Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Motociklista ubio dečaka vozeći na zadnjem točku  (Pročitano 17124 puta)
21. Jul 2010, 17:17:03
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Apple iPhone SE 2020
TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA U BULEVARU OSLOBOĐENJA
Motociklista ubio dečaka vozeći na zadnjem točku

Ž. Bogosavljević    | 21. 07. 2010. - 00:02h | Foto: A. Kamasi    | Komentara: 487
Novi Sad - U teškoj saobraćajnoj nesreći na Bulevaru oslobođenja u Novom Sadu u 18.20 časova poginuo je dvanaestogodišnji D. D. na kojeg je na pešačkom prelazu motociklom naleteo V. G. Vozač motora je tom prilikom i zadobio teške telesne povrede, a njegov suvozač, čiji identitet još nije poznat je lakše povređen i obojica su primljena u Urgentni centar Kliničkog centra Vojvodina.

Nesreća se dogodila kada je V. G. vozeči motor marke “suzuki” iz pravca Mosta slobode u tom momentu skoro praznim Bulevarom oslobođenja naleteo na dečaka koji je bio na rolerima i prelazio pešački prelaz. Udarac je toliko bio jak da je D. D. preminuo na licu mesta, a motor je poleteo i udario u parkirani “reno klio”, dok su vozač i suvozač pali sa motora na asflat.

- Prema dosada prikupljenim informacijama V. G. se kretao Bulevarom od Mosta slobode i na pešačkom prelazu naspram ulaza u stadio FK Vojdvodine udario dvanaestogodišnjeg D. D. Dečak je preminuo od zadobijenih povreda, dok su V. G. i njegov suvozač, čiji identitet još nije poznat, sa teškim, odnosno lakim povredam prebačeni u bolnicu. Dalja istraga će utvrditi šta se tačno dogodilo – izjavio je dežurni istražni sudija Radomir Štula nakon obavljenog uviđaja.

Svedoci ovog stravičnog sudara, navode da se motocikl kretao sigurno breže od dozvoljenog, možda i do 150 kilimetara na sat, pri čemu je bio na zadnjem točku.
 
- Videla sam ga kako se posle raskrsnice kod “Merkatora” podiže na zadnji točak i prošao je pored mene. Nisam se okretala za motorom i onda sam čula strašan udarac i pogledala iza. Videla sam kako motor i neka tela lete po vazduhu i samo sam zatvorila oči. Kada je nastupila tišina krenula sam ka mestu sudara i videla dete kako leži nepomično na zemlji i dva čoveka. – priča vidno uznemirena stanaka jedne od obližnjih zgrada.

I ostali svedoci ovog sudara navode da je motocikl vozio “na zadnjaka”, samo što deo kaže da je motor pre udara u dete na pešačkom se već spustio, dok drugi tvrde da uopšte nije to uradio.

- Ulazio sam u zgradu i čuo sam motor iza sebe i okrenuo sam se na trenutak i video ga kako se diže na zadnji točak, što i nije čudno za ovaj deo Bulevara jer ovde to stalno rade, a i nije bilo nešto automobila na kolovozu. Ušao sam u zgradu i čuo udarac i lom i kada sam se izašao na ulicu video sam da je motor na asflatu, kao i dvojica koja su bila na njemu. Nisam odmah video dete, ali sam po kricima žene koja je bila nedaleko odatle svatio da se nešto strašno desilo – kaže Milana koji živi u zgradi samo nekoliko metara od mesta nesreće.

Vlasnik “reno klia” u koji je udario motor nakon što je oborio pešaka navodi da nije video sam momenta sudara.

- Parkirao sam se i u 18.18 poslao SMS poruku za parkiranje i ušao u frizerski salon. Samo što sam seo na stolicu, dva-tri minuta posle ulaska, čuo sam kočenje i onda udarac napolje i kao i ostali okrenuo se izašao iz salona i video tri lica kako leže na asfaltu, do kojih se dvoje nisu pomerali. Suvozač je ustao, a ja sam prišao i pazio sam na saobraćaj dok nije došla hitna pomoć - kaže D. B.
Novosađani koji su se zatekli na licu mesta kažu da je vozač imao kacigu na glavi, dok suvozač nije i da je pre nego što ga je odvezla Hitna pomoć bio svestan. Neki kažu da su ovaj plavi “suziki” i ranije viđali da divlja bulevarom na zadnjem točku.

Nakon uviđaja koji je potrajao više od dva sata, vatrogasci su sa šmrkom sprali krv koja je ostala na asfaltu na mestu gde je dvanaestogodišnji dečak preminuo. Motor koji se skoro rasapao, pri čemu je delova bilo desetinama metara okolo je odvezlo pauk vozilo na dalja veštačenja.

Neposredno nakon nesreće na licu mesta su došli i roditelji i rodbina nastadalog dečaka. U šoku i neverici su plakali za izgubljenim mladim životom. Zbog toga što im se dogodilo, morali su da im pomognu i lekati Hitne pomoći, nakon čega su ih i odvezli sa lica mesta. 

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
odgovornost za ovo snosi policija, koja zna da se ovako voze motori, znaju ko vozi tako motor, ne kaznjavaju ih i ne sprecavaju ovakvo ponasanje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Apple iPhone SE 2020
Motociklista koji je pregazio dečaka u kritičnom stanju

Srna    | 21. 07. 2010. - 13:36h | Foto: Ilustracija    | Komentara: 35
Zdravstveno stanje motocikliste V. G. (28), koji je juče u Novom Sadu motorom usmrtio 12-godišnjeg dečaka, je kritično i lekari se bore za njegov život, rekao je portparol Kliničkog centra Vojvodine Ognjen Kelečević.

U toj teškoj nesreći dečak je poginuo na licu mesta, a V.G. je posle udara pao sa svog "suzukija" na ulicu i tom prilikom zadobio povrede opasne po život.
 

"V. G. se trenutno nalazi u šok-sobi i njegov život je ugrožen, uprkos tome što je juče odmah po prijemu u Urgentni centar bio podvrgnut složenom hirurškom zahvatu. Suvozač D.B. koji se nalazio na motoru sa V. G. u trenutku nesreće zadobio je samo lakše povrede i posle ukazane pomoći pušten je na kućno lečenje", rekao je Kelečević za Srnu.
 
Do teške saobraćajne nesreće u kojoj je poginuo dvanaestogodišnjak došlo je sinoć oko 18.00 časova na novosadskom Bulevaru oslobođenja, neposredno kod stadiona "Karađorđe".
 
Prema prvim nezvaničnim saznanjima, nastradali dečak je sa svojim roditeljima vozeći "rolere" prelazio Bulevar na obeleženom pešačkom prelazu.
 
Lokalni mediji u Novom Sadu došli su do saznanja da je V.G. pre tragedije vozio motocikl velikom brzinom, i to na zadnjem točku od raskrsnice kod Tržnog centra "Merkator" do mesta udesa.
 
Uviđaj posle tragedije na Bulevaru oslobođenja obavio je dežurni istražni sudija Osnovnog suda u Novom Sadu Radomir Štula.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
odgovornost za ovo snosi policija, koja zna da se ovako voze motori, znaju ko vozi tako motor, ne kaznjavaju ih i ne sprecavaju ovakvo ponasanje!

Da se i ja složim sa tobom u vezi nečeg. Nažalost tako ser juri i po centru Beograda, na Novom Beogradu, u Zemunu, svuda gde se neiživljeni tipovi razmeću a policija ne preduzima ništa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia 6300
Јури се свуда, и по селендрама и по централним градским улицама, а ти бахати возачи треба да буду најстроже кажњени како се овакве ствари не би више понављале.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Greota za dete.Baš mi je žao. Smile
Svojevremeno sam videla kako je dečko vozeći motor pokosio drugog dečka koji je vozio biciklo.
Bilo je pola 4 ujutru, motorista se vraćao iz provoda, a biiklista je išao na posao u obližnju pekaru.
Dobio je 3 godine...jer "nije ga ubio s umišljajem".
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
tragedija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Alcatel 
Mnogi motociklisti se zale na voznju vozaca automobila i pricaju kako stalno ginu motociklisti.
Da li su se zapitali kako se oni ponasaju u saobracaju. U naselju dok vozaci voze 50-60 na sat motociklisti voze 90 na sat. Video sam mnogo puta da u naselju voze preko 100 na sat a nekad i preko 150. Smile


Da li je to normalna voznja? Da li oni misle da ce pesak ili vozac imati vremena da odreaguju?
Ocigledno ne da ne misle nego nemaju savesti. To je problem.  Misle da imaju pravo da voze brzo
zato sto razvijaju vece brzine od automobila,a sa druge strane zale se po novinama i forumima
na vozace i pesake.
« Poslednja izmena: 21. Jul 2010, 19:09:55 od Luki-sb »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
mob
HTC Tattoo
odgovornost za ovo snosi policija, koja zna da se ovako voze motori, znaju ko vozi tako motor, ne kaznjavaju ih i ne sprecavaju ovakvo ponasanje!
Kakva bre policija,ne možeš ti nekoga da kazniš jel kao znaš da ludački vozi,nego moraš da ga uhvatiš u prekršaju.Drugo,njih policija sa kolima i ne juri,ni ne pokušavaju,jer ne mogu da ga stignu a i ako pokušaju on može da napravi neku ludost i da padne sa motora,a onda bi se digla frka na policiju kako su nekog motoristu oborili i slična sranja. Smile

Kriv je vozač motora,a ti isti motoristi kukaju kako vozači automobila ne voze dovoljno pažljivo. Smile Smile Smile

Dok ne budu vozili po propisima,ovakve pizdarije ima da dešavaju svake sezone,a oni naravno ne žele da voze po propisima,i naravno da će biti još ovakvih slučajeva.A da ne govorim da su većina njih klasične paljevine a pojma nmaju da voze.
« Poslednja izmena: 21. Jul 2010, 20:13:28 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
mob
HTC One
Motociklista koji je pregazio dečaka u kritičnom stanju


Zelim mu neuspesan oporavak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.