Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:20:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mislim da sam prevaren  (Pročitano 15666 puta)
12. Okt 2012, 13:22:09
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15451
Zastava Dorcol
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
Dogovorio sam se sa jednim likom preko jednog sajta kupujemprodajem da razmenimo telefone.Dogovorili smo se da prvo ja njemu posaljem a posle on meni.Covek je imao 4 pozitivna komentara i mislio sam da nemoze da me zajebe.Takodje smo se nesto dopisivali i kaze kao da nema sanse da me prevari.Trazio sam da mi posalje uslikanu licnu kartu, sto je on i uradio , samo je ono mesto gde stoji potpis zamagljeno ( ne vidi se ).

Ja sam njemu poslao u utorak i posle sam mu napisao puruku da i on meni posalje.U 18:43 dobijam poruku od njega i kaze da nemoze da mi posalje jer Post Ekspres prima samo do 16:00.(On je inace iz subotice, a ja iz Beograda.)

Sledeci dan kad je trebao da mi posalje kaze da je ceo da bio na putu i da mu je zena podigla moj paket koji sam mu ja poslao, i nije stigao da posalje meni paket.I kaze da ce mi sutra do 13 poslati i obavestiti me putem SMS poruke koju nije poslao.

Cak i da je poslao paket do 13 casova juce, on bi danas vec trebao da stigne jer post ekspres obicno ujutru dostavlja, bar je tako do sada bilo. Covek mi je ostavio broj telefona, zvao sam ga juce jedno desetak puta, i danas jedno 3-4 puta i uvek je nedostupan.

Na kupujemprodajem sajtu postoji opcija da prijavim prevaru, koja je mislim ocigledna.Jel neko ima iskustva sa tim sajtom mozda i zna kako da prijavim to policiji i da li ce se policija uopste time baviti.Jer nisu male pare (315 evra je u pitanju).Ja imam adresu,broj telefona i sliku licne karte od tog lika, sad ne znam da li je ista od toga tacno.

Takodje ako prijavim laznu prevaru mogu da mi naplate novcanu kaznu a to mi se i nebi svidelo.
Sta da radim?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Frizider
Pa ako tako postavis ne mogu da te kazne za laznu prevaru makar i da lik stvarno ima bas sada osamsto precih obaveza. Na osnovu toga sto si napisao, imas prava osnovano da sumnjas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


MAJA

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3310
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
idi mu na gajbu
IP sačuvana
social share
Nemoj na silu uzmi veci cekic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 22.0.1229.79
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, pazi...Ono sto si def. propustio da uradis je da trazis broj posiljke... jos u tom razgovoru kada je rekao da je slao...

Sto se tice PostExpressa... postari su malo lenji, pogledaj da li ti je ostavio nesto u sanducetu...

Ako ne... procitaj pravila na sajtu i procitaj, prijavi... posto oni moraju da imaju njegove licne podatke... i prijavis policiji... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15451
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
Pa, pazi...Ono sto si def. propustio da uradis je da trazis broj posiljke... jos u tom razgovoru kada je rekao da je slao...

Sto se tice PostExpressa... postari su malo lenji, pogledaj da li ti je ostavio nesto u sanducetu...

Ako ne... procitaj pravila na sajtu i procitaj, prijavi... posto oni moraju da imaju njegove licne podatke... i prijavis policiji... Smiley

on nije poslao, reko je da ce poslati.sto se tice dostave posiljke obicno me pozovu jer imaju moj broj telefona i donesu mi na ruke.

Sa sajta:

"Primeri prijavljenih slučajeva prevare:

1) Prodavac (prevarant) predlaže kupcu razmenu mobilnih telefona. Kao garanciju traži od kupca da kada kupac primi njegov paket sa mobilnim telefonom plati kurirskoj službi 50 evra za taj vrednosni paket iako na primer vrednost telefona daleko prevazilazi tu sumu. Prodavac radi sticanja poverenja kod kupca u isto vreme predlaže kupcu da i on to isto uradi, da pošalje vrednosni paket sa mobilnim telefonom i isto traži isplatu od 50 evra prilikom isporuke. Na taj način se kreira poverenje koje prethodi prevari. Prodavac pošalje prvi paket i kada kupac plati okupninu, preuzme paket, otpakuje ga onda shvata da u njemu nema ništa. Platio je paket 50 evra (što ide prodavcu odnosno prevarantu) i poštarinu a dobio je prazan paket. Sve vreme se predavac kupcu ni jednom nije predstavio niti je odgovorio ni na jedan telefonski poziv.

2) Prodavac (prevarant), nema oglas ali pretražuje sajt i kontaktira oglašavača koji kupuje nešto. Predstavlja se pravim imenom i prezimenom, naravno poseduje predmet koji kupcu treba i to po ceni koja je znatno manja od realne. On šalje predmet ("upravo ide u poštu"), a žrtva samo treba da mu pošalje pare preko pošte. Predmet kupcu nikad ne šalje ali zato prispeli novac podiže u pošti uz uredno legitimisanje. Pošto se prevarant zadovoljava sitnim iznosom računa da neće biti interesantan istražnim organima.

3) Prodavac (prevarant) nudi jeftino telefon, laptop ili procesor (oglas je obično bez slike ili je slika skinuta sa interneta) i traži uplatu male kapare postnetom. Kupljeni predmet posle nikada ne šalje. Ovakvi slučajevi su se dešavali u slučaju jednog prodavca sa više naloga iz Raške i/ili Novog Pazara.

4) Dešava se da prevarant, koji navodno kupuje predmet, traži prvo slike vaših ličnih dokumenata, a kada mu pošaljete on se više ne javlja! Posle toga daje oglase i traži uplatu pre slanja paketa, a kao "garanciju" šalje slike navodno svojih tj. tuđih dokumenata!

U svim navedenim slučajevima kupovina pouzećem, preko kurirske službe koja omogućava otvaranje paketa pre plaćanja, sprečava mogućnost prevare. "

mislm da je meni zapao slucaj pod 4.To jest da je on kopirao necija dokumenta i onda slao meni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Frizider
Ima ko ce da lupa glavom sta spada gde i kako. Od priminja odvajas za te usluge.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15451
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
Ima ko ce da lupa glavom sta spada gde i kako. Od priminja odvajas za te usluge.

? kakva primanja ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Frizider
Placas porez, porez ide u budzet, budzet hrani miliciju i tako Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15451
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
Sta ce bito ako ga ne nadju, to jest nemogu da mu udju u trag.Da li ce moci neko da mi nadoknadi stetu ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
oce
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:20:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.