Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Modernizacija Supergaleba do nabavke novih aviona  (Pročitano 46463 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Linux
Browser
Mozilla
Auh, ala se diskusija rasplamsala (nemojte samo da se posvadjate, steta bi bilo u ovako dobroj ekipi).
Ovo, zadnje sto Aleksa pomenu - pa piste bi trebalo da se odrzavaju besprekorno bile travnate ili ne. Ako to vojska ne ume, jebiga onda.
Pozdrav Smile
Ja ipak navijam za G-4. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Polozaj uvodnika kod G-4 je dovoljno visoko iznad tla da ne moze da "usisa" predmete koji se nalaze na tlu, tako da je taj argument protiv G-4 neopravdan. Takodje G-4 nema problema da poleti sa slabo pripremljenih travnatih povrsina.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ако намеравају да користе Г-4 и у борбеним условима потребан је јачи мотор. На пример 28 kN као што има модернизовани Албатрос. Са овим садашњим мотором не треба ни размишљати о борбеној употреби.

На једном сајту сам прочитао да Honeywell F124 кошта 1.5 милиона евра што се сасвим лепо уклапа у буџет од 5 милиона евра по летелици. Ја бих лично волео да купимо руски мотор зато што американици имају незгодну навику да обуставе испоруку резервних делова ако режим није по њиховој вољи. Руски мотор би вероватно био нешто јефтинији.

Можемо купити и DV-2S мотор од Словака који има потисак од 25 kN.
« Poslednja izmena: 15. Avg 2008, 15:38:50 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

U blizini sam...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson s700i
.bf, što se tiče resursa aviona, oni se ne mere godinama nego naletom, trebao bi to znati kad sve znaš...

 ti mislish da avionu ne teku resursi ako stoji na stajanci 3 godine i ne pomera se .... Smile

Ne mislim, nego znam, (gume ne računamo Smile  ), ti si sada pokazao svoje znanje, tako da se moja diskusija sa tobom ovde završava, poznata mi je takva vrsta ljudi sa drugih foruma i nemam nameru da trošim resurse svog čula vida na gluposti koje pišeš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1

Ne mislim, nego znam, (gume ne računamo Smile  ), ti si sada pokazao svoje znanje, tako da se moja diskusija sa tobom ovde završava, poznata mi je takva vrsta ljudi sa drugih foruma i nemam nameru da trošim resurse svog čula vida na gluposti koje pišeš.

  genijalac  Smile . stavi plastichnu (dakle ne metalnu nego plastichnu ) cashu negde na otvorenom prostoru godinu dana ,pa ces videti kako joj "nece isteci resursi" ...  Smile .

  ---
shto se tiche promene motora ,od toga nema nishta ,iako bi valjalo. pre svega , veci i tezi motori bi pomerili centar mase ,shto  bi onda moralo da se kompenzuje promenama na trupu , drugachijim reshenjem uvodnika vazduha ,nosachima motora ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

U blizini sam...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson s700i
Jedna reč-konzervacija, genije, i otkači se više od mene! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
U pravu je bf, resursi odredjenih delova aviona teku i kada taj avion stoji, a mislim da G-4 nisu bili konzervirani vec su samo retko leteli zbog nedostatka goriva, i to je posledica izlozenosti atmosferskim uslovime pre svega. Svi delovi struktire se detaljno pregledaju (raznim metodama da ih sad ne nabrajam) i ispitaju, nakon cega se moze utvrditi i proceniti koliko jos dugo ce moci da trpe opterecenja kojima su izlozeni kao i vremenski rok upotrebe uz odgovarajuce odrzavanje (zastita od korozije recimo). nakon jednog ovako obimnog posla doci ce se do procene koliko aviona se zaista moze remontovati i produziti im vremenski radni vek na dodatnih 15 ili 20 godina, gde ce jedan broj letelica biti otpisan u smislu da se na njima nece vrsiti digitalizacija niti produzenje resursa vec ce oni biti korisceni takvi kakvi su do isteka postojecih.

Promena motora je teorijski moguca, uz odgovarajuce finansijske resurse koje mi nemamo rekao bih. Cak i da je moguce pronaci jaci motor slicnih dimenzija kao postojeci kojem bi odgovarao protok vazduha koji daje postojeci uvodnik, to bi opet zahtevalo neke strukturne promene, nove motorske nosace... Sve u svemu komplikovana i skupa prica za nas, a i za bilo koga obzirom da se radi o svega 15 ili nesto vise letelica, jednostavno nema logike na taj nacin trositi resurse i novac za tako mali broj letelica.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

U blizini sam...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson s700i
Znam da  Galebovi nisu bili konzervirani, ja kada sam govorio o resursima i konzervaciji mislio sam generalno, a ne samo na naše Galebove.
« Poslednja izmena: 16. Avg 2008, 12:16:26 od Boba-No1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
 kod nas je radjena na nekim avionima konzervacija po principu shtapa i kanapa  Smile : zatvaranje uvodnika i izvodnika motora najlonom i oblepljivanje trupa lepljivom trakom  Smile.

prava konzervacija je skupa . radjena je npr na americhkim B-52 ,koji su onda vraceni u akciju pred zalivski rat 1991. neki su predlagali da se isto uchini i sa f-14 ,ali je ispalo jeftinije da se poseku i da se nabave novi avioni .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
То британско смеће које су ставили као мотор је чак и тада пре 30 година било застарело. Постоје јачи мотори који имају и мању димензију и мању масу. Г-4 је вероватно пројектован тако да се у будућности може ставити јачи мотор.

Планираних 5 милиона евра по летелици је изузетно велики новац и свака модернизација која не укључује нов мотор је криминал. Нов мотор могу да ограниче на 18kN уместо 25 kN. Нови мотори имају и већи ресурс, мању потрошњу и поузданији су.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.