Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 41
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Možemo li bez ubijanja da bi smo živeli?  (Pročitano 30873 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Prvo, kaze se infarkt, ne infrakt. Drugo, Eskimi imaju kratak zivotni vek zbog izuzetno losih vremenskih i zivotnih uslova u kojima zive, njihov organizam je u konstantnom stresu zbog hladnoce. Covek jos uvek nije evoluirao u tom smeru da moze lako da prezivi u ekstremnim uslovima. Tesko da bi doziveli i 40-e kad bi se hranili bobicama. Vrlo retko jedem meso, ali ga konzumiram uvek kada ga moj organizam trazi, ipak on najbolje zna sta mu je potrebno. Znam nekoliko vegeterijanaca sa prekomernom tezinom jer svoju ishranu baziraju na ugljenim hidratima. Mislim da  recept za dug zivot cine povoljni klimatski uslovi, raznovrsna i umerena ishrana i odsustvo stresa.Moj otac je umro od infarkta iako nije pusio, pio, niti jeo meso. U pitanju je genetika. Svako treba da jede ono sto mu prija i sto mu organizam trazi.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
 Naravno.Ipak siguran sam da bi mnogo ljudi jednostavno duboko razmislilo o svom životu kada bi znali kakav je put lepo upakovanog proizvoda-od samog početka pa do lepih gondola.I,kao što narator kaže u drugom snimku-ljudi misle da se životinje ubijaju bezbolno i sl.
  Meso je ubistvo.Ja sa tim nisam mogao više da funkcionišem a kad sam uvideo i da je zdravije-utoliko bolje.Ne bih da zbog"proteina"(kojih ima i u povrću) učestvujem u svakodnevnim ubijanjima-ne hvala.
  I na kraju,kako i u tekstu piše-pofledajte svinju,kravu ili konja i bika..Jaki su zar ne?Vegetarijanski se hrane?A proteini za njih?Mislite o tome prijatelji...
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
stara problematika. puno sam čitala o tome, pokušala da se hranim vegetarijanski, i videla da ne ide.
jednostavno, nije prijalo mom organizmu.
ne kažem da treba jesti meso i samo meso, da je ono jedino što nam može dati snagu, čak pretežno se hranim biljnim namirnicama (95% moje ishrane je biljnog porekla), ali onih 5% organizam sam traži... i ja ga slušam, kao što reče liv.

najveći problem kod vegetarijanske ishrane jeste manjak gvožđa, ne zbog količine koju sadrže određene namirnice, već zbog (ne)mogućnosti da se asimiluje u onom obliku koji je ljudskom organizmu potreban.
drugi problem - proteini: jedino soja ima svih 9 esencijalnih aminokiselina, svakodnevno neophodnih svakom organizmu. ovaj se problem može izbeći pravilnim kombinovanjem određenih namirnica (leguminoze i žitarice daju sve potrebne aminokiseline)
što se snage tiče, slažem se sa taxom, ne znači da nećete imati dovoljno snage za sve aktivnosti ako ne jedete meso.
ja ga jedem vrlo retko, a izuzetno sam fizički aktivna svakodnevno, i funkcionišem bez ikakvih problema  Smile

ali ne kažem da apriori ne treba jesti meso. ne kažem ni da treba da bude osnova ishrane.
jednostavno - organizam sam kaže šta mu treba, samo ga treba slušati.
e, to je u stvari najveći problem za većinu ljudi....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dugo sam bila vegeterijanac ( do trudnoće )
Nisu u pitanju bili ni moralni razlozi ( lagala bih ) ni saosećanja.
Jednostavno volela sam tu vrstu hrane. I dan danas  veoma retko jedem meso, i naravno nikoga ne masiram da prihvati moj način ishrane.

Citat
Meso je ubistvo.Ja sa tim nisam mogao više da funkcionišem a kad sam uvideo i da je zdravije-utoliko bolje.Ne bih da zbog"proteina"(kojih ima i u povrću) učestvujem u svakodnevnim ubijanjima-ne hvala.

Niti krivim  one koje vole i jedu meso, niti hvalim one koje ga ne jedu.
Ne zaboravi da se životinje ubijaju i u medicinske svrhe...nešto nisam čula da je neko odbio da uzme lek koji je predhodno testiran na životinjama.
I to je ubistvo  za potrebe čoveka ...zar ne?
Možda je samo licemerje u pitanju?????
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
LG 4X HD
Citat
a ako pogledate naše zube i uporedite ih sa životinjama koje su biljojedi,videćete da su vegetarijanski.

 Smile  chini mi se da biljojedi nemaju ochnjake!?   zubi choveka su zubi svashtojeda,prilagodjeni i za biljnu i za zivotinjsku hranu.

Citat
I na kraju,kako i u tekstu piše-pofledajte svinju,kravu ili konja i bika..Jaki su zar ne?Vegetarijanski se hrane?A proteini za njih?Mislite o tome prijatelji...

Prvo...svinja nije biljojed,svinja je svashtojed,vrlo rado jede meso
Drugo i bitnije...znash li koliko hrane kolichinski biljojedi moraju da pojedu da bi izvukli istu kolichinu kalorija?
6 -10 puta vishe od mesojeda.Drugim rechima,biljojed skoro svo svoje budno vreme provodi hraneci se,ako si spreman da jedesh salatu ceo dan umesto da za 20 min pojedesh shniclu samo napred.

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
ako si spreman da jedesh salatu ceo dan umesto da za 20 min pojedesh shniclu samo napred.
ali budi spreman da tu šniclu variš ceo dan  Smile

izvini arli nisam izdržala  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
LG 4X HD
Citat
ali budi spreman da tu šniclu variš ceo dan  Smile

odlichasn izgovor za popodnevno izlezavanje

mada,biljna hrana se vari daleko teze od zivotinjske,chisto da se zna   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
odlichasn izgovor za popodnevno izlezavanje

mada,biljna hrana se vari daleko teze od zivotinjske,chisto da se zna   Smile
za prvo se slažem u potpunosti  Smile

al za drugo nisi pravu, odma' da ti kažem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
LG 4X HD
a shto onda krave prezivaju hranu,moraju da je vare dva puta da bi iz nje izvukli neshto?
pa pola te biljne hrane se uopshte ne svari dok prodje kroz creva,to se bar moze videti po ...ovaj ...balezi biljojeda
« Poslednja izmena: 17. Maj 2007, 00:49:44 od arlekin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Anea,nadam se da si ozbiljna kad pišeš o biljkama.Ako si tinejdžerka ili do 20 godina onda to menja stvari... Odgovoriću ti ipak.
  -Biljke nemaju centralni nervni sistem,mozak i činjenica da se ne pokreću kako bi se zaštitile poput životinja govori o tome da sasvim sigurno ne osećaju ništa jer nemaju gore navedeno.Još jedna stvar:kada odsečemo granu-na tom mestu niče druga.Kod životinja to nije slučaj.
   ljudska bića imaju inteligenciju pomoću koje mogu izabrati između ponašanja koje nanosi bol drugima i onog koje to ne čini.


Osecaju toplotu, promenu dana i noci, reaguju na muziku... hm...  Smile
Na kraju... i biljke su ziva bica.... nisu deo mrtve prirade.... znaci... i kad jedes biljke, ubijas neko zivo bice....

Citat
Kod životinja to nije slučaj.

Kako to da postavim... hm... guster?

Citat
  ljudska bića imaju inteligenciju pomoću koje mogu izabrati između ponašanja koje nanosi bol drugima i onog koje to ne čini.

Ubiti biljku ili ne?  Smile
Ja glasam za ne... mnogo volim cvece...

Citat
Znam nekoliko vegeterijanaca sa prekomernom tezinom jer svoju ishranu baziraju na ugljenim hidratima.

Bingo... a, skladista ugljenih hidrata su.... ?

Citat
što se snage tiče, slažem se sa taxom, ne znači da nećete imati dovoljno snage za sve aktivnosti ako ne jedete meso.

Pa, naravno da ces imati kad se stalno kljukas ugljenim hidratima... Smile

1/2 hleba vs. snicla... malo li je... Smile
a, nesto sumnjam da ce se neko najesti od hleba... Smiley


Citat
Meso je ubistvo.Ja sa tim nisam mogao više da funkcionišem a kad sam uvideo i da je zdravije-utoliko bolje.Ne bih da zbog"proteina"(kojih ima i u povrću) učestvujem u svakodnevnim ubijanjima-ne hvala.

Nije lepo ubijati zivotinje, ali gospodjice iz Orke nose bas fine kozne ciznice Wink
« Poslednja izmena: 17. Maj 2007, 00:51:20 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 41
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.