Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:05:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moja mala kolekcija Nemackih slemova 1914-1945  (Pročitano 28913 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
standardni nemacki bajonet za pusku Mauser K98
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
nemacki ww2 borbeni ranac tzv "telecak" zbog dela presvucenog telecom kozom-dlakom,cutura i manjerka posuda iz koje se jede u terenskim uslovima..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Austrougarski trench fighting knife M1917 ili kao sto naziv kaze noz za rovovsku borbu prsa u prsa-ne ide na pusku


Bajonet Mauser K98
trenc knife M1917
americki bajonet za M1 carabine drugi svetski rat
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
italijanski slem M33 drugi svetski rat,carcano M1891Ts i futrola za beretu


German WW2 trench fighting boot knife Puma Solingen *nemacki borbeni noz za cizmu



Najvredniji komad opreme Fallschirmjager gravity type I
iliti Nemacki padobranski gravitacioni noz (gravitacioni jer mu secivo izlazi kada se okrene na dole)
jako retko i jaaako skupo..idu i do 1000e



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.79
 Smile Smile Smile

svaka cast majstore
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Smile , ali; ne skrecite sa teme, covek je lepo objasnio na pocetku teme...
Sjajna kolekcija, kako si to uspeo da nabavi - kupovina, razmena, buvljak  Smile Smile Smile
Jesu li nemci imali i one sa spicem na vrhu u prvom svetskom ratu, ili sam ja to pobrkao nesto  Smile
 Smile

Da ne trazim sada al kolko se secam prvu godinu rata su ih ukinuli jer u tesnim rovovima je cesto dolazilo da se medjusobno povredjuju kad pocne topovska paljba jer svako u panici trazi zaklon pa se lako desi da onako pognut nabode onog do sebe. Na saveznickim propagandnim posterima se ipak taj slem odrzao kao simbol za nemackog vojnika
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Zanimljiva tema, recimo, predhodni model slema americke vojske zovu popularno "Fritz" jer ima oblik kao nemacki slem iz II svetskog rata:



Bravo drug..Ovaj oblik americkog slema je ispao tako sto su u neki vojni dizajnerski kompjuter ubacili kakve karakteristike zele,zastitu...i komp je pogadjate izbacio nemacki slem!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Interesantno ... ti bi kao voleo da oni dodju? Smile Smile Smile
prijatelju oni su vec dosli!! IV Nemacki Rajh je osvojio Evropu i Balkan.. Dva puta su probali na silu oruzjem nije islo,sada to rade kreditima,bankama,zaduzuju zemlje i osvajaju ih...Nazalost.. Pripadne mi muka kad pomislim na nase,engleske,francuske.. pretke koji su ostavili svoje kosti po jarugama a Nemacka sada gospodari...zalosno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Smile , ali; ne skrecite sa teme, covek je lepo objasnio na pocetku teme...
Sjajna kolekcija, kako si to uspeo da nabavi - kupovina, razmena, buvljak Smile Smile Smile
Jesu li nemci imali i one sa spicem na vrhu u prvom svetskom ratu, ili sam ja to pobrkao nesto Smile
 Smile

Pickelhaube je poceo da se koristi jos 1842 kada ga je uveo u sluzbu Nomacko Pruski kralj Frederick William IV Nosili su ga oficiri i generali,,zadrzao se do 1916 kada je povucen iz upotrebe jer nije imao nikakvu zastitu-izradjivan je od tvrde kuvane koze.Od 1916 je uveden M16 (ima ga na pocetku teme)

Kako sam nabavljao? Mukom  Smile Najveci deo od preko,ebay,kolekcionarski forumi..dobar deo kontaktima sa starijim kolekcionarima,manji deo obilazenjem pijaca,buvljaka... Sve u svemu tezak i jaaako skup hobi..sa obzirom da imam 35 i da tek 3god skupljam ima vremena..Skupo jeste ali cu jednog dana ostaviti kolekciju sinu i mocice da kupi manji stan ili dobra kola Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Bravo imas lep hobi i odlicnu kolekciju. Smile Smile Smile

Ako imas volje napisi jos ponesto o svojim slemovima, siguran sam da znas dosta o njima Smile

Hvala samurai Wink uglavno sam napisao osnovno pored svakog a ako zelis do tančina ovo je glavni sajt
 http://www.german-helmets.com/  jako dobar.. 
za siri spektar kolekcionarstva militarije
http://warrelics.eu/
gde imam i svoju temu pa koga interesuje moja cela kolekcija od pocetka pa do danas moze da njuska Wink http://www.warrelics.eu/forum/collections-display/my-small-colection-20361/

« Poslednja izmena: 27. Avg 2012, 15:47:03 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:05:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.