Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:46:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mrezna kartica lose radi  (Pročitano 4223 puta)
13. Feb 2011, 12:44:06
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
Pozdrav. Problem je sledeci. dok je drugarica koristila stari adsl modem preko usb-a kod beotela, neki sagem, internet je radio dobro, medjutim crko je modem, pa su joj dali neki zyxel koji radi preko mreznog kabla, medjutim od tada se internet vuce, jedva radi, sporo otvara stranice, nekad cak ni google nece da otvori...Podesila je parametre modema sve kako su joj iz tehnicke podrske rekli. Probala je je reinstalaciju drajvera mrezne kartice koja je inace integrisana, ali to nije pomoglo. Na kraju smo uradili uninstal mrezne kartice, restart kompa, medjutim iako je komp pronasao novi hardware, pokazao da mrezna opet radi, ali od tada vise nece ni jedna stranica da se otvori, ranije je bar htelo, ali veoma sporo.

E sad sta je najpametnije, da li da kupi pci mreznu kartu zasebno, da li ce tako proraditi, ili ima neka finta, neki savet?

Da napomenem da je maticna ploca dosta stara i da su joj riknuli usb portovi pre nekoliko meseci, pa koristi pci usb adapter.

A na laptopu povezanom na isti modem je internet dobro radio.

Nadam se da ste me razumeli, hvala unapred.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 585
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 
po opisanom problemu, ja ne bih rekao da ima problem sa mreznom, da li ste probali da skenirate racunar malwarebytes-om, i antivirusom. Postavi nam sliku iz device managera.
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
Nazalost nema ona mogucnosti da okaci bilo sta, posto je trenutno bez interneta. Inace nema virusa ili bilo kakvih gamadi, startup je u redu...Probacemo da vidimo da nije neki firewall ili nesto sto blokira, ali u principu mrezna karta uredno napise connected. Ali i dalje ili je ekstra sporo ili uopste ne otvara stranice....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S9+
Ne verujem ni ja da su virusi.Ako ste sigurni da je net dobar onda verovatno je mrezna problem.Steta sto nema modem mogucnost da prikacis na USB.Moj ima pa tako mogu da vidim odma dal radi.Pitanje dal je mrezna 100%.Meni se isto to desilo i ispostavilo se da je problem los modem.Zamenili mi modem i od tad net sljaka ko lud.Meni je modem radio normalno i samo jedan dan net se vuce, download mi pao za 80% i ne radi nista kako treba.Samo sto ja imam laptop pa sam odma video da je problem ili signal ili modem.Ako imas nekog kompu da ima laptop nek ti donese pa ubodi kod njega pa vidi dal radi.Ako radi onda je mrezna a ako ne radi onda zovi te majmune iz ADSL-a pa nek ti nameste.
« Poslednja izmena: 13. Feb 2011, 14:47:24 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
Stvar je u tome sto preko laptopa radi. Isti modem, isti kabal, cim se ubode u laptop-radi. Gledao sam da nije nesto sto blokira mrezu, ali nije. Podesavao da nije neki proxy ukljucen u mozzili, exploreru, da nije neki filter, gasio sam i avast antivirus i opet nece. Jednostavno napise ''server not found''. Da li je moguce da sam windows nesto blokira? Nije ukljucen ni njegov firewall. Da ne da dzabe pare za pci lan karticu ili za reinstalaciju sistema...A ovi iz beotel podrske kazu da je kod njih sve u redu i da pokazuje protok, tj. kazu da nema nikakvih problema sto se njih tice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
Stvar je u tome sto preko laptopa radi. Isti modem, isti kabal, cim se ubode u laptop-radi. Gledao sam da nije nesto sto blokira mrezu, ali nije. Podesavao da nije neki proxy ukljucen u mozzili, exploreru, da nije neki filter, gasio sam i avast antivirus i opet nece. Jednostavno napise ''server not found''. Da li je moguce da sam windows nesto blokira? Nije ukljucen ni njegov firewall. Da ne da dzabe pare za pci lan karticu ili za reinstalaciju sistema...A ovi iz beotel podrske kazu da je kod njih sve u redu i da pokazuje protok, tj. kazu da nema nikakvih problema sto se njih tice.

Net ili radi ili ne radi... mrezna kartica takodje...
 Pre nego sto kupi novu mreznu karticu, koja uzgred kosta 500 rsd (citavo bogatstvo) neka uradi nov system...pogotovu ako se ni sama ne seca kada je poslednji put radjen...
Ako mora nekome da plati za to... boze moj... moramo i mi od necega da zivimo...  Smile

Nov system i radice joj sigurno kako treba...ako ne bude, ja cu joj za dz to namestiti  Smile

p.s.  Skini ovaj programcic, pokreni ga (na njenom kompu), sve selektuj i idi na "Empty Selected", restartuj racunar i onda vidi kako radi net. Ako i dalje zeza... nov system.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
ATF Cleaner.rar (45.39 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
Ok, probacu sa ovim program, pa ako na kraju nista bude, odradicemo reinstalaciju sistema, pa ako ni to ne pomogne, onda nova kartica... Pozdrav i hvala na savetima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
Ok, probacu sa ovim program, pa ako na kraju nista bude, odradicemo reinstalaciju sistema, pa ako ni to ne pomogne, onda nova kartica... Pozdrav i hvala na savetima.

Pozz  Smile
 Samo nam obavezno javi ovde sta si uradio i sta se desava...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
E pa kolege, misija uspesno obavljena, posle reinstalacije sistema, internet sljaka odlicno! Eto, a zamalo da kupujemo novu mreznu karticu. Pozdrav i hvala jos jednom!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:46:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.