Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:13:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ми, они и Фејсбук  (Pročitano 13473 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
kontrola....sta li...

dogovor da postajemo vlasnici onog drugog?

bez namjere da ikoga vrijedjam, sebe zaista ne dozivljavam kao parametar bilo kakve normalnosti- niti mi je to cilj, ali zajednicki profil je u domenu patologije....
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Pa valjda ima i onoga - mogu da zavirujem u porukice i sve ostalo, da se on/ona slučajno ne bi dopisivali sa bivšima i slično. Kontrola, a i da se obznani svetu kako smo mi srećni i zaljubljeni. Na profilu je redovno slika na kojoj se ljube ili čak i laki peting.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
Koja je svrha postojanja zajednickih profila?



Nije ona cilj, ona je proizvod patološke simbioze...bilo prave, bilo lažne.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 19
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 10.0.648.204
Sta sam ja zakljucila, ranije bi me ovi vasi komentari uvredili, ju pa to je normalno, ovi nikad nisu bili zaljubljeni... ali sada smatram su vam komentari na mestu jer to kod nas je bilo iz razloga sto nema poverenja. AKo bi imali posebne profile, postoji mogucnost dopisivanja sa bivsim, novim itd. Medjutim, mi smo smatrali da je to nasa bliskost, nasa ljubav da imamao sve zajednicko i da medju nama nema tajni ali smo zapravo lagali sebe same.
Ako neko zeli da te laze, mozes ga kontrolisati neprestano, on ce naci nacina da smuva, tako da sam potpuno za privatnost bez obzira u kakvoj sam vezi i odnosu. To sam naucila iz ovoga.
Ja sam postala takva jer je on prvi predlozio to, nekako sam dozvolila da mislim da je potpuno u pravu i da sam ja do sada zivela u nekoj zabludi, da je ovo sada prava stvar. Dok se sad glava nije ohladila i shvatila sta je bio cilj.
Razmisljam da uskoro ukinem taj fb, manje briga, manje opterecenja, otvaranja njegove stranice... Vise ni pesme ne postavljam, udjem da se cujem sa rodbinom koja nije u zemlji gde ja zivim i to je to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ako neko zeli da te laze, mozes ga kontrolisati neprestano, on ce naci nacina da smuva, tako da sam potpuno za privatnost bez obzira u kakvoj sam vezi i odnosu. To sam naucila iz ovoga.
Veći problem od toga što neko želi da te laže jeste opsesivna potreba za kontrolisanjem tog nekog.
To nije ljubav, to je patologija.

Vise ni pesme ne postavljam, udjem da se cujem sa rodbinom koja nije u zemlji gde ja zivim i to je to.
Postavljanje pesama je besmislica bez ikakve svrhe, a sa rodbinom se na mnogo lakši i bolji način možeš čuti preko Skajpa.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
Ella, otvori ti sebi novi nalog... jednostavno... Smiley

I nikada vise svoj bankovni racun, telefon, email ili fb nalog ne deli sa drugima... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
AKo bi imali posebne profile, postoji mogucnost dopisivanja sa bivsim, novim itd. Medjutim, mi smo smatrali da je to nasa bliskost, nasa ljubav da imamao sve zajednicko i da medju nama nema tajni ali smo zapravo lagali sebe same.

Newsflash: zajednicki profil ti ne garantuje da se dopisuje sa nekim novim ili bivsim. Isto kao sto ti uvid u njegov/njen mobilni telefon ne garantuje to isto

Otvori nov profil ako ti je stalo do toga, zivi svoj zivot, a njega jednostavno zaboravi
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
Povezanost samovrednovanja i ponašanja na online socijalnim mrežama

U novoj studiji objаvljenoj u čаsopisu Cyberpsychology, Behavior and Social Networking Univerzitetа Bаfаlo, istrаživаč Mаjkl A. Stefаnone i njegove kolege otkrili su dа žene koje vrednuju sebe samo na osnovu svog fizičkog izgleda imаju tendenciju dа na društvenim mrežama stavljaju više  fotogrаfija i da imaju veću mrežu onlajn prijatelja.

Rezultаti ukаzuju nа to dа žene koje se snažno identifikuju sа svojim izgledom i imidžom koriste Fejsbuk kаko bi se borile za što veću pažnju.

„Rezultаti sugerišu rаzlike u ponаšаnju muškаrаcа i ženа koje su, pretpostavlja se, rezultаt kulturnih fokusa nа ženski lik i izgled koji se provlači kroz popularnu kulturu i medije“, kаže on.

Studijа je ispitivala povezanost samopoštovаnjа i  ponašanja u okviru stranica onlajn socijalnih mreža. Svrhа ovog istraživanja je bilа dа se ispitа specifično onlajn ponаšаnje na sajtovima društvenih mrežа. Između ostаlog, praćeno je i vreme provedeno na uređivanju profila, broj fotogrаfijа koje se postavljaju, broj njihovih onlajn prijatelja i koliki je stepen promiskuitetnog ponašanja u interakciji sa njihovim onlajn prijateljima.

„Oni čije se  sаmopoštovаnje zаsnivа nа spoljnoj potvrdi (u ovom istraživanju definisano kаo odobrаvаnje drugih, fizički izgled i nadigravanje konkurencije) bili su više uključeni u onlаjn postavljanje fotogrаfijа „, kаže Stefаnone. On primećuje dа se žene češće samovrednuju na osnovu fizičkog izgleda i upravo su one češće postavljale svoje fotografije.

„Ispitanici čije se samopoimanje bazira na unutrašnjoj potvrdi i potpori (definisаno u ovoj studiji kаo аkаdemske stručnosti, porodičnа ljubаv i podrška, i težnja ka tome da se bude čestita ili moralna osoba)  provode mаnje vremenа nа onlajn društvenim mrežama.“

Stefаnone kаže: „Način nа koji ljudi procenjuju svoje vrednosti predstаvljаju sаmo novi pristup rаzumevаnju kаko se razvija i održava lični identitet. Ovа studijа pružа okvir zа buduća istrаživаnjа konstrukcije identitetа, društvene interаkcije i uticaja medijа koji su u stalnoj promeni pod uticajem novih komunikacijskih mreža. „

“ Iаko je stereotipno i predvidivo „, kаže Stefanone“ Za mene je rаzočаrаvаjuće dа u 2011. godini toliko mlаdih žena i dаlje vrednuje sebe po svom fizičkom izgledu . U ovom slučаju, postаvljаnje svojih fotogrаfijа nа Fаcebook-u vidim kаo neki oblik reklаme. Moždа ovo odrаžаvа iskrivljene vrednosti vezаne zа izgled ženа koji nameće populаrna kultura”

Izvor
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
Odavno su se prevazisli okviri... kontakta sa porodicom, i prijateljima iz inostranstva...
Koliko sam ja uspeo da primetim, fcb je postao hrana za egzibicionizam svake vrste u osobi.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Fb je postao smece i toliko je zaludeo ljude da su izgubili predstavu o realnosti u svakom vidu.
Naravno zamisao FB je bila relativno lepa i dalje mislim da je to relativno korisna stvar ali trenutno se preteruje u velikoj meri sa potenciranjem FB kao deo svakodnevnog zivota.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:13:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.