo, uocio sam par malih nepreciznosti, pa cu ti ukazati na njih, ni u kom slucaju ne osporavajuci sustinu tvog teksta.
Ne moze "Islam da bude radikalan" ali dijelovi (manji ili veci, to je relativno) Islama, ili tacnije ljudi islamski orijentisani, apsolutno mogu.
A to ,sto svoju religiju brane na nacin kako si opisao, samo znaci, da su u duhovnom smislu daleko iza evropskih svatanja vijere, a sto opet ne znaci, da su i manje vrijedni.
Takodje, unutar Islama, postoji vise tumacenja svete knjige, ali i to je normalno, jer koliko samo "podvrsta" hriscanstava imamo.
E sad, sto se mi, kad ih tumacimo, uvijek uhvatimo za ono najgore, to bas i nije pametno jer samo stvara dalje antagonizme.
Kad nekome nesto kritikujes, potrudi se da mu ponudis i resenje, jer ako to ne uradis, onda si svojom kritikom, stvorio neprijatelja.
A kod nas se kaze: "Prijatelja nikad dosta, a neprijatelja dosta jedan!"
PS. vidim da imamo istu ljubav (mislim na ukrase oko tebe)
IP sačuvana
social share
Franc Herbert
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung S7
Sama rec Dzihad ...znaci borba.Nista vise.
Islam je nastao u 4 veku,arapski jezik ranije,Dzihad kao rec je samo borba,medjutim "Dzihad" se ideoloski zasniva na korenima hriscanstva i judizma.Jeste apsurd ,al je stvarno tako ,bas u samom Kuranu je interpretirana Mojsijeva,kasnije i Isusova borba.Medjutim kazem,sve to pada u vodu jer danasnji muslimanski extremizam je sve to pokaljao ,tako da i dobri muslimani ispastaju zbog osakacenih fanatika.Ne znam sad da li se secate 1994 godine u Alziru oni fanatici sta su radili kao u navodno ime Islama....poubijase cela sela....mislim strasno.Postujem Islam stvarno,mada zbog sudara verovanja,zakona,slobode i nacina zivota iskreno mislim da im nije mesto u Evropi,jer prosto mnogo se razlikujemo kao i nasa osnovna nacela samog zivota.Kako bi rekli ,kad dodjes u goste postuj domacina i njegovu kucu,a ne unosi sopstvena pravila iz svoje.

Aj uzdravlje!!

Slazem se sa tobom 99%. Jedina zamerka - Islam je nastao u 6. veku.

Ebiga brzo sam kucao ....ispravljeno Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@kadrija

Naravno da kao ljudi nisu manje vredni sve dok imaju obraza Bozijeg u sebi. Postoji kritika upucena u negativnom kontekstu i besa, postoji kritika upucena iz sopstvenog misljenja s ne losom namerom. Ja sam ovde isao cisto da pokazem moje shvatanje zasto su muslimani pomalo radikalni, i gde se sukobljavaju po tom pitanju Evropa i Bliski Istok i Arabija. Naravno da su ljudi daleko radikalniji, i uglavnom su ti koji pogresno protumace nesto, postanu uzrok nerazumevanja. Rimokatolici su nazalost ocrnili hriscanstvo inkvizicijom, krstaskim ratovima i novotarijama od ucenja, ali nije jos dosada zabiljezeno da je bilo masnovih samoubica, kao sto sada ima kod muslimana. Islam sam po sebi nije negativan naravno, ali sam hteo reci da ostavlja tu mogucnost da neko tumaceci pogresno Kuran pomisli da je smrt kakvu biraju bobmbsasi samoubice mucenicka. Islamska teologija je jako siromasna, i islam nema duhovno ustrojstvo. Islamski teolozi se jako muce kako naci opravdanje sto ni u Novom ni u Starom Zavetu nema prorecenog da ce doci ikakav prorok kao Muhamed, pa zato pokusvaju namestiti da je Utesitelj koga ce Hristos poslati ucenicima, taj prorok, a u stvari na drugom mestu se kaze da ce taj Utesitelj biti Duh Sveti koji od Oca ishodi. Zato se u bilo cija tumacenja samog Kurana uzdam naravno samo u Svetotacka predanja. Judaizam je bio privremenog karaktera, nepotpuna istina, iako se celo vreme kroz sve proroke najavljivalo da ce doci Mesija, Spasitelj, nije za cuditi sto su se u Isusvo doba, izrodili takvi licemeri kao sto su bili fariseji i sadukeji. E sad islam se latio dobrog dela judaizma, i drzi to kao vecnu istinu, nesto sto je ograniceno oni pretvaraju u neograniceno. Po meni tu lezi kljuc islamskog ekstremizma. Jer judaizam je takodjer rodio fanatike, kao sto su bili ti fariseji, ali posto je bio lokalnog karaktera, nije se odrazilo na svet to farisejstvo, no evo islam je globalnog karaktera pa gde god skoro ima muslimana ima i ekstremnih grupa. Ni ja se ne bi vredjao da cujem kako neki musliman na svoj nacin brani Kuran, a osporava Sveto Pismo. Ne moze me uznemiri ni uvrediti, jer ja imam svoje verovanje on svoje naravno. Zato ta resenja ne mogu biti iz nekakve tolerancije i trazenja paralela. Ako se izdajes za hriscanina, a druzis se sa muslimanom jer se divis njegovoj veri, i podstices ga jos vise na njegovu, onda je pitanje koliko se moze nazvati hriscaninom taj. Ali prijateljstvo iz drugih razloga je svakako normalno i uobicajeno. Ali to su iskusenja modernog doba. Ranije nije moglo biti takvih prijateljstava jer su narodi bili uglanom polarizovani, svak na svoje cose. A sad, se mesaju civilizacije i samo ce najistraniji i najvernijji cvrsto ostati nepokolebani u svom ispovedanju vere.

P.S. Ako mislis na avatar. Ne volim toliko Engleze koliko recimo caj i kisicu Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ljubav ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 116
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
@costa
PS. mislio sam na London, kao konglomerat mnogo nacija, ali nije vazno.
Sve ostalo, OK.  Smile
IP sačuvana
social share
Franc Herbert
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava Kapiri Mposhi
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC 
ovakvi ludaci u Evropi??? Moze,ali u Evropskim ludnicama.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

muslimani.jpg
(19.84 KB, 384x296)
muslimani3.jpg
(25.65 KB, 384x268)
muslimani1.jpg
(26.95 KB, 384x256)
muslimani2.jpg
(22.16 KB, 245x384)
IP sačuvana
social share
MALO NAS JE - AL SMO GOVNA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:50:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.201 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.