Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Miloš Karaklajić (17) ubijen u školskom dvorištu u Surčinu  (Pročitano 10746 puta)
26. Jun 2005, 09:37:28
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Miloš Karaklajić (17) ubijen u školskom dvorištu u Surčinu

Pokošen rafalom iz kalašnjikova

Miroslav Jovanovski (20) pucao zbog ranijeg sukoba sa Miloševim drugovima. Posle zločina roditeljima rekao: "Napravio sam sranje. Izgleda da sam ubio nekog" i tražio im pasoš da pobegne iz zemlje, ali ga je policija našla

BEOGRAD - Beogradska policija uhapsila je Miroslava Jovanovskog (20) zbog sumnje da je preksinoć, oko ponoći, u dvorištu Osnovne škole "Vuk Karadžić"u Surčinu ubio Miloša Karaklajića (17).

Policija je saopštila da je Karaklajić bio u društvu sa nekoliko drugova, kada je naišla druga grupa mladića i htela da se obračuna sa njima. U jednom trenutku, Jovanovski je iz automatske puške ispalio nekoliko metaka, od kojih je jedan smrtno ranio dečaka.
Dečaci koje smo juče zatekli na mestu ubistva kako donose cveće i pale sveće u pomen drugu, ispričali su nam da se sve odigralo iznenada. Oni kažu da je Miloš sedeo na svom "skuteru" kada se iznenada ispred njih pojavio mladić maskiran "fantomkom" i ispalio rafal iz "kalašnjikova". Miloš se samo srušio s motora i ostao na mestu mrtav, dok je ubica pobegao.

Kako se juče moglo čuti u Surčinu, Jovanovski je potom otišao kući i rekao roditeljima: "Napravio sam sranje. Izgleda da sam ubio nekog" i tražio im pasoš da pobegne iz zemlje. Ipak, tokom noći policija ga je pronašla i uhapsila u stanu devojke na Starom sajmištu u Novom Beogradu. Kako saznajemo, policija je pronašla i pušku iz koje je Miloš ubijen, a koju je Jovanovski sakrio na groblju u Surčinu.

Nezvanično saznajemo da je Jovanovski hteo da "namiri stare račune" zbog ranije tuče ove dve grupe mladića. Miloševi drugovi, međutim, kažu da on nije učestvovao u toj tuči i veruju da je Jovanovski pucao nasumice. Meci su, nažalost, pogodili Miloša u glavu.

Jedna od stanovnica okolnih kuća kazala nam je da je Jovanovski, verovatno, imao saučesnike koji su ga čekali u automobilu ispred škole.

- Odjeknuli su pucnji, ali nisam reagovala misleći da su petarde. Međutim, odmah potom začula se vriska, a neko je vikao da se pozove Hitna pomoć. Istrčala sam iz kuće i videla mrtvog dečaka. Bilo je užasno. Meci su mu isterali oči. Istog trenutka videla sam i crni auto. Mislila sam da hoće da odvezu dečaka u bolnicu, ali je vozač naglo dodao gas i otišao. Za njim je projurio još jedan auto - kaže ova žena.

Meštani Surčina dodaju da je Jovanovski bio problematičan i da je već bio osuđen na godinu i po dana zatvora jer je jednog dečaka izbo nožem.

Huligani tukli lekare i napali novinare

Tragedija u Surčinu završena je još jednim incidentom. Grupa obesnih mladića, koji su se okupili posle pucnjave ispred škole, pretukla je ekipu Hitne pomoći. Jedan od pretučenih, medicinski tehničar Željko Stupar, kaže da se sve odigralo naočigled policije koja, po njegovom mišljenju nije smela da reaguje.
- Grupa huligana bez ikakvog povoda počela je da psuje, preti i udara vozača Hitne pomoći Radivoja Krstića, a zatim je nasrnula i na mene i lekarku Sanju Mišić. NJu sam nekako uspeo da odbranim, ali su tada skočili na mene. U međuvremenu je stiglo još policajaca, ali se niko nije usudio da nas zaštiti. Ogorčen sam na inspektore što su doveli nesposobne policajce, koji su nemo gledali kako nas biju. Bio sam prestrašen gnevom te dece. Da ste mogli da im vidite poglede. Video sam smrt u njihovim očima - kaže Stupar, navodi da će podneti prijavu protiv huligana.
Dok je TV BK juče u Surčinu snimala prilog sa Stuparom, naišla je grupa maloletnika i nasrnula na Stupara i TV ekipu, a zatim uputila psovke i ekipi Glasa.
      
      
Glas javnosti \ Petar Rosić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Ja nemam komentar!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Brutalna ubistva se desavaju svud u svetu. Zrtve su uvek nevine -- cak i kad poznaju ubicu. Niko ne zasluzuje nesto tako strasno kao sto je da bude ubijen.

Medjutim strasna je nezainteresovanost i neaktivnost ministarstva sile koje vodi bivsi obijac kioska i posle incidenta, pri dolasku ekipe Hitne pomoci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni je jos strasnije da je ubistvo prekopirano sa ulica SAD... Klinac uzme kalasnjikov, izreseta kog stigne, dodje kuci i mrtav 'ladan kaze da je ubio nekoga i roditelji ga puste... Da moje dete tako nesto ucini, vezala bih ga i pozvala policiju...

Ponasanje policije nije za cudjenje... uvek su bili kukavice... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
@Anea

Da li bi ga vezala i pozala policiju??????????????????
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Saslušan ubica dečaka iz Surčina

BEOGRAD - Miroslav Jovanovski (20), koji je uhapšen zbog sumnje da je u petak uveče, oko ponoći, u dvorištu surčinske Osnovne škole "Vuk Karadžić", ubio Miloša Karaklajića (17), saslušan je juče pred istražnim sudijom Okružnog suda Nebojšom Živkovićem, koji mu je posle višečasovnog saslušanja odredio pritvor do 30 dana.

Pretpostavlja se da je dečak žrtva međusobnog obračuna lokalnih bandi iz Surčina i da je nastradao slučajno, jer je ubica u njega greškom ispalio dva smrtonosna hica iz "kalašnjikova", koja su bila namenjena nekom drugom.

U dvorištu škole i juče su Miloševi drugovi palili sveće. "Te večeri, kao i ranije, u dvorištu smo igrali basket i zezali se. Miloš je sedeo na skuteru kada se na kapiji pojavio naoružani mladić sa fantomkom. Čulo se samo: "Pucaj Miks"- kaže jedan od očevidaca. Jovanovski je i ranije izbo nožem jednog dečaka ispred škole.

Glas javnosti \ D. Ć.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
@Cyber Cow
da, najozbiljnije... za sve gluposti koje sam cinila ili cu ciniti odgovornom smatram samo sebe... nikad nisam mesala roditelje ili krivila drugoga... i tu osobinu nameravam da prenesem i na svoju decu kad ih budem imala... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Miloš Karaklajić (17) ispraćen na večni počinak na groblju u Surčinu

Sahrana pod opsadom policije

Uoči Miloševe sahrane, njegovoj babi prepuklo srce od tuge. Po jednoj verziji, meta napada bio je sin Novaka Buhe

BEOGRAD - Miloš Karaklajić (17), koji je ubijen u petak uveče u školskom dvorištu OŠ "Vuk Karadžić" u Surčinu, sahranjen je juče na pravoslavnom groblju u ovom mestu. Od Miloša su se oprostili roditelji, brat, rodbina i više stotina drugova i sugrađana.

Porodicu Karaklajić juče je zadesila još jedna nesreća, Miloševoj babi je prepuklo srce od bola. U školskom dvorištu u kome je ubijen njegovi drugovi okupljaju se svakog dana i pale sveće. "Mimi zauvek ćeš biti sa nama i uvek ćeš biti u našim srcima", ostala je ispisana poruka na mestu tragedije ukrašenom cvećem. Pored Miloševe slike, drugovi su mu ostavili košarkašku loptu na kojoj piše: "Ovo si najviše voleo".

Tragedija se dogodila u petak oko ponoći, kada je Miroslav Jovanovski (20) naoružan "kalašnjikovim", uleteo u dvorište i ispalio nekoliko hitaca prema grupi mladića, od kojih su dva pogodili Miloša u glavu. Pucnjavi je prethodila tuča dve grupe, a zbog sumnje da su umešani u ovaj obračun, pored Jovanovskog je uhapšeno još petoro mladića, od kojih su trojica zadržana u pritvoru.

O motivima tragedije u Surčinu se prepričava nekoliko verzija. Gotovo je nesumnjivo da je Miloš stradao slučajno, a prema jednoj od ovih priča meta je bio maloletni sin Novaka Buhe, koji je brat Ljubiše Buhe Čumeta, svedoka-saradnika na suđenju zemunskom klanu. Kako saznajemo, Miloš je trebalo da bude kum Novakovom sinu. Prema rečima očevidaca, upravo je Novak pretukao ekipu Hitne pomoći, koja je kobne večeri došla po pozivu, a policija nije smela da brani lekare plašeći se njegove reakcije.

S druge strane, nezvanično se saznaje da je jedan od uhapšenih mladića u policiji izjavio da je on dao pušku Jovanovskom, i da nije mogao da ga odbije iz straha, "jer su njegovi roditelji dobri prijatelji sa Čumetom". Ovaj incident uznemirio je celokupnu srpsku javnost, a šokirani žitelji Surčina s nevericom pričaju o ovoj tragediji. Iako je juče tokom sahrane bio primetan veliki broj policajaca na gotovo svakoj raskrsnici, žitelji Surčina su ogorčeni jer, kako kažu, nikada ih nema kad su potrebni. - Ovde inače nikad nema policije. Mafija je odavno zavladala Surčinom i sve što se dešava posledica je toga - kažu žitelji.

Oni dodaju da "u gradu Ljubiše Buhe, Dejana Milenkovića Bagzija i pokojnog Mileta Lukovića Kuma" i dalje vlada strah od mafije, a da njihovo mesto preuzimaju "neki novi klinci", u čijem obračunu je slučajno stradao i Miloš.
- Zna se ko drži Surčin. Obračun između ove dece je izbio upravo zbog droge i novca - ogorčeno kažu oni.

Glas javnosti \ E. G.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
E deco, deco  Smile Da li vi znate bre koliko vredi zivot... A tako ga lako gubite..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Tesko je komentarisati ovaj dogadjaj ali bi tog klinca kao i sve ostale #udonje koji tako seju smrt po ulicama objesio za primjer nedje na trgu!!! Kao kinezi  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.