Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:42:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Miodrag Qzma Kuzmanović  (Pročitano 51680 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung S7
...što je izazvalo velike kontroverze i čak gomilu mojih poznanika koji su mu (opravdano) pretili

Pretili ste coveku koji je ispljuvao Final Fantasy franshizu. Svashta bre. Koliko vi decaci imate godina?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Sendo 
Pazi, nisam ja pretio, pretili su ti iz udruženja. Njima je Anime/Manga svetinja. Dakle, ne moraš da je voliš (nisu sekta ili gomila ludaka), možeš da joj zameriš, ali da pišeš da je shit u javnom časopisu, to je malo previše. Qzma je sebi dozvolio pljuvanje političara, pošto oni sigurno ne čitaju SK, ali ovi su malo drugačiji. Posle se pravdao u IO Portu kada mu je neko poslao request za Anime based igru na PCu. Pisao je u stilu "Evo da ne ispadne da mrzim Anime/Manga ljubitelje".

Posle je u "Ja igrač" opet pljuvao Anime i Mangu, poredivši ih sa Grandom i Špansko/Tursko/Grčkim serijama, u tekstu kada mu se rodio bratanac koga će on da poduči "pravim vrednostima". Dakle ne voliš - to je ok, ali ne moraš da provociraš ljude koji to vole da su budale, a da si ti pametan jer to ne gledaš.
« Poslednja izmena: 24. Nov 2012, 14:16:13 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Pljuvao je i Maria, posredno i Nintendo. Mnogo kvari utisak o sebi kada piše o stvarima koje ne prati i u dovoljnoj mjeri ne poznaje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Sendo 
@bluesoniq Samo da ti objasnim, ja njega ne mrzim, uveseljava me svojim tekstovima i iako izgleda da sam otvorio temu da bi ga hateovao, to nije slučaj. Ja čitam svaki njegov tekst i gotivim mu stil (opet, sem Nemačke, trpanja WoWa kao savršenstva u svetu video igara i ocenjivanja u opisima, kao i "Ja, igrač" koja se ne bavi igračkom populacijom, nego je mesto gde promoviše samog sebe), ali neću da se ponašam kao airhead i da gledam kako čovek svaki mesec pravi glupost iznova i iznova. Možda ne mogu da mu naredim da to ne radi, ali mogu da javno kritikujem njegov profesionalan rad. Nemoj me pogrešno shvatiti, ja (i još ljudi koji su ga kritikovali) bi sigurno izašli sa njim na piće i sprdali se na sve ovo što kritikujemo, možda i zamerili, ali nikada u stilu "j***m ti mater" itd. Lik je stvarno dobar u onome što radi, ali pravi iste greške i mesto da nam bude neka vrsta monolita u svetu igara, on se pozicionira kao "guilty pleasure" (barem u mom slučaju).

Off topic: Pročitajte prvi deo teksta na http://www.sk.rs/2011/03/siop03.html (nemojte da gledate potpis) i recite mi da li vam se čini da ga je Qzma radio?
« Poslednja izmena: 24. Nov 2012, 14:31:12 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
SonyEricsson K610i
Citat
zma je sebi dozvolio pljuvanje političara

Pfft... 95% ljudi u Srbiji to radi javno i tajno. xD

Citat
Pazi, nisam ja pretio, pretili su ti iz udruženja. Njima je Anime/Manga svetinja. Dakle, ne moraš da je voliš (nisu sekta ili gomila ludaka), možeš da joj zameriš, ali da pišeš da je shit u javnom časopisu, to je malo previše. Qzma je sebi dozvolio pljuvanje političara, pošto oni sigurno ne čitaju SK, ali ovi su malo drugačiji. Posle se pravdao u IO Portu kada mu je neko poslao request za Anime based igru na PCu. Pisao je u stilu "Evo da ne ispadne da mrzim Anime/Manga ljubitelje".

Znaci, ti iz Anime/Manga udruzenja su nesto slicno kao LGBT ili Sajentolozi... ako procitamo samo jednu losu rec koju si ti napisao o nama, tuzicemo te...  Smile

Citat
Off topic: Pročitajte prvi deo teksta na http://www.sk.rs/2011/03/siop03.html (nemojte da gledate potpis) i recite mi da li vam se čini da ga je Qzma radio?

Ne cini mi se da ga je Qzma radio.  Smile
« Poslednja izmena: 24. Nov 2012, 14:38:08 od Utopia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Sendo 
@ Utopia Ne, ponovio sam, nisu Sajentolozi, nego ljudi imaju zaštitnički pristup prema tome, opet, možda su preterali, možda nisu, poenta je da je on prvi krenuo, bez ikakvog razloga, i da nije imao potrebu da pljuje nešto što ne voli javno. To što do tog trenutka nije imao posledice u životu kada je nešto pljuvao ne znači da može da pljuje sve što mu se ne sviđa. A to da politiku pljuje 95% javno i prikriveno, ne znači da on u časopisu o Kompijuterima u kojima politika nema potrebu da se pominje (osim u novinarskom smislu kada neki ministar/političar da izjavu vezanu za to, ili kada prisustvuje nekoj manifestaciji vezanoj za Informatiku i Računarstvo). Dakle, za sve ima vreme i mesto. Smile
« Poslednja izmena: 24. Nov 2012, 14:58:32 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
SonyEricsson K610i
@BlizzardJakkal

Nije bitno ko je poceo... licno mislim da je detinjasto navoditi to kao razlog, bitnije je da li je vredno reagovati, ako je samo tu jednu stvar samo ovlas pomenuo u negativnom kontekstu jednom ili par puta... to vise spada u slobodu govora i ovi iz Anime/Manga udruzenja preteruju ako ce da mu prete zbog toga. Osim ako ih u jednom tekstu nije gadno unakazio pljuvanjem...

Citat
A to da politiku pljuje 95% javno i prikriveno, ne znači da on u časopisu o Kompijuterima u kojima politika nema potrebu da se pominje (osim u novinarskom smislu kada neki ministar/političar da izjavu vezanu za to, ili kada prisustvuje nekoj manifestaciji vezanoj za Informatiku i Računarstvo). Dakle, za sve ima vreme i mesto.

Hmm... pa "Ja, igrac" rubrika se uglavnom bavi o (njegovom) nerd zivotu u Srbiji... i moze da pise (pljuje  Smile) sve sto je vezano za to... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Sendo 
Prvo da ti kažem jednu stvar - Sloboda govora je reći istinu i ne uvrediti nikoga njome. Dakle imaš razliku između slobode i vređanja. Drugo, slažem se za preterivanje od udruženja, ali opet koliko puta on brani nešto do smrti sa svojim stavovima iako ne mora da znači da je isto pravedno? Treće, mogao je da kaže da je Anime/Manga, pa i J igre nešto što ne gotivi, i da time da na doznanja da nije ljubitelj nečeg, a da pri tome ne povredi osećanja drugih. Dakle, mogao je sve to lepo da kaže, ali nije.

Ja sam za to da je naslov "Ja, igrač" misleading, jer to podrazumeva da je lik neko ko prati igraču scenu i komentariše njen uticaj na igrače, domaće i strane. To što se podredio domaćoj sceni je skroz ok, ali ne produbljuje temu, već priča o svom (imaginarnom i stvarnom) životu, bez ikakvih dodira sa onim o čemu treba tema da govori. Ne kažem da su tekstovi monotoni, naprotiv, ali imam utisak da se ne bave stavom igrača prema tržištu, komuni i ostalim aspekata video igara i njihovih uticaja, nego da maše temu pričama o njemu, njemu, njemu... i da, jesam rekao da u temi dosta piše o sebi?

Da se nadovežem na Magic Mastera: Danas biti gamer nije igranje samo PCa i Xbox 360, koje on promoviše samo zato što je na njima moguće igranje igara skinutih sa torrenta/upload sajtova itd. PS3 skoro i da ne pominje, dok Nintendo WII izbegava jer mu je ciljna publika deca i porodica (dakle, nema ozbiljnih Uber naslova da zadovolje njegove potrebe). Jedino što sam siguran da je plaćao da bi igrao jeste World of Warcraft, koji je neretko propagirao kao stvar kojoj se stalno vraća iznova i iznova. Sve ostalo je normalno piratizovati i ako kojim slučajem ne može, kao pomenuti Playstation 3, on od toga beži ko Đavo od krsta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung S7
Mislim da rubrika "Ja, igrac..." govoti o tome da senjor Kuzma iznosi ono sto misli. Pri tome ne mora uopste da bude objektivan. Casopis svet kompjutera bi uglavnom i bio posvecen kompjuterima, a ako urednik/vlasnik tog lista to pozeli moze da pise i o konzolama, ali ne mora.

I opet da jos jednom podvucem da je svaka pretnja prema novinaru - zlo.
Covek lose pise o onome sto misli da je po njemu djubre.

Kako moze neko da uvredi osecanja ljudi koji gledaju japansku crtanu seriju. Pa nije vam vredjao majke i sestre. Ljudi bez uvrede ali citajuci ovo delujete ko religiozni fanatici. To nije dobro.

Mogu samo da zamislim sta bi se desilo da sledeci put neko ispljuje Simu Strahotu iz dalekog svemira ili slucajno Snupija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Sendo 
Gle sve stoji, ali opet, vi pravdate njegov govor mržnje, seksizma, šovinizma i ostalih -izama, koje na zapadu ne bi tako lako izgovarao. I svako ima pravo da se pobuni kada mu diraš nešto. Misliš da je ok vređati nešto javno i otvoreno bez posledica? Nije, naravno da nije. Ne slažem se sa gospodom koja su mu pretila, ali ne mislim ni da je taj potez Qzme bio dobar. Kada nekoga vređaš zato što to voli da gleda/čita/radi, ti atakuješ na njega kao ličnost, jer to ga definiše. Dakle, atakom na Anime/Mangu, ljudi su se osećali napadnuto i naravno usledio je kontranapad. Opet kažem, braniš jednu stranu smatrajući da treba da iskulira, a pri tome pravdaš čoveka koji namerno provocira. Totalno si neobjektivan.

Pretnja prema svakom novnaru zlo? Delimično se slažem. Novinarstvo kojim se on bavi treba da bude usmereno prema Kompijuterima. Međutim piše šta oće, jer je član redakcije i dosta ljudi to odobrava. Međutim, u svemu imaš granice, pa i u hvaljenju sebe, provociranju drugih i njihovih svera interesovanja, a Quzma se igra "Školice" stalno skakajući između "dozvoljenog" i "nedozvoljenog".

Ne kažem da nisi u pravu, slažem se za preteranu reakciju fanova Anime i Mange, ali sa veliko A, prvo sagledaš stvari iz obe perspektive, ne samo iz jedne ili druge i proceniš. Ne možeš samo da pravdaš nekoga zato što je tvoj idol, i ne možeš da zažmuriš na svaki negativan tekst koji napiše. I ne možeš da napadaš udruženje ljubitelja koji bi sa jednim izvinjenjem bili zadovoljni, a koje nisu mogli da dobiju jer Qzma ima visoko mišljenje o sebi.

Njegov problem nije što dozvoljava sebi sve i svašta, nego što kada napravi kiks nastavlja istim tempom. A onda će neko stvarno da ga dočeka sa štanglom i biće "Jadan on, on ni mrava nije zgazio", a to je dragi moj daleko od istine.
« Poslednja izmena: 24. Nov 2012, 21:57:29 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:42:01
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.