Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Miješani brakovi  (Pročitano 18200 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Zivim u gradu gde ima milion nacionalnosti i svih ljudskih rasa tako da je omladini tesko pronaci nekog svoje nacionalnosti...
Tako sam i vaspitavan te sam imao devojke vise nacionalnosti, ali je ipak pobedila jedna koju sam upoznao na raspustu koji sam provodio u Srbiji...
Onako iz iskustva mogu samo da kazem sve jedno koje su nacionalnosti uvek su pokusavale da one budu gazda u kuci i da je njihova poslednja...
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Na osnovu jednog coveka procenjujes milijardu Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
neka mi neko dokaze drugacije?  Smile
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
mob
Nokia 3220
On ih tako opisuje, a i sam je prilicno takav
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 56
Citat
Kakav je vaš osoban stav prema ovoj temi?

Sasvim normalno u današnje vreme. Nemam nikakvih predrasuda glede toga...

Citat
Biste li i pod kojim uvjetima pristali na brak s osobom druge nacionalnosti ili vjeroispovijesti?

Mislim, bez uvrede, ali glupo je ulaziti u bilo kakav brak, ako su uslovi nametnuti.
 Znači ušao bih u brak samo ako ne bi postojali uslovi... Iz Ljubavi


Citat
Na kakve probleme mislite da biste naišli? Biste li uopće imali kakvih problema?

Možda na prvi pogled, kada zaljubljenost dostiže vrhunac, ne izgleda da nema problema, ali kada sve to prođe i zađe u jedan normalni tok života, počinju lagano da isplivavaju na površinu...
Recimo dogovor oko imena dece koja će ugledati svet... Među hrišćanima (pravoslavane-katoličke vere) to i nije problem. Imamo slična, čak i ista imena, ali kada je jedan supružnik musliman, e tu već može nastati problem, koji može (a i ne mora) prerasti u raskid ako se ne nađe dogovor...

Opet sve se razumno može rešiti jenim lepim iskrenim razgovorom na početku, pre stupanja u brak. A ne samo: - Lakoće mo...

Imam utisak da se ljudi u takvim vezama boje da pričaju o tome.
Ovo govorim iz ličnog iskustva... Retko se dotakne tema malo dalje budućnosti...
IP sačuvana
social share
. . . . . . . . . . . . . . Volimo se jer su nam slabosti iste...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Ne znam zašto se ova tema pojavila na podforumu sa ovakvim imenom?

Znam gomilu mešanih brakova koji strava funkcionišu.
I sam sam proizvod jednog takvog. Otac mi je BiH Musliman a majka SR Srpkinja. Ne bih menjao ni oca ni majnku ni za šta na svetu. Brak nikad nije imao problema zbog svoje mešovitosti. Otac je totalni ateista, a majka je manje više ateistkinja. Ona slavi Bošić i Uskrs jer joj je to ostalo iz detinjstva. Ona čak i više od ćaleta zna o Islamu jer je živela kao podstanar u religioznom muslimanskoj porodici, i kaže da su joj to bile najbolje gazde, a ćale je odmah posle osnovne otišao na vojne škole i nema pojma o običajima.

Rođaci nam nikada nisu pravili problema. Osim što je stric predložio da se ja obrežem iz higijenskih razloga, jer zaboga, to rade i Amerikanci i to je čist medicinski zahvat. Moji su to odbili, a pravo da kažem, meni bi bilo sve jedno. Ja bih i dalje bio ateista, jedino ne bih kao klinac imao onu gadnu letnju infekciju zbog koje mesec dana nisam išao na plivanje.

Kad smo kod rođaka tu je već veselo. Rođena tetka od majke je udata za Nemca. Rođena sestra od tetke moje majke je udata za Muslimana i ima jako lepu i pametnu decu (jednu prelepu doktoricu). Njoj sin skoro oženio, svadba je bila fenomenalna. Moj deda je usvojio bratanca čim se vrati iz partizana, jer su dedina brata ubile ustaše. I sad taj očev brat se oženio Hrvaticom u Parizu! Iako su mu ustaše ubile oca on pravi razliku između staša i Hrvata. Ima divnu decu, kćer mu je poliglota. Ćaletov ujak se u Frankfurtu oženio Srpkinjom.

Neki dalljni rod moje majke je oženjen Hrvaticom. Moja dalja rođaka je završila učiteljsku i pošto se u Bih nije moga zaposliti ona dođe u neko selo kod Ljiga čini mi se. I tu se uda. E, šta je bila Juga. Čik sad nek Srpkinja iz Srbije npr. ode da uči decu u nekom Zagorskom selu. Baš bi socijološki trebalo ispitati uticaj učiteljice Muslimanke na stavove srpske sredine. Npr. da li su ljudi u tom selu, u odnosu na okolna, tolerantniji prema Muslimanima i drugim nesrbima jer su eto videli Muslimanku, i ona ima 2 ruke, 2 noge, sise, čkapi, sve regularno. Kako je to uticalo na njene đake. Da li bi sada seljaci u susednim selima imali išta protiv da im učitelj/učiteljica bude nesrbin?

Još jedan ćaletov rođek je oženjen kćerkom travarke Matije Panunovske. On Musliman a žena mu proizvod mešovitog braka Makedonca i Hrvatice. Moja sestra od tetke po ocu se udala za čoveka iz srpskomusimanskog braka. Muž druge očeve sestre je u 1. braku bio oženjen Srpkinjom, a on je Muslman. Kada se oženio mojom tetkom sa njima je živela i Nataša, njegova kćer iz 1. braka.

A kakvih tek brakova ima u mojoj zgradi. U našem ulazu sprskohrvatski i češkosrpski, a u susednom češkomusimanski. I svi ti brakovi koje sam naveo su statisički uspešni kao i nemešani. Čak su i rađene i ozbiljne studije koje su pokazale da nacionalna mešovitost braka nema uticaja na razvode tj. da se i mešoviti i nemešoviti brakovi podjednako razvode.

Pitanje je i što je to mešovitost. Svaki brak je mešovit. Ja mislim da je mešovitiji brak između osoba iz udaljenih krajeva (npr. Vranjanke i Subotičanina) iste nacionalnosti nego osoba iz istog mesta različite nacinalnosti npr. u Pazaru. Zato su u dijaspori jako česti mešani brakovi. Ja verujem da i pored šovinizma koji npr. CrazySerb prosipa, i on i njegovi bi verovatno više voleli da mu je cura neka naša pa makar i Hrvatica ili Muslimanka umereno religiozna.

Zanimljivo mi da se ovde napada islam. A jedino je tu moguće da musliman uzme curu koja je jevrejka ili hrišćanka i da se njom oženi u džamiji. Nek proba neko da ode sa musimankom kod popa na venčanje. Pop bi reko da curu mora prvo prekrstiti pa tek onda može da se misli o venčanju. Pojedini popovi bi pravili problem i ako bi cura bila katolkinja (i ne samo cura već je i moj tetak Nemac morao u Studenici da se prekrsti u pravoslavca, al nema veze lepo je to bilo).

Moj stav prema mešovitim brakovima je izuzetno povoljan. Deca iz tih brakova su otvorenija prema strancima, nemaju strah od drugih ljudi, poznaju bar 2 kulture i znaju njihove sličnosti i različitosti (kojih je uvek manje od sličnosti). Deca mogu da vide od roditelja kako se poštuje pravo svakog da bude ono što jeste. Može se pokupiti ona što je najbolje iz obe kulture. Evo, meni se sviđa opuštenost kod Srba, druženje, čašćevanje... A kod Muslimana mi se sviđa njihova higijena. A i deo hrane  (jedino ne volim usranu pitu od krompira i hurmašice), ipak mi je jagnjetina ukusnija od prasećine, a i gadi mi se na mnogo masno tipa kavurma, slanina, vojvođanski čvarci (oni što kad ih zagrizeš mast ti se prsne niz grlo i bradu, BLJAK, zbog njih su mi se i ovi šumadijski ogadli)... Mada moguće je da ovo nisu isključivo nacionalne već da ima i razlika geografske pridrode.

Uostalom, i moj će brak verovatno biti mešan jer je teško naći jugoslovenku ateistkinju. Onako razumski gledano bilo bi fino da mi žene ne bi bila Srpkinja (da sam u Hrvatskoj vole bih ženu koja nije Hrvatica) jer će biti šarenije, ali na sreću ljubav nema nikakve veze sa razumom Smiley Ali sama pomisao sve moguće kombinacije, mljac, mljac. Sad mi pade na pamet cura kojoj je otac Palestinac i koja je em prelepa em pametna, i tata bi sine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Nikako mi se ne svidja ta higijena"jedimo na podu",ali ako ti tako kazes...

Drugo, zar nisi primetio koliko vise istices Islam od Pravoslavlja?????
Postujem tudje misljenje, ali imam svoje,ne ide mi to nikako i tacka!

Svaka cast izuzetcima Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
obriši
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
obrisan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Estella ja još ne vidoh Musimana da jede na podu. Odakle ti ta ideja? Jedino ako ne misliš na to kako se pre 100 godina sedelo na tronože i jelo sa sofre (malia okrugla daska izdignuta 10-20 cm od zemlje). Ali svi su tada tako radili. Ja npr. tu sofru sam video na selu kod ujaka a poslednji  ju je koristio moj pradeda Čedo. Ona se nalazi u brvnari a posle nje su izgrađene 2 novije kuće (dedina i ujakova) u kojima je postji pravi sto.

Kad sam reko higijena mislio sam na to da u kući u kojoj je moj otac rođen, a koja je stara ko Petrova crkva i već je napuštena kad je moj otac imao 7 godina, postoji posebna prostorija koja je služila kao tuš kabina. Imala je nagnut pod i otvor za slivanje vode i ljudi su se redovno kupali. A u gradovima su postojali hamami. I bide se koristi stotinama godina, dok ga kod nas koriste samo prosvećeni ljudi iz više klase (ne verujem da to koriste novopečeni bogataš), jer se to smatra nepotrebnim luksuzom. Evo da ti dokažem da si ti ko Muslimanka u higijeni. Sigurno se redovno kupaš, grickaš note (dobro ovo ne mora da stoji pošto si cura, ali važi za muškarce), depiliraš ili briješ noge a moguće je i ruke, briješ se sigurno ispod pazuha a verovatno i deo pubisa (bar leti tzv. bikini liniju), prskaš se misirsima... Mašala! Moja majka mi je pričala kako su kad je bila mala neki ljudi se zezali na račun toga što se Muslmani briju ispod miške, a sad u tom istom selu ne možeš naći osobu ispod 60 godina da to isto ne radi, došlo im iz dupeta u glavu.

Pazi u onolikom teksu islam je samo 2 put pomenut (i to sam jednom pogrešno napisao velikom slovom), a musliman, muslinamsko, muslimanka 3 put. Moraš znati da Musliman nije reč kojom se označava pripadnik vere, već pripadnik nacije. Ja sam "branio" islam samo zato što je on nepravedno napadan, kao što bih to radio i sa drugim verama. Ja bih isto za vas rekao: Pa zar vam se ne čini da slepo ističete hrišćanstvo i to baš tamo gde je slabije u odnosu na druge vere. Ja ionako bolje poznajem hrišćanstvo, jer npr. nikada nisam bio ni u jednoj džamiji (ne znam ni proceduru za ulazak u nju), ali sam sigurno bio u više crkava nego ti Estella, u opkladu. Čak i ti ako si hrišćanka verovatno bolje poznaješ islam, mada nis toga svesna, nego ja. Biblija je sveta islamska knjiga, a ja ne znam ni 10 božjih zapovesti. Ti verovatni znaš bolje od mene priču o Ademu i Havi, o Merjemi što je "bezgrešno" rodila Isu naivnom mužu Jusufu, o mudrom kralju Sulejmanu što je pesme pisao, o Abdulahu i (valjda mu je to sin) Davudu. Ja to znam samo posredno jer sam pročitao u novinama tekst o arapsko-hrišćansko-hebrejskim imenima (Isa-Isus-Isak).

Kad me već vučeš za jezik mogu ti reći da mi se pravoslavlje najviše sviđa. A to zato što je neorganizovano. Dakle jedan pop može samo da sanja da ostvari uticaj na svoje ovčice kakav jedan hodža ima, a hodža može da plače što nema uticaj jednoga fratra. Katolicizam je crkveno daleko organizovaniji. Svako selo i mesto ima crkvu, gde od rođenja svi idu jednom sedmično na ispiranje mozga. Pa pogledajete samo kako su zbog tga uređene crkve. Fratar se popne na nekoliko metara visoku predikaonicu i odozgo sloli ovčicama pamet, kojima su obezbeđene klupe. Pa ispovedaonica, preko koje fratar ima više informacijama o mestu nego sve obaveštajne službe zajedno (isključujući vatikakansku tajnu službu).

Ovde popa niko ne šiša ni 5%. Oni sami su neobrazovani u odnosu na fratre, ali su zato i manje zatucani (tj. indoktrinirani). Nisam čuo za slučaj da pop optuži za neki zločin drugu naciju kao što je na sahrani jedne ubijene žene uradio hodža, a na kraju se ispostavilo da je neki rođak tu ženu ubio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.