Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mrkonjic Grad - Zivot u strahu od bikova  (Pročitano 2017 puta)
08. Sep 2016, 15:58:18
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 601.7.7
mob
Apple iPhone SE 2020
ŽIVOT U STRAHU Bikovi terorišu selo kod Mrkonjić Grada


Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija

Meštani mrkonjićkog sela godinama strahuju od poludivljih bikova, o kojima niko ne vodi računa, a u stvari su, tvrde, vlasništvo komšinice Mare Bojanić. Raspuštene i gladne životinje, teške po nekoliko stotina kilograma, uništavaju njihove useve, provaljuju u štale i napadaju krave.


Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija

- Prošle sedmice krava mi se izbola na žicu, bežeći od bika. Žene su nam isprepadane, boje se da same izađu iz kuće - priča Stevo Vučenović, ističući da bikovi ugrožavaju i okolna tri sela gde takođe zalaze.

Milenko Savanović ogradio je bašte žicom, ali to mu nije pružilo sigurnost.


Ni prepreke ne pomažu
Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija Ni prepreke ne pomažu

- Sve što sam posejao potrgali su i pojeli. Bikovi su i leti i zimi u potrazi za hranom i vodom, jer su prepušteni sami sebi - ogorčen je on.

Neki seljani rasprodali su stoku, jer ne mogu više da je čuvaju od nasrtaja bikova, a pojedini su se zbog straha i odselili.

Domaćini su očajni i ne znaju kome više da se obrate za pomoć. Sami nemaju pravo da se reše životinja, a zaštitu, kažu, nisu dobili ni od policije i opštine.


Prepirka Mare Bojanić i Steve Vučenovića
Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija Prepirka Mare Bojanić i Steve Vučenovića

- Zabranjeno nam je da se branimo na svojoj imovini, a niko da nas spasi. Policija više ni ne reaguje na naše pozive. Privatne tužbe i novčana kazna nisu rešenje, jer ćemo i posle silnih sudskih troškova opet morati da živimo sa životinjama koje se nekontrolisano kreću i ponašaju - poručuje Stevo.

Starica Mara Bojanić (77), koju u selu krive za sve, živi sama, daleko od svih, u kući zabačenoj u šumi. Teško se stara o sebi i tvrdi da ima samo dva bika. U neverici je šta je doživela od komšija, koji je „maltretiraju i žele da joj napakoste“.


Pojedini seljani odselili
Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija Pojedini seljani odselili

U opštini Mrkonjić Grad upoznati su sa dešavanjima u selu Gornji Dabraci. Odgovaraju da bikovi jesu u posedu Mare Bojanić, ali da oni nemaju rešenje za muke meštana. Upućuju ih na sud.

- Bojanićeva odbija da sarađuje; jedva nam je dozvolila da jednom odvezemo umrlog bika. Pokušali smo da pričamo sa njom, ali bezuspešno. Kamo sreće da vodi računa o stoci i da možemo da joj pomognemo da razvija stočarstvo - izjavio je načelnik Odeljena za inspekcijske poslove Mitar Cvijić, dodajući da mogu da deluju jedino ako su životinje bolesne.

Oči u oči sa poštarom

Za „Marine bikove“ čuli su i u gradu, a bliski susret sa životinjom imao je poštar Boro Grmaš.

- Bikovi šetaju putevima, a jedan se ustremio na mene. Srećom, seljaci su mi pomogli. Uspeli su da ga oteraju motkama- ispričao je Grmaš, ne krijući da se prepao kada se našao oči u oči sa bikom.

Policija na terenu

Policija Mrkonjić Grada tri puta je izlazila na teren zbog ovog slučaja, a poslednji put prošle sedmice.

– Protiv M.B. podnesen je izveštaj o počinjenom prekršaju zbog držanja opasnih životinja bez nadzora, a o svemu je obaveštena inspekcija i socijalno - navodi se u odgovoru policije.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
Raspuštene i gladne životinje, teške po nekoliko stotina kilograma, uništavaju njihove useve, provaljuju u štale i napadaju krave.

treba ih pofatat i ustrojit i od njih napraviti volove  Smile

mada imam jos neka poprilicno dobra resenja...
pofatat ih...lisiti bikovskog zivota... i nahraniti sirotinju...u narodnim kuhinjama...
« Poslednja izmena: 08. Sep 2016, 16:09:15 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 52.0.2743.116
to mora da su ovi od zmaja od sipuga
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Hebo te, Indija  Smile

Citat
Raspuštene i gladne životinje, teške po nekoliko stotina kilograma, uništavaju njihove useve, provaljuju u štale i napadaju krave.

treba ih pofatat i ustrojit i od njih napraviti volove  Smile

mada imam jos neka poprilicno dobra resenja...
pofatat ih...lisiti bikovskog zivota... i nahraniti sirotinju...u narodnim kuhinjama...

Bolje izvoz za Spaniju  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 52.0.2743.116
 
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Bolje ovo 

IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.