Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 38
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milutinović oslobođen, ostalima zatvorske kazne  (Pročitano 28007 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Još će posle svih debakla u politici i taj krmak doći da traži predsedničku platu i obeštećenje za godine u zatvoru.

Oko obeštećenja još uvek nije odlučeno kako će da ide. Haški sud je uputio to pitanje nekom organu ujedinjenih nacija i čeka se odgovor već godinama

Što se tiče ratne odštete ona se uglavnom utvrdjuje mirovnim ugovorom, a toga ovde nije bilo. E sada konkretne žrtve mogu da traže obeštećenje i čini mi se da je naš sud već par puta dosudio neka obeštećenja, ali videćemo kako će to ubuduće ići
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia E
Znao sam da biti osudjeni to je van diskusije nisu ih tamo oterali da bi ih pustili, ali kada su danas osudjeni prosto se covek zapita da li mi kao narod imamo pravo na postojanje?
Ako malo bolje sagledate za koje stvari nas terete a znamo da dobar deo je neistinit, ako je neki narod u Evropi u 20 veku stvarno radio takve stvari onda on ne zasluzuje da postoji Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Sada je ipak najvaznije, u svetlu zakljucaka iz ove presude, analizirati koliko je drzava Srbija izrucenjem ovih optuzenika i nepomaganjem njihovoj odbrani, sama sebi odmogla u nedavno pokretnutom procesu pred MSP zbog jednostrano proglasene nezavisnosti KiM...

Da je samo u pitanju posledica ovoga na spor oko nezavisnosti kosova - problem ne bi bio veliki. Posledice ove presude su mnogo teze

Ljudi smatraju da je ova presuda nepravedna ili zbog toga što je netačno utvrdeno činjenično stanje ili zbog toga što nema odgovornosti osudjenih ili zbog previsokih kazni

Medjutim, najteži je onaj deo presude oko utvrdjenog činjeničnog stanja: najvažniji deo presude je onaj koji je izmedju dve opcije:

prva - sukob je trajao na kosovu izmedju snaga Jugoslavije i NATO i OVK pa je posledica toga i iseljavanje albanaca, ubijanje nedužnih civila itd. (stav odbrane)

druga - Srbija (tj Jugoslavija) je sistematski sprovodila napade, ubistva deportacije (stav tuzbe)

u presudi je (generalno govoreći) utvrdjena druga opcija i to je prava tema za razgovor!
Posledice toga sto si naveo kao zakljucak mogu upravo biti najteze u sporu pred MSP, sto je upravo to o cemu ja pricam...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Znao sam da biti osudjeni to je van diskusije nisu ih tamo oterali da bi ih pustili, ali kada su danas osudjeni prosto se covek zapita da li mi kao narod imamo pravo na postojanje?
Ako malo bolje sagledate za koje stvari nas terete a znamo da dobar deo je neistinit, ako je neki narod u Evropi u 20 veku stvarno radio takve stvari onda on ne zasluzuje da postoji Smile

mislim da je ovo jedan od boljih komentara, ako ne i najbolji koji sam pročitao na Burek forumu - ovde je dosta toga rečeno i drugim rečima, ako je dobar deo ipak istinit (za ono što ti tvrdiš da je neistinito), nije li onda poanašanje i aktivnost Nataše Kandić sasvim u redu?

Citat
Posledice toga sto si naveo kao zakljucak mogu upravo biti najteze u sporu pred MSP, sto je upravo to o cemu ja pricam...

pa ja ipak mislim da to nije baš tako - msp će se izjašnjavati o legalnosti nezavisnosti  i može da uzme u obzir da li je recimo to pravo na samoopredelenje bilo opravdano zbog svega što je uradjeno na kosovu pa utvrdjeno presudom u haskom sudu, ali za faktičko stanje na kosovu u pogledu suvereniteta srbije to neće imati nikakav značaj
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 496
Zastava Ниш брее ...
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Nokia E52
Ех србине проклет ли си,
кад за нигде видиш ниси,
самог себе ка дну вучеш,
а о правди ћутиш, мучеш.
Smile
IP sačuvana
social share

"Са Вером у Бога, за Краља и Отаџбину"

"Чујте Срби-чувајте се себе", и "Књига о Милутину"- (http://forum.burek.com/index.php/topic,207224.170.html).


"Свето Писмо"- верзија за мобилне телефоне:http://forum.burek.com/index.php/topic,152532.70.html
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia E
Znao sam da biti osudjeni to je van diskusije nisu ih tamo oterali da bi ih pustili, ali kada su danas osudjeni prosto se covek zapita da li mi kao narod imamo pravo na postojanje?
Ako malo bolje sagledate za koje stvari nas terete a znamo da dobar deo je neistinit, ako je neki narod u Evropi u 20 veku stvarno radio takve stvari onda on ne zasluzuje da postoji Smile

mislim da je ovo jedan od boljih komentara, ako ne i najbolji koji sam pročitao na Burek forumu - ovde je dosta toga rečeno i drugim rečima, ako je dobar deo ipak istinit (za ono što ti tvrdiš da je neistinito), nije li onda poanašanje i aktivnost Nataše Kandić sasvim u redu?

Znas sta ja ne zelim da umanjujem zlocine ali mene vredja kad mi prica jednu pricu kandicka o srebrenici a ja sam razgovarao sa ljudima koji su u to vreme bili tamo i videli ko sta kako gde nece ona da me ubedjuje u neke suprotne stvari, zasto bi bilo ispravno sto ona radi time sto su samo Srbi pravili zlocine sto apsolutno nije tacno i za to postoje brojni dokazi i video snimci, ona je mahala kasetom gde Srpske paravojne jedinice streljaju civile kao to je extra veliki zlocin ovo ono godinama pre toga postojali su video zapisi el mudzahid jedinice u BIH koji su Srbima odsecali glave i vadili oci i sve to snimali na pitanje da li je cula tako nesto ona odgovara sad to prvi put cujem od vas, o takvoj osobi ja ne zelim da trosim reci.
Ko je hteo da razume moj komentar(prethodni), razumeo je!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.00
битна и неопходна напомена

Citat
Ko je hteo da razume moj komentar(prethodni), razumeo je!

 Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3969
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Sto se tice presude Milutinovicu moguce je da je u pitanju nekakva skrivena politicka igra.Tragikomicno je da je osudjen Ojdanic koji prema svojim sposobnostima nebi mogao da bude ni desetar a do mesta nacelnika generalstaba je dosao slihtajuci se Miri Markovic.Zao mi je generala Lazarevica jer je jedini posten covek medju ovim olosem kojima bi ja sudio za kriminal i unistavanje sopstvenog naroda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Citat
Posledice toga sto si naveo kao zakljucak mogu upravo biti najteze u sporu pred MSP, sto je upravo to o cemu ja pricam...

pa ja ipak mislim da to nije baš tako - msp će se izjašnjavati o legalnosti nezavisnosti  i može da uzme u obzir da li je recimo to pravo na samoopredelenje bilo opravdano zbog svega što je uradjeno na kosovu pa utvrdjeno presudom u haskom sudu, ali za faktičko stanje na kosovu u pogledu suvereniteta srbije to neće imati nikakav značaj
Pa to je samo tvoj licni stav, ali za ovu drzavu kao i za sve ostale umesane drzave misljenje MSP je svakako nesto sto ce biti od velikog znacaja, bez obzira na "neobavezujucu" snagu tog misljenja. Na kraju krajeva, to misljenje ce imati uticaja na odluke organa UN, uticace i na sve drzave koje uvazavaju medjunarodno pravo i ulogu UN i bice dodatni argument protiv priznanja KiM...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Strasno...ocekivan ishod...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 38
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.